Šta je novo?

Internet radio aparati

Naravno, domace kao i sve druge.

Kako to koristis na nest mini?
a ne, mislio sam na airable kao najbolji servis u kontekstu čitave teme o internet radio aparatima...čovek je već pre mene okačio link sa proizvođačima koji koriste njegov api....
 
Nedavno sam kupio Xiaomi pametne zvučnike, mislio sam da kupim Nest, ali to mi je bilo tu negde.
Zadovoljan sam sa muzičkim servisima, ali radio, pa šta da kažem. TuneIn mi se ne sviđa. Česte su reklame na španskom, uvek se emituje onaj TuneIN logo, naše stanice je glasom nemoguće pustiti.
Ako u Google asistenta na telefonu ukucam: Play radio nešto on speakers, onda će se to kroz TuneIN i pustiti, ali opet uz logo i često uz reklame na španskom.
Više posla nego što je potrebno, uz manje konfora. Plus TuneIn i nema gomilu stanica. A lepo sam razmišljao da kupim internet radio, godinama već i onda se ovako zeznem. A da, to da emitujem radio sa kompjutera ili telefona na pametan zvučnik, to je potpuna glupost. Želim samostalni uređaj koji će da pušta radio. Internet radio slušam više od 15 godina preko računara i telefona i od toga mi je muka. Ideja mi je da radio svira samostalno, kao nekad što mi je svirao običan radio, a svirao mi je od moje pete godine. I sad plačem nad svojom tužnom sudbinom. 😊
Tako da svi kao ja, koji slušaju domaći radio ili stanice koje TuneIn nema, neka ne kupuju ništa iz Google eko sistema. A da ne pričam da mi se desi bar jednom dnevno, u sred slušanja radija, da teta kaže, sad čak i na srpskom: "Žao nam je. Nešto nije u redu. kada budete spremni, pokušajte ponovo..." Hej pa ja sam u vreme pištavih modema slušao radio bez prekida, sa povremenim baferovanjem, ali se reprodukcija uvek nastavljala. A sad na optici ona potpuno prestane, jer razmaženo Google derište ne zna da uradi bafer ako je nešto i secnulo. Šta je sad ovo? Šta bre da pokušam ponovo kada budem spreman? Da ga polupam?
Ne znam kakva je situacija sa Amazon Echo i od koga on preuzima radio, ali ovo sa Google je sramota.
U potrazi sam za radiom koji može i da dodaje stanice ili da kroz neku aplikaciju ubacim samostalno link. Može li to već toliko pominjani Roberts?
 
Godinama za internet radio koristim DIY rešenje koje se solidno pokazalo. Originalni raspberry pi, povezan žično na net, koji vrti volumio softver (audio plejer baziran na linuksu).
Kontrolišem ga preko web interfejsa, mada postoji i aplikacija.
Uz malo crontab akrobatike sam podesio da radio kreće da svira u zadato vreme, isto tako se i gasi.
Prekida u reprodukciji ima isključivo ako sama radio stanica ima problem, inače sve radi bez problema.
 
Vec sam pisao meni Roberts 24h svira bez prestanka, al se desi talas nekih prekida, e sad dal je to do NET (koji je katastrofa i ni 50% onog sto provajder garantuje u pretplati) ili do uredjaja, ne mogu da provalim. Negde na internetu sam citao da su se pojedini korisnici zalili na prekide, al opet moguce je da zbog milion stvari. Cak sam cuo neku pricu o nekim tkzv. tokenima vezanim za radio stanice, lik mi pricao kako nesto u fazonu svaka stanica ima tokene koji imaju rok trajanja, kao da se ne bi zloupotrebljavalo slusanje bla, bla... uglavnom, navikao sam sad i ne primetim kad udje u tu fazu "ludila" jer sve kompezuje kristalno jasnim zvukom kojim su svi odusevljeni.
 
Jel tvoj radio ima podešavanje veličine bafera? Da probaš sa tim da se igraš?
 
