Šta je novo?

Impedansa i omovi, antena i kablovi

Echo

Cenjen
Učlanjen(a)
06.02.2011
Poruke
301
Poena
195
Pozdrav, da li je moguce povezati koaksijalni kabl od 50 oma na loga antenu koja u specifikacijama ima podatak 75 oma?
 
Moguće je ali ne mora da znači da je bolje. Najbolje je da prijemnik/odašiljač, kabl i antena imaju istu impedancu. Za prijemnik je manje važno.
 
Probao sam da guglam i uglavnom sam nalazio na primere gde je antena 50 a kabl 75, i koliko sam razumeo to moze da predstavlja problem? Ili ne?
Da li je 75 antena i 50 kabl ista stvar, ili ovakva kombinacija (gde kabl ima manje oma od antene) pravi manje smetnji nego da je slucaj obrnut?

Problem je sto su kablovi sa ugradjenim SMA konektorom uglavnom 50 oma (i s i kazu da je kabl od 50 oma bolji za net), dok su TV antene uglavnom od 75 oma.
 
Hteo bih nešto da pitam i ne znam gde da postavim ili otvorim temu, a možda je pametno ne znam da li postoji sekcija na forumu "sam svoj majstor" ili "popravi/napravi sam", da ne tupim mnogo,
zanima me da li je neko izvodio ovu gimnastiku , treba mi da nešto hvata, bilo šta, samo da ima nešto, servisne informacije..... da li je izvodljivo u praksi?
 
Nazad
Vrh Dno