Šta je novo?

Ima li pravnika na forumu :)

Tu i pogledam kad se setim.
 

Prilozi

  • ekat.png
    ekat.png
    13.7 KB · Pregleda: 151
Хвала свима за информацију око НКОСК. Ја имам признаницу на моје име да је уплаћено на рачун банке за потребе НКОСК. У питању је 1760 евра. Накнада за одобрење кредита је релативно мала, 150 евра. Видећу шта каже адвокат.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
Није мала обрада од 150е, додај на то и затезну камату од тог датума када је наплаћена обрада, а затезна камата се рачуна све до краја поступка пред судом, тако да рачунај 150е плус још на то... Није то мало... И плус 1760е, тачно си написао на уплатници како треба и чист ти је предмет...

Ако некоме треба јако добар адвокат могу мог да препоручим... Госпођа кида како ради...

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Nema ništa za taj kriterijum pretrage...
 
Znači, nije uradjeno, predato u papiru, poslednje na listi rešavanja zbog toga što je nevidljiv u elektronskoj bazi. Ništa, zatrpavaj ih urgencijama, salji poštom sa povratnicom. Nemoj da te mrzi. I prati na oglasnoj tabli, izaći će kompletno rešenje.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Хвала свима за информацију око НКОСК. Ја имам признаницу на моје име да је уплаћено на рачун банке за потребе НКОСК. У питању је 1760 евра. Накнада за одобрење кредита је релативно мала, 150 евра. Видећу шта каже адвокат.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
hajde javi sta to budu rekli, i ako moze pitaj jel korisnik kredita mora da dokazuje priznanicom da je platio nkosk. u mom slucaju banka je sve skidala sa mog racuna i placala nkosk, tako da nemam priznanicu, a u ugovoru o kreditu ne stoji da je nkosk ukljucivan, vec samo sta ce biti ako nkosk odbije.. sa druge strane u tabeli o podacima koju se be ukljucuju u obracun eks stoji i ubedljivo najveci trosak za 'premije osiguranja ili druge naknade ...' sto jeste zapravo nkosk premija.



Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Важи. Јављам свакако овде у теми кад буде готово.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Obrisano poslednjih nekoliko postova zbog nemanja veze sa savetima pravnika.
Nemojte pogrešno razumeti ali upropastili bi smo temu sa raspravom kako se nekada kupovao socijalni mir nedozvoljenom gradnjom, kako je to prelazilo između ostalog i u zloupotrebu itd.
Nadam se da neće biti ljutnje.
:wave:
 
Eh, pa sad... :) Tako lepo sam sve objasnio. :D Nema ljutnje od mene, naravno. Razumem.
Ali si mogao da ostavis deo gde sam se zahvalio @scouser-u. :)
Proverio sam informacije oko taksi koje je postavio na nekoj od prethodnih strana za legalizaciju, i jeste u pravu, mojima je geometar rekao dobro, oni su meni nesto cudno rekli.

Sto se tice RGZ-a, @Scouser kaze ispravno nekome gore, tj. @Ma®e.
Mora tako. Da mi je sadasnja glava, i da sam imao sredstava, unajmio bih nekoga da to sve odradi za mene.
Ako zelis ili moras sam, onda moras pretnje, urgencije, zahtev za hitnim postupkom, tuzbe. Sve na fin nacin.
Nazalost, ali moras, drugacije ne moze, jer sam imao dva prosta zahteva za koje sam morao da pisem tuzbe i molbe razne.
Srecno. :)
 
Poslednja izmena:
Obrisano poslednjih nekoliko postova zbog nemanja veze sa savetima pravnika.
Nemojte pogrešno razumeti ali upropastili bi smo temu sa raspravom kako se nekada kupovao socijalni mir nedozvoljenom gradnjom, kako je to prelazilo između ostalog i u zloupotrebu itd.
Nadam se da neće biti ljutnje.
:wave:

+1 :wave:
 
Je l neko ima spisak licenciranih advokata ili geometara (ili arhitekata ili drugih) sa pravom koriscenja esaltera, tako da podnesem zahtev preko njih i koliko se ta usluga naplacuje?
Treba mi za petak da zavrsim sa necim pre vikenda, sve imam spremljeno, oni samo treba da podnesu u moje ime, da im uplatim nadoknadu za to i da mi daju potvrdu o tome da su to uradili. Mala je taksa sa moje strane sveukupno veoma, kako se ta naknada procenjuje?
Ako ima neko savet, pisite u inboks ili ovde. Meni nece da odgovore za epotpis.
Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
RGZ se preko novina žalio kako notari "prodaju njihov proizvod" tako što naplaćuju list nepokretnosti i ostala dokumenta koja inače izdaje RGZ. Ako ne dobiješ drugi odgovor, probaj kod nekog notara.
 
