Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

Je l' ima neka "insajderska" informacija, kada će krenuti sa tim novim HD programima i šta sve možemo da očekujemo? Ja navijam za Cinemax, SK i Fox kanale u HD-u, ali i Discovery Science HD. Ako bi tome dodali još 1 Mb/s aplouda, mislim da bi mogli da mi izbiju iz džepa još 500-600 RSD - realno. :D
 
Za Arenu još i ajde (inače pratim samo F1, tenis i po koju veću utakmicu u basketu ili fudbalu za šta su mi dovoljni Eurosport i SK), ali šta ima na Travel programu?! :trust: Ono kao "Svet na dlanu" - Slobodan Mićić i te fore? :d
 
Kao sto su pre par godina FLAT 2 dizali u odnosu na FLAT 1 da bi obesmislili upotrebu FLAT 1 paketa i navukli korisnike istog da predju na FLAT 2 , mislim da sad to rade sa FLAT 2 i navlace ljude da predju na FLAT 3.
Sumnjam da ce FLAT 2 drasticnije podizati.
 
Kao sto su pre par godina FLAT 2 dizali u odnosu na FLAT 1 da bi obesmislili upotrebu FLAT 1 paketa i navukli korisnike istog da predju na FLAT 2 , mislim da sad to rade sa FLAT 2 i navlace ljude da predju na FLAT 3.
Sumnjam da ce FLAT 2 drasticnije podizati.

Slazem se ali daj bre makar 15....msm, 10 vec 3 godine bleji na flat 2.
 
Ja ocekujem da se flat3 ubrzo popne na 30Mb za down :)
 
Uz lagano zaokruživanje cene na 3 crvene [emoji43]
 
No no, ja sam u onoj akciji za flat3 od pre neku godinu, zeznuo si se malo :d
 
Imam jedno laicko pitanje vezano za digitalizaciju.Naime drugar koji je radio u jednoj provajderskoj firmi (trebalo bi da se razume u ono sto govori) mi tvrdi da ce,konkretno IKOM u mom slucaju, pri procesu digitalizacije samo preko antene pustiti digitalni signal u jednom trenutku,kako god da vam ovo zvuci. Znaci bez obzira o kom se modelu televizora radi,on mi tvrdi da nece trebati dekoderi vec da ce sve ici preko postojeceg kabla. A ja mu tvrdim da ce dekoder trebati za svaki tv koji u sebi nema digitalni tjuner (DVB-C) radi pretvaranja analognog u digitalni signal. Molim vas da mi ovo malo pojasnite jer se ne razumem preterano u tematiku,i koje tvrdnje su tacne. Pozdrav i hvala :)
 
Da, pobrkao si dve stvari...
Prvo, tebe kao kablovskog korisnika digitalizacija ne interesuje. Dakle ona ima uticaja samo na ljude koji tv gledaju preko antene, terestrijalnim putem.
Drugo, IKOM ti šalje analaogni i digitalni signal već nekoliko godina. Ako tvoj tv ima dvb-c tuner, možeš da gledaš kanale koji nisu kodirani a idu u besplatnom delu digitalne varijante. Ako se pretplatiš na neki od pay kanala (digitalnih), dobijaš ili risiver ili cam modul za praćenje istih. O ovom poslednjem imaš mnogo napisanog na forumu, pa čitaj lagano.
 
Poslednja izmena:
Можда је пропустио да каже да ће тај дигитални сигнал који провајдер добија да буде конвертован у аналогни и онда је наставак приче у реду. А иначе данас свакакви раде у фирмама уместо оних који се разумеју и зато је све како јесте.

едит: па и није побркао, у првој реченици се каже да ће провајдери да пусте дигитални сигнал и то ће моћи сви да гледају, што је мало бзвз.
 
Poslednja izmena:
Znaci bez obzira na to sto je korisnik kod kablovskog operatera, ako nema tv sa dvb-c tunerom i cam modul pozadi za karticu, da bi imao digitalnu sliku morace da ima dekoder i poseban daljinski...jel to zakljucak price?
 
Bobiska,pa i nije bas da me ne interesuje digitalizacija....evo i iz kog razloga, u kuci imam tri tv-a,u dnevnoj plazmu (bez dvb-c i cam modula) sa risiverom i tu imam digitalnu oko 3-4 godine, burazer je pre par dana uzeo tv koji ima dvb-c i cam tako da ce on verovatno uzeti ona prva tri paketa digitalne za mislim 550din i to mi je skroz jasno,donose modul i karticu i nema risiver. Moje pitanje je najvise vezano za moj tv,na kome sada imam analognu (kao i burazer trenutno) i na kome nemam dvb-c ni cam. To znaci da ja bez risivera necu moci da gledam digitalnu koliko razumem, i da li ce IKOM ostaviti mogucnost analognog gledanja?
 
Poslednja izmena:
Kao što rekoh, digitalizacija te u svakom slučaju ne interesuje, ne znam kako ne kapiraš? I s njom i bez nje, stanje s tvojim tv-om je isto i danas i posle prelaska na digitalno emitovanje terestrijalno. I danas i tada, digitalne kanale možeš da gledaš pod istim uslovima preko kablovske, dakle s njihovim risiverom. Terestrijalna digitalizacija znači da se gasi analogno emitovanje i ostaje samo digitalno, a kod kablovskog provajdera ostaje i jedno i drugo zbog pomenutog konvertovanja.
 
Znaci svi koji su kod kablovskog operatera ce moci da ostanu na analognom prikazu ako ne zele digitalni...ok,jasno mi je sad sve,informacije iz medija su malo zbunjujuce, jer se prakticno sve informacije odnose na korisnike koji gledaju preko krovnih i sobnih antena...kada pominju potpuno gasenje analognog signala to zapravo samo vazi za te korisnike...hvala puno na brzim odgovorima...pozdrav :)
 
Nego, je l' znate vi da SBB u osnovnim Duo i Trio paketima daje aploud 2 Mb/s, a u jačim paketima (koji su pandan Ikomovim Flet 3, Flet 4 i Flet 5) 2,5 Mb/s, 3 Mb/s i 3,5 Mb/s? :zgran: Je l' moguće da kod Ikoma moram da dam preko 4k da bi' imao bar 2 Mb/s aploud, odnosno preko 5 soma da bi' imao 3 Mb/s? :trust:
 
Nego, je l' znate vi da SBB u osnovnim Duo i Trio paketima daje aploud 2 Mb/s, a u jačim paketima (koji su pandan Ikomovim Flet 3, Flet 4 i Flet 5) 2,5 Mb/s, 3 Mb/s i 3,5 Mb/s? :zgran: Je l' moguće da kod Ikoma moram da dam preko 4k da bