Šta je novo?

Intel B760 ploče

To govoriš za 13500 ili 13600k?
 
Poprilicno overkill za 12400, tu bi lepo legao 13600k :D
 
Pa da, ali posto smo kratki sa budzetom, gledam da uzmem nesto "jeftinije" za prvo vreme, pa posle nesto jace i to je to.
Posto je DDR5, dize malo cenu ploce, pa vagam sta mi se najvise isplati. Cak sam razmatrao i i3. Ali bice slab ja mislim za 1440p.
 
Veoma jeftino sam uspeo da nabavim procesor i7 13700f, zanima me da li bi ovaj procesor nesmetano radio na msi mag 760m-mortar matičnoj ploči, da li će imati snage da postigne fabričke performanse i dodao šta mislite, može li biti podnaponski na ovoj ploči?
 
Veoma jeftino sam uspeo da nabavim procesor i7 13700f, zanima me da li bi ovaj procesor nesmetano radio na msi mag 760m-mortar matičnoj ploči, da li će imati snage da postigne fabričke performanse i dodao šta mislite, može li biti podnaponski na ovoj ploči?
Biće ok za stock 13700F. Gledaj da imaš dobro hlađenje za procesor ako radiš nešto ozbiljnije od igranja sa njim...
 
samo igrice i presnimavanje vhs kaseta tu i tamo, ali svakako bih voleo i jedno i drugo u isto vreme sa dvesta tabova u chromu, zar ne misliš da će mi se desiti da ostane na 65 vati, hoću da kažem da drži kontinuirano boost na 125 vati, pošto se sećam kolege i b660m ds3h njegov i5 12400f nije išao dalje od 65 vat u cinebench npr.
 
Mortar ima bolji VRM...
Ne kapiram, šta je problem? Hoćeš da vuče što manje ili da ti ne throttluje?
 
ma da ne trotluje iz primera sa 12400f na b660 ploči nikad nisam video više od 65w pa me interesuje hoce li isto biti i na b760 sa 13700f
 
Ako ga dobro ohladiš ne bi trebalo. Mada bih ti svejedno preporučio neku Z790/690 ploču zbog undervoltovanja i boljeg VRM-a i ne preporučujem da ne ideš iznad stock power limita na Mortaru...ako se dobro sećam, 13700F ide do nekih 220W.
 
Koliko je uopšte Mortar? Gde kupuješ?
Mislim da ti ne treba nešto bolje što se tiče VRM-a, igre uopšte neće mnogo da opterete procesor, browsing isto, a sumnjam da će i to šta radiš sa kasetama. Bitnije ti je hlađenje procesora ali opet mislim da neće biti problem sa dobrim kulerom...
 
Nazad
Vrh Dno