Šta je novo?

Intel Pentium e2180 vs Intel Celeron e3300

qQq

Slavan
Učlanjen(a)
28.04.2006
Poruke
310
Poena
320
Imam oba proca i ne znam koji da ubodem u glavnu masinu :)
Znaci najvise koristim komp za igrice, pa me zanima koji je bolji...
Odpr. da kazemo da bi oba radila na 3Ghz...
 
Dobar je E2180, ali pridruzicu se vecini i dati glas za E3300. Trebalo bi da je brzi i na istom taktu, manje se greje, moze vise da se klokuje, ima veci mnozilac...
 
imao sam E2180 i na prosecnom kuleru se nije nista posebno grejao na 3.2Ghz. klok za klok su isti i ako planiras da ih drzis na 3Ghz onda ti je manje vise svejedno. ako ces da klokujes do limita ili drzis na defu onda E3300.
 
Kod caleta u masini stoji 2160 klokovan na 3.3 Ghz, hladi ga GeminII sa 2 12-ice CM i radi evo tako vec 2 god. Ni leti po vrucincinama on se ne znoji. Ali sto jest jest, 3300 je bolji al je malko i skuplji :D
 
Ma jok pricam o e21x0 procesorima. Iz svog iskustva, box kuler nisam naravno terao do 80 C, ali orthos nabije preko 70 ocas na CORE TEMP.

Naravno igre ne mogu ni 60 da naguraju, obicno oko 55... tako da obracajte paznju ili ne to je iz prve ruke... :)
 
Prastara tema ali da je malo ozivim sa jednim (dobro dva) pitanja:

Kakvi su celeron procesori iz Allendale porodice E1200 do E1600, odnosno dva slabija celerona iz Wolfdale porodice (E3200 i E3300) u odnosu na taj dual core E2180?

Kakvi su procesori iz Allendale, Wolfdale i Clarkdale porodice (E1x00, E3x00 i G1101)) u odnosu na E5300 - ima li medju njima boljih procesora u odnosu na navedeni, ako ima koji su i koja im je prednost? Racunam da su iz Sandy Bridge porodice G5xx svakako bolji - ili se varam...

Pitanje se odnosi prvenstveno na stanje procesora kada nisu OC, pa tek onda na njihov OC potencijal, uzevsi u obzir da se hladjenje ne menja (ne stavlja se nista novo ili dodatno)...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno