Šta je novo?

Tablet iPad za pisanje i futrola

Dominator08

Slavan
Učlanjen(a)
25.08.2007
Poruke
444
Poena
320
Pozdrav svima,
Tražim neki tablet samo za unos teksta, a pošto koristim iPhone razmišljao sam da to bude iPad. Ne bih ga koristio za video, igrice i sl, samo unos teksta u browseru ili notebook aplikacijama (Evernote i sl.) Nisam nikada koristio tablet, tako da sad kupujem prvi.

Ono što mi je najbitnije jeste tastatura, da bude udobna i zgodna za rad, mogućnost da se tablet podigne futrolom (skoro) kao monitor, da bi se lakše gledalo u njega. Da li za tastaturu preporučujete neku Apple, Logitech ili neku treću?

U obzir dolazi i novo i polovno, bez obzira na cenu, znam da bi novi iPad-i verovatno bili “overkill” za to što meni treba, ali ajde, pošto ću verovatno da uzmem sad i ko zna kad ponovo ne bih žalio da platim i više novca..
 
Ja bih uzeo najudobniju koja mi se sviđa, posebno ako stoji kod kuće može i na kabl. Lepo kupiš sa AliE neki dobar hub sa nekoliko usb i HDMI, i možeš da ga spojiš na eksterni monitor (iPad pro M1 preporuka). Vidi koja je najbolja ponuda na KP.

Ne treba ti puni para, da sad ne žališ novce, iPad mnogo više daje za uložene pare nego iphone koji već imaš.

Ako ti treba za teren, nađi bilo koji klon apple magic keyboard sa tasterima u punoj veličini, ali da bude blutut. Tada ti ne treba nikakav priključak, već samo još i miš, i miran si.
 
Teoretski bi 4th, Air 2 ili Mini 4, korektno radili, ali poželjno je 5th. S obzirom na to da je minimalni preduslov iOS 15 za većinu aplikacija, iz istog razloga sam kupio polovan iPhone 6s, ali nije na odmet biti korak dalje.
 
Ipad 10th gen (2022) nikad jeftiniji, mislim da je ok uzeti ga sada.
Ja ga uzeo uz uz pebble 2 misa i k380 tastaturu, ESR magnetnu masku (sa odvojivim naslonom).
Kupio sam prvo Logitech combo touch ali im vratio posle par dana, nije mi nesto legla. Ako neces previse da ga akas unaokolo, po meni bolje te odvojive opcije nego '3u1'
 
Nazad
Vrh Dno