Jel tvoj radio ima podešavanje veličine bafera? Da probaš sa tim da se igraš?
Iskren da ti budem nisam nista dirao, memorisao 4-5 stanica i pustio, posle mu i ne prilazim. Daljinskim promenim povremeno stanicu i to je to. Pogledacu bas kada budem imao vremena i volje (da mu pridjem, jer nije bas na pristupacnom mestu :D) mada cini mi se da nisam i prvom cackanju primetio tu opciju. Hvala na ideji svakako
 
Moj setup:
Pojačalo D klase 2x50w sa BT, AUX (aliexpress) 600din
2xCantonCX zvučnici sa KP 1200din
Adapter 12V/2A, kablovi za zvučnike, AUX kablić još 600din
Telefon za radio stanice, spotify, YouTube, ponekad kad mi je merak prikačim neki od dekova koje imam, pa slušam kasete.
Sve u svemu za 20e, skroz ok zvuk.
A ako hoću mobilnost ponesem onaj Xiaomi 16w bluetooth zvučnik ili neki mali džepni BT zvučnik dobijen na promociji i opet telefon kao izvor.
 
Ma sve je to lepo, ali onda trošim telefonsku bateriju i sam telefon, kad me neko pozove radio prestane...
 

Prilozi

  • Roberts Stream 94i upustvo.pdf
    1.8 MB · Pregleda: 8
Nedavno sam kupio Xiaomi pametne zvučnike, mislio sam da kupim Nest, ali to mi je bilo tu negde.
Zadovoljan sam sa muzičkim servisima, ali radio, pa šta da kažem. TuneIn mi se ne sviđa. Česte su reklame na španskom, uvek se emituje onaj TuneIN logo, naše stanice je glasom nemoguće pustiti.
Ako u Google asistenta na telefonu ukucam: Play radio nešto on speakers, onda će se to kroz TuneIN i pustiti, ali opet uz logo i često uz reklame na španskom.
Više posla nego što je potrebno, uz manje konfora. Plus TuneIn i nema gomilu stanica. A lepo sam razmišljao da kupim internet radio, godinama već i onda se ovako zeznem. A da, to da emitujem radio sa kompjutera ili telefona na pametan zvučnik, to je potpuna glupost. Želim samostalni uređaj koji će da pušta radio. Internet radio slušam više od 15 godina preko računara i telefona i od toga mi je muka. Ideja mi je da radio svira samostalno, kao nekad što mi je svirao običan radio, a svirao mi je od moje pete godine. I sad plačem nad svojom tužnom sudbinom. 😊
Tako da svi kao ja, koji slušaju domaći radio ili stanice koje TuneIn nema, neka ne kupuju ništa iz Google eko sistema. A da ne pričam da mi se desi bar jednom dnevno, u sred slušanja radija, da teta kaže, sad čak i na srpskom: "Žao nam je. Nešto nije u redu. kada budete spremni, pokušajte ponovo..." Hej pa ja sam u vreme pištavih modema slušao radio bez prekida, sa povremenim baferovanjem, ali se reprodukcija uvek nastavljala. A sad na optici ona potpuno prestane, jer razmaženo Google derište ne zna da uradi bafer ako je nešto i secnulo. Šta je sad ovo? Šta bre da pokušam ponovo kada budem spreman? Da ga polupam?
Ne znam kakva je situacija sa Amazon Echo i od koga on preuzima radio, ali ovo sa Google je sramota.
U potrazi sam za radiom koji može i da dodaje stanice ili da kroz neku aplikaciju ubacim samostalno link. Može li to već toliko pominjani Roberts?
nema Tune IN nikakvih reklama, a narocito ne na spanskom :)

Pusta domace stanice najnormalnije, ja imam nest mini ali problemi koje pominjes su mi potpuno nepoznati.
I ne treba ti telefon, dovoljno je da mu direktno kazes "play tune in: maxi radio, rock radio" (ili sta god) on ce prvo pretraziti lokalne pa tek ako nema lokalne sa tim nazivom trazice strane, mada verujem da mozes da mu kazes i zemlju....pametan je

jedino sto pre svakog pustanja se cuje karakteristican Tune IN zvuk, drugih prekida niti reklama apsolutno nema.
Ako samo kazes play tune in pustice zadnju stanicu koju si slusao.

