Šta je novo?

iOS 14

bf3f3e67be15ae85421cbdfa7ff8cf6d.jpg

5254b35a2b1fb24def9cfafd37e728b0.jpg



Iphone 11 pro, iOS 14.3 (ako se neko dvoumi dal da radi apdejt). Wifi/LTE 90%/10%
Prije kupovine sam vagao dal ovaj ili s20 plus i kad vidim ove rezuötate i citam sta oni rade da izvuku 5h SOT-a tacno mi bude zao samsung korisnika.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma na wifi baterija ubija, ali sa svakim azuriranjem use..u lte. A to za korisnike samsunga sto sam i sam bio citam u note20/s20 temi i zalosno je da ljudi misle da to tako treba za 1300 evrica.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Samo kucas u search noise cancellation.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pomaže, ali nije idalje na nivo prethodnog iOS-a. Bug sam prijavio preko feedback app, očigledno da nije mnogo uredjaja zahvaćeno ovim problemom. Čišćenje sam odradio pre toga za svaki slučaj, sa četkom i vatom + alkohol, da ne bude prašina glavni krivac.
Pošto 8-ca ima stereo zvučnike dok slušam neki klip ili dok zvoni telefon jačina je ista.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
,očigledno da nije mnogo uredjaja zahvaćeno ovim problemom...
Pošto 8-ca ima stereo zvučnike dok slušam neki klip ili dok zvoni telefon jačina je ista.

Zahvaćeno je dosta uređaja sa ovim problemom od pojave ios-a14..imam sličnu situaciju 11-stici.. ustvari dešava se to da se zvuk stišava i pojačava sam od sebe..nekada zvoni turbo glasno nekada neću reći tiho ali tiše je sigurno.. isto je i sa dolaznim porukama i pozivima..kad upalim vanjski speaker nekad je super glasan nekad onako tih..isto se dešava i kad zaključavam telefon zvuk je nekad super glasan nekad normalno ..kao da se sam od sebe stišava i pojačava..podesio sam sve na iphoneu što se može podesiti da ne dolazi do toga.. isključio noise cancellation,u face id-u isključio attention-aware features..resetirao telefon ..nema što nisam probao ali i dalje isto ponekad glasan ,ponekad tih..pratim na dva tri mjesta recenzije gdje su opisani indentični problemi i na novim 12-sticama..pa ćemo vidjeti hoće li uskoro buduća nadogradnja riješiti problem..imao sam prije 11-ke ,iphone 8+ ios 13.5 gore bio radilo sve super..šteta što kad sam uzeo iphone 11 nije bio gore 13.5 ios ili 13.7 vjerujem da je daleko bolje sve radilo..generalno nemam problema što se tiče samog telefona..baterija super drži sve,radi kako treba..valjda neka navika na 13.5 ios bila.. jedino taj zvuk malo zeza..vidjećemo hoće li update ios-a 14 riješiti taj problem..
 
Ne znam da li je bag ili to tako treba ali sam primetio da dok gledam nesto na telefonu i imam poziv ne gasi mi ekran dok razgovaram.

I meni ovo baš baguje u poslednje vreme i mnogo mi ide na živce. Sto stvari ispritiskam.
 
Meni se ovo desava kad se javim u popUp prozoru.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sredili su koliko toliko ubijanje app u pozadini na v3, bolje dosta, ali nije kao nekad. Valjda će ispeglati.
Problem novi je što se n gasi ekran uvek u toku poziva.
Ne nalazim opciju da upalim/ugasim automatiku za osvetljenje? Ima li opšte ta opcija? Nikako u zadnje vreme da mi pogodi, preo dana pojačavam, uveče me oslepi i moram da smanjujem.
 
Ne nalazim opciju da upalim/ugasim automatiku za osvetljenje? Ima li opšte ta opcija? Nikako u zadnje vreme da mi pogodi, preo dana pojačavam, uveče me oslepi i moram da smanjujem.

Settings-Accessibility-Display&Tekst Size..skrolaj dolje.. zadnja stavka Auto-Brightnes ..ugasiš ju i postaviš osvjetljenje kako ti paše..
 
Pa da, što bi to bilo u "Display & BBrightness" nego ajde da ga šutnemo negde levo. Kakvi carevi. Stvarno su zakomplikovali nalaženje običnih stvari. Inače neću ručno da podešavam, hoću da vidim da li će proraditi.
 
Ja ga podešavam tako sto u potpunom mraku ugasim i upalim auto brightness, pa onda pojačam za nijansu na slajderu.
 
