Šta je novo?

Ima li pravnika na forumu :)

treba mi pomoc :)
Danas sam dobio poziv od prekrsajnog suda. Imam rok 8 dana da se javim na saslusanje ili ce da me privode ili da odluce bez mene.
Kada je 8 dan?
Kada je poslednji dana kada moram da se javim u sud?
Maler sam nevidjeni :(
 
Ako je za ovu temu

Da li vam se čini kao lov u mutnom?
Godinama čekam rešenje o uknjiženju stana koji je otac otkupio od firme u kojoj je radio pre 30 godina.
Konačno stigne rešenje i uplatnica, ja odem do katastra da pitam za plaćanje, kad tamo kažu da je građevinska firma koja je zidala zgradu, a iz meni nepoznatih razloga, bila upisana u katastru 1/1 uložila prigovor i da se ide na drugi stepen, a da ja najbolje njih kontaktiram i pitam o čemu se radi.
Ja ih nekako nađem, odem tamo, dam dokumentaciju i ovi me zovu, kažu sve je u redu, povući će žalbu i dati mi neku potvrdu, samo treba da platim oko 20000, ja pitam na koji račun, kažu svi donose u kešu!

U pitanju je firma Zapadna Srbija doo,
Ima ih u vestima, a vlasnik je navodno u bekstvu.
 
Ako je za ovu temu

Da li vam se čini kao lov u mutnom?
Godinama čekam rešenje o uknjiženju stana koji je otac otkupio od firme u kojoj je radio pre 30 godina.
Konačno stigne rešenje i uplatnica, ja odem do katastra da pitam za plaćanje, kad tamo kažu da je građevinska firma koja je zidala zgradu, a iz meni nepoznatih razloga, bila upisana u katastru 1/1 uložila prigovor i da se ide na drugi stepen, a da ja najbolje njih kontaktiram i pitam o čemu se radi.
Ja ih nekako nađem, odem tamo, dam dokumentaciju i ovi me zovu, kažu sve je u redu, povući će žalbu i dati mi neku potvrdu, samo treba da platim oko 20000, ja pitam na koji račun, kažu svi donose u kešu!

U pitanju je firma Zapadna Srbija doo,
Ima ih u vestima, a vlasnik je navodno u bekstvu.
Ovo se pravno zove iznuda i da, lov u mutnom je. Nemoj da im nosis nista, ako su ti papiri legalni pri otkupu jedino mogu da te prolongiraju pa sad vidi dal ti je to faktor i sta ti se vise isplati.
 
Treba proveriti i da li su stvarno uložili žalbu, valjda stoji zabeležba u listu? Verovatno namerno ovo rade pošto postupak u drugom stepenu traje godinama i samo te blokiraju da ostvariš svoje pravo.
Čak i ako povuku žalbu, treba više meseci da se predmet fizički vrati u matičnu službu RGZ.
Ako odlučiš da platiš, traži da ti u ruke daju njihovo povlačenje žalbe pa sam pošalji, kakva potvrda...
 
Pokazivali su mi u katastru na ekranu da su poslali nešto, ja online nisam mogao da vidim, piše samo "u radu". Toliko se čeka 😑, šta da se radi, nije hića, da sam hteo da plaćam šta ne treba, platio bih u katastru pre 5 godina !
Dal ima neko u ovoj zemlji da pošteno radi, ili samo neko muvanje!
 
Pisao sam vec jednom o ovom problemu, medjutim nisam dobio odgovor i nista tad nisam ni preduzimao...

U SBB koristim njihovu TV pa evo bice sad 13 godina. Prosle godine su dosli momci i uveli optiku za tu TV, i dali aneks mom ocu da potpise, on nije ni gledao sta je nego je samo potpisao i obavezao se na 24 meseca. Tek kad sam ja procitao sta je potpisao, video sam da u aneksu pise da je korisnik usluge zapravo moj deda koji je preminuo pre 10 godina, i da je moj otac potpisao taj aneks kao da je on korisnik, a ne moj deda. I sad mene zanima mogu li da raskinem taj aneks bez penala obzirom da ne postoji sansa da ga je potpisao korisnik ugovora, vec osoba koja nema ovlascenja za to ?
 
