Šta je novo?

Industrija igara

Meni je to cool samo kao ideja i tehnologija, inace nisam za menjanje legendarnih igara na ovakav nacin od strane nekog random lika na isti nacin na koji ne bih zeleo da mi neko menja filmove. Lepo je sto postoji tehnologija, bice dobre primene ponegde, ali cim zamislim nesto legendarno da se ovako skrnavi, nisam za to. Inace, verujem da sam u manjini i da ce krenuti opasno izivljavanje ovim u pc community-u :D.
 
Ma da na ovom Morrowind shotu rtx je dodao i biljku u dnu stepenica...:):rolleyes:

Pa nije samo rtx, al ko da gleda više od 25 sekundi klipa...

Meni je to cool samo kao ideja i tehnologija, inace nisam za menjanje legendarnih igara na ovakav nacin od strane nekog random lika na isti nacin na koji ne bih zeleo da mi neko menja filmove. Lepo je sto postoji tehnologija, bice dobre primene ponegde, ali cim zamislim nesto legendarno da se ovako skrnavi, nisam za to. Inace, verujem da sam u manjini i da ce krenuti opasno izivljavanje ovim u pc community-u :D.

Nisam ni ja za modovanje da se izmeni u potpunosti igra. Al ovo mi dođe kao da gledam film u 4k, a već sam gledao kopiju sa buvljaka pre 20 godina :)
Kad igram neku staru igru, sve mi se čini da su tad bolje izgledale, po neki mod samo dovede igru kako sam je zamišljao.

Nisam samo siguran koliko će developerima da se sviđa varijanta da svako može da koristi njihove assete i radi sa igrom šta hoće.
 
Meni je to cool samo kao ideja i tehnologija, inace nisam za menjanje legendarnih igara na ovakav nacin od strane nekog random lika na isti nacin na koji ne bih zeleo da mi neko menja filmove. Lepo je sto postoji tehnologija, bice dobre primene ponegde, ali cim zamislim nesto legendarno da se ovako skrnavi, nisam za to. Inace, verujem da sam u manjini i da ce krenuti opasno izivljavanje ovim u pc community-u :D.

Nisi uopste u manjini, YT je u poslednje vreme pun generickih UE4/5 "rimejka" odredjenih igara gde se atmosfera i art dizajn skoro pa ni u obrisima ne naziru i ljude je pocelo da smara, sto se cak vidi i po komentarima. Vrlo je velika sansa da posledica automatizacije svega dovede do zasicenja i da se mnogo sto sta hand made (ukljucujuci i osvetljenje) bude velicalo u buducnosti. Samo da se podsetimo kad je pre 10ak godina proceduranno generisanje u dizajnu igara velicano a kakvo je sada misljenje o tome.

Atmosfera i vizuelni/art dizajn moraju biti pazljivo rekreirani a ne kao recimo sa Quake 2 RTX gde iako u tom momentu kao wow efekat RT-a je promovisano na sva usta, igra je gotovo izgubila vizuelni identitet. Poprilicno sam siguran da sto vise RT/PT bude bio zastupljen i forsiran u buducnosti, to ce se potencijalno i vise ceniti i hand made baked pristup osvetljenju, koje mozda nece biti fizicki korektno ali pametno implementirano/postavljeno ce dati vizuelni smek igri.
 
Nekada mod od "random lika" ima više duše od onoga što ponudi remaster/remake. Koje skupo plaćate.

Modovi su od Skyrima I Witchera pravili čuda. Ne znam dokle su otišli pregovori CDPR-a i Halka, ali njegov HD reworked project bi trebalo da bude sastavni deo nextgen verzije.

Black Mesa je odličan način da se opet proživi HL1.

Pri tome treba razumeti da su ovakve stvari namenjene i za one koje nikada nisu odigrali neki legendarni naslov, a da u originalu danas to može biti samo mučenje.

Ono što je meni najzanimljivije. Smatram da smo na svega par godina do toga kada će AI biti u stanju sam da odradi najveći deo oko remasterovanja, rimejkovanja igara uz čuvanje originalnog filinga.
 
Mislim da se Ivanov komentar za random lika odnosio bas na one click automatizaciju gde svako moze da bude taj ko je rimejkovao/remasterovao igru. Black Mesa je primer koji je sasvim suprotan tome, ogroman trud i paznja uz cak i promenu u mehanici napucavanja i interakcije.

Da, apsolutno ce AI biti u stanju da sve i svasta da generise/sugerise ali kao sto rekoh, vrlo je velika verovatnoca da ce se u jednoj meri pojaviti i taj efekat "falicnog" ili made in China efekta, gde postoji doza rezerve prema finalnom proizvodu, u ovom slucaju art dizajnu, atmosferi etc. :)

Inace, u ovu pricu treba dodati i Rockstarov GTA trilogy remaster kao jedan od dobrih primera za taj deo koji si rekao o skupom placanju.
 