Stanicu koju hoces po vrsti ili po pesmi koju emituje mozes naci i direktno iz aplikacije.

takodje mozes da mu kazes "play spotify", i muziku, pesmu koju zelis da cujes.

mozda je kod tebe prekid do loseg wifi kod mene je zvucnik zakacen na 5ghz ili do xiaomija.

@amazon echo
On slicno radi, mozda je nekom u neku ruku i jednostavniji
Meni je bio potpuno zbunjujuci jer sam pokusavao da pustim radio govoreci kao googl zvucniku "play tune in: ime radio stanice"
i nema sanse toliko sma se mucio...

Dok moja zena nije prosto rekla: "alexa radio"... i on pusti radio... ja izneverovao 😐
 
Ne znam šta da ti kažem, kod mene TuneIn jednostavno ima reklame na španskom pre nego pusti neku stanicu i to sedam od deset puta. Nemam razloga da izmišljam. To da može da pusti neku srpsku stanicu je nula bodova. MOžda i može, ako se stanica zove Rock, ali ako ima neko srpskije ime, neće da prođe nikad. Kada ukucam tu stanicu u asistent na telefonu, onda naravno pusti ako je ima. Sad što opet gore nema brdo toga... Spotify je u redu, za to ga i koristim, pušta mi plejliste i strane pesme, ali ako slučajno poželim neku domaću pesmu, nju samo mogu da komandujem unošenjem u telefon ili računar. Daleko su ti uređaji od razumevanja našeg jezika. Sumnjam da Xiaomi ima bilo kakve veze sa španskim reklamama, jer one dolaze posle TuneIn najave, koja je sama po sebi iritirajuća i usporava puštanje. Pa još dok protekne ta reklama od pola minuta... Istina, reprodukcija se kasnije ne prekida. DOvoljno je samo da kažeš play radio i on će pustiti poslednju stanicu.
 
Ne znam šta da ti kažem, kod mene TuneIn jednostavno ima reklame na španskom pre nego pusti neku stanicu i to sedam od deset puta.
Da li je taj TuneIn već instaliran na tvom uređaju?
Postoji li mogućnost da sam instaliraš TuneIn?
Ja TuneIn imam na računaru i nema ničega što ti navodiš, a prvo izbaci domaće stanice...
 
Pričamo o dve stvari. Ovo je TuneIn ugrađen u pametni zvučnik, ne mogu ništa da menjam niti da listam.
 
Ne znam šta da ti kažem, kod mene TuneIn jednostavno ima reklame na španskom pre nego pusti neku stanicu i to sedam od deset puta. Nemam razloga da izmišljam. To da može da pusti neku srpsku stanicu je nula bodova. MOžda i može, ako se stanica zove Rock, ali ako ima neko srpskije ime, neće da prođe nikad. Kada ukucam tu stanicu u asistent na telefonu, onda naravno pusti ako je ima. Sad što opet gore nema brdo toga... Spotify je u redu, za to ga i koristim, pušta mi plejliste i strane pesme, ali ako slučajno poželim neku domaću pesmu, nju samo mogu da komandujem unošenjem u telefon ili računar. Daleko su ti uređaji od razumevanja našeg jezika. Sumnjam da Xiaomi ima bilo kakve veze sa španskim reklamama, jer one dolaze posle TuneIn najave, koja je sama po sebi iritirajuća i usporava puštanje. Pa još dok protekne ta reklama od pola minuta... Istina, reprodukcija se kasnije ne prekida. DOvoljno je samo da kažeš play radio i on će pustiti poslednju stanicu.
Evo malo pretrazujem lokalne radio stanice na tune IN, i ne znam koju ne bi mogao da tacno prepozna zbog loseg naglaska...jedino radio "rodna gruda" ali ne verujem da si to pustao :D
Domace nazive moras da izgovoris na engleskom, google bard je najavio da ce to prepoznavanje uskoro da ispravi.

Sto se stanica tice ja nisam nasao ni jednu koje nema.
Nego cudno je to sto imas reklame na spanskom, to sigurno ne treba tako i nesto je pogresno jer niti treba biti reklama a jos manje na spanskom jeziku.

Za pocetak proveri koji je region podesen na google home...negde se sigurno nalazi spanija.

Na kraju obrati se tune in podrsci, sigurno ce pomoci.
 