Šta tačno želiš? Da raskineš ugovor sa njima i da prekineš da koristiš usluge SBB, ili da se vratiš na uslove ugovora pre aneksa?

Ako je ovo prvo a korisnik usluge je pokojni, nabavi izvod iz matične knjige umrlih, i odnesi u SBB sa zahtevom za raskid ugovora.
Ako krenu nešto da mrse (aneks potpisan posle smrti nosioca (očigledno slučaj kod tebe)), reci da jednostavno nećeš dalje plaćati račun, a oni neka tuže nosioca ugovora.

Ako želiš ovo drugo, to malo teže. Nova usluga se svakako koristi.

... ... ...

BTW, zaista ne razumem ljude koji nakon nečije smrti ne regulišu SVE obaveze i prava koja sleduju nakon takvih slučajeva.
Nakon smrti oca, vrlo jednostavno smo sve obaveze i usluge uključujući i telekomunikacione što raskinuli, što prebacili na nas.
 
Ako je ovo prvo a korisnik usluge je pokojni, nabavi izvod iz matične knjige umrlih, i odnesi u SBB sa zahtevom za raskid ugovora.
Ako krenu nešto da mrse (aneks potpisan posle smrti nosioca (očigledno slučaj kod tebe)), reci da jednostavno nećeš dalje plaćati račun, a oni neka tuže nosioca ugovora.
Upravo ovo, tako cu i uraditi.
BTW, zaista ne razumem ljude koji nakon nečije smrti ne regulišu SVE obaveze i prava koja sleduju nakon takvih slučajeva.
Nakon smrti oca, vrlo jednostavno smo sve obaveze i usluge uključujući i telekomunikacione što raskinuli, što prebacili na nas.
Tako je uradjeno sa svim ostalim (mts, struja, voda itd...) samo kod njih nije, ne znam ni sto, sve danas ce sutra ce i na kraju nije ni zavrseno.
 
Predao sam krivicnu prijavu u osnovom javnom tuzilastvu, koliko otprilike treba vremena da se dodje do sledeceg koraka? Za koliko ce tuzenom da stigne "pismo" na kucnu adresu? Koliko ima rok da se javi, sta ako samo ignorise?
 
Koliko sam ja upucen (ne mnogo) tvoja krivicna prijava prvo ide na reviziju kod javnog tuzioca pa valjda ako on ustanovi da ima elemenata da se to procesuira tek onda ide dalje tj. salje "pismo" tuzenom.
 
Pozz
Treba mi jedan savet,
Dva suvlasnika a drugi trazi da se prebaci brojilo na njega.
Zasto trazi ne znam.ali me zanima da li moze drugi suvlasnik da ima manje benefita ili brojilo ne menja nista.
Hvala.
 
Izvinjavam se ako je bilo.... Jos jedno pitanje za pravnike

Ako za vreme trajanja registracije dodje do unistenja vozila
( van saobracaja - ni po jednom osnovu nije aktivirana polisa osiguranja )
i ako vlasnik odjavi vozilo , da li ima pravo na povrat neiskoriscenih delova
premije osiguranja i ostalih troskova koji nemaju jednokratni karakter ?
 
Koliko te ja shvatam ti bi povrat proporcionalno preostale premije obaveznog osiguranja (mozda cak i registracije) jer ti je recimo vozilo izgorelo u dvoristu i odjavio si ga?

Sumnjam da je zakonom predvidjen povracaj takvih stvari, realno prvo pitaj osiguravajucu kucu da li su oni voljni da ti vrate taj novac, ako te oni otkace tvoj sledeci korak je da ih tuzis. Da pitas te ne kosta nista. Dosta kompanija svesno krsi mnoge zakone znajuci da se ljudi nece cimati sa tuzbom za male pare jer ce te advokat i takse u startu verovatno izaci vise od toga.
 
Kada prodas auto mozes da trazish povrat kaska, sto je najgore meni su sami dali u ddor posto sam doterao drugi auto i oni pitali gde je prosli. Samo ugovor o prodaji su mi trazli i prebacili su sredstva za novi auto.
 
