Šta je novo?

Intel Atom N570 vs. AMD C60

zek

Čuven
Učlanjen(a)
11.11.2004
Poruke
626
Poena
745
Molim za argumente "za" i "protiv" ova dva procesora u primeni kod netbook i laptop računara.
Upotreba bi bila za office, net, e-mail, pregled slika i puštanje muzike (flac format).
 
Za netbook varijantu je dovoljan C60 i vise od toga sto si naveo, uz ok cenu za koju se mogu pronaci kod nas. Nisam protiv tog atoma nego sam vise za C60.

TT by galaxy S
 
Poslednja izmena:
Taj atom je bolji izbor od C-60,ako gledas 10.1 segment...kad se netbuk optereti slusanjem muzike,downloadom,gomilom tabova znaci vise MHz i RAM memorije :)
E sad,sve to zavisi od samog netbuka!Uglavnom se gleda trajanje baterije,ekran,kvalitet izrade,tu su performanse u drugom planu a razliku izmedju n570 i C-60 neces u sustini ni osetiti!Ja bih birao kvalitetniju bateriju,i izradu :)
 
Poslednja izmena:
Covek nije pitao koja je baterija bolja na kom laptopu i koji je kvalitetnije izradjen netbook vec mu se pitanje odnosi samo i iskljucivo na dva tipa cpu-a.
 
Poslednja izmena:
atom sam imao priliku da vidim u radu, i za to sto si naveo je savrsen (ali amd nisam imao priliku da probam)...mislim da neces neko pametno "Za" "Protiv" dobiti kao odgovor jer ne verujem da se amd-ova verzija razliku mnogo.
 
Koristim atom N550 dvojezgarni na 1.5GHz.Kada sam trazio i kupovao netbuk gledao sam kvalitet izrade,bateriju,izlaze.
Opet napominjem da razliku izmedju 1.33 i 1.66 tesko da ces osetiti u realnom radu(benchmark testovi ce prikazati da je n570 bolji od c-60),u tom segmentu kolicina RAM memorije je od velike vaznosti,ispred snage CPU i GPU!
 
Pa ono što se kod nas nudi u toj varijanti je Acer Aspire AOD257-N57Ck i ASUS EEEPC R051BX-BLK001W, sa istom količinom memorije i hardom, tako da izbor i nije nešto veliki.
Baterija mi nije nešto važna jer će većinom biti u kući, ekran je manje-više isti, ali ću ga vezati za TV, pa ni to nije presudno.
Bitno je koji može da bolje pogura više otvorenih tabova, otvori neki pdf, ili pusti neki avi i sl.
Slušanje muzike ide nezavisno od ovih rabota, kao samostalni proces - kad mi se naravno sluša muzika. Znači neće biti i muzike i surfa istovremeno.
Pored ovoga najbitnije mi je koja je mašina najtiša u noćnom radu, kad bi se slušala muzika. Znači koliko se čuje kuler i hard u ovim mališanima?
 
Poslednja izmena:
ASUS 1015PN koristim vec 10 meseci svi otvori su zacepljeni prasinom ne vidi se nista unutra kroz otvore od cebaste prasine,kuler je necujan nocu na "super performance" rezimu(otvaranje za ciscenje nije komplikovano ali je potrebno barem sat vremena).
Idi na INTEL varijantu dodaj 1000din i kupi 2GB 1333MHz RAM-a i neces osetiti kocenje sa 10tak otvorenih tabova i winampom.Veliki PDF fajlovi ne koce i ne seckaju pri skrolovanju.
Mislim da asus tu ima bolji kvalitet izrade i ne krcka tastatura kao kod jeftinijih Acera,uostalom sam proveri uzivo kvalitet izrade.
P.S. Mat ekran je velika prednost u odnosu na sjajni
 
Nazad
Vrh Dno