Šta je novo?

Internet konekcija se gubi

Supreme.50

Slavan
Učlanjen(a)
07.09.2009
Poruke
1,352
Poena
210
Nisam znao gde da turim ovu temu posto dosta stvari moze izazvati problem, cak ne znam da li je problem hardverskog tipa ili ne.

Imam kablovski internet (SBB), modem je onaj standardni Scientific Atlanta. Iz njega ide LAN kabl u TP-Link ruter (model TL-R402M) koji deli konekciju za dva PCa, jedan u mojoj sobi na kome imam W7 i gde nema problema, i jedan malo dalje gde je XP i na kome se sledeci problem desava.
Posle nekog vremena, konekcija se samo pretvori u "limited or no connectivity" (internet uopste ne radi), i tako ostane dok se kabl ne izvadi iz rutera (tp-link), saceka se nekoliko sekundi, i vrati se. Onda ponovo radi 20-40 mina, i ponovo se samo zabode i kabl mora da se izvadi i vrati..
Ovo je u poslednje vreme pocelo da se desava cesce, tj. sada konekcija traje nekoliko minuta.

Ja iskreno nista nisam probao da uradim, posto problem moze da bude do SVEGA, a nisam u mogucnosti da reinstaliram OS cisto da bi video da do toga nije, ili da kupujem novi kabl pa da ga probam (posto je ovaj zavucen iza boga oca i ima 20m).. tako da ako bi neko mogao da me navodi od nule sta bi sve moglo biti bio bih veoma zahvalan. :)
 
Ja sam imao slican problem, fantomski nestanak konekcije, cackanje po kablovima pa proradi, pa o5 zeza...Resetom modema sam par puta resio problem,ali dok nisam zamenio kabal, problem mi se stalno vracao!Probaj sa novim kablom, vidi takodje da kabal nije nigde prikljesten/nagnjecen/ostecen i sl? Jesi li probao sa resetom modema(cackalicom,spenadlom i sl.)?Od kad ti se to pocelo desavati? Ako je sa nekim nestankom struje, onda je izgleda potrebno ponovno konfigurisanje prametara uredjaja?
 
Ne mogu da probam sa novim kablom zato sto je PC na drugom kraju stana i kabl je sigurno prikljesten na nekoliko mesta ali to tako stoji vec godinama i nista nije pomerano, a i ono sto me muci sto se ovoga tice je to da restart pomaze... da je do kabla ili bi radilo uvek ili nikad ili polovicno. Resetovao sam oba uredjaja dosta puta i parametri su isti za oba PCa sto se uredjaja tice, i nije do toga. Takodje u bilo koji port da ubodem isto se desava (pa i direktno u modem), tako da do rutera nije sigurno. Sto se modema tice tu nemam nista ni da setujem.
Ono sto je najgore je to sto je pocelo da se desava odjednom.. :/
 
Hajde molim te objasni zašto bi reinstalirao sistem?

Problem koji navodiš je do profewsionalnosti sbb. Dakle jedino rešenje je da zoveš njihovu tehničku podršku i da se žališ do besvesti. Na zvaničnom forumu možeš da pročitaš golmilu gluposti koje Sbb svojim korisnicima priređuje svaki dan.

A dok ti oni nereše problem rešenje privremeno može da bude da isključiš modem i ruter na 15-tak minuta (nekad je dovoljno i 2-3) i zatim uključiš
 
Ne znam da li sam ja bio nejasan tokom izlaganja problema ili tebe mrzi da citas? Do XPa moze da bude sigurno, ne do samog OSa nego do opcija sto se tice same konekcije, u koje se ne razumem, a i sto sam znao zaboravio sam posto XP ne koristim.. pa mogu da kazem godinama.

Sa SBBom sam imao problema vise nego svi zajedno sa bencha (i to mogu sa sigurnoscu da kazem), ali se to resilo i u poslednjih godinu dana nemam nikakve probleme sto se interneta tice, barem ne sto se tice signala i brzine, za sta su oni odgovorni. Kao sto sam naglasio, sve radi normalno na mojoj konfiguraciji iz potpisa, na kojoj sam sad. Ne mogu da se pozalim, cak stavise svestan sam da bolje ne moze. Ono sto je problem je drugi PC, koji je na istom modemu i ruteru. I kako sad moze da bude do SBBa? :S:

 
Imaš u biosu AI NET 2 da ti proveri LAN kabl pri boot-u i krimpuj ponovo kablove za svaki slučaj.
 
Ne znam da li sam ja bio nejasan tokom izlaganja problema ili tebe mrzi da citas
kako si napisao:
deli konekciju za dva PCa, jedan u mojoj sobi na kome imam W7 i gde nema problema, i jedan malo dalje gde je XP i na kome se sledeci problem desava.
Biće da ja nisam pažljivo čitao:wall:

Što se SBB tiče u konkretnom slučaju ne može da bude problem do njih ali se ne bih složio da su sad ok, a kao dokaz za to dovoljno je samo pogledati žalbe na zvaničnom forumu.
I dalje ostaje pitanje zašto bi reinstalirao sistem? Zašto to neostaviti kao poslednju opciju jer ti ništa negarantuje da se poovo neće desiti.

