Šta je novo?

Indikator istrosenosti baterija

boing

Slavan
Učlanjen(a)
22.06.2005
Poruke
59
Poena
309
Imam Canon A710IS i od pre 2-3 dana mi indikator istrosenosti baterija non-stop signalizira njihovu istrosenost. Probao sam sa drugim sveze napunjenim baterijama ali se problem ponavalja. Aparat radi sasvim normalno i baterije i dalje mogu da ispucaju isti broj slika jedino sto blinkanje crvenog indikatora iritira.
Ima li ko kakvu ideju sta bi ovo moglo biti i moze li se to kako resiti bez odlaska u servis.
 
Probash da fleshujesh firmware nekim drugim, mozda ima novi, ili hakovanim.
 
Ja to nisam probao, ali koliko znam, dovoljno ga je samo staviti na formatiranu karticu, i aparat ce sam da prepozna kada ga ukljuchish, i pita te da li hocesh da fleshujesh. Puno ljudi je fleshovalo A710 IS na ovom forumu tim chdk firmwareom, pa ce se valjda neko javiti ako je to komplikovanije, ali da ne bi chekao, pogledaj po netu, sigurno ima info, mozda i na toj stranici, nemam sad vremena da chitam.
 
Hvala Driver!
Vec sam odradio. Za sada mi sve deluje ok.
Procitao sam po raznim forumima da ljudi cesto imaju probleme sa tim indikatorom. Cesto se desava da je uzrok slaba konekcija jedne od baterija.
Na jednom forumu lik kaze da je problem resio tako sto je drvenom olovkom sa gumicom na vrhu ocistio kontakte koji se nalaze u aparatu, a kontakte na vratancima blago podigao.
Kod mene ipak nije bio problem do kontakta.
 
chdk nije klasicno flesovanje, vise je "override" fabrickog firmware i ucitava se iskljucivo na karticu tako da nema bojazni da se nesto pokvari. svaki problem se resava brisanjem chdk sa kartice. interesantna stvarcica ali se zapitam koliko je sve to korisno s obzirom da za neke opcije cenim da jednostavno fotoaparat nema mogucnosti...ali ako nista drugo tu je indikator sa sve procentima napunjenosti baterije :)
 
chdk nije klasicno flesovanje, vise je "override" fabrickog firmware i ucitava se iskljucivo na karticu tako da nema bojazni da se nesto pokvari. svaki problem se resava brisanjem chdk sa kartice. interesantna stvarcica ali se zapitam koliko je sve to korisno s obzirom da za neke opcije cenim da jednostavno fotoaparat nema mogucnosti...ali ako nista drugo tu je indikator sa sve procentima napunjenosti baterije :)

U pravu si sto se tice firmwera nije fabricki ali moze se podesiti njegovo automatsko startovanje tako da se ne primecuje razlika.
Sa druge strane ima mnogo dodatnih funkcija kojih nema sa fabrickim firmware-om.
Svestan sam kvaliteta i mana A710 ali moram priznati da mu ovaj firmwre daje dosta toga novog.:d
 
Nazad
Vrh Dno