Nikada nisam bio neki fan modova za graficka "unapredjenja", jer vecina njih pogorsaju stvari umesto da ih poboljsaju.
Najvise cijenim modove koji zaista nesto kokretno ispravljaju, da li je to Ai protivnika, da li je to neka vrsta optimizacije, da li je to intuitivniji UI, naravno tu su i modovi koji stare teksture podizu na vecu rezzoluciju i koje zadrzavaju originalni izgled - dobar primer za to je System Shock 2 SHTUP texture mod koji zadrzava originalni look & feel i jedino ste podize odredjene teksure na HD nivo. Naravno, skroz podrzavam modove koji donose nove game modove i slicno: DOTA, CS, PUBG i ostali, ali oni tipa "GTA ultra realistik mega giga shaderi" i slicne glupostim, gde od stilizovane grafike prave neke nakaze sa realisticnim kvazi osvetljenjem i refleksijama e to ne da me ne interesuje, nego ni ne znam da postoje dok ne naletim na neki YT klip.
Jako je rijetko da neko od modova pogodi bolje graficko resenje od umjetnika koji su radili na originalu, bas kao sto kaze Ivan nisam za te drasticne modifikacije samo da bi eto nesto bilo izostreno i u 4k. Nekada se desava i da sami remasteri budu losiji i zgube tu neku draz kada se sve izostir, opet dobar primer mi je za to Full Throttle gde mi je originalni prikaz mnogo drazi od remastera, jer se oseti taj duh tog vremena i moze da se jasno predpostavi koliko su paznje i truda ulozili u svaki taj piksel.
 

I toliko o tome. Ako postoji kompanija koja moze da napravi uspesnu cloud gaming platformu (softver + hardver), to je Microsoft.

Xbox Cloud Gaming je solidan ali i dalje nema hardverskog dela. Bice zanimljivo videti da li ce, i kada, izbaciti neki first-party handheld hardver jer, Logitech G Cloud na primer, je smejurija sto se tice cene.
 
Bio sam veliki pobornik Stadije, uživao koristeći je ali Google je znao samo tehnologiji da reši, sve drugo je bilo fijasko.

Sada se radujem refundaciji kupljenih igara, nadam se da će to proći glatko pošto kartice kojima sam plaćao više nemam, istekle su.
 
Pa i kao tehnicko resenje su bili iza nvidie, a o biznis modelu da ne pricamo...Ko bi rekao da neko kao Google moze tako glupo nesto da proceni.
 
Kvalitet strima i jednostavnost korišćenja su 2020 bili daleko ispred GFN, za kasnije ne mogu da tvrdim.
 
Ogroman deo kvaliteta takvog servisa je u kasnjenju, a tu su bili znacajno gori od starta, ali sad je gotovo, pa nije ni bitno..
 

Taman sto se mene tice. Sad bar ne moram da razmisljam o nabavci PS5, barem za sada. Ako cene PC komponenti nastave da rastu kao do sada bogami, za par godina se mozda i predomislim.

Takodje, dolazi nova Witcher trilogija, jos dve standalone Witcher igre, kao i nastavak CP 2077. I witcher i CP 2078 ili kako vec ce imati multiplayer.

 
Nakon što su šutnuli par ključnih ljudi iz postave koja je napravila Disco Elysium, ZA/UM traže specijalistu za monetizaciju koji bi razvio strategiju monetizacije i "live service sadržaja" za njihovu sledeću igru:

9pyxrjsytfr91.png


RIP ZA/UM
 
Kakva faca

Ne bih mogao ovoliko da pricam o igri cak i da je izasla
 
Našla krpa zakrpu što bi rekli.
Jedva čekam da vidim kakva će abominacija da ispadne od ove kombinacije
 
EA izgubio FIFA licencu koja im je godisnje donosila planinu love uz minimalan trud, jedini studio koji je u njihovom vlasnistvu (koji nije unisten) i sposoban za nesto je Respawn, a i to je upitno koliko jos.
Kako su obe kompanije greedy as f***, Marvel krenuo da isporucuje samo kvantitet, pretpostavljam da ce fokus kod obe kompanije biti da maksimalno izmuzu licence koje su u Marvelom/Diznijevom vlasnistu dok ih totalno ne uniste.
Mozemo da ocekujemo dodatno povecanje cena za osnovnu igru (jer je to vec proslo Ubiju a sada i Soniju), naguravanje mtx-a u svakoj mogucoj opciji - sto u principu znaci da nas ocekuju uglavnom neki p2w live service "igre" (i mobilne igre) jer je tu lova...
 
Gubitak FIFA licence koliko shvatam ne utice na sadrzaj same igre, vec se odnosi na naziv. Dakle lige, klubovi, igraci ce i dalje biti pravi...
 
DirectStorage 1.1 Now Available

 
Probao neko marauders?Valja li?
 
Warcraft 3 je imao prilicno veliku (najvecu) zajednicu igraca u Kini, pored Evrope...
Sto nikako nije dobro za potencijalnu doradu ubogog W3 Reforged ili nekog nastavka...
 
Doradiće kiflicu...imali su priliku da naprave propisni rimejk pa nisu.

Koliko sam shvatio, istekla im je neka licenca koju su imali za poslovanje u Kini, tako nešto...nakon NetEase fijaska, ne bi me čudilo da uleti Tencent kao Blizzardov partner u Kini i obnove licencu, ili da čak uzmu neki procenat kompanije kao harač da im dozvole da posluju tamo.
 
Nazad
Vrh Dno