Nema Španije nigde u regionima. Prosto je Srbija svuda. Haha, ne znam šta je radio rodna gruda. ALi evo recimo, kako bi pustio najobičniji radio S? Bukvalno će pustiti tamo nešto, ko zna šta. Radio Beograda npr. nema pa to ne može ni da se pusti. Ne znam, lupam sad, neki radio Kragujevac, pa kako će to da prepozna...
 
Pričamo o dve stvari. Ovo je TuneIn ugrađen u pametni zvučnik, ne mogu ništa da menjam niti da listam.
imas sigurno google home app na telefenu, ako nemas, instaliraj
Radio S two
Radio belgrade
onako kako bi procitao na engleskom da je napisano, on to posle zapamti pa zna sta hoces i kada pogresno kazes.
Ipak izgleda nema promene regiona za zvucnik ovo kaze google:

Google Nest Mini ima region, ali nije moguće da korisnik promeni region uređaja. Region je fiksiran na osnovu lokacije na kojoj je uređaj kupljen.
Na primer, ako je Google Nest Mini kupljen u Srbiji, njegov region će biti Srbija. To znači da će uređaj koristiti podatke i usluge iz Srbije, uključujući reklame koje emituje TuneIn Radio.
Google je doneo ovu odluku kako bi se osiguralo da korisnici dobijaju najbolju moguću uslugu. Na primer, ako je Google Nest Mini kupljen u Srbiji, korisnik će moći da koristi TuneIn Radio da sluša stanice koje emituju iz Srbije.
Međutim, ovo može biti problem za korisnike koji putuju ili koji imaju prijatelje i porodicu u drugim zemljama. Ako je Google Nest Mini kupljen u Srbiji, a korisnik putuje u Španiju, neće moći da koristi TuneIn Radio da sluša stanice koje emituju iz Španije.
Postoje neki načini da se ovo prevaziđe. Na primer, korisnik može da koristi VPN da promeni svoju IP adresu i da se pretvara da se nalazi u drugoj zemlji. Međutim, ovo je komplikovan proces i može biti nebezbedno.
Najbolji način da se reši ovaj problem je da Google omogući korisnicima da promene region svog Google Nest uređaja. To bi korisnicima omogućilo da dobiju najbolju moguću uslugu bez obzira na to gde se nalaze.
Gde je kupljen taj tvoj zvucnik?
 
Poslednja izmena:
Google Home app imam, ali gde u njemu da listam radio? Kada sam evo sad rekao Radio s, on je razumeo radio 80s. TU se nešto ne slaže. Radio Belgrade naravno razume, ali to svakako ne postoji u tunein.
 
U google home se podesava zvucnik nista vise, ne znam sta xiaomi zvucnik ima od opcija pa pogledaj tu.

Nadji zvucnik u devices pa vidi sta ima u setingsu
 
Znam, zato i kažem da to sa radio stanicama nema veze. Sva podešavanja su ista kao i kod Nesta.
 
Ja imam poslednju generaciju Amazon EchoDot-a, 5 valjda , dobio na poklon.
Ono sto mogu da kazem da je sve to jos daleko od upotrebljivog, barem kod nas.

- Da bi ga integrisao sa Spotify-em morao sam da stavim usa lokaciju, sto povlaci posledicu da ako ga pitas za temperaturu ili bilo sta lokalno, odgovara ti "super je vreme u Palo Altu , Kalifornija". Tako integrisan, pustanje putem glasa vise od 50% vremena nece da radi, tj. krene sekund pa prekine.
Onda moram da pustim nesto sa telefona direktno, da se "zauka" i onda dalje radi. Jednostavno su to namerno ocajno napravili jer guraju Amazon music.

- Od smart uredjaja koje imam u kuci (klima, mi preciscivaci, shelly, mi box, mi ventilator) nijedan xiaomi nisam uspeo da podesim, ni preko EchoDota kao hub-a ni koristeci HomeAssistant server.

