Šta je novo?

Instalacija sedmice - Toshiba A300-1GN

dacha123

Slavan
Učlanjen(a)
17.05.2010
Poruke
1,416
Poena
210
Pokupih ovo cudo u nadi da cu da sredim wpa povezivanje (bio instaliran xp sa sp2) ,i pokusao da instaliram 7icu ,ali kako ucita fajlove za instalaciju pocne da traga za driverima kojih nema ni na instalacionom dvdu niti na hardu...sto je najgore ne pise ni za sta drivere samo izbaci da ih trazi...
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1418123040889.jpg
    uploadfromtaptalk1418123040889.jpg
    22.8 KB · Pregleda: 64
Hvala ti ,ali ne ide ..pokusao s navedenim fajlom ali ne odgovara ,ako te ne mrzi da pokusas da nadjes same drivere bio bih ti zahvalan jer nikako ne uspevam a pritisak mi vec na 300
 
Mozda imas NTFS v3.0 umesto v3.1 , pokusaj da pobrises sve particije preko Windows XP-a , znas ono pre instalacije Windowsa , ovako treba da bude , posle idi na f3 quit i restartuj:

WinXP_Install_7.jpg

Posle probaj instalaciju sedmice da pokrenes!
 
Promeni u BIOS- u mod za hard disk...moguce da ce ti to resiti problem...
Edit: jel instaliras sa flesha win ili diska?
 
Poslednja izmena:
Imam modove compatibility i ahci ,pokusao sa oba ,ali oba traze drajvere ... Toshiba a300-1gn
 
To A required CD/DVD drive device driver is missing moze izlaziti i zbog lose fleske , probaj drugu flesku...
 
Ne koristim flesku radim s cdom ,a sa istim sam radio pre neku nedelju ...
 
Probaj onda sa fleshke...
 
Da ne koristis mozda piratsku verziju MAFIAA i slicno? Meni je na MAFIAA to izlazilo na jednom hard disku?
 
Ako imas model sa Intel Core2 Duo P8400 mozes i Windows 8 da pokusas na njega , ako imas 3GB rama onda 64bit mozes...Windows 8 ima vise drajvera u sebi pa mozda podigne vredi pokusati!
 
To je "stari" model, gledano sa današnjeg stanovišta. Intelov čipset podržan u svakoj 7-ci. Najverovatnije, dva su moguća problema:
- zeza optika
- nekompatibilna verzija 7-ce sa BIOS-om na laptopu
Za prvo, jasno ti je rešenje: kvalitetan medij, odnosno, daleko pouzdanije iole pristojnija fleška od 4/8GB zavisno od veličine ISO fajla.
Za drugo: uzmi neko izdanje 7-ce od "monaha ruskog". Prevedi na engleski.
Opet, u oba slučaja preporučujem instalaciju sa USB-a, mnogo lakše, mnogo brže, možeš nešto i dodati na fleš. Za kreiranje dotičnog, najlakše i najbrže je da koristiš "Rufus".
 
Poslednja izmena:
Može da učini sledeće:

1. Prvo instalira Windows XP SP3.

2. Ubaci DVD Windows 7 64bit može i piratska verzija.

3. Udje u DVD i u folder sources i pokrene setup.exe , kada ga pita za windows.old neka potvrdi i krenuće instalacija , Windows XP SP3 će biti premešten u windows.old folder koji može da se obriše preko disk cleanup-a!

Capture.PNG

Capture1.PNG
 
Ljudi hvala svima na pomoci ,ali predao sam se ,nabacio sam svezu sp3ku i toeto ... Ne moze se protiv mutave tosibe :/
 
Nazad
Vrh Dno