Treba mi savet vezan platu i ostalo ako se neko razume.
Naime dobih u firmi papir koji bi trbalo da potpisem da cu sve papire od firme ukljucicju i platnu listu dobijati u elektronskom obliku.
Posto to do sada niko nije dobijao imam sumnju da ce se tako i nastaviti pa kad je vec tako sto bih potpisivao bilo sta ako bas ne moram :)
Prica je sledeca:
Oni nama pricaju da ce platna lista stizati na mejl al u u starnosti ti se registrujes i dobijas pristup firminom serveru (pretpostavljam da to tako funkcionise).
Caka je u sledecem. Gledanje i skidanje papira je moguce iskljucivo sa kompanijskog neta (pise u papiru koji treba da potpisem) kome ja nemam pristup. Takodje pise i da sam duzan da redovno proveram da li mi je nesto stiglo od firme i da se slazem sa time.Trenutno koliko cujem od kolega mozes i od kuce da vidis to sto ti posalju ali ne mozes da skines kako bi odstampao npr.

Posto sam po prirodi neverni Toma ja smatram da je admin dozvolio pristup sa tvog neta ali kako je dozvolio tako moze i da ukine :)

Da li bi u slucaju nekom spora ja mogao biti pokriven u smislu ja prijavim inspekciji evo oni mi ne daju platnu listu a firma im dostavi papir gde sam potpisao tj registrovao da primam platnu listu elektronski?
 
Poslednja izmena:
Može to da se dostavlja elektronski, ali treba da se omogući download, pošto je obračun zarade i naknade zarade izvršna isprava.
 
Omogucen je download ali samo preko firminog neta a njemu nemam pristup. Ne radim u kancelariji a od wifi-ja nemam sifru.
 
Treba mi savet vezan platu i ostalo ako se neko razume.
Naime dobih u firmi papir koji bi trbalo da potpisem da cu sve papire od firme ukljucicju i platnu listu dobijati u elektronskom obliku.
Posto to do sada niko nije dobijao imam sumnju da ce se tako i nastaviti pa kad je vec tako sto bih potpisivao bilo sta ako bas ne moram :)
Prica je sledeca:
Oni nama pricaju da ce platna lista stizati na mejl al u u starnosti ti se registrujes i dobijas pristup firminom serveru (pretpostavljam da to tako funkcionise).
Caka je u sledecem. Gledanje i skidanje papira je moguce iskljucivo sa kompanijskog neta (pise u papiru koji treba da potpisem) kome ja nemam pristup. Takodje pise i da sam duzan da redovno proveram da li mi je nesto stiglo od firme i da se slazem sa time.Trenutno koliko cujem od kolega mozes i od kuce da vidis to sto ti posalju ali ne mozes da skines kako bi odstampao npr.

Posto sam po prirodi neverni Toma ja smatram da je admin dozvolio pristup sa tvog neta ali kako je dozvolio tako moze i da ukine :)

Da li bi u slucaju nekom spora ja mogao biti pokriven u smislu ja prijavim inspekciji evo oni mi ne daju platnu listu a firma im dostavi papir gde sam potpisao tj registrovao da primam platnu listu elektronski?

Pa sada, čekaj. Ako ti ne počne stizati mailom, ili ne budeš imao pristup mestu gde se to može skinuti, onda digni frku.
Nikako ne možeš sprečiti firmu da donese odluku da pređe na elektronske dokumente. Možeš se samo posle žaliti ako ne fukcioniše.
Reci/pitaj tamo nekog u administraciji/računovodstvu/menadžmentu, šta sa vama što nemate pristup korporativnoj mreži?!?

U kakvim si odnosima sa IT adminima? Kontaktiraj ih i pitaj kako je to zamišljeno da radi?
 
Poslednja izmena:
@virke drma te paranoja opasna...