Nikad nisam cuo da moze da se vrati neiskorisceno osiguranje...

Ugovor o osiguranju se i sklapa sa nadom da ga neces iskoristiti a ako ti ne daj boze treba da bi te obestetili

prosto objasnjeno i da si koristio normalno vozilo ne bi iskoristio osiguranje...
termin osiguranje obuhvata bas situacije koje ne zelis da se dese a mogu da se dese.
 
Obavezna polisa osiguranja osigurava DRUGE, dakle pokriva stetu nastalu prema DRUGIM LICIMA, nikako stetu vozila na koje se vodi. Kasko osiguranje pokriva stetu nastalu nad osiguranim vozilom - a ti imas samo polisu obaveznog osiguranja. Ne vidim nikakav nacin da se bilo sta naplati, mada ne kosta nista proveriti.
 
Link se opet odnosi na kasko, ne na obavezno osiguranje.
 
U teoriji je isto ne? Ako nemas auto ne mozes da napravis stetu ni sebi ni drugima? Mada za obavezno mozda drzava ima neko dodatno pravilo.
 
Tek sad razumem, on hoće da mu se refundira razlika do isteka osiguranja jer je polisa faktički izgubila svrhu nakon uništenja auta. To bi možda i moglo, iako verovatno nije definisano uslovima osiguranja jer je veoma retka situacija.
 
Naravno da nije retka situacija, svi ugovori o odiguranju dafinišu šta i kako nakon propasti osigurane stvari, nekima je i predmet i svrha postojanja osuguranje stvari u za slučaj njene propasti i nastupanje osiguranog slučaja...
 
Ženi koja je već dve godineu Erste, legle neke pare od UNIKREDIT banke, piše uplata UNIKREDIT banka, 17000 din,jedino što nam pada na pamet je ono zbog tužbe za obradu kredita. Da nisu još nekome uplatili, piše opis uplate- 3 broja pa jedan rimski broj, pa opet tri broja kroz/22
 
Identifikacioni broj izvrsitelja pri nbsu - ii ( upisnik) - broj predmeta / godina

Nije banka uplatila vec jok je prinidno skinuto.
 
Predao sam krivicnu prijavu u osnovom javnom tuzilastvu, koliko otprilike treba vremena da se dodje do sledeceg koraka? Za koliko ce tuzenom da stigne "pismo" na kucnu adresu? Koliko ima rok da se javi, sta ako samo ignorise?
Prvo treba oko mesec dana da se krivična prijava zavede u tužilaštvu i rasporedi u rad zameniku javnog tužioca. Nakon toga najčešće tužilac policiji šalje zahtev za prikupljanje potrebnih obaveštenja, ali to zavisi, nekad i sam javni tužilac preduzme određene korake (ispitivanje oštećenog, svedoka, saslušanje okrivljenog). Ipak, u praksi najčešće prve korake preduzima policija na taj način što poziva lica koja su navedena kao svedoci u krivičnoj prijavi, oštećenog i prijavljeno lice (ne nužno tim redom) da u formi službene beleške daju obaveštenja u svojstvu građanina. Što se tiče tvog pitanja oko ignorisanja "pisma tuženom na kućnu adresu", u krivičnom postupku stvari teku malo drugačije nego u parnici. Tužilaštvo i policija mogu prinudno da dovedu lice koje se ne odazove pozivu (faktički radnju dovođenja preduzima uvek policija), a ako je u pitanju okrivljeni može mu se odrediti pritvor u slučaju da su ispunjeni zakonski uslovi (pritvor određuje sud na predlog javnog tužioca).

Uvek je nezahvalno prognozirati i komentarisati koliko će nešto da traje jer to zavisi od velikog broja faktora (složenost predmeta, opterećenost tužioca, opterećenost i dobra volja policije, priroda krivičnog dela itd.).

Za detalje konsultuj deo Zakonika o krivičnom postupku pod naslovom "Ovlašćenja organa predistražnog postupka" (čl. 285. i dalje).
 
Poslednja izmena:
Tebi je priliv, ali nije banka dobrovoljno platila nego joj je prinudno skinuto i preneto na tvoj racun.
 
Nazad
Vrh Dno