Šta je novo?

Imam net, ali ne mogu da pristupim konf. rutera

djpaan

Čuven
Učlanjen(a)
16.04.2004
Poruke
885
Poena
645
Naime,
u pitanju je tp-link 8951nb.

On je namesten na 192.168.1.1, internet radi, wifi radi.

Od danas ne mogu da pristupim konfigurisanju na 192.168.1.1, baca mi stalno no data from the server. Pokusao i preko IE, i preko Opere i preko Chrome-a.
Pokusavam da pristupim preko kompa direktno zakacenog lan kablom na ruter, nista. Sa drugog uredjaja pokusao i preko wifi, nista.

Ipconfig i ping prolaze sto je i logicno jer iamm net konekciju. U ipconfigu lepo pise da je dns taj kojem pokusavam da pristupam, pise da je omoguceno konfigurisanje preko tcpip.

Nemam firewall/av ili nesto sto bi zatvaralo neki port.

Resetovao sam ga par puta, nista. Dakle, internet radi, kace se uredjaji na njega, ali ne mogu da ga konfigurisem, a hteo sam da ga bacim u bridge mode kako bih ubacio jos jedan wifi ruter kao ekstender.

Ne bih za sada radio factory reset jer ne mogu sam da posle podesim pristup netu, a uskrsnji praznik je pa ne mogu da zovem podrsku.

Ideje?
 
Jel si probao da sebi dodelis na racunaru staticku ip adresu iz opsega tog rutera?
Stavi 192.168.1.5 pa onda probaj da mu pristupis.
 
probao na drugom kompu, isto nece. cudno mi je sto mi kad u browswer ubacim ip adresu, momentalno izbaci gresku, nema cekanja, odnosno trazenja.
 
Resetuj router na fabricka podesavanja pa probaj sa fabričkom ip.
 
to nije opcija jos dva dana, dok ne dobijem teh podrsku za pristuopne parametre, treba mi sad net:)
192.168.1.1 jeste njegova fabricka adresa, to nisam menjao zato i jesam zbunjen sto se ovoliko cimam.
 
Pa probaj ovo sto sam ti ja napisao,ja sam par puta imao problem da ne mogu da pristupim mom ruteru,pa sam ovom metodom resavao.
 
nakon sto sam ga pustio bez struje par sati, prikacio ga i cudo je proradilo... mrzim tp-link. hvala na pomoci
 
Mrzis ?
 
Mislim da je sam uredjaj imao konflikt sa IP adresama i zato nije bilo pristupa... Kad si ga ugasio [na malko duze], ispraznio je. verovatno, DHCP listu, i onda si "iz prve" mogao pristupiti.
pozz
 
Nazad
Vrh Dno