Samo da te obavestim da je nesačinjavanje obračuna zarade i nedostavljanje obračuna zarade zaposlenom prekršaj, za koji poslodavac plaća novčanu kaznu od 800.000 do dva miliona dinara,i još direktor kod poslodavca (ako je poslodavac pravno lice) kaznu od 50.000 do 150.000 din, a ako je u pitanju poslodavac-preduzetnik kazna je od 300 do 500k dinara...

Baš će poslodavac rizikovati prekršaj da zavrne @virketa...

Način dostave obračuna zarade bira poslodavac i tu se ti ne pitaš ništa, osim ako ti obračun ne stigne...


Omogucen je download ali samo preko firminog neta a njemu nemam pristup. Ne radim u kancelariji a od wifi-ja nemam sifru.
Ako je ovo tačno, prvi obračun koji ne dobiješ, prijavi posodavca inspekciji...
 
Poslednja izmena:
Ne stize mejlom. Nije ni zamisljeno da stize.
Velika vecina ljudi u firmi ne ume ni da upali komp pa zato oni pricaju da im stize na mejl.

Cela ova prica je da budu pokriveni zakonski posto muljaju sa radnim vremenom.
Npr meni je po ugovoru radno vreme 5 dana po 8h a u stvarnosti radim svaku 2gu subotu koja se ne prikazuje na platnoj listi.
A verovatno zato i ne daju platnu listu :)
Mene zanima da li su oni pokriveni ako ja ne mogu da dodjem do npr platne liste.

Zamislite sad situaciju da mi ukinu pristup sa kucnog neta i npr posalju resenje o otkazu ugovora na koje imam pravo da se zalim npr 7 dana.
Ja uopste nemam pojma da su mi to poslali a potpisao sam da cu redovno da proveram :)

@ kure1982
u firmi sam 2 god i nisam dobio nijednu platnu listu! Ne samo ja nego niko. Nije da mi treba ali...
Paranoican sam zato stu su cigani teski aj a se stalno nesto bunim tako da uvek mogu da me nameste.

*mjau**mjau**mjau* tako je kako je dok ne nadjem nesto bolje.
 
Poslednja izmena:
^ Prijavljuj druže, i zbog neplaćanja prekovremenog rada (ako možeš da dokažeš da si radio prekovremeno, jer sumnjam da u firmi vode uredne evidencije rada, jer bi sami sebi pucali u nogu, ko nemci u konc logorima što su bili preažurni) i zbog nedostavljanja obračuna zarada... Samo da se ne ispostavi da obračuni zarade stvarno stižu na neku tvoju službenu email adresu...
 
Ma ne prijavljujem nista, nije mi u interesu da ostanem bez posla a u ostalom pristao sam na takvo radno vreme. Niko me nije terao :)
Zanima me cisto kakve su mi mogucnosti za ne daj Boze.

U principu ako ne mogu da pristupim podacima koje su mi poslali to je isto kao da ih nisam ni dobio? i u takvoj situaciji ono sto sam potpisao (nisam jos) nema nikakvu svrhu.
 
Poslednja izmena:
Ako su ti otvorili službenu email adresu, dali ti šifru, ili ostavili neku generičnu, oni su uradili sve što je neophodno...

Što se tiče tvoje odluke da ne prijaviš iz straha od gubitka posla, razumem to, ali stvarno onda nema potrebe ništa dalje da pišemo na ovu temu...
 
@Cisco, hvala. :)
Taman idem i kod notara, pa da ih pitam. Nisam nasao, ipak je Bozic, a ni na njihovom sajtu, oni nemaju spisak eksterni registrovanih korisnika eSaltera.
Takodje, srecan Bozic. :)

@Virke,
Oni moraju da ti dostave na Zakonom propisan nacin, odnosno da ti mozes da skines. Imas i print screen, pa mozes i tako da skines i odstampas, ali to nije resenje, ako oni ne dozvoljavaju pristup nekad ili bilo sta drugo sto je van okvira Zakona.
Ako se zalis na resenja o otkazu, odnosno imas strah od toga, bitno je da ti imas uvek pristup tome sto ti oni posalju, odnosno - ne mogu da ti uruce to, a da posle skinu sa servera, pa da ti ne mozes da vidis.
Citao sam pre par dana o prekovremenim satima. To na sta si pristao treba da definises kako si pristao, odnosno na sta si pristao papirom i na sta si pristao usmeno. Usmeno se ne racuna u poslu nijednom prema zdravom razumu.
Ako i zelis da ih tuzis zbog prekovremenog radnog vremena, na tebi je kao nekome ko pokrece postupak da dokazujes da si radio prekovremeno, odnosno van ugovora o radu koji imas sklopljen sa poslodavcem. I savet je da vec sada belezis sve to, kao i dokaze da si radio prekovremeno, ako dodje do nekih problema.
Usmeno si ipak dao rec da ces raditi prekovremeno, ali ipak se radi i o poslu, tako da ne bih znao da te savetujem zbog te reci i koliko je ona znacajna, na konto podizanja tuzbe da li ili ne zbog toga sada ili u buducnosti, ali za svaki slucaj belezi da radis prekovremeno i skupljaj dokaze za to u slucaju da se odlucis na taj korak.
 