Dužina kabla od 20 metara nije problem (jer utp do 100 funkcioniše bez problema) ali poslušaj preporuku koju je izneo neba. Takođe proveri da li je nešto u ruteru setovano pogrešno
 
Poslednja izmena:
I dalje ne citas posto sam samo rekao da ja nemam problem sa SBBom vec godinu dana i da sve sto je do njih radi perfektno (sto se tice mog stana). Daleko od toga da su oni ok ;).

Nije ni modem ni ruter, smarao sam se sa time danima, pa i danas. Ostaje jedino OS/kabl, ili eventualno driveri ili neka opcija koju sam prevideo. Da imam na njemu Win7, bilo bi mi 80% lakse naci problem, ali krastavac :/
 
Godinama sam na Sbb-u i nemam nekakvih problema. Takodje imam i Telekom-ov ADSL i takodje nemam problema. Sto se tice sbb jako su poslovni, uvek su mi izlazili u susret i kritike na forumima su sasvim uobicajene. Jer, ako se pojavi 100 kritika na preko 300000 korisnika, to je manje od promila. Dakle, nema nista idealno, posebno u Srb, ali krece se na bolje.

U tvom slucaju ocigledno NIJE problem do sbb-a, jer tada i na prvom kompu na kome je win7 ne bi kontinuirano radio net. Ocigledno je problem na drugom racunaru ili na vezi TP-Link-PC sa Win XP koji se mora na licu mesta resiti.
 
Sta ste se svi uhvatili za SBB, znam da nije do njih, inace bi njih i zvao, ne bih pokusavao sam da resavam problem i gubim vreme zamajavajuci se, ako sam problem nije moj ;).

Posto mi je PC koji pravi problem 20 metara od setupa gde je sve ostalo (drugi PC, modem, ruter), ne mogu uzeti bilo koji LAN kabl cisto da probam (gde da nadjem toliki kabl), moram da kupim novi od 20m i sta onda ako nije to? pukao sam 600-1000din za 1 min dijagnostike.

Moj PC ne mogu da odnesem tamo i probam da li ima neta na njemu i tako ustanovim da li je kabl, posto trenutno radim neki mod kucista pa su mi komponente na stolu.

Otvorio sam topic nadajuci se da ce neko prepoznati problem i uputiti me na neki parametar/podesavanje koje sam prevideo, koje moze direktno izazvati ovaj problem, ili ako je do hardvera, opisati problem i ubediti me da je do toga (bez ljutnje ali ako neko od vas kaze "e to je kabl", ja necu odma trcati da ga menjam posto je proces komplikovan vec sam naveo, a ja iskreno ne vidim kako bi net mogao da radi normalno 40 minuta i onda se odjednom prebaci u limited or no connectivity, neko obrazlozenje bi mi dobrodoslo).
 
I dalje ne citas posto sam samo rekao da ja nemam problem sa SBBom vec godinu dana i da sve sto je do njih radi perfektno (sto se tice mog stana). Daleko od toga da su oni ok ;).
/
Izvini biće da si u krivu ili da si malo počeo da projektuješ:) Jer kao što reče u ovom tvom slučaju nije do njih ali i to što si ti zadovoljan ne znači da oni valjaju;)


Godinama sam na Sbb-u i nemam nekakvih problema. Takodje imam i Telekom-ov ADSL i takodje nemam problema. Sto se tice sbb jako su poslovni, uvek su mi izlazili u susret i kritike na forumima su sasvim uobicajene. Jer, ako se pojavi 100 kritika na preko 300000 korisnika, to je manje od promila. Dakle, nema nista idealno, posebno u Srb, ali krece se na bolje.
Ponoviću to ono što sam rekao i Supreme da to što si ti boldovano zadovoljan njima ne znači da su dobri a još manje da treba da iznosiš netačne informacije o promilima. Pogotovu nemoj ovde da pričaš o nekoj poslovnosti kad ljudima ni račune nedostavljaju redovno nego sdtižu svakih par meseci, ping očajan, česti prekidi, svaka jača kiša sneg ili grad i nema signala ni kablovske ni kablovskog, na primedbe građana na forumu neodgovaraju, tehnička podrška funkcioniše van klasičnog radnog vremena samo za BG, a i kad fuinkcioniše onda se svodi rešiće se ne znam ništa o tome itd.
Ovo tvoje razmišljanije o promilima ne bi trebalo mnogo ni komentgarisati ali po tebi recimo protiv nekog diktatora se pobune studenti jer jedino imaju sposobnosti želje hrabrosti i to po tebi znači to je promil dakle diktator je dobar. Isti je slučaj sa SBB. PObune se oni koji imaju znanja presvega da kažu da nisu zadovoljni. Drugo ako te baš interesuje problematika uzmi istraživanje internet korisnika u Srbiji od pre par godina koje je radio CePIT i dobiće rezultat da 60% je idalje koristilo dial-up a na pitanje da li su zadovoljni odgovorili su skoro stoprocentno prezadovoljni brzinom, nepuca veza itd.

