Šta je novo?

Industrija igara

Čak nije stvar u tome kakav je gaf, a svakako je najbolje modernisan forum kad su one klasične, užasne "internet" gluposti u pitanju, nego je problem sto su svi ostali forumi toliko loši.

Bukvalno samo trolovanje I čiste gluposti na nivou petogodišnjaka u svakom drugom postu.

Nije slučajno gaf toliko popularan.

Evo, sad kad ga nema, bukvalno mi smešno deluje poseta svakom "gaming" forumu, mnogo nizak nivo i znanja i ponašanja se podrazumeva.

Ako neko ima neki predlog koji bi me razuverio, pišite pliz.
 
Poslednja izmena:
Ako zaobidjete postove decurlije koji su umela da uniste neke teme ili generalno da skroz skrenu tok diskusije, bio je poprlicno koristan forum. Za konferencije poput E3 i sl, uvek su lepo sredjene informacije. Cesto se desi da bih neku igru, trejler ili info propustio da ne naletim na tamo, a nesto je sto me zanima. Isto su bili korisni podaci o industriji koji bi se kacili poput GDP, promene politike nekih izdavaca i pravca u kojem ce se ubuduce kretati. Zatim i ljudi sa kojima moze da se ozbiljnije diskutuje o samim igrama jer su u tom poslu.
Dakle ako umete da isfiltrirate sadrzaj, poprilicno korisno mesto. Mada i sam vise volim stroziju moderaciju, jer je opet takav pristup tera ljude da malo vise promisle kada pisu umesto odmah da drame, jer takvih mesta ima i previse na internetu. Ne da ne dodje do toga i tamo ponekad za odredjene teme, ali od svih mesta koje sam posecivao mislim i najmanje.

EDIT:
Evo je prazna osnovna strana ponovo nazad. Videcemo posle sta je od ljudi preostalo, mada ovi neki koje sam pratio su definitivno napustili brod.
 
Poslednja izmena:
^ SJW crap video.
 
Tw5xUZ6.jpg


BdeLXXR_700wa_0.gif
 
Jesi pročitao objašnjenje?

Kinezi. Veliki broj novih korisnika sa win7.Nije brisanje win10.
 
Da, velika navala Kineza na Playerunknown's Battlegrounds, oni čine ovaj rast u igri u prethodnih mesec-dva, to pokazuje statistika (trenutno 39% igrača koji su kupili PBU je iz Kine i čak 48% aktivnih igrača u PUB čine oni). Mada ima ih brdo i u NBA 2k18 (~50% igrača je iz Kine), zatrpali su steam forum sa kineskim, još malo pa će postati zvanični jezik :d

Ukupno su druga nacija na steam-u po broju korisnika, a sa ovakvim rastom uskoro će biti i većina. Trenutno ~3.5 puta više korisnika ima iz Kine nego što je to bilo početkom avgusta. GabeN trlja ruke.
 
Poslednja izmena:
Vreme je da se krene sa učenjem novog jezika :)
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    165.8 KB · Pregleda: 115
Sada će zavladati Steam-om. Za 100-200 godina planetom.
 
Ali svejedno spamuju i globalni :)

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I ko je kriv? Pa potrošači. Što besmisleno bacaju svoj novac.
 
to je malo fazon sta je starije koka ili jaje

izdavacima je cilj sto veca prodaja i sto veca zarada, pucaju na najnize ljudske porive i igre fokusiraju tako i to je to, pun pogodak

i tako dodjosmo do mikrotransakcija (p2w?) u drm igrama prepunih usranih DLC-eva, sa priprostim gejmplejom
 
Novi ljudi (bivši zaposleni) govore o uslovima rada u CDPR. Vredi da se odgleda, tamo je izgleda potpuni haos.

Ex CD Projekt Red Devs Speak Out Against Studio's Mismanagement
https://youtu.be/AynvqY4cN8M

Sent from mTalk
 
Samo me zanima jel neko prisiljen da radi tamo?
Kakva gomila gluposti, neverovatno.
 
