Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

Juce sam imao situaciju oko sbb-a.
Posto sam dobio opticki internet od oriona, hteo sam da predjem sa trenutnog paketa TEL5 na paket samo sa televizijom.
Odem u poslovnicu, oni kazu da sam potpisao ugovor za nov paket! I to datuma, kojeg nisam ni bio u zemlji. Trazio sam ugovor na uvid, dobio sam odgovor da moze da se dobije za 7 dana
iz arhive.
Na srecu, sedeo je tu jos jedan covek, koji je posle 2 minuta "cackanja" po sistemu, video da je to sistemska greska i da mi je samo zvanicno drugi paket, dok je paket u osnovi tel5.
Sve u svemu, treba da im vratim modem, i da dobijem eon tv paket.
 
@stefkev
Када је као угашен иком и прешли смо код СББа свима је уписан неки "Ш" датум као почетак важења пакета што се могло и видети на "мој СББ" страници,
тако да те нису лагали, иако то свеједно није у реду, имао си среће да се нађе неко да ти то брзо заврши.
@Zupermen
Јеси ли добио HBO i Pink бесплатно и умањење цене на више месеци?

Иначе и ја сам добио овај нови Ubee мени ради ок иако сам видео да се многи жале, можда је до верзије или до тога што га не држе усправно ,-)
 
Jesam. Prvih godinu dana placam staru cenu, drugu godinu trio gold cenu.
I ono sto je najbitnije cg nat je skinut, samo zbog toga sam hteo da ih menjam al sad je sve kul.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
@stefkev
Када је као угашен иком и прешли смо код СББа свима је уписан неки "Ш" датум као почетак важења пакета што се могло и видети на "мој СББ" страници,
тако да те нису лагали, иако то свеједно није у реду, имао си среће да се нађе неко да ти то брзо заврши.
meni na moj sbb piše datum aktivacije od 2006, što i jeste tačno :)
 
@Boemstari

Sto se mene tice, neka pise i datum aktivacije i 3000-ta godina, mene ne mogu da naprave ludim da sam potpisao ugovor, a pogotovo kada sam bio van zemlje :D
Opet kazem, izgleda da postoji i tamo neko normalan, koji je uspeo da "procita" podatke i izvalio da sam samo genericki prebacen pod trio gold premium paket, a u osnovi sam bio tel 5.
Sto me dovodi u pitanje u obrazovanje ljudi koji tamo sede i predstavljaju SBB.
Sve u svemu, treba da im odnesem modem i da mi zamene paket, drzim fige da prodje sve glatko, da ne bude opet da pricaju da imam potpisan ugovor umesto da zamene paket za odgovarajuci.
 
Pitanje, rešavam se da pređem na mračnu stranu jer mi treba 7 dana unazad. Šta ja najbolje kao Tel2 korisnik mogu da izvučem?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pitanje, rešavam se da pređem na mračnu stranu jer mi treba 7 dana unazad. Šta ja najbolje kao Tel2 korisnik mogu da izvučem?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sa tel 2 paketa možeš da predjes na EON light, full ili premium paket, plaćas 6 meseci staru cenu i dobijaš EON box uređaj uz svaki od navedenih paketa bez rente i priključne takse.
 
Sa tel 2 paketa možeš da predjes na EON light, full ili premium paket, plaćas 6 meseci staru cenu i dobijaš EON box uređaj uz svaki od navedenih paketa bez rente i priključne takse.

UZ EON light se plaća priključne taksa od 6900 din za EON box.
 
Pozdrav, ljudi.
Danas reših da vratim opremu i pređem kod drugog operatera, kad teta u poslovnici mi kaže: "Je l znate da je otkazni rok 30 dana?". Ja je pitam po kom to zakonu/članu, ona mi izvadi opšte uslove od SBB-a i pokaže član 45. Kaže "Moraćete da platite i ceo novembar, iako danas otkazujete uslugu i vraćate opremu."
Problem je u tome što ja nikad nisam ni potpisivao nikakav ugovor sa njima (još uvek sam/bio na Ikom paketu i koristio njihovu opremu) pa da za mene važe ti opšti uslovi. Ima li neko ideju gde bih mogao da se žalim i da li bi to urodilo plodom? Ne radi se o 2.500 din, već o principu. Hvala
 
Poslednja izmena:
Зар је то отказни рок? Ја сам мислио да у основи мораш да се најавиш унапред и да онда користиш услугу док они не одраде ако нешто мора да се технички реши а не да откажеш, вратиш опрему па ти наплате још месец дана. Да ли могу да напишу да је отказни рок 10 година па кад вратиш опрему, плаћаш још толико?

Када сам отказивао СББ, рекли су ми да однесем опрему кад решим, на лицу места су ми израчунали колико ће да кошта од почетка месеца до тог дана, уплатио и раздужили ме. На основу чега бих платио било шта после раскида уговора са неком фирмом?
 