Moja mejl adresa.
Ja se registrujem sa mojom mejl adresom i sifrom po izboru. Onda mi stize konfirmacioni mejl i to je to. Isto ko kad se registrujes na neki sajt.
Poenta pitanja i nije bila zbog neke tuzbe ili prijave inspekciji. Mene samo zanima da li su oni zakonski pokriveni ako mi na taj nacin daju platnu listu i sve ostale papire a ja recimo ne mogu da im pristupim jer kao sto rekoh u papirima koje treba da potpisem pise da mogu da pristupim samo sa kompanijskog interneta.

Nema potrebe da se siri prica oko prekovremenog, znam koja su mi prava i sta mogu. Prekovremeno sam spomenio samo kao razlog ( to ja pretpostavljam)zasto mi do sada nisu dostavljali platnu listu. Zaboravite na to :)

PS. jednom sam tuzio firmu pa se to nije bas najbolje zavrsilo :) Dobio presudu za mesec dana ali...Bolje su prosili oni koji nisu tuzili. Ja sam dobio pare sa zakasnjenjm od godinu dana u odnosu na kolege kojima tuzba nije bila na pameti. Jednostavno splet nekih nesrecnih okolnosti u sprezi sa sudskom administracijom =katastrofa :D
 
Poslednja izmena:
Pozdrav. Srećan Božić i tebi. :)
Što se tiče toga, advokat, neko sa foruma, pravnik ili inspekcija može da ti da precizno uvid u taj problem.
Postoji više zakona koji mogučno obuhvataju to, pa pogledaj ispod, ako ti neko ne pomogne. Kada se radi o tužbama, razumem. :D Ali, za svaki slučaj vodi evidenciju o prekovremenom radu i uvek pribavljaj dokaze da radiš, a koji su to dokazi, verovatno piše negde u nekom zakonu, možda ispod ili pitas advokata vezano za tvoj konkretan posao, kako da ih dobiješ ili postavi pitanje ovde. :)
https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_radu.html
https://www.paragraf.rs/propisi/pra...ijom_i_zastitom_od_zlostavljanja_na_radu.html
https://www.paragraf.rs/propisi/zak...a-od-poverenja-u-elektronskom-poslovanju.html
https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_bezbednosti_i_zdravlju_na_radu.html



Imam pitanje o klazuli o pravosnažnosti.
Kasnih devedesetih je otac započeo nešto sa dozvolom opštine da gradi, ali nije dobio klazulu o pravosnažnosti kasnije, jer je radio sve tada ofrlje oko papira tih, pa i kasnije.
Da li je moguće da je opština donela klazulu o pravosnažnosti na to rešenje u međuvremenu, a da nije dostavila njemu, odnosno porodici i kako to tražim to od opštine?
Ako nije opština izdala tu klazulu o pravosnažnosti na predmet od pre 20 godina, sada treba da tražim od opštine zahtev za stavljanjem klazule o pravosnažnosti?
(postoji obrazac za to, ali nema za zahtev za izdavanje kopije klazule o pravosnažnosti - ako je ona ikada izdata). Nije problem da idem sa njim, ali je l može to da se traži i bez njega od opštine, ta klazula o pravosnažnosti - kopija - ili zahtev za njenim sastavljanjem, u njegovo ime, na osnovu papira, odnosno rešenja?
 
Klauzula pravnosnažnosti se ne izdaje u formi posebnog dokumenta, to je pečat koji se stavi na odluku koja je postala pravnosnažna.
 