Da si se iscimao da odgledas video znao bi da je odgovor - NE. Niko nije primoran da radi tamo.

Sent from mTalk
 
Gledao sam neki video od istog lika nedavno, da li pravi karijeru od ovog slučaja ili tako nešto.
A komenatrisao sam komentare ispod videa, i generalno ceo taj slučaj.
 
^ meni taj lik (YongYea) deluje da je previse senzacionalisticki prenosio sve vesti (malo je promenio pricu u odnosu na prvi video), odgledas 1-2 videa od njega i upecas se, ali kada pogledas malo vise vidis koliko nekompetetno prenosi i (sta u stvari prenosi - pravi vesti od nicega a posle kada izadju zvanicne izjave menja plocu). Rekao bih da i on sam zna da puca na preglede i klikove i ne trudi se da sakrije to, jahace tog hajp konjica dok moze...



U celoj toj prici je problem sto CDPR ocigledno ima organizacionih problema unutar hijerarhije i moze im doci glave (od Cyberpunka ocigledno nista pre 2021). Ali dokle god tretiraju svoje fanove/igrace kao ljude i izbacuju dobre igre ne vidim u cemu je problem.

Inace gledajuci ceo taj video vise mi deluje da su i DLC-evi za Witcher 3 bili u stvari delovi igre koji nisu mogli da zavrse/izbace pri launchu sto zbog ambicije samog projekta sto zbog haoticnog nacina vodjenja timova na projektu.
I da su dva velika DLC-a u stvari delovi mape koja je prvobitno trebala da zavrsi u osnovnoj igri prilikom launch-a, samo dodatno prosireni.
 
ali dlc-ove su ti uredno naplatili kad su ih izbacili, zar ne?
 
Ja se ne sećam jesmo li plaćali DLC-eve mi koji smo pre-order-ovali igru? Čini mi se da ne.
 
Nema sanse da su DLCovi bili deo originalne igre, jer su svaki prica za sebe.
A da ne pricam da je B&W i graficki drugaciji, da se grafika od sjajne popravila na fenomenalnu sa tim DLCom.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Poslednja izmena:
ali dlc-ove su ti uredno naplatili kad su ih izbacili, zar ne?

Ja dam uzeo GOTY verziju... Ali znam da su neke sitnije DLC davali uz igru i jedan sitniji story pack ili tako nešto za džabe. Znam da su ih tada fanovi navalili i poslovnu politiku...
Ne kažem u negativnom smislu ali uzeći u obzir Witcher 2 (pa i W3) u kontekstu sa ovim "wannabe" novinarom koji je izneo sve ovo, deluje mi da deo tog sadržaja nije stigao na launch verziju...Kako god i ono što je kasnije izbačeno je rekao bih veće nego bilo šta što je izbačeno u poslednjih XY godina unazad od stranih drugih i u pitanju je "punokrvna" ekspanzija.
Još jednom kažem, apsolutno mi je svejedno kako je jutra studija (jer sigurno ne cvetaju svuda ruže) dokle god tretiraju nas kao mušterije /fanove ok...
Ali postoji realna mogućnost da vidimo priličnu mediokritet Cyberpunk igru... I najverovatnije zbog toga što se Adam Badowski tripuje da je "messiah"
 
Welcome to the Slick Daddy Club

Kralj, car, živa legenda i najbolji tvičer, jedan jedini i neponovljivi DrDisRespect :D!



Naravno, i on je deo problema koji kritikuje, ali bez obzira, odradio je vrhunski :d.

Volim Džima, gledam sve njegove videe osim kad krene sa SJW s**nj*ma. Kad je u pitanju kritika industrije video igara, tu je verovatno najbolji.

 
Poslednja izmena:
Da, čitao sam na redditu da se to kuva :/
Možda stvarno ima veze što su Titanfall 2 objavili u isto vreme kad i BF1...
 
Nazad
Vrh Dno