Šta je novo?

Instalacije Hipernet usluga i prenos optike u Yettel

Za "paranoicne" postoji ZTNA model mreze, i to sve ne zavisi od provajdera, i nije relevantno za ovu temu instalacije Hipernet-a.
 
Nema ovde paranoika a ni "paranoika". Zauzvrat ima vecih katolika od samog pape.
 
Da li su vam boksevi povezani sa ruterom preko UTP-a ili su na WIFI? Ako idu bežično, kako funkcioniše prijem kanala, pogotovu na udaljenijim mestima u stanu
 
Kako vam radi RealDebrid na Yettel optici, da li cg-nat pravi kakav problem?
 
Da li su vam boksevi povezani sa ruterom preko UTP-a ili su na WIFI? Ako idu bežično, kako funkcioniše prijem kanala, pogotovu na udaljenijim mestima u stanu
Moji su povezani UTP kablovima. Moja žena ima teoriju zavere oko wi-fi zračenja itd. Nije mi lako. Uglavnom preko UTP radi sve korektno. Dok je bilo na wi-fi ,dešavalo se "nije konektovan na internet" ,ali to je bilo sa ranijom ver. softvera. Ne znam da li su to sada ispravili.
 
Takođe, zanima me prelazak sa Orionove optike, gigabitni net, kablovska i fiksni tel. Koja je procedura pošto nije MTS u pitanju i kakva je instalacija opreme i kablova u samom stanu od rutera do TV-a, pošto mi se tehnička rešenja Oriona ne sviđaju
Ja sam ih zvao, zakazao, došli su sutradan :)
Optički kabl razvlače duž plafona isključivo, zatim spuštaju do opreme gde se dogovorite. Tanki su optički kablovi jedva se vide, al ja sam hteo da ih razvlače uz ivice parketa ispod lajsni jer mi je tako razveden Orion, ali nisu hteli, navodno moraju ovako.
Za sad Net radi odlično.
 
verovatno se lako kidaju i mozda imaju problem da ljudi usisavaju preko toga.
 
Ja sam ih zvao, zakazao, došli su sutradan :)
Optički kabl razvlače duž plafona isključivo, zatim spuštaju do opreme gde se dogovorite. Tanki su optički kablovi jedva se vide, al ja sam hteo da ih razvlače uz ivice parketa ispod lajsni jer mi je tako razveden Orion, ali nisu hteli, navodno moraju ovako.
Za sad Net radi odlično.
Moglo bi kroz pvc crevo 4mm, da provuces sam crevo ispod lajsne, pa onda oni optiku kroz crevo, da se uduva ili sajlom da se izvuce.

A varijanta po zidu meni ide na zivce, to ce da se odvoji kad tad i smeta za gletovanje i slicno.
 
Mesec i po dana - jos uvek nije resena reklamacija , ni od strane promotera, ni podrske na forumu, ni podrske na twitteru a ni preko reklamacije na sajtu :).
Rekoh da postavim update again. A rok za placanje neispravnog racuna se blizi.
 
Imali smo ranije plakat u zgradi sa kontakt podacima promotera, ali više tog plakata nema.

Pa ako ima nekog promotera ovde da se čujemo za taj dodatni tv box za dinar :)

Dorćol.

Za 2 dana nam ističe ugovor sa mts-om.
 
Mesec i po dana - jos uvek nije resena reklamacija , ni od strane promotera, ni podrske na forumu, ni podrske na twitteru a ni preko reklamacije na sajtu :).
Rekoh da postavim update again. A rok za placanje neispravnog racuna se blizi.
Rado ćemo proveriti rešenje iste za tebe, kucni nam podatke o ugovoru putem privatne poruke.

Imali smo ranije plakat u zgradi sa kontakt podacima promotera, ali više tog plakata nema.

Pa ako ima nekog promotera ovde da se čujemo za taj dodatni tv box za dinar :)

Dorćol.

