Šta je novo?

Intel Z690 ploče

Ucitao sam najnoviji BIOS. Sve je proslo kako treba, i to bez memorije na ploci tokom flash-ovanja - zaboravio da stavim.
Ne koristim intel-ov sw "ET phone home" uopste, nijednu varijantu.
Apsolutno sve radi bez ovde pomenutog ME.
Z690 UD DDR4 + 13600KF.
 
@Fidel
Da li su benchmark rezultati približni onima na Z790 + 13600K(F)?
 
Ucitao sam najnoviji BIOS. Sve je proslo kako treba, i to bez memorije na ploci tokom flash-ovanja - zaboravio da stavim.
Ne koristim intel-ov sw "ET phone home" uopste, nijednu varijantu.
Apsolutno sve radi bez ovde pomenutog ME.
Z690 UD DDR4 + 13600KF.
Džabe prenosiš informacije iz prve ruke. Sad će neko da ti okači neki link ka stranom forumu gde neka dijabola tvrdi da mu M2 SSD nije radio dok nije uflešovao poslednju verziju ME-a ili kako ME ima veliki performance impact.

@Sass Drake - Malo korisnog teksta za tebe pošto vidim da si opsednut ME-om a najevoravnije si i dalje uveren da je to neophodno za stabilan i brz rad.
 
Džabe prenosiš informacije iz prve ruke. Sad će neko da ti okači neki link ka stranom forumu gde neka dijabola tvrdi da mu M2 SSD nije radio dok nije uflešovao poslednju verziju ME-a ili kako ME ima veliki performance impact.

@Sass Drake - Malo korisnog teksta za tebe pošto vidim da si opsednut ME-om a najevoravnije si i dalje uveren da je to neophodno za stabilan i brz rad.
Ok, objasnio si vise puta, ko je hteo, poslusao te je, ko nije, nece nikada.
Pusti ljude da rade sta im volja, makar bilo pogresno jer ti tu nista ne mozes....
 
@Fidel
Da li su benchmark rezultati približni onima na Z790 + 13600K(F)?
Ne znam.
Kad/ako dodje benchmark na dnevni red kod mene, prosledicu rezultat ovde.
Džabe prenosiš informacije iz prve ruke. Sad će neko da ti okači neki link ka stranom forumu gde neka dijabola tvrdi da mu M2 SSD nije radio dok nije uflešovao poslednju verziju ME-a ili kako ME ima veliki performance impact.

@Sass Drake - Malo korisnog teksta za tebe pošto vidim da si opsednut ME-om a najevoravnije si i dalje uveren da je to neophodno za stabilan i brz rad.
Bicu u cudu ako se stvarno utvrdi da ME ima bilo kakve veze sa radom M2 na ploci.
BIOS, sta to bese i cemu sluzi?
 
Da tu sam se informisao i oktazao z690 ud i doplatio (masno) za strix

MSI apsolutno najbolji. Ja sam zbog nekih drugih stari otisao na Asus ali da MSI ce ostati ne pokoren u tom segmentu.
Za 13600K da li uzeti MSI MAG Z690 TOMAHAWK wifi DDR4 ili MSI Pro Z690-A DDR4. razlika u ceni je 65€? Koliko vidim Tomahawk je kvalitetnija ploča, ali su dosta hvalil PRO-A Najviše me brinu temperature, i čime bi to hladio da li je DeepCool AK620 dovoljan?
 
Poslednja izmena:
Temeprature su "problem" za 13900k i delimično za 13700k (mada ni tamo nisu uprokos drugačijim tvrdnjama) za 13600k šta god da staviš je ok. Što se tiče ploča svaka je ok jedino zavisi šta želiš...OC, raspoloživi portovi itd...ali će svaka da vrši posao.

Meni je recimo mana ovih navedenih ploča što nemaju ARGB lampice ...:p
 
Hvala, super da to radi sa AK620 i na PRO.
Ne planiram sa ovim CPU OC, vidim da imaju različite zvučne, Tomahawk Realtek ALC4080 a PRO Realtek ALC897, koristim Logi Z5500, ali ne mogu da procenim da li se razlika između zvučnih može primetiti kod slušanja muzike, igrica, ali voleo bih da imam OK zvučnu :D U računaru imam Realtek ALC889 na ROG Maximus IV Gene-Z i to radi super.
Razlika je i u VRM ne znam koliko to znači, planirao sam da koristim stari Seasonic 620W i 2060 super, nadam se da će da izgura.1675867242245.png1675867216824.png
 
Nazad
Vrh Dno