Šta je novo?

Intel Coffee Lake

Kupio su 6/6 cpu, a sledeće godine će za te pare biti 8/16 ili 10/20 sa sličnim klokom. Tako da će vrlo brzo taj procesor da bude kao sadašnji pentium.

Pa prodaće ga i doplatiti za novi ako mu treba. A svakim danom izlazi nešto novo i nešto bolje.
Sada Pentiuma i nema, najmanji je i3.
 
Kupio su 6/6 cpu, a sledeće godine će za te pare biti 8/16 ili 10/20 sa sličnim klokom. Tako da će vrlo brzo taj procesor da bude kao sadašnji pentium.

A nakon sledece opet jace... i tako cekas i cekas i prolaze godine, svi se ostali izigrase ili sta vec a ti cekas i cekas...
 
A nakon sledece opet jace... i tako cekas i cekas i prolaze godine, svi se ostali izigrase ili sta vec a ti cekas i cekas...
Baš tako [emoji23][emoji23] a sa ovim cpu ce igrati dugo, grafike samo da menja...

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Kupio su 6/6 cpu, a sledeće godine će za te pare biti 8/16 ili 10/20 sa sličnim klokom. Tako da će vrlo brzo taj procesor da bude kao sadašnji pentium.
Onda sam pogresio za sve sto sam kupio jer ce izaci nesto novije. Prosvetli me sveti covece sta da radim?
 
Mene vise plaši situacija kao što je bila letos, pa je 7700K preko noći izgubio vrednost, tj nova generacija koštala manje, a za isti novac moglo da se uzme više jezgara.
Sada su najavili i rešenje onih propusta sa novom generacijom (verujem krajem godine), a možda i izjednače broj jezgara za Ryzen-om. Sa druge strane ko zna da li će biti zakrpa za dosadašnje procesore i koliko će to zaista uticati na performanse. Eto ga i novi Ryzen za dva meseca pa ako ništa drugo, možda spusti malo cenu Intelu (naravno, kod nas od toga nema ništa).

Ja odlučio da sačekam dva meseca za Ryzen 2 i vidim da li i kako je rešen Meltdown/Spectre pa da onda odlučim. Više od toga stvarno ne vredi čekati (ako već nemate dobar PC).
 
Meni novac nije presudni faktor. Da li ce cpu otici 50e dole ili ne mi nije presudno, jer cpu kupujem jednom u 5 godina.
Novi ram mi svakako treba, da Intel ne zeza za plocama, uzeo bih cpu bez razmisljanja.
 
Nisi me razumeo.
Kupicu 8700k, novu plocu i onda sledece godine ako izadje bolji cpu, moram da menjam i maticnu.
 
Šta je problem sa cenama, najeftinije su tipa 100e?

Problem je sto Intel ne daje maksimum na jeftinijim plocama, Adored je o tome pricao i zato ogromne razlike u Cinebenchu!
Imas taj video postovan u https://forum.benchmark.rs/showthread.php?403558-Intel-u-raspadu-ili/page11 pa ako te ne mrzi odgledaj, sve ploce koje su pratile specifikaciju Intela ne mogu da izvuku rezultate koji su bili prezentovani u startu!
Ako uzima top procesor onda ne treba stedeti na plocama, a ja ne bih uzimao jeftinu plocu ni za 8400!
 
Pa stani, ti rece menjas jednom u pet godina, a ovamo kao sledece godine izadje bolji cpu i ti moras i ploxu da menjas:d
Naravno da svake godine ili cak svakih 6 meseci izlazi nesto bolje, ali to bolje je cesto neprimetno bolje. Zato ja cekam b360/h310 ploce i uzimam lockovani i5 i milina. Nek menjaju slobodno socket, kad mi za 3-4 godine taj i5 ne bude dovoljan, nema veze ionako cu platiti plocu 50-tak evra, pa ce svoje odraditi. Neka takva prica je 60-70e je jeftinija od Ryzen 5+ b350/b450+cooler kombinacije, a meni je bang for buck najvaznija opcija.

Ko naravno puca na sam vrh ponude, nema stabda razmislja, samo otvori budjelar i istrese ;)

Za post iznad, no comment zaista...
 
Poslednja izmena:
Ako izadje cpu koji ima hardversko resenje za Meltdown/Spectre (u sta iskreno sumnjam), to je vec velika razlika.
 
Intel procesori će hardverske ispravke za Meltdown i Spectre dobiti ove godineIzvor: TechPowerUp .
 
Aha, ok. Dakle Meltdown i Spectre su za tebe deal breaker. Ok, nismo se razumeli na prvu.
 
Verovatno me nisi razumeo zasto tvrdim da treba sacekati, bar za ove koji gadjaju top klasu i hoce top performanse.
Ja se nadam da ce Intel zakrpiti sigurnosne propuste, drugo prateci rezultate veilikih dilera kao sto je recimo Medion, Adored je zakljucio da gotove konfiguracije koje su striktno postovale Intel specifikacije u raznim bench programima su jednake nekom 1600x, konkretno rec je o Medion erazer x67015 konfiguraciji : https://www.computerbase.de/2017-12...i-gaming-pc-test/2/#abschnitt_leistung_spiele
gde kompletna konfiguracija sa najjacim Intel procesorom ne postize rezultate koji su se premijerno po izlasku 8700k vrteli po netu!
Zbog svega navedenog , moje misljenje je da ako se vec neko odluci da kupi Intel procesor ne treba da stedi na plocama, jer ce onda imati performanse i za 20% nize i to u top klasi procesora.
 