- Apropo teme - Sto se tice radija , Tune in plugin kao besplatan je onemogucen odavno i samo placena verzija radi, a dve third-party aplikacije koje sam pokusao takodje nisam uspeo da podesim. Mozda je i moguce kada bih imao nedelju dana da podesim...
Sve u svemu, po mom misljenju dobar je sat i relativno kvalitetan zvuk s obzirom na velicinu, odlican je i kao skupljac prasine.
 
@dusxan - Sokoćalo se zove Philips TAM8905
 

Prilozi

  • tempImagewhqUOz.png
    tempImagewhqUOz.png
    1.8 MB · Pregleda: 56
  • tempImagejVDkf9.png
    tempImagejVDkf9.png
    2 MB · Pregleda: 55
  • tempImage0RndCL.png
    tempImage0RndCL.png
    1.7 MB · Pregleda: 52
  • tempImagezMDKws.png
    tempImagezMDKws.png
    990.6 KB · Pregleda: 57
Hvala na proveri ! (Izvinjavam se sto se malo docnije javljam).
Ovo je izgleda buducnost radija.
 
Godinama se kanim da kupim neku ovakvu spravicu i sve mi je bilo skupo, ili nije bilo kod nas da se kupi. Video sam taj Philips ali mi nije ulivao poverenje, jer ne koristi AirableNow, a nigde nisam video šta tačno koristi, pa sam i od njega odustao.
Kupio sam letos pametne zvučnike i sve je to lepo i divno, ali sam pisao ovde ranije zašto me je radio razočarao. Ovih dana sam iznenada dobio kao rođendanski poklon hama dir3200sbtw. Možda je malo preskup, možda u svetu ima jeftinije, ali meni se baš svideo. Treći dan ga ne gasim. Ima iznenađujuće dobar zvuk koji volim, a u poslednje vreme srećem sve neke uređaje sa ili prenaglašenim basom, ili im je zvuk nekako mutnjikav, nema dovoljno visokih tonova... Ovo je baš potrefilo moj lični ukus. Ima ekvilajzere koje trenutno ne želim ni da probam, jer mi ova čistina i ravnomeran ton savršeno odgovara.
Daljinski je jedina stvar koja nije po ukusu. Tasteri su plastični i nekako jako ravni, pa ne možeš baš da napipaš gde je šta. Malo sam se namučio da se spojim na Undok, ali je na kraju i to uspelo. On me je odmah pitao da instaliram Oktiv što i jesam uradio, ali ta aplikacija je za moje potrebe prenašminkana.
Još nisam naišao na uobičajena Frontier prekidanja i seckanja prilikom slušanja radija. Dešavalo se da kad slušam Spotify secne na polusekund prilikom početka neke pesme, ali to se dešavalo u 50 pesama na možda 6. To možda mogu da pripišem ruteru jer nema dobar QoS, a radio je spojem bežično. Razmisliću da ga bacim na mrežni, ako zatreba. Slušao sam sinoć i podkast i sve je bilo savršeno.
FM prijem mi je loš, ali tako je u ovom stanu sa svakim aparatom koji sam probao pa je to verovatno problem do nečeg drugog a ne do samog radija. SAB me je oduševio, sa njim sam se susreo prvi put i njegov prijem je stabilan jer je verovatno imuniji na te prepreke ili šta već FM-u smeta ovde.
Voleo bih da ovih uređaja ima mnogo više kod nas i da malo pojeftine.
Zaboravih da dodam da me je oduševilo i web okruženje u kome mogu da se dodaju stanice kojih nema, mada ja još na takvu ne naiđoh. čak i RTS radi.
 
Ta Hama je bila moj prvi favorit, al sam se plasio bas zvuka, a u vreme kada sam kupovao NET radio nisam imao niti jednu povratnu informaciju na forumima, tako da sam se odlucio za Robertsa. Drago mi je da si zadovoljan.
 
Ja sam hteo da kupim novog Robertsa, ali bi to izašlo sa sve carinama katastrofa. A sad, ukusi u zvuku su svakojaki, a ja prilično izbirljiv. Iskreno, Nisam se nešto nadao da će da ispuni moja očekivanja. Poklonu se u zvuk ne sluša, ali je ispalo sjajno. Ne znam kakvi su oni Lidlovi, kod nas nikad nisu došli a ja i njhih čekao jer su sto evra.
 
Nazad
Vrh Dno