Šta je novo?

Interesuju me mali lap-topovi

TheGhost

Čuven
Učlanjen(a)
29.10.2002
Poruke
122
Poena
619
Da li bi neko mogao da mi izlista popularne modele nekih 12inch laptopova kako bih mogao da se odlucim za neki. Nisam u toku sa tim, a nesto me mrzi da gledam po svim firmama kakve modele imaju...

pozdrav i hvala
 
Mikro je u majskom broju uradio dosta dobar test notebookova(i najnoviji PC Press,ali mi nije sad ovde),napisacu ti i cene stim sto racunaj da je to bilo u maju pa bi trebalo da je sad jeftinije(posto su poneke cifre van pameti).Svi su sa 12" ekranom

LG Xnote LU20 PentiumM 1.7GHz,512mb,60Gb,nema opticki uredjaj,intel 855

1458 evra CT Computers 011/201-5555

Toshiba Portege M100 Pentium M 1.4GHz,512mb,60Gb,Combo,intel855

1640 evra E-Port 011/303-3060

Toshiba Portege M200 Pentium M 1.6GHz,256mb,60Gb,nema opticki uredjaj,GeForce Go 5200

2124 evra CT Computers

Toshiba Portege R100 Pentium M 1.1 GHz,512mb,40Gb,nema opticki uredjaj,Trident Cyber XP4

2124 evra CT Computers

Gigabyte N203 Black Pentium M 1.5GHz,512mb,80Gb,Combo,intel855

1480 evra Sampro 011/307-6168

Gigabyte N203 Red Pentium M 1.5GHz,256mb,40Gb,Combo,intel855

1333 evra Sampro
 
Dell D400 za razumne pare babaroga, a o X300 valjda ne trebam da pricham...Mogu slobodno da daju svoje utiske ljudi koji su sa bencha dolazili kod mene i videli isti... :D
 
TheGhost je napisao(la):
Da li bi neko mogao da mi izlista popularne modele nekih 12inch laptopova kako bih mogao da se odlucim za neki. Nisam u toku sa tim, a nesto me mrzi da gledam po svim firmama kakve modele imaju...

pozdrav i hvala

Pre neki dan sam bio do mitnick-a i video Dell X300 :zgran:. To je nesto najbolje sto sam video u poslednje vreme tako da ako juris izuzetno mali laptop preporucujem ti da se cujes sa covekom i pogledas sam. Mislim da ces se iznenaditi.

Poz.
 
Ajmo sad malo redom, posto sam dosta vremena i energije potrosio trazeci adekvatno resenje :D
1. Toshiba Portege R100 Pentium M 1.1 GHz,512mb,40Gb,nema opticki uredjaj,Trident Cyber XP4 2124 evra CT Computers -Ultra prenosiva masina. Isao, video, nije bila available kad sam pazarivao. Nema optiku, ali je teska cini mi se 1.1kg. Za danasnji pojam, relativno spora masina. I btw, cena od 2124 je preterana, mislim da mi je Sasa u jednom momentu nudio za 1400EUR. Relativno stara tehnologija.
2. Toshiba M100 - E-port, bio kod njih, pokazali mi i nju i ovu R100. R100 je zakon sto se tice portabilnosti u odnosu na M100. Nista specijalno, a prilicno skupo.
3. M200, takodje.
4. Postoji i model R200, to je nova varijanta R100.
5. Dell X300 je odlican, ali dosta skup. D400 je ipak nesto drugo, nije to PORTABILNO (za moj ukus) :)
6. Asus S5200 daje razumno za male pare. Nema ugradjenu optiku, ali dobijes eksternu.

LG nisam nikad video, Gigabyte nisu bili available kad sam trazio, Sony nema zastupnika, Panasonic koji mi se extra svideo sa 14" ekranom nije bio na raspolaganju, pa sam se opredelio za Asus W5000 seriju, sa 12" wide ekranom. Imas test na Benchu, koji je po meni bio previse kritican u nekim segmentima koji je kostao oko 1700EUR, i jos sam uzeo 512mb memorije tako da sad imam 768mb. Pogledaj malo, odi u showroom da pogledas (informatika) pa premeri sta dobijas za ulozeni novac u 1600grama.
 
Najbolje sto mozes da uzmes je IBM X41. Ne znam da li kod nas ima doduse. Ja sam razmisljao izmedju njega i T43 i ipak se odlucio za ovaj poslednji jer mi treba za ozbiljan rad (15" mnogo bolje od 12").
 
Juce sam bas gledao dell x300 kod mitnicka. Da se razumemo, ja licno ne vidim upotrebu ovih ultraportabilnih lapova. Meni ne radi posao, ali nisam ni gledao za sebe. No...
To jednostavno nije osakacena verzija "pravih" lapova. Sa svojih kilogram i kusur, hard od 60gb, baterija koja traje i traje... i bas lepo radi, jednostavno se nema utisak da je u pitanju nesto sto bi kao trebalo da eventualno uskoci na mesto "pravog" lapa... ili sam ja nesto pogresno razumeo celu tu filozofiju : )
Najvise me je doimala zavrsna obrada. Nema skripe nikakve, posto nema opticki drajv skroz je kompaktan, ne znam koji je materijal u pitanju, ali definitivno nije plastika. Sitnice... dugme sa donje strane, pokazuje stanje baterije i kad je iskljucen lap : )
Plus docking station i jos neke drangulije... Jasno, mora da kosta, krastavac.
Pod misku i cao.
 
Evo josh jedno pitanje, da li postoji neki laptop (opet gledam na 12inchne jer su jeftiniji, a nije mi bitna velichina) koji ima Video In, znachi treba mi da spajam analognu kameru i da dobijam sliku na lapu ?

darko
 
Vidim da su jako slicni, pa ako mozes da opises gde se razlikuju, ako si probao oba. I nadam se da ce Benchmark dati opis bar jednog modela :)
 
Nazad
Vrh Dno