Za 2 dana nam ističe ugovor sa mts-om.
Možeš nas pozvati na broj 0639000, ili nam kucnuti preko društvenih mreža kao što su Facebook, Instagram ili Twitter, takođe nam se možeš obratiti i ovde putem privatne poruke.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Imali smo ranije plakat u zgradi sa kontakt podacima promotera, ali više tog plakata nema.

Pa ako ima nekog promotera ovde da se čujemo za taj dodatni tv box za dinar :)

Dorćol.

Za 2 dana nam ističe ugovor sa mts-om.
Pa, sada ispada da Yetel daje najmanje. Za prelazak kod njih se dobija 12. meseci po 1. dinar ili idu i do 15. s'tim da onda raste i broj meseci pod ugovornom obavezom. 12. x 1 din - 24 meseca UO. 15. meseci po 1. din - 27 meseci UO. Od ostalih benefita dobija se drugi box za 1. dinar.

Meni iz SBBa nude tih famoznih 12x1 dinar, plus 2 EON box-a, plus...necu da kazem. ;) Sutra cu da vidim jos jednom sa MTSom sta nude za ostanak. Nudili su mi 10. meseci 50%, to naravno ne dolazi u obzir. Tako da...Videcemo..
 
Pa, sada ispada da Yetel daje najmanje. Za prelazak kod njih se dobija 12. meseci po 1. dinar ili idu i do 15. s'tim da onda raste i broj meseci pod ugovornom obavezom. 12. x 1 din - 24 meseca UO. 15. meseci po 1. din - 27 meseci UO. Od ostalih benefita dobija se drugi box za 1. dinar.

Meni iz SBBa nude tih famoznih 12x1 dinar, plus 2 EON box-a, plus...necu da kazem. ;) Sutra cu da vidim jos jednom sa MTSom sta nude za ostanak. Nudili su mi 10. meseci 50%, to naravno ne dolazi u obzir. Tako da...Videcemo..
Koliko je optika kod SBB-a?

Ja sam zadovoljan za sad, jako dobar Net, prebacio sam i fiksni za 5-6 dana završili prebacivanje broja iz Oriona.

Za TV i dalje koristim EON nisam znao da toliko nude u SBB-u da se ostane, doduše ja samo SBB Eon box koristim sa pretplatom za Eon TV....
 
Da nisi paranoik kao sto kazes da nisi ne bi imao razloga da to radis, jer ako ne krijes nesto ili ne bavis se nekim nelegalnim radnjama onda nema razloga takvom ponasanju.

Bi li mi dao IP adresu i šifru od rutera? Pošto se ne baviš nelegalnim radnjama, nemaš šta da kriješ.

Rak mozga ću dobiti čitajući ovakve izjave. Niti Yettel, niti Google, Apple, Kurta, Murta, a naročito ne neki administrator mreže u nekoj firmi imaju mandat da se pitaju da li ja nešto krijem ili kako se ponašam. Moram da zakazujem MRI glave, garant će da zasvetli.
 
Pozdrav @Yettel Srbija svaka čast za ovu ideju neposredne komunikacije... def.više user-friendly nego bilo koji chat box ili kontakt forma :)

imam pitanje za vas: istraživao sam po forumu, ok skapirao da koristite Telekom optičku infrastrukturu. Međutim, desilo mi se sledeće - pre nego li ću ovo uopšte da napišem, proverio sam postoje li uslovi na lokaciji za koju mi treba priključak (Hipernet+TV). Rečeno mi je da nema, tačnije da nije sprovedena optika.

