Šta je novo?

Ima li smisla?

micairvas

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
13.01.2009
Poruke
1,865
Poena
199
Pozdrav svima, nisam najbolje upucen u "rudarenja" generalno, pa imam par pitanja.
Interesuje me da li u moj kucni racunar mogu da stavim recimo 2 grafike ati 7950 da kopaju litecoine i da li bi to bilo isplativo? Takodje me interesuje da li bi uz rudarenje mogao da koristim racunar za obicne stvari surf, youtube i sl?
Da li je napajanje Thermaltake evo r2 850w dovoljno za ove 2 grafike? Konfiguracija je iz popisa.

Hvala
 
Najprostije rečeno - To će da fercera. :)

O isplativosti ne treba trošiti reči, po trenutnom stanju na BTC-e ovo je na granici isplativosti.

Zašto onda ljudi i dalje "kopaju" - Zato što veruju da će LTC ići preko 5$ i većina nas ga čuva i ne prodaje.

Dok "kopaš" nećeš moći ništa drugo da radiš. Jedino da jednom karticom surfuješ a drugom da "kopaš".
 
Mogao bi da bunaris ili ti rudaris bez problema sa time sto imas ali kada rudaris nema youtubeta, igranja i slicnih stvari :)
 
Moze ako nabavi trecu kartu. Meni tako radi vec 4 meseca.
 
A jel mogu recimo jednom dnevno da prekinem rudarenje na 2-3, a da posle normalno nastavim dalje?
Da bar moze da se uzme neka ploca sa integrisanom grafikom koja bi normalno gurala surf, youtube i sl, a da ove dve kopaju..... :D
 
Ja koliko vidim, decko ima plocu i i5 sa hd 4000 grafikom. Mozes da stavis 2 grafike da rudare, i da ubodes kabl od monitora u plocu i koristis integrisanu grafiku. Moci ces normalno da koristis racunar, surf, youtube pa cak i da se igras sa hd4000. Ja tako koristim racurar i bez problema igram WOT :D

Da li ima smisla ili ne, zivisi od tebe. Stavi sve na papir proracunaj troskove, ulog i promenu diffa i odluci.
 
Poslednja izmena:
Tako je imam integrisanu hd4000. To mi je onda prihvatljiva varijanta. Jel ati 7950 besy buy trenutno za rudarenje? Trebalo bi da moje napajanje moze bez problema da gura te 2 grafike? I ako moze neko orijentaciono da mi kaze kolika bi neka zarada bila ako uracunamo potrosnju struje?
 
Tvoje napajanje moze bez problema da gura 2x7950. Orijentaciono -bruto zarada za 30 dana sa ovom cenom i diff-om ti je oko 75$ ako bi karte i kopanje radilo bez prekida. E posto ces iskljucivati ponekad to je manje, minus naravno struja. A YT i ostalo se bez problema moze koristiti ako se jedna karta stavi na low usage, ja tako radim, onda kopa sa pola snage ali mozes raditi dosta stvari na kompu.
 
On ima integrisanu grafiku i sa njom nemaju veze grafike. Mogu da rade punom parom i da koristi racunar i za zahtevne stvari bez problema. Ima i dovoljno rama, tako da ja ne vidim tu nigde bilo kakav problem.
 
Ovaj mesec oko 60$ otprilikeee. Sledeci ko zna mozda bude 20, a mozda i -10. Pa izracunaj koliko ces da zaradis za godinu dana :)
 
Sta tripujete momka rudari :d upali lepo kopanje kad zelis smanjis malo agresiju pri surfu itd... mozes cak i da se igras igrica i da kopas istovremeno ako smanjis vise agresiju dok kopas i kad npr. ostavljas komp samo povecas agresiju na max nemoras nista da prekiadas i te price.;)
 
Hvala svima na savetima. Ne radim ovo da bi ne znam sta zaradio, nego cisto iz znatizelje i kad vec slabo koristim racunar mogao bih da probam malo da rudarim. I ako bih posle nekog vremena shvatio da nema smisla kopati, ne mogu da izgubim vise od 20% od ulozenih para u grafike....
Ako neko moze neka mi kaze sta je najbolje kopati i koje programe koristiti.
I jos me interesuje da li je trenutno 7950 best buy za kopanje?
 