Hvala. :) Takođe, srećan Božić. :)
Ok, to rešenje ima pečat preveden kao "Republika Srbija - ime opštine - opstina "ime opštine" - opštinska uprava - odeljenje za imovinsko pravne i stambene poslove - žig opštine. Pečat je udaren na mestu gde piše ko je načelnik i njegovo ime i prezime.
Piše u rešenju da je konačno i da protiv njega nije dopuštena žalba, ali da nezadovoljna stranka može da pokrene spor kod Suda opšte nadležnosti tužbom u roku od 30 dnana od dana prijema rešenja, pa onda piše da rešenja treba dostaviti mom ocu, javnom pravobranilaštvu opštine i u spise predmeta. Piše i da je rešeno u o navedenom odeljenju za imovinsko pravne i stambene poslove određenog datuma i pod određenim brojem.
To je to onda, rešenje već sadrži klazulu pravosnažnosti? Jer moj otac nije podneo rešenje protiv toga, a ni opština za ovih 20 godina. I onda samo sa tim idem u katastar?
Hvala jos jednom.
 
nije ti to klauzula. Klauzula je mali pravougaoni pečat na kome piše "rešenje je pravosnažno" i dole se ručno upisuje datum. Preko njega ide pečat nadležnog organa - uprave i sl. Sve na tom rešenju.
Idi u tu opštinsku upravu, mogu i sada staviti klauzulu pravosnažnosti.

Tek posle toga katastar.
Edit : vidjao sam i da ovlašćeni službenik ručno ispise da je rešenje pravosnažno tog i tog datuma i lupi pečat preko toga. I to je ispravno.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Znači, nije uradjeno, predato u papiru, poslednje na listi rešavanja zbog toga što je nevidljiv u elektronskoj bazi. Ništa, zatrpavaj ih urgencijama, salji poštom sa povratnicom. Nemoj da te mrzi. I prati na oglasnoj tabli, izaći će kompletno rešenje.

Sent from my GM1910 using Tapatalk

Hvala ti na, jedino što sam uradio jeste da sam od komšije dobio broj telefona od neke njegove rodjake koj radi u nadležnoj službi. Objasnila mi je da zbog korone sve kasni i da se strpim ako mi nije hića.
 
nije ti to klauzula. Klauzula je mali pravougaoni pečat na kome piše "rešenje je pravosnažno" i dole se ručno upisuje datum. Preko njega ide pečat nadležnog organa - uprave i sl. Sve na tom rešenju.
Idi u tu opštinsku upravu, mogu i sada staviti klauzulu pravosnažnosti.

Tek posle toga katastar.
Edit : vidjao sam i da ovlašćeni službenik ručno ispise da je rešenje pravosnažno tog i tog datuma i lupi pečat preko toga. I to je ispravno.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
Pozdrav. Hvala puno! :) Ne znam da li će hteti tako rukom, vidjam i ja svasta, sve je to birokratija, samo neka oni urade da je ispravno. Mora da se podnese zahtev u formi u ovoj opštini, preda nekome, da li ce oni odmah ili ne uraditi to, zavisi od njih, nije ni bitno toliko.
Ici cu kod njih, ali juce nisu radili kada si napisao, tek u ponedeljak. Radi matičar za prijavu smrti sutra, ali mi neće dati klazulu pravosnažnosti on.
Komplikovan je predmet, mislim da će katastar to najbolje rešiti kada bude tražio dokumenta. Sve su to normalni ljudi u katastru osim toga što rade veoma sporo i potrebno je milion žalbi i objašnjenja da bi rešili nešto, mada nisam imao posla sa ovim katastrom, već sa nekim drugim.
Da li znaš ili, neko drugi možda, kada je građevinska dozvola postala uslov za gradnju?
Da sumiram, ocu je na osnovu započete izgradnje objekta dato zemljište u pravo korišćenja rešenjem od opštine pred pad Miloševića. Otac ništa nije regulisao u katastru. On ni sada ne bi potegnuo to da ga nisam zamolio, ali stvar je u tome što nikoga od ni mene ni njega ne interesuje taj objekat, nego zemljište - sada, jer su se stvari promenile, i objekat pripada drugoj parceli svojom polovinom, a svojom polovinom nama, i mi bismo iskreno i odrekli se tog objekta u korist druge parcele, samo je potrebno zemljište da upišemo u katastar da ima pravo korišćenja, pa onda konverziju u pravo vlasništva da radimo.