Međutim, ne lezi vraže, malo bacim pogled na bandere i bukvalno ispred moje kuće bandera, koja je udaljena svega 5 metara od moje ograde, na njoj kutija sa namotanim optičkim kablom. Sigurno je optika, dovoljno sam tih skalamerija video, splajsovao i provodio da skapiram :) ...sad je samo pitanje da li je u funkciji ili ne?

da li ovde da vam dam adresu ili u inbox? Možda neka insajd info, jer gotovo mi je nemoguće da neko u support-u ne vidi taj optički nod u sistemu, a fizički je prisutan :/
 
Proveri mogucnost mts optike. Ako i mts kaze da nema onda stvano nema.
Mada nije iskljuceno da mts ima, yettel ne. nekima se i to desilo, mada retko
 
Proveri mogucnost mts optike. Ako i mts kaze da nema onda stvano nema.
Mada nije iskljuceno da mts ima, yettel ne. nekima se i to desilo, mada retko

Palo mi na pamet. Nisam proveravao sa mts-om, samo sa Supernovom. Neka mi je logika - ista su firma, verovatno raspolažu istom infrastrukturom?

Nema samo MTS optiku, može biti i Supernova, ST Cable itd.

Kao što rekoh, MTS = Supernova, kapiram ista mreža. Za ST cable sam razmišljao, jer je Vojvodina u pitanju. Raspitaću se...

Video sam kako rade drugi operateri, valjda kad si manji i imaš manje resursa pa čuvaš i radiš pedantnije. Ova instalacija na banderi je tako ružno urađena, deluje kao da je Telekom 🤣🤣🤣
 
Pozdrav @Yettel Srbija svaka čast za ovu ideju neposredne komunikacije... def.više user-friendly nego bilo koji chat box ili kontakt forma :)

imam pitanje za vas: istraživao sam po forumu, ok skapirao da koristite Telekom optičku infrastrukturu. Međutim, desilo mi se sledeće - pre nego li ću ovo uopšte da napišem, proverio sam postoje li uslovi na lokaciji za koju mi treba priključak (Hipernet+TV). Rečeno mi je da nema, tačnije da nije sprovedena optika.

Međutim, ne lezi vraže, malo bacim pogled na bandere i bukvalno ispred moje kuće bandera, koja je udaljena svega 5 metara od moje ograde, na njoj kutija sa namotanim optičkim kablom. Sigurno je optika, dovoljno sam tih skalamerija video, splajsovao i provodio da skapiram :) ...sad je samo pitanje da li je u funkciji ili ne?

da li ovde da vam dam adresu ili u inbox? Možda neka insajd info, jer gotovo mi je nemoguće da neko u support-u ne vidi taj optički nod u sistemu, a fizički je prisutan :/
Ovo se i meni pre nekih mesec dana desilo. Ispred kuce bandera sa optikom a njima ne da kada krenu da unose podatke jer ne dozvoljava tu adresu. Na kraju se ispostavilo da su sve parice za tu ulicu iskorišćene pa su vukli sa bandere koja pripada drugoj ulici a na raskrsnici je blizu mene. Ali ovo mora da se vidi sa Telekom da prebace liniju sa jedne na drugu ulicu. Kad oni omoguce onda se zove Yettel da nastave.
 
Palo mi na pamet. Nisam proveravao sa mts-om, samo sa Supernovom. Neka mi je logika - ista su firma, verovatno raspolažu istom infrastrukturom?

Kao što rekoh, MTS = Supernova, kapiram ista mreža. Za ST cable sam razmišljao, jer je Vojvodina u pitanju. Raspitaću se...

Video sam kako rade drugi operateri, valjda kad si manji i imaš manje resursa pa čuvaš i radiš pedantnije. Ova instalacija na banderi je tako ružno urađena, deluje kao da je Telekom 🤣🤣🤣
Obavezno proveri na sajtu MTS da li ti je njihova optika dostupna, jer ako jeste, dostupna ti je i Yettelova optika iako na njihovom sajtu piše da nije. Evo ja sam živ primer kome Yettel tvrdi da nemam opciju za njihovu optiku, a MTS suprotno, a i zaista imam i njihov bužir uvučen do zida, kabl prolazi ispred kuće, neke komšije koriste njihovu optiku, mene svakih par meseci smaraju da uzmem uslugu (imam optiku ST Cable, pa mi MTS ne treba). Par puta sam već spominjao ovu Yettelu, raznim kanalima, ne vredi.
 