Poslednja izmena:
Otprilike da... 7950 je odlicna karta za scrypt mining...

Isplativost ne bih komentarisao. U rudarenju se stvari vrlo brzo menjaju, danas je neisplativo, za 2 meseca ce biti extra isplativo a za 4 ko zna... Poenta je, ako hoces nesto da zaradis moras i da rizikujes. Ja da imam prostora uzeo bih npr jos jedan rig sa 4x7950 iako je sada krizni period...
 
Videcemo, za sada je ovo vise avanturisticki poduhvat, da vidim kako ce ici, pa ko zna, ako se stvarno ispostavi da je isplativo i da nije preveliko cimanje skupicemo neke pare za mazgu sa 4x7950. Jeste da ce me zena izbaciti iz kuce ako to cudo dovucem u stan, ali sta da se radi :D
 
I ja da prokomentarišem u vezi isplativosti...kada sam ja pre malo manje od god dana krenuo u kopanje (BTC-a naravno) sramežljivo sa 2-3 karte (tek sam u februaru -martu duplirao), izgledalo je da ću otplatiti karte za 7-8 meseci recimo, i tada je bilo kao rizično krenuće asici ovo-ono...Kasnije znamo šta se desilo, neki su velike pare zaradili ako su samo malo bili stpljivi. Naravno to ne znači da ti treba da uložiš mnogo :D jer se ponoviti sa LTC neće (možda samo u veoma maloj meri) ono što se desilo sa BTC ;), "sigurica" je možda za sad 2 7950-e pa ćeš videti posle.
 
Ok, hvala na informacijama. Moracu kad kupim karte da iscimam nekog sa foruma ko je iz NS-a da mi podesi racunar, da ujedno mogu da kopam i da koristim desktop racunar preko integrisane grafike. Naravno uz neku novcanu nadoknadu kako se dogovorimo :D. Stvarno ne znam nista o majningu niti o programima, gledao sam neke tutoriale na netu, ali mi deluje dosta konfuzno, a hteo bih sebi da postedim zivce :D
Nadam se da necu morati da uzimam vece kuciste i da ce kartice stati u sharkon t28,a da pritom nece suvise grejati jedna drugu...
 
Tu sam, javi se. ;)

Razmisli zato o 7850.
 
Mislim da ce stati bez problema, imam trenutno gtx570 golden sample i ima jos mesta.... Trenutno sam u potrazi za 2 komada 7950 ili 7970. Interesuje me hoce kartice lepo raditi ako bih recimo uzeo razlicite modele 7950 Sapphire dual-X i recimo asus DC2t model? Gledam da uzmem nesto polovno preko na oglasa, jer manje vise sve kartice sto se prodaju imaju pisanu garanciju. Mada i nije neka razlika u cenama s obzirom na cene novih u emmiju :D
 
sta ce serija 9xxx da donese? izlazi uskoro, mozda budu 7950 jeftinije?
 
najbitnije da sto prije pocnes! investicija je longterm. iako su cryptocurrencies shortterm volatile, longterm ocekuj rast i nemoj da se uspanicis ako na kratko izgube mnogo na vrednosti

obzirom da je ostatak mashine od sekundarnog znacaja, sastavi jos jednu masinu samo za mining i tu narokaj 2-4 GPU. nece te izaci puno skuplje nego da kupis samo GPU's. a daleko je udobnije i imas manje brige
 
cryptocurrencies i te kako imaju smisla i citava stvar je tek u povoju

sve vise biznisa ih prima kao payment option a neki svoj biznis model baziraju na istima
 
Nazad
Vrh Dno