https://www.geometarsrbija.rs/uknjizba-nekretnine-upis-vlasnistva-u-katastar/
Prema ovome, potrebna su sledeća dokumenta:
- originalno rešenje od opštine kojim je otac dobio tu imovinu
- on je dobio imovinu od opštine, ali je vlasnik Republika Srbija na celom tom potezu deljene parcele, mislim da tu ne treba da se izvodi neka veza između opštine i Republike Srbije u katastru.
- pitao sam od kada se primenjuje to da se mora imati građevinska i upotrebna dozvola, jer su oni njemu dali rešenje za imovinu i bez toga
- klazulu pravosnažnosti na rešenju
- opet pošto zemljište nije upisano na njega, rešenjem od opštine je stekao ispravu na zemljištu
- objekat jeste upisan u katastar nepokretnosti, ali je vlasnik nepoznat i sada u principu kako katastar kaže, ako mora i objekat, moramo da ga legalizujemo? Nije to ništa problem, nego sam umoran od papirologije i gledam da završim jednostavno, tako da elaborati za legalizaciju objekta, ok, ako treba, ali ako ne treba, ne?
- samo zemljište nije upisano u katastar nepokretnosti u onoj površini koja je dobijena rešenjem, pa opet sve se svodi na to rešenje koje je dobio od opštine
- on je upisan kao sudržaoc prava korišćenja na parceli, tj. nije upisan, nego je tako ugovorom to definisano i postoji saglasnost ostalih sudržaoca prava korišćenja gde su oni definisali međusobno način korišćenja na parceli
- konverzija prava korišćenja u pravo svojine - imao sam posla sa drugim predmetima, to generalno i ne treba da se radi, jer se pravo korišćenja prenosi na potomke, ali je potrebno ako se radi neki infrastrukturni projekat koji kači to zemljište i onda zbog eksproprijacije. Ili prodaje. Ok, otom potom, ima dosta koraka do konverzije u pravo svojine.

Otac od dokumenata poseduje 1) originalno rešenje od opštine kojim mu je ustupljeno zemljište na osnovu započete izgradnje objekta i gde je on platio određeni iznos u novcu. Ima i 2) originalan elaborat geodetskih radova za celu parcelu i šta je geometar sudski veštak uradio, i to je takođe platio. Sudski veštak ima tu samo svoj potpis, nema pečat i to me malo brine. I otac ima 3) ugovor između korisnika te parcele gde je propisano šta ko koristi što je overeno u sudu i sve uredno plaćeno od strane oca kao i sve prethodno.
Sve to imam u tri primerka u boji odštampano i sa tim pečatima - kao originali, a neko mi je rekao da sada u katastru traže tri primerka originalna, imam i fotokopije crno bele, nije problem to da se overi, ali bih izbegao bespotrebno bacanje novca na javnog beležnika. Je l nešto propuštam ovde ili će mi katastar reći, tj. ocu ili meni zavisi ako budemo zajedno predavali ili ja budem predao, jer majka mi je rekla da mogu u njegovo ime da podnesem zahtev.

Pitanje za nekoga o kreditu imam.
Ako je neko izgubio ugovor o kreditu, da li ima pravo da trazi izdavanje kopije-originala od banke iako je prošlo 11 godina? Krediti su u dinarima uzimani, dva kredita, ali velike sume su to u evrima kada se konvertuje. Nisu stambeni, pa NSKOK valjda nema tu dodirnih tačaka, videću kad pročitam.
Zbog tuzbe, ali prema nekom zakonu sta da se navede kao osnov u zahtevu banci? Moji su imali dva kredita, jedan kad su isplatili, bacili su ugovor, i taj je iz 2009. godine, ali ako je osnovano novac bi im dodatan pomogao upravo zbog ovog predmeta i nekih drugih.
Sve najbolje.
 
Komplikovano je i ne bih bez uvida u originale previše komentarisao. Očigledno je da ste objekat napravili nelegalno na dve parcele od kojih vam je jedna data na korišćenje. Građevinske dozvole su potrebne od donošenja propisa o izgradnji, u gradovima u Vojvodini je to negde od 1949-1950, ne mogu sad da se setim tačnog datuma. Na selima je od 1963 godine. Konverzija ti ide u upravni postupak, nije obična konverzija, pošto objekat nije legalno sagrađen. Kreni prvo od upisa prava korišćenja na parceli koja mu je dodeljena ali ti preporučujem da angazujes nekog ko zna sta radi, advokata.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno