Šta je novo?

iPad Air

DrGonzo, hvala puno na opširnom odgovoru. Baš sam večeras svratio malo do Delta Citya i poigrao se sa Airom tamo. Ekran je izvrstan, odziv na komande fenomenalan (rekao bih bolji čak i od jačih lapova), tastatura, mož' da prođe za kraće korišćenje, mada bih svakako uzeo neku eksternu za duže kucanje (napolju ima baš dobrih da se nađu). Na žalost, na primerku u radnji nije bio neki izbor aplikacija da bih mogao da steknem neki utisak o upotrebljivosti u profesionalne svrhe, a sa čisto korisničke strane je sasvim dobra spravica. E sad, pomenuo si jedan bitan aspekt, rad sa fajlovima. Pošto sam svestan da od eksternih usb drajvova nema ništa (bez većih peripetija), da li postoji mogućnost korišćenja recimo network storage-a i kako je to rešeno? Cloud je ok privremeno rešenje za manje fajlove, ali ima puno toga pa bi ipak bio neki lokalni storage. Kad smo već kod toga, kako ide streaming videa sa storage-a?

Dalje, bitna mi je kompatibilnost sa Microsoft Office, jer bi većina razmena fajlova bila sa windows pc-evima, nadam se da je to u redu? Vidim da bih morao da kupim Ms Office, mada me prilično nervira taj rent-a fazon na određeno. Na kraju, kako ide kucanje sa našim slovima, može li se namestiti da bude default?
 
iPad je lepa stvarcica, ali je daleko od toga da moze da zameni laptop u office aplikacijama. Posedovao sam originalni iPad, zatim 2ku i 3ku i rad sa office aplikacijama se zasnivao samo na otvaranju i gledanju attachmenta iz maila. Ne znam kakva je situacija sada pogotovo sa MS Office-om, ali sumnjam da moze da zameni obican laptop. Sa druge strane za surf, multimediju je superiorna spravica :)
 
Evo jedan primer streaminga videa sa lokalnog servera, ako na to misliš - aplikacija Air Video.
Dakle, imam pc na kome se nalazi gomila filmova i serija sortiranih po folderima. Želim da im pristupim sa iPada, bez potrebe da ih stalno prebacujem fizički na iPad. Instaliram aplikaciju na ipad i serversku aplikaciju na pc, obavim par krajnje jednostavnih podešavanja i označim koje foldere sa pc-a ću "sherovati".
Nakon toga mogu obavljati streaming filmova sa pc-a u realnom vremenu preko kućne wifi mreže bez ikakvih problema.
Evo jednog primera koji to demonstrira, imaj u vidu da je u pitanju klip od pre 4 godine i iPad 1, sad sve to izgleda bolje:
[YOUTUBE]Xbtut6EFwxk[/YOUTUBE]

Manipulisanje fajlovima može da bude problem, pogotovo ako si nenaviknut na iOS. Uvek postoje alternativni načini da se fajlovi prebace (pošalješ sebi fajl mejlom u attachmentu; cloud servisi; wifi transferom sa pc-a; preko itunesa, itd), ali šteta što nema neke "plug and play" usb funkcionalnosti.

Što se tiče Office fajlova, problem bi mogao da nastane ako neki fajl edituješ na pc-u u Office-u, pa onda na iPadu u iWork-u npr. Može se desiti da pri prebacivanju na iPad font bude malo drugačiji, ili stranica teksta drugačije formatirana. Ako dokument od početka do kraja kreiraš i edituješ u iWorku na iPadu, onda je ok.
Sam Microsoft Office na iPadu izgleda odlično odrađen ako si spreman da "progutaš" subscription od 9 dolara mesečno.
Ne znam da li si video neke od klipova koje sam stavljao u drugoj temi, npr ovaj:
[YOUTUBE]zmQa2IkQ2j8[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Sestra je u usa i uzela bi air ali cell verziju pa može li se otključati i koristiti na našim mrežama. Koliko sam ja uspio da vidim, u pitanju je LTE a Telenor u CG ima neki LTE pa bi možda i moglo.
 
iPad nije zaključan na mrežu.
 
Koliko je prakticno prebacivanje fajlova sa kompa na ipad i da li prilikom prebacivanja dolazi do konvertovanja ili zadrzavaju originalni oblik? Koliko sam shvatio ne postoje folderi, fajl menadzer.
Ponadao sam se da bar mogu slike sa androida da prebacim na ipad preko bluetootha, al cvrc.
Druga stvar koja me muci je sto cena aira od izlaska je cak skocila zbog onog glupog poreza. Uzeo bih 64gb verziju da ne moram da se cimam oko prostora. U cg je 650e, a kod nas 720e, bas nas deru. Vidim u kp je oko 570, navodno garancija 1god, ali svasta se valja, od kradenih do onih sa nekom skrivenom falinkom. Verovatno da cena nece dole u zvanicnim prodavnicama pre nego sto izadje ipad 6. Koliko se isplati da uzmem air u ovom medjuperiodu?
 
Ma ako je zapakovan nema sta da brines. Apple daje 1 god garanciju.
 