Tako da nemoj molim te da iznosiš takve stvari, zarži ih za sebe. Sbb je jedan od najvećih monopolista u Srbiji, cene su katastrofalno viskoke kad se uporede sa Rumunijom recimo a usluga više nego problematična
 
O cemu pricas ti?! Ok da rezimiramo, problem 100% nije do njih (kako sam rekao u PRVOM postu, i ispalo je da je tacno sto je potvrdjeno od strane drugih ljudi pa i tebe, a i kako ce drugacije kada je ocigledno), a ti sad isterujes neku pravdu da li su oni ok ili ne. Kako mi tacno pomaze znanje da oni nisu ok i da rade to sto rade u resavanju problema?

Otvorio sam temu da resim problem, a ne da napravim mesto gde ces ti moci da ispraznis bes zato sto si pun frustracija zato sto te muci kablovska televizija i internet...
 
Pod jedan spusti malo ton pod dva prestani sa vređanjem dakle oladi.

Ako nisi primetio u postu iznad sam stavio dva smajlija.

Ovde nije reč o SBB tako da nema potreba više troštiti reči na njih.

Možemo se složiti da je dosta off i da je cilj u temi rešiti problem. Ali tu nastaje novi nećeš da kupiš nov kabl da eventualno ne bi uzalud trošio novac što je razumljivo ali nećeš ni da preneseš računar da isključiš mogućnost da je problem do kabla. Tvoje objašnjenje kako čas radi a čas ne je na mestu ali baš zbog toga bi trebalo isključiti i mogućnost nekog evenutalnog prekida na vezi
 
Pod jedan spusti malo ton pod dva prestani sa vredanjem dakle oladi.
Vredjao nisam, o tonu necu uopste da komentarisem... u najgorem slucaju odgovorio sam grublje, sto si i zasluzio svojim neprekidnim spamovanjem teme kako SBB ne valja. Sto je jos gore, poceo si zato sto uopste nisi ni procitao sta sam ja napisao.
Evo jos jednom cu da ponovim. SBB meni radi kako treba i problem nije do njih. Mene ne zanima, niti ikoga u ovoj temi, koliko ljudi ima koji imaju probleme sa SBBom i koliko ima prijava na forumu. Kakve to veze ima sa mojim problemom? Zasto si to uopste i spominjao???
Ako nisi primetio u postu iznad sam stavio dva smajlija.
Da, ta 2 smajlija su pored odgovora meni, koji uzgred nema nikakvog smisla, a dole si sa Brankom vec krenuo opasnu prepirku da li je on u pravu ili ti. (oko broja zalbi)

Ovde nije rec o SBB tako da nema potreba više troštiti reci na njih.
Ovde nije rec o SBBu uopste, kao sto sam ja objasnio u prvom postu da nije do njih, TAKO DA IH NIJE BILO POTREBE UOPSTE I SPOMINJATI, ali si ti to ucinio zato sto ne znas da procitas post u potpunosti.

Možemo se složiti da je dosta off i da je cilj u temi rešiti problem. Ali tu nastaje novi neceš da kupiš nov kabl da eventualno ne bi uzalud trošio novac što je razumljivo ali neceš ni da preneseš racunar da iskljuciš mogucnost da je problem do kabla. Tvoje objašnjenje kako cas radi a cas ne je na mestu ali baš zbog toga bi trebalo iskljuciti i mogucnost nekog evenutalnog prekida na vezi
Koja je tacno poenta ovog teksta? Revizija teme? Da si citao od reci do reci, shvatio bi zasto nisam odmah kupio novi kabl, i zasto ne mogu da prebacujem kompove i proveravam. Napisano je, eno krije se u prethodnim postovima.. :S:

Pokupio sam savete, kada budem prvi put u mogucnosti da dijagnostikujem to cu i uraditi, naravno redom po tezini i isplativosti (i ovo sam napisao ali evo ponovo). Sto se kabla tice to ce biti sutra, nasao sam ga za dz, treba biti samo strpljiv..
 
Probao sam drugi kabl, radi sve kako treba. Da ga ne bih provodio, resih da probam da re-krimpujem onaj sto pravi problem, pa ako je do toga da ustedim sebi vreme pomeranja ormana... i nece :p. Izgleda da je on zabo negde, ili se prekinuo ili ko zna sta je, i ne zanima me vise.

Verovatno cu ovaj sto radi sprovesti ali cisto da znam za ubuduce, PC<->Ruter, kojim redom trebaju zice da budu postavljene? guglam celo jutro i samo sam jos vise zbunjen :D.
 
Nazad
Vrh Dno