Da ne očekujem previše od ovih novih ryzena?
Zaboravio sam da kažem za šta bih koristio cpu - gejming u 120/144, wiiU emulator i .net development. Devojka bi radila blender, ali nisam siguran koliko su velike razlike u odnosu na 4670k koji sada imam.
Da li je noctua d14 dovoljno dobar i da li ću imati problema sa ramom ako ga zadržim?
 
Poenta cele price, za gaming nista gore navedeno ne vazi.
 
Poenta cele price je da ako hoces performanse kao sto su imali ljudi koji su testirali procesore kad su se pojavili i na osnovu kojih se i prodaju ti isti procesori, moras odabrati i skuplju plocu inace neces imati frame rate u igrama i one ce se spustiti na nivo nekog r5 1600x, uostalom ja cekam i ponovno testiranje na Unboxed.jpg
Hardware Unboxed i onda ce se razresiti koji uticaj imaju ploce i na gejming segment!
 
Poenta cele price, za gaming nista gore navedeno ne vazi.
Šta ne važi?

Bez zakrpa je sve kako treba, kada se primene (a ništa ne krpe, znači ćorak) postoji pad u performansama za neke stvari ali za igre ne. Teško da uopšte može softverski da se zakrpi (ali sačekaćemo Google-ovu realizaciju), a ako se i zakrpi, ko može reći da li i koliko će pasti performanse u bilo kom aspektu? To su čista nagađanja.
 
Može 8700k na KP da se uzme za 365e, sto je odlična cena.
Da li je moguće da nigde kod nas ne može da se nabavi g skill 3200?
 
35€ uštede u odnosu na domaću garanciju? Realno, smešna ušteda i ne vredi rizika.

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Opa, nisam video da je brat spustio cene. Hvala.
Doduse, ako odradim delid nista od garancije svakako :).
 
Poslednja izmena:
Sobzirom na naše garancije i da je skuplji mađar za toliko koliko je jeftiniji isplatilo bi se. Na stranu što se procesori retko kvare.
A za razliku u ceni može uzeti Samsung B-die memoriju ili bolje napajanje, nekoliko ventilatora...
 
Uzeo sam, skoro I7 8700k, i plocu Asrock killer z370 (ili tako nesto). Trazio sam i neki solidan air cooler i porucio sam Thermaltake NIC C4. Kolike temperature mogu da ocekujem na stock brzinama. I da li ce biti problema za neki laki overclock. 4,5 ghz na primer. Ako neko moze da me uputi u ovu novu tehniku. Stari cpu mi je I5 2500k 4,2 ghz na Coooler Master TX3 cooleru, i temperature su ok, ali se plasim da ce i7 8700k biti malo vise nego vreo. Sta mogu da ocekujem bez delidovanja, jer se malo plasim da otvaram skupoceni cpu.

Hvala unapred!
 
Uzeo sam, skoro I7 8700k, i plocu Asrock killer z370 (ili tako nesto). Trazio sam i neki solidan air cooler i porucio sam Thermaltake NIC C4. Kolike temperature mogu da ocekujem na stock brzinama. I da li ce biti problema za neki laki overclock. 4,5 ghz na primer. Ako neko moze da me uputi u ovu novu tehniku. Stari cpu mi je I5 2500k 4,2 ghz na Coooler Master TX3 cooleru, i temperature su ok, ali se plasim da ce i7 8700k biti malo vise nego vreo. Sta mogu da ocekujem bez delidovanja, jer se malo plasim da otvaram skupoceni cpu.

Hvala unapred!

Ti si bas kupovao "na slepo" :) https://ark.intel.com/products/126684/Intel-Core-i7-8700K-Processor-12M-Cache-up-to-4_70-GHz

base clock procesora je 3.7GHz a max turbo freq je 4.7GHZ !!! ...ohladice taj Thermaltake te frekvencije...jedino ce biti problem ako testiras stabilnost AVX/avx2 instrukcija :D
 
tenk u! nije toliko na slepo, koliko mi se ne deliduje. Nisam nigde nasao kolike su teperature sa nekim vazdusnim kuerom bez delidinga. Sve nalazim i7 8700k delided temps, a testiranja sa AIO kulerima.

Nadam se da se nisam zeznuo u kupovini. A jos ni ram nisam uzeo. :p
 
@kuzma_x nisi se "zeznuo", za gaming ces sa tim kulerom, sigurno da drzis procesor pod kontrolom... nije obavezan delidding uopste
 
Hvala na odgovoru! :) Doduse mozda mi kuler i ne stigne jer ovi u emmiju nesto muvaju. Cas ga ima na stanju cas nema. Ako nema, uzecu neki AIO pa nek ide zivot. Jeste da cu da jedem rizu u narednih sest meseci, ali sta da se radi....:smoke:
 
Poslednja izmena:
Sta se desava sa nazovi trzistem procesora posto vec mesec dana ne mogu da nadjem I7 8700 ne K verziju. Odgovor od svih prodavaca je ceka se uvoznik, kakvo smo to trziste i kakvi su uvoznici kada nemaju aktuelan procesor koji pritom nije preskup cak i za nase okvire.
 
Poslednja izmena:
Razlog je jer se ne uvozi po komad, nego na gomilu. A 8700 nije popularan procesor, intelovci će u toj kategoriji pre da se ispruže za K verziju, a oni sa manje para idu na i5 i i3. Ostali će pre kupiti 1700.
 
Verovatno zato nema ni MS kućišta ni najlonskih pinova, ni termalnih pasti...
Nema ih jer naši "trgovci" nisu trgovci.
 
Nazad
Vrh Dno