Popravilo se baterija na LTE na 14.3. Malo duze trajalo da dodje sebi, sad je top, nemam zamjerke. Trenutno na 60%.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uvijek radim OTA. Najjednostavnije mi je.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li je neko ko kupuje gift cards preko Apple store uspeo da iste plati putem Apple pay?

Meni danas nije prošlo, ali je ista kartica prošla "običnim" načinom plaćanja.
 
App Store ми је подешен на Country/region Serbia, досад нисам имао проблема али ево сад ми се појавио када хоћу да ажурирам апликације које ми стоје тренутно на листи. Само кликнем на Update и добијем поруку да је апликација склоњена из App Store by developer. Да ли неко има исти проблем и како да га решим?

19abf8ad7367fe84850ea2a836f2297b.jpg

ca484172aefb07bb1d0289f7abf5787c.jpg

dad05d99364be09ddfd298eb6949b753.jpg

79e25e2314aafb532ce83aa38fd686fc.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
App Store ми је подешен на Country/region Serbia, досад нисам имао проблема али ево сад ми се појавио када хоћу да ажурирам апликације које ми стоје тренутно на листи. Само кликнем на Update и добијем поруку да је апликација склоњена из App Store by developer. Да ли неко има исти проблем и како да га решим?

19abf8ad7367fe84850ea2a836f2297b.jpg

ca484172aefb07bb1d0289f7abf5787c.jpg

dad05d99364be09ddfd298eb6949b753.jpg

79e25e2314aafb532ce83aa38fd686fc.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk

Te aplikacije nisu dostupne za nas region i zato ne mozes da ih apdejtujes.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Који ми онда регион препоручујете да одаберем у подешавањима?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li je neko ko kupuje gift cards preko Apple store uspeo da iste plati putem Apple pay?

Meni danas nije prošlo, ali je ista kartica prošla "običnim" načinom plaćanja.

Ja kupujem za Apple Care, ali preko nase kartice, ne preko Apple Pay-a.
 
Od danas sam indijski korisnik Youtube-a. Hvala svima!

Pošto sam uzeo mesec dana pretplatu na express VPN, nisam video opciju refunda kao što piše pre nego što sam se preplatio, pa sam tražio refund preko chata. Nadam se da će mi vratiti tih 12 dolara, mada i da ne vrate neće mi biti žao ;)
 
Poslednja izmena:
Dodjes mi 600 dinara razliku u odnosu na srpski :d

Šalu na stranu što nisi koristio tunnelbear? Free je i to se odradi za par minuta plaćanje? Ne mora da se uzima pretplata na VPN.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Nisam znao. Ja sam pitao ali mi neko reče da može bilo koji na free trial. I razlika je veća, family paket je bio 1.150 din a sada je 265 ;)

Kažem, sve i da mi ne vrate tih 10-11 evra nije mi zao
 
Nisam znao. Ja sam pitao ali mi neko reče da može bilo koji na free trial. I razlika je veća, family paket je bio 1.150 din a sada je 265 ;)

Kažem, sve i da mi ne vrate tih 10-11 evra nije mi zao

Kazi mi samo gde ima neko upustvo za ovo? Bas me smorio ovaj YT cercube, lakse bi mi bilo da platim


Edit uspeo sam i ja :D prvi mesec trial, posle po 250din... odlicnoo... hvala
 
Poslednja izmena:
Da li je okej za bateriju 88% iphone 7 preko noci ukljucen wifi potrosi 10%?
7-8 sati ukljucen wifi
 
Ako je soba hladna onda naravno. Pogledaj ima li app u pozadinu da crpi struju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Onako 15-20c u sobi..
tj telefon normalno radi normalno trosi bateriju ceo dan moze mi izgrura slabo koristecenje tj punim jednom u danu iili cak 2 dana jednom
 
Onako 15-20c u sobi..
tj telefon normalno radi normalno trosi bateriju ceo dan moze mi izgrura slabo koristecenje tj punim jednom u danu iili cak 2 dana jednom

iOS 14 ima problem (ne svaki uređaj) sa baterijom. Možda će fix sa 14.4 uskoro.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To je ok potrosnja ne sekiraj se.... pogotovo ako dobijas notifikacije sa drustvenih mreza i slicno... ako hoces da testiras tel airplane mode i vidi posle 8h koliko je % skinuo... ne bi trebalo nista posle 7h
 
Nazad
Vrh Dno