Šta je novo?

iOS 14

14.4, lošija baterija u odnosu na 14.3. Iphone XR u pitanju.
 
99429f8267ee55e12f7de47572cdb8ba.jpg



Prosle godine u februaru kupio nov xs i dobio apple tv+ free. U decembru kupio nov 11 pro i sad mi skoro produzili. Imao sam i ranije icloud itd, znam da je ova praksa od septembra 2019-te, mislio sam kupovinom svakog novog uredjaja da dobijes po godinu besplatno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja imam samo opciju 7 dana (nikad raniie nisam aktivirao). Kotaktirao podrsku i odgvor im je da ih pozivem telefonom :).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jesi ih pozvao? Meni je bilo godinu dana, aktivirao, al' nista pametno nisam nasao :)
 
Nisam :). Gde da ih zovem internacionalno, jeftinije da platim 50USD :D.
Probao preko chata, security sve ok ali senior tim trazi izvod sa kartice sa koje je kupljen telefon da se potvrdi datum.
Moje objasnjenje da im je akcija za uredjaje kupljene od 2019e a da je sam iP 12 izasao krajem 2020 nije urodila plodom :).
 
Baterija i na ovom 14.4 zakiva

7h40m ekrana i ostalo 20 i kusur %
 

Prilozi

  • A2E91A3A-9448-4698-A918-5274450169C4.png
    A2E91A3A-9448-4698-A918-5274450169C4.png
    393.9 KB · Pregleda: 26
  • 9258F1F6-4181-4CDF-A7F8-4FB23EF38B3B.png
    9258F1F6-4181-4CDF-A7F8-4FB23EF38B3B.png
    294.1 KB · Pregleda: 27
  • F0F55D78-0DFB-4251-AE8B-42AA62891AB9.png
    F0F55D78-0DFB-4251-AE8B-42AA62891AB9.png
    291.9 KB · Pregleda: 25
  • F3567501-50C3-40C8-8DBD-402C65BA605C.png
    F3567501-50C3-40C8-8DBD-402C65BA605C.png
    298.3 KB · Pregleda: 25
Ako nekoga zanima, baterija na 14.5 je odlicna, XR je u pitanju.
 
Zeni mi puna memorija na telefonu, u pitanju je iPhone 6s. Da li je moguce podesiti da se cela galerija sinhronizuje sa mojim grdrive-om i da nove slike automatski idu na net?
 
Ona ima svoju kvotu od 15gb na googlu ako ima nalog. Skini photos na telefon i sinhronizovace joj. Ja imam i google photos i ios photos, sinhronizujem obe stvari. Kad prebaci svoju kvotu, dodaj je u porodicni share
 
Da li je moguce podesiti icloud da krene da bekapuje slike sa telefona od odredjenog datuma? Hteo bih da mi cuva samo slike sa novog iphona ne i 50+ gb slika sa androida koje sam prebacio a koje vec imam na kompu i na google photos...?
 
Da li kad jednom sinhronizuje slike, onda mogu da brišem iz Apple photos aplikacije, a ostaće na Google slikama?
 
Da li je moguce podesiti icloud da krene da bekapuje slike sa telefona od odredjenog datuma? Hteo bih da mi cuva samo slike sa novog iphona ne i 50+ gb slika sa androida koje sam prebacio a koje vec imam na kompu i na google photos...?
ne, nije moguce :( jedino da stare slike drzis u google photos (ili gde ti se sada nalaze), a nove u iPhone photos aplikaciji...
 
ne, nije moguce :( jedino da stare slike drzis u google photos (ili gde ti se sada nalaze), a nove u iPhone photos aplikaciji...
Hvala. U tom slucaju da obrisem sve stare sa telefona, one ostaju na google photos?
 
uf, mislim da ako obrises slike iz aplikacije, brisu se iz clouda... ne znam stvarno, ne koristim nista sa androida i google-a.

ja uvek predlozim da je najbolje stari telefon resetovati na fabricka podesavanja i dati nekome :)
 
8800404C-64D6-4066-8631-36EFCA2CDCA9.pngIma li neko ovaj problem? U sred noci na skajpu dobijam poziv od ovog skype-resolver.net . To mi se pocelo desavati od pre 2 nedelje. U pitanju je iOS 14, a telefon je iPhone SE
 
Izgleda da je sa 14.5 (beta 2) konacno resen bag sa povremenim ukljucivanjem piksela na crnim pozadinama kod iP 12 serije. ✅👌🏼
 
Nisam ni znao za taj problem.
 
Bolje sto nisi, postedeo si zivce ;)
Moglo se primetiti samo u mracnoj prostoriji i pri nizem osvetljenju, ali kada jednom primetis, bas postane iritantno. Nije se ovde pisalo o tome, kao na drugim forumima, ali ok, bitno da je reseno.
 
Moze li se nekako sve sto je na google photos prebaciti na iphone?
 
Ja sam sve sa Google photosa prebacio na Icloud, kad sam odlucio da definitivno batalim Android, pa dobio i na telefonu. Nisam isao tako kao sto bi ti.
 
Problem je sto imam samo 50gb na iCloud, a na photos sigurno oko 80gb. Planiram da uzmem 12 mini sa 128 ili 256gb pa reko bilo bi super ako moze nekako direktno da se prebaci sa photos na iphone
 
Inataliraj photos aplikaciju i download sve na telefon. Jedino ne znam jel to moze udjuture ili bi morao svaku posebno save to phone.
 
Kad smo vec kod te teme, ima li neki nacin da Google Photos ne povuce screenshotove i saveovane Whatsapp slike/klipove kada uploaduje na Google Photos cloud automatski? Ili mora da se plati lepo iCloud pa tako?
 
Ako iOS pravi poseban "album" za screenshots/whatsapp(kao na androidu), možeš u podešavanjima Google Photos-a da naznačiš da se ne radi backup tih albuma/foldera.
 
Kad smo vec kod te teme, ima li neki nacin da Google Photos ne povuce screenshotove i saveovane Whatsapp slike/klipove kada uploaduje na Google Photos cloud automatski? Ili mora da se plati lepo iCloud pa tako?
Meni to stalno radi na androidu sa Viber fotkama, iako sam uredno isključio sinhronizaciju viber foldera...
Svaka glupost koju mi pošalju se sinhronizuje na GP i ništa što sam pokušao da uradim nije urodilo plodom.
Stalno moram ručno da brišem gluposti i gubim vreme.
Kompletno iskustvo sa iCloud Photos mi je bilo 10 u glavu za Google photos...
 
Da, ja sam na Xiaomi telefonu koji srecom ima xiaomi.eu ROM koji screenshotove i ostale stvari u drugi folder ubacuje, ne u photos, pa tako samo slike mi backupuje.

Izgleda da cu morati da pazarim iCloud 2TB za par meseci.
 
120 USD godisnje..mislim da ti se vise isplati da fotografije skladistis na racunaru na 2TB disku :D
 
Nazad
Vrh Dno