Nisam pratio situaciju od pojave eon paketa... Ikom korisnik koji je placao samo tv u bg, ako dolaze na gajbu da digitalizuju, jel pokusavaju da uvale eon paket i novu ugovornu obavezu, ili moze kao i ranije samo montiraju d3mini i traze potpis za revers? Tako sam dogovorio preko call centra pre mesec dana za matorce a tek sad se najavili da dolaze.
 
ima li vas ili ste svi vec presli na sbb?
ima li nekih "povoljnosti", kako se razvija situacija?

mene i dalje ne diraju i tako mi vrlo odgovara po vise tacaka :D
 
Isto i kod mene, ne diraju za sada. A potpisali smo nedavno da nam provuku kroz ulaz orion i telekom optiku, da imamo alternativu.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Niko ne mora da predje na nove pakete ako nece. Zovu oni i nude svasta (nepovoljno naravno), ali ako vise odg da ste na starom paketu ne morate preci.

Imaju "povoljnosti" ako se prelazi na jaci paket da se 6 meseci mislim placa stara cena paketa, a onda puna cena.
 
Ja isto kao i vi, još uvek na starom paketu, ne pada mi na pamet da prelazim na EON.

Par njih je ovde širilo neistine da su im iz SBB-a rekli kako će potpuno da ih isključe sa mreže ako ne pređu na njihove zvanične pakete, za šta apsolutno nemaju nikakvog osnova.
 
Poslednja izmena:
Par njih je ovde širilo neistine da su im iz SBB-a rekli kako će potpuno da ih isključe sa mreže ako ne pređu na njihove zvanične pakete, za šta apsolutno nemaju nikakvog osnova.
Možda si hteo da kažeš da je SBB pokušao neistinom da nas navuče da pređemo, a ne da smo mi širili neistinu da nam je SSB to rekao.

Ne samo da mi je rečeno da će IKOM-ovi paketi biti ugašeni i da treba da iskoristim akciju dok još uvek traje, već mi je naknadno kad sam se posle mesec dana žalio na povećanje računa (ima tema na forumu) rečeno da je to i sprovedeno i da IKOM paketi više ne postoje. To sam znao da je laž, ali nisam ulazio u dodatne rasprave.
 
Jedno je gašenje paketa, što je tebi rečeno i sprovedeno, a drugo je raskid ugovora sa njihove strane i potpuno isključenje sa mreže, jer se ti paketi gase.
Za ovo drugo nemaju nikakvu zakonsku osnovu. Ti nisi pominjao da su ti pretili isključenjem sa mreže, dok neki drugi jesu. Recimo:

Rekli mi da to ne moze i da ce IKOMovi paketi uskoro da budu ukinuti - imacu opciju da ili odaberem neki SBB paket ili da prestanem da budem njihov korisnik.
ili
Kada te zovu telefonom kao stari ikomov korisnik dobiješ godinu dana plaćanja po sadašnjoj ceci od 2650 dinara a kada prođe taj period plaćam duo gold paket u iznosu od 3300 dinara i naravno ugoovrna obaveza od 24 meseca.Ko ne želi ugovornu obavezu oni ga isključuju sa svoje mreže i nema mnogo opcija.

Verovatno je samo došlo do nesporazuma u razgovoru sa ovima iz call centra ili je SBB otvoreno lagao njih nekoliko.
Svakako nisam hteo nikog da uvredim.
 
Poslednja izmena:
Niko ne mora da predje na nove pakete ako nece. Zovu oni i nude svasta (nepovoljno naravno), ali ako vise odg da ste na starom paketu ne morate preci.

Imaju "povoljnosti" ako se prelazi na jaci paket da se 6 meseci mislim placa stara cena paketa, a onda puna cena.

hajd ako dodje do toga.. ja koristim stari ikom paket, net i analog tv..

ako/kada ukinu analog signal bude samo digital da li cu MORATI da predjem na njihove pakete ili cu moci samo da trazim dig recivere npr i da ostanem na starom ikom paketu?
 
Samo tražiš da ti donesu CAM kartice li dig. receivere.

Još bolje, traži odmah da ti donesu. Možeš da iskoristiš ovu promociju da gledaš sve kanale do 15. januara.
 
Poslednja izmena:
moraju da donesu bez da se menja ista sto se tice ugovora/cene?

iskreno nisu mi potrebni ti kanali... a ni digitalna tv
pitam jerbo je plan ds se ukids analog, pa zato..
 
Poslednja izmena:
Kad budu ukidali analogni signal u tvom kraju doneće ti sami dodatne boxove/camove i to besplatno.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
To je tacno, ali ce te i smarati da predjes na njihove nove "pakete".

Da bi to izbegla, zato je bolje da se samoinicijativno "digitalizujes". Posalji im mail i zvace te ili ih zovi.
 
smaranje mi ne smeta sve dok se nesto ne mora..

smeta mi zamena kablova, kanalice, samo 3tva... zato ne bih cackala mecku ako nije neoohodno..
 
Dok ti ne ukinu analognu u tvom kraju, imaćeš sliku na 16 televizora, zvala ih za dodatne uređaje ili ne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno