Šta je novo?

iOS 13

Pa sta to njih briga kad se konvertuju nasi dinari u evre ili dolare? Ili je iskljucivo prica za apps na macu da koriste valutu za taj app store.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Pa mozda zato sto treba da se usaglase sa zakonom o zastiti i bezbednosti podataka? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma sta ima da se usaglasava, nisu u stanju da puste bar Google aplikacije. Sramota.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ko nije u stanju oni ili Google?
 
Vidi, dodje mi na isto. Nepostovanje ako Google se ne udostoji po automatizmu ili Apple ako ih ne pritisne zbog svojih korisnika. Ne znam ko odlucuje ali su mi krivi oboje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislim da je do Google i ostalih developera.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne kazem da mali nemaju peripetije ali ovde mislim prvenstveno na Google i aplikacije koje koriste stotine milona ljudi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da, ali hajde da poredimo aplikacije... sta google uzima i koristi od informacija a sta druge aplikacije? Male developere verovatno boli uvo jer ih sigurno nikad nece tuziti... sa druge strane velike kompanije kao google su lepak za pijavice koje idu okolo i tuzakaju kako bi uzeli lovu...

Ovo ti pricam zato sto sam upoznao lika kome je to primarna profesija...

Njima je poenta da nadju taj takozvani class action lawsuite (valjda se tako zove,mozda gresim), i tuze nekog za fine pare. Oni dobiju pola, a pola ide za nadoknadu ostecenim licima... (karikiram, ali cifre umeju da budu ogromne).

Ne kazem da je to slucaj sa Googleom i njihovim aplikacijama, ali samo navodim kao neku od mogucih prepreka...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U 13.6 kada se skrola skroz lijevo, uradjene su ljepse animacije. Kada se skroluje nadole, polako, moze se primijetiti kako prozori iznad nestaju polako. Isto tako prozor notifikacija na lock screenu, gdje pise clear su sire i lakse pristupacne nego na 13.5.1. Baterija ubija. Juce od 6 ujutru do 3 poslijepodne. 4G lokacija, konstatntno koristenje navigacije maps i izgurao je do 20%. Sa istim koristenjem s10, note 8 i s7 edge sam morao drzati na onom auto punjacu pola puta do mora. Mape su duplo bolje od google maps sto se tice samog puta kud sam isao, bolje su “ocrtane” mape. Dok googlove imaju i gps brzinu kojom se krecem, bolje reaguju na skretanja sa zvucnim signalima, ali nisu prepoznale par kruznih tokova, a ove druge jesu.
Ne znam da li je ko koristio apple maps kod nas, ima li kakva fora sa glasovnim navodjenjem i slicno. Ili se to ocekuje u ios14?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nema veze sa verzijom nego su rekli da ce ove godine pustiti veliki update za Evropu, bar sam tako citao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel presao neko sa 13.4 na 13.6? Meni je 13.4 vrh, bez i jednog problema, a vidim poceli ste da hvalite .6 pa reko dal ga hvale samo oni koji su se patili sa 13.5 ili je najbolji 13.do sada?
 
13.4 je bio top, 13.5 i 13.5.1 promasaj. 13.6 i 13.4 su tu negdje, za sada nemam problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni je 13.6 oldican. Bio sam dugo na 13.4 i nisam se pokajao sto sam presao na 13.6.
 
Ja sam na 13.4.1 i najvise se premisljam zbog baterije, kazu da nije na ovom nivou...iphone 11pro elem...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Isto, za sada mi je 13.4 super, ne znam ima li razloga da prelazim na 13.6 sa X
 
Juce ujutru oko 8.30 sam skinuo telefon sa punjaca i nisam ga mnogo koristio, oko 50 minuta screen on time je bilo sinoc (oko 50% baterije je bilo). Jutros mi se telefon ugasio jer je baterija prazna. Pre toga sam sa mnogo vecim koriscenjem gurao dva cela dana ali sada ne. U pitanju je iPhone 8 sa 83% battery health (pokazuje da je sve u redu sa baterijom) i iOS 13.6

Da li je ovo battery drain ili je baterija mnogo oslabila i treba da je menjam?
 
Na 80% ga i Apple smatra da je treba menjati. Testiraj jos malo, ne bi se trebao gasiti bas na toliko procenata


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uradio update pre 2 dana sa 12.4.1 na 13.6 (iPhone XS).
Prvi utisci za sada su pozitivni.

Baterija je malo losija nego na 12.4.1 verziji.
Juce sam od 7h ujutru do 02:30h imao oko 5h i 20min SoT i ostalo je jos 10% (LPM upaljen na 20%). Battery health 90%.

Update sam radio preko iTunes na racunaru, bez ikakvog reseta - sve proslo ok.

Primetno fluidnije animacije ima 13.6 u odnosu na 12.4.1, barem u mom slucaju. Dark mode odlican!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Moj utisak sa 13.6 na XS je da je baterija fenomenalna. Arčim ga dosta u poslednjih godinu ipo, pogotovo u poslednjih 3 meseca i ne sećam se da je bilo ovako dobro.

A health mi je na 82% [emoji85]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako staviti ringtone na iPhone? Meni ona stara metoda preko iTunesa ne radi, na yt vidim samo preko garageband app, je l postoji neki drugi način?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ja sam ranije nešto pokušavao, pa sam na kraju odustao. Najlakše je kupiti za dolar-dva preko itunes store
 
Ljudi, je l vam radi faceID s maskom? Znam da je nedavno bio kao update da radi i s maskom, mene ne prepoznaje i neće da otključa...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ne radi s maskom. Update je samo da odmah izbaci za ukucavanje šifre.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bio je update da brze predje na kucanje passcode-a, a ne da otkljucava sa maskom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Aaaa glupost. Danas sam uzeo novi telefon i iritira me što moram stalno passcode da kucam. TouchID mi je i dalje bolji....


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nazad
Vrh Dno