Aha, ista je cena 64gb na kp i 32gb u Uscu. Nego za manje fajlove, recimo neka slika i sl sa androida na ipad bih mogao da prebacim ako recimo bacim fajl na neki host server i onda ga skinem na ipad tako sto mi telefon sluzi kao wifi hot spot?
Nadam se da ovo radi i da ne prepoznaje da je android wifi hotspot pa da nece da se konektuje. To bi onda bilo stvarno previse.
 
Aha, ista je cena 64gb na kp i 32gb u Uscu. Nego za manje fajlove, recimo neka slika i sl sa androida na ipad bih mogao da prebacim ako recimo bacim fajl na neki host server i onda ga skinem na ipad tako sto mi telefon sluzi kao wifi hot spot?
Nadam se da ovo radi i da ne prepoznaje da je android wifi hotspot pa da nece da se konektuje. To bi onda bilo stvarno previse.

Mozda da povezes isti dropbox nalog na oba uredjaja?
 
Tako nesto, onda ne bi bilo bas strasno za sitne fajlove mada jesu malo pokvareni sa ovim ogranicenjima.
 
Imaš na MEGA-i 50 giga, imaš Google drive 15 giga...
 
Imaš na MEGA-i 50 giga, imaš Google drive 15 giga...

Колико је мени познато, MEGA нема за iPad... тражио сам пре неки дан јер сам хтео да у потпуности мигрирам све податке на исти са gDrive.
Има и OneDrive као солидну опцију...
 
Nisam znao... Kontao sam ako ima za Android, valjda ima i za iOS...

Ја сам повезан на UK AppStore али колико сам видео на нету, нема ни за америчку.

Хех 50 гига је 50 гига плус енд-то-енд енкрипција. ;)
 
Savet jel ima neki paket office programa za ipad da nije skup da obuhvata office sa word i excelom kao i pdf citac? Sta koristite od aplikacija za gledanje filmova koliko vidim nema nista zanimljivo bez JB?
 
Air video moze da strimuje sa kompa, VLC nije lose, mozes da prebacujes wireless. Ako oces da gledas kuci, air video je najprakticniji da strimujes sa PC-ja gde filmove i skladistis.

http://www.inmethod.com/index.html;jsessionid=639B08B95102FB2ED51169D536038846

Ali da budem iskren ne gledam filmove na ipadu uopste.

MS office ti je besplatan za otvaranje, ali ako oces za produkciju kosta 70$ (ili jb).

Verovatno postoje raznorazne besplatne alternative. Evernote npr. PDF citac mislim da je podrsan vec kroz sam OS?
 
Hvala @padawan poigracu se ovih dana
 
Savet jel ima neki paket office programa za ipad da nije skup da obuhvata office sa word i excelom kao i pdf citac?


Besplatan:
Quickoffice - edit Office documents, spreadsheets, and presentations
https://itunes.apple.com/us/app/quickoffice-edit-office-documents/id578386521?mt=8

With Quickoffice and a Google Account you can:

- Create and edit Word, Excel and PowerPoint files
- Access files in Google Drive and on your device
- Open and view PDF files
- Share files through previously shared Google Drive folders
- Attach files to emails
 
Savet jel ima neki paket office programa za ipad da nije skup da obuhvata office sa word i excelom kao i pdf citac?
Za kreiranje ili editovanje dokumenata preporučujem iWork paket (Pages, Keynote, Numbers), možeš da proveriš i CloudOn... za čitanje pdf-ova i svih mogućih formata (izuzev epub) preporučujem GoodReader 4

Sta koristite od aplikacija za gledanje filmova koliko vidim nema nista zanimljivo bez JB?
Aplikacija za gledanje filmova imaš koliko hoćeš, ne vidim vezu sa JB-om? ( osim ako ne tražiš "besplatnu"? ;) )
moj izbor već duže vremena je AVplayer HD - podrška za sve formate i naše titlove, možda ima i boljih ali ova mi radi posao pa nisam ni tražio dalje:
screen480x480.jpeg
screen480x480.jpeg
screen480x480.jpeg
 
Pozdrav,
da li je nekome poznata aplikacija (po mogucnosti free) kojom bi postavio sifru na mail app?
 
Aplikacija za gledanje filmova imaš koliko hoćeš, ne vidim vezu sa JB-om? ( osim ako ne tražiš "besplatnu"? ;) )
moj izbor već duže vremena je AVplayer HD

Ako si probao, da li pušta MTS video fajlove?

Još uvek mi je sve legalno, pa da ne kupujem plejer ako neće. Mada jeftin je..
 
Sve u svemu noj Air planiram da napravim u masinu za poslovno zabavnu funkciju probacu sve da uklopim :)
 
Ljudi imam Ipad 3 wi fi sa 16 giga u sustini koristim ga za gledanje filmova,po koja igrica,citanje i net ,da li vredi razmisljati o presku na air?razlika u nekih 50-70e za doplatu?
 
Da, brzi je vidljivo, i veoma elegantan, te laksi. Za 50 evra razlike uzimaj!
 
Nazad
Vrh Dno