Šta je novo?

Intel konfa !

Kaludjer_

Cenjen
Učlanjen(a)
11.04.2011
Poruke
123
Poena
169
Planirao sam:

ASUS P8P67-M PRO B3, Intel i5-2400, CORSAIR 4GB (2x2GB) 1333MHz DDR3, Grafiku cu koristiti ovu sto trenutno imam neko vreme, a kasnije cu uzeti nesto bolje. Znaci sta mislite o ove 3 komponente, cuo sam da 2400k moze da se klokuje samo na z68, jel' to tacno, mada ne mislim da jeste... ?
 
Naravno da nije tačno,neko te je debelo slagao,svašta kakvih ljudi ima...

Komponente su ti sasvim ok, to je odličan procesor samo se ne slažem sa izborom memorije. Uzmi neku brzine od makar 1866 MHz, a nije puno skuplja nego ta tvoja. Danas su dosta pale cene DDR3 memoriji i više nema opravdanja za kupovinu ovako slabih memorija. Najbolje je da pazariš jedan modul, dakle 1x4 GB, da bi posle mogao lakše i više memorije da staviš.

Ploča je ok, ali bolje uzmi istu ploču ali u Z68 čipsetu. Ali ako baš ne možeš da nađeš ploču koja ti odgovara u Z68 čipsetu, uzmi tu. Mada,bolja varijanta te ploče je Deluxe,zbog više opcija za lakše overklokovanje.


P.S. Prilikom kupovine gledaj obavezno specifikacije memorije, i da ona bude baš zua Intel čipset pravljena. Da se ne desi da pazariš memoriju koja radi dobro samo na AMD pločama, kapiraš me nadam se.
 
Tu memoriju sam odabrao zbog magistrale gore navedene ploce (1333mhz) .... Ali, ASUS P8Z68-V Pro mi je takodje sasvim ok (jedino sto je 50eura skuplja) magistrala joj je 1600mhz, nzm. koji bi onda ram mogao uzeti....nigde nisam video modul 1x4 na 1600Mhz.... Kapiram te oko specifikacije mem za Intel cipset...

P.S Nasao sam Geil 2x2gb na 1600mhz ....
 
Poslednja izmena:
Imaš da nađeš 1 modul od 4 GB na 1600 MHz,samo trebaš se malo više pomučiti da nađeš firmu koja ih prodaje. Pa pogledaj novosadske i Beogradske firme, neka od poznatih sigurno ima i takav modul u ponudi. A i možeš uvek naručiti preko Amazona, ako imaš mogućnosti to ti je bolje.

Odavno već ja komponente ne kupujem u Srbiji, već na Zapadu,konkretnije u Nemačkoj. Tamo ima sve čega ti duša hoće,da ti ne pričam. A i cene su dosta niže nego ovde,za komponente pričam naravno.

Što se ploče tiče, pazari tu Pro varijantu jer je bitno kvalitetnija a i duže će da ti traje.
 
slobodno uzmi onu bez PRO (z68-v) ako ti netrebaju 6 sata porta... inace ako zelis OC moras uzeti K (za veci OC preko 4Ghz) verziju procesora, a ja u srbiji nisam video 2400K, vec samo 2500K
memorija od 1600Mhz je sasvim dovoljna za tu platformu, za brand neznam sta da preporucim, svi imaju dosta skarta (pogotovo exceleram) pa kako ti uleti, ali zato je tu garancija a i jeftina je, ako ne planiras upgrade rama uzmi 2x2Gb u suprotnom 1x4Gb, mada i 4x2Gb rade bez problema (ja ih imam tako), gledaj cenu ne placaj zbog brand-a vise od 10-15%
 
Što se memorije tiče, preporuka od moje strane su Corsair memorije, Geil i A-Data. I Mushkin naravno,ali je on redak na našem tržištu.

Ali gledaj da ne pazariš tzv. Value memorije,već neke makar iz srednje klase. 1600 MHz je danas jeftino, dakle nikako ne idi ispod 1600 MHz za DDR3 memoriju. Probaj da nađeš modul sa latencijom od bar CL8.

