Šta je novo?

invalid boot.ini

  • Začetnik teme Začetnik teme Laza
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

Laza

Čuven
Učlanjen(a)
05.09.2001
Poruke
4,689
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 7600X 4.7GHz & Thermaltake Toughair 510
Matična ploča
AM5 Gigabyte B650M AORUS ELITE AX DP/M.2/DDR5
RAM
DDR5 32GB 5200MHz Kingston Fury Beast 2x16GB
GPU
MSI Radeon RX 5700 XT, 8GB, 256-bit, RX 5700 XT MECH OC 8G
Storage
M.2 NVME 1TB AData 5000MBs/4200MBs
PSU
Be Quiet Pure Power 12 M750W BN343 Gold Modular
Kućište
Fractal Design Define R4 Black Pearl
Monitor
IIYAMA ProLite 27, ULTRA SLIM LINE, WQHD, IPS, 5ms, FreeSync, Zvučnici, XUB2792QSU-B1
Miš & tastatura
LOGITECH MK470
Pristup internetu
  1. Optički internet
Prilikom startovanja windows XP izbaci sledecu poruku
Invalid boot.ini file. WIndows will boot from...

Onda sam potrazio i video da na hardu nemam boot.ini fajl, ne znam kako je nestao - ja ga brisao nisam. U svakom slucaju pitanje: kako treba da izgleda moj boot.ini i gde da se nalazi?
Imam dve particije c i d (ntfs), na c: se nalazi windows xp a na d: podaci.
 
Laza je napisao(la):
Prilikom startovanja windows XP izbaci sledecu poruku

Onda sam potrazio i video da na hardu nemam boot.ini fajl, ne znam kako je nestao - ja ga brisao nisam. U svakom slucaju pitanje: kako treba da izgleda moj boot.ini i gde da se nalazi?
Imam dve particije c i d (ntfs), na c: se nalazi windows xp a na d: podaci.

Probaj da reinstaliras Windows Xp.Mada sigurno ces cuti i neki laksi nacin.
 
probaj sa ovim -preimenuj u ini
kod mene je xp na c i nemam niti jedan drugi os a imam jod jednu particiju...
 
D-KEE je napisao(la):
probaj sa ovim -preimenuj u ini
kod mene je xp na c i nemam niti jedan drugi os a imam jod jednu particiju...

Hvala puno, sada sve radi bez problema, nemam pojma kako je nestao.

Cvele, hvala za trud, ali...cheers
 
Nazad
Vrh Dno