@Fidel @rajkosto ček ček, isti gazda, različita mreža u smislu infrastrukture?! Nisam baš siguran u to...
Evo npr.ja sam uveo Supernovu. Komšija pored imao do pre godinu dana ugovor sa MTSom, kad se završila ugovorna obaveza, potpisao sa Supernovom. Optiku vukli iz iste kutije...
čak mu i dan danas stoje stare instalacije "razapete", al' to je druga tema...

mada je ovo kod mene vrlo verovatno ST, "njihovo" je područje sudeći po sajtu... čekam zvaničan odgovor, pa javljam. Ili se bar nadam da je Yettel, a ne znaju :)
 
Supernova i mts optika jesu u vlasništvu iste firme, sada već i završavaju u "istoj sobi", ali su povezane potpuno drugačije dalje ka netu...

Mts optika završava na magistralnim vezama gde i xDSL, imaju pristup istim access serverima istim serverima za VoIP itd, dok supernove sve ide iz tvog grada tunelirano do Beograda (u Kopernikus ili tkc), tu se radi NAT pa tek onda izlaziš " na internet".

Yettel ima svoj VLAN ali samo na mts delu infrastrukture, ne i na supernova delu. Ako znamo da sada SN optika po gradovima ide praktično iz iste sobe iz koje i mts, nije veliki problem da uzmu vlakno i uključe u drugi OLT uređaj, te u istoj kutiji da dobiju i SN i mts optiku (naravno ako žele).
 
dobio danas odgovor: ST je ipak :) zao mi je za laznu uzbunu...

@poglavicas
Oh My God Wow GIF

rispekt za objašnjenje :) iz radoznalosti... šta misliš da je bolje, supernova ili mts način izlaska? Pitam iz ugla bezbednosti i/ili brzina?
moje iskustvo je da Supernova ima minimalnu latenciju i odličnu brzinu. Oprema je :sick:
 
Supernova ti daje DHCP CGNAT IPv4 (nema otvaranja portova) i globalni IPv6
MTS ti daje dinamicki IPv4 preko PPPoE, nema IPv6, ali kome to treba ako ima globalni IPv4 ?
Yettel ti daje CGNAT IPv4 preko PPPoE, nema IPv6, doplata za staticki globalni IPv4 je 480din mesecno
razlika u latenciji kod svih ovih optickih operatera nije primetna sa 1-3ms

Ako znamo da sada SN optika po gradovima ide praktično iz iste sobe iz koje i mts, nije veliki problem da uzmu vlakno i uključe u drugi OLT uređaj, te u istoj kutiji da dobiju i SN i mts optiku (naravno ako žele).
pitanje je da li imaju vlakno koje ide iz te kutije do MTS centrale na ciji bi se spliter mogao ti nakaciti, vlakna ne idu direktno od korisnika do centrale, ima splitera izmedju, tako da se moze desiti da je cela kutija iz koje izlazi 32 vlakana do kuca ima samo jedno vlakno do centrale
 
dobio danas odgovor: ST je ipak :) zao mi je za laznu uzbunu...

@poglavicas
Oh My God Wow GIF

rispekt za objašnjenje :) iz radoznalosti... šta misliš da je bolje, supernova ili mts način izlaska? Pitam iz ugla bezbednosti i/ili brzina?
moje iskustvo je da Supernova ima minimalnu latenciju i odličnu brzinu. Oprema je :sick:
Iz mog iskustva mts ima manju latenciju 2ms dok kod tasta koji ima SN njemu je 4ms, ako je to uopšte i bitno.
Naravno ka nasim serverima.
 
Dajte mi molim vas neki kontakt akvizera za Bg, ako ste dobili drugi stb box za dinar na pr. Podrska na forumu mi nije od neke pomoci. Cene sve u fulu. Dodatni box 350. Wifi satelit 349 mesecnom.

p.s. mogli ste nesto od akcija napraviti samo za forumase.
 
Nazad
Vrh Dno