P.S. Uopšte i ne postoji procesor Intel i2400K, niti će postojati. K serija je rezervisana samo za modele i2500K i i2600K.
 
Poslednja izmena:
Videcu sta cu za memoriju uraditi.... Da, i5 2400k ne postoji, ima samo i5 2400 (bez "K") sto mi ne odgovara jer hocu clock. i5 2500k cu uzeti + ram za koji cu se odluciti...
 
Kad nađeš RAM obavezno ga postavi ovde da ga pogledam, da ne bi napravio grešku, ok ? I tek onda ga kupi ako bude ok, tek nakon što dobiješ naše mišljenje.
 
pff ako je stvarno 1600MHz onda mislim da je odlicno, posto na Corsair sajtu pise da se odlicno uklapa sa i5 i da ce se moci lepo oc...samo proveri da li je 1600MHz u radnji na kutiji pitaj prodavca itd...samo nemoj kupovati 1333MHz nikako...
 
http://www.tigerdirect.com/applications/SearchTools/item-details.asp?EdpNo=6044636&CatId=4533

po ovome taj ram je predvidjen da radi na 1.65v sto verovatno znaci ciscenje starih zaliha.... mada i ja imam 4x modula koji su predvidjeni za 1.65v pa idu stabilno na 1.6v za 4 modula i 1.5v za 2 modula (exceleram)

mislim da je bolje uzeti ram kojeg uvek ima na trzistu ako zelis upgarde mada nije to ni bitno ja se nesecam kad sam zadnji put imao problema zbog mesanja razlicitih modula, naravno za ove standardne brzine za +2000Mhz vec je druga prica
 
Ljudi ljudi ljudi, ja pričam ali se moj glas nedovoljno dobro čuje... Rekao sam već da u današnje vreme nije dobro kupovati module od 2 GB jer su zastareli, to je jedno. A drugo, i mnogo bitnije, novi moduli od 4 GB rađeni su u sitnijem proizvodnom procesu i isto su tako brzi kao moduli od 2 GB, a još za vrlo malo višu cenu.

Kaljuđeru, ovo ti je moj predlog, pa ti vidi ako možeš da se isprsiš da kupiš ovo: http://www.itsvet.com/proizvod/patr...0mhz-ddr3-psd38g1600kh/comp_comp_ram/329/1664

Ako ne,kupi bar jedan taj modul od 4 GB. Nije skupo uopšte,videćeš.

P.S. Zamisli da neko ima 4 takva modula od 4 GB, divota. :) A i sa današnjim niskim cenama ništa nije više nemoguće,16 GB RAM memorije više nije tako skupo kao do skoro.
 
Poslednja izmena:
Pa da,kupi onda taj Patriot jedan modul od 4 GB, on se pokazao kao dobra memorija. Bićeš zadovoljan,siguran sam.
 
Ili ASUS Sabertooth P67 B3 mozda? ovde je p67 chipset, ali koliko sam provalio prednosti z68 cipsetu je lucixlogix virtu gehnologija, koja uposljava obe grafike, po potrebi....i ona fora sa SSD-om, da 1 HDD reaguje kao SSD.... Ako ima boljih ploca za OC za p67, opredelio bi se za tu sa boljim OC performansama i brzim plocama....
 
Kaluđer, pa ti još uvek nisi kupio ništa,što toliko čekaš ?

Postavljaš previše pitanja da bi se na njih brzo odgovorilo. Ne znam kakva je ta Gygabyte ploča, bolje ostani na onom izboru sa prve stranice ove teme. Ne treba toliko da ga komplikuješ više.
 
Poslednja izmena:
Ja dajem glas za Gigabyte Z68X-UD4-B3. Odlična ploča, i više nego dovoljnda za mašinu, a + gigabyte je potvrdio da će podržavatu Ivy Bridge.
 
Da,tačno,u pravu si. Pročitao sam tu vest juče. Kaluđer, ako planiraš prelazak na Ivy Bridge procesor tamo negde krajem iduće godine (Ivy Bridge izlazi izgleda u martu 2012.) onda bi trebalo da kupiš Gygabyte ploču.
 
Vrh Dno