Šta je novo?

iOS 10

Nego ovo je lepa i korisna informacija. Već sam par puta hteo da menjam store ali nisam hteo da ostanem bez kupljenih aplikacija.

Iako je ovo lepa novina, mislim da je bolje da imas drugi nalog za hrvatski store :)

Bar zbog aplikacija koje su samo na US store-u, posto ne vidim nacin kako da do njih dodjes. One se nece pojavljivati u pretrazi i, samim tim, neces moci da ih skines, iako si ih pre kupio.

Kod pokusaja vracanja na US store, trazi podatke sa kartice, ali je pri bilo moguce da se unese kod sa gift kartice i tako je prolazilo. Ne znam da li jos uvek nudi tako nesto, kod vracanja na US store, kao opciju.
 
To je moglo oduvek, ili barem poslednjih 5 godina, ista sema je i na iOS i na OSX. Kupljene aplikacije su vezane za Apple ID, a ne zemlju kupovine. Jedino sto zbunjuje je to da se ne vide u listi kada se promeni zemlja.
 
Zbog cega ne mogu da brisem slike koje sam uploadovao sa PC na iPhone? Stavio ih je u poseban folder i kad hocu neke od njih da izbrisem, ne moze. Mogu samo da ih prebacim u drugi folder i to custom made, ne u Camera roll na primer. Zar je moguce da je jedini nacin da ih izbrisem da to uradim pre uploadovanja, da ne mogu direktno na telefonu da to uradim?
 
Ako mislis na iTunes sync, mislim da ne moze da se obrise na telefonu nikako ako je sinhronizovano sa racunara. Ako koristis iCloud photo library onda moze.
 
Da da, mislim na iTunes sync. Kakva glupost, zasto su to tako odredili...

Sa iClouda znam da moze, imam i tu slike nego je pun pa ih prebacujem na komp dok ne uzmem 64gb model
 
Kad radis sync preko iTunes-a, slike mozes da brises samo ako ponovo odradis sync sa praznim/izmenjenim folderom.

Jedini nacin je da koristis programe/aplikacije koje ubacuju slike u Camera Roll.
 
Moze li link ka nekom od tih programa? Hvala
 
Posto se placaju, gledaj drugu ili trecu. Druga nema update za 64 bitne uredjaje i onda je treca mozda i najrezonskija.

Druga mogucnost ti je iExplorer, koji se placa za mac, i onda skines njihovu free aplikaciju za iOS i iz nje sliku po sliku u Camera Roll.
To je vise cimanja.
 
Stao mi mozak.Kako se isključuje ona funkcija da se iPhone automatski aktivira kad je na stolu a uzmem ga u ruke? Nikako ne mogu da se setim. Znam da to nisam imao na 9.3.5
 
10.3.3 na uredjaju, od danas gore desno u notifikacijama imam uvek ukljucenu strelicu za location, s tim sto je nekad "ukljucena" (crna strelica) a nekad je samo okvir strelice. Uglavnom, iritira me. Do cega je to, nisam nista menjao u podesavanjima?
 
Proveri u settings, privacy location. Ljubičasta strelica je indikator da je neka aplikacija skoro koristila lokaciju
 
Yay, it worked! Jedan restart i nestala je ikona, a recently tj ljubicasto mi je bilo kod google maps, a to sam koristio jutros poslednji put...
Fala
 
Kad ce za 64-bit ?
 
Uzeo sam i jedan iP 6s koji je jos uvek na 10.3.3,da se malo igram ako izbace JB. Neverovatno koliko je bolji ram menadzment u odnosu na iOS 11,pravo je zadovoljstvo koristiti ovaj telefon,sabija kako radi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Desetka je baš odlična. Ne mogu da verujem da oni skoro godinu dana i nisu ispravili iOS 11. Kao da ih plaćaju krompirima ili su nesposobni.
 
Da za 64bit i to vec duze vremena :) na 6s plus ima drugar sto se tice peglanja ios 11 ... pa zasto bi? :) bas ih briga samo pare pare pare
 
Desetka je baš odlična. Ne mogu da verujem da oni skoro godinu dana i nisu ispravili iOS 11. Kao da ih plaćaju krompirima ili su nesposobni.

Bas primetna razlika,sad sam se uverio. Drzi po par sati dvadesetak aplikacija u pozadini,od toga dve igre,nista se ponovo ne ucitava. Sve ispeglano,weather widget radi kao lud,ma milina.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ip6 na 10.3.3 je savrsenstvo zakovao sam jednu sesticu tu i ne mrda savrsenstvo. Batt, brzina,RAM... sve kako treba
 
6s [emoji12] Ubica na 10.3.3 [emoji15]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma jos bolje da nisam ip7 dizao na 11 ali geberalno nemam primedbe odlican je od 11.2.5 11.3 jos bolji ram menadzent ima ali opet nije to kao 10 ka

Inace 5s na ios 11.3 ima pagefile 1gb
 
Poslednja izmena:
Ovo je sada raritet [emoji23] Ne mrdam ja nigde,ovo je iP u punom sjaju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Slazem se :) ni ja ne bih mrdao prvo zbog prelepih live wallpapera, drugo tastature, trece baterije, cervrto RAM-a i jos mnogo toga :)

Evo ga 5s na 11.3

Sto se jb i 10.3.3 tice drug koristi Goblin ali kaze a je izasao neki helix
 

Prilozi

  • 36C0FCFA-BE61-4250-A916-E22D97988C9C.jpg
    36C0FCFA-BE61-4250-A916-E22D97988C9C.jpg
    1,023.5 KB · Pregleda: 53
Poslednja izmena:
Bas cu malo vise iscitati o tome,hvala za info. Zaboravio sam covece koliko je dobar bio 10.3.3,odusevljen sam.
Zavrtih i Gb [emoji16][emoji1362]
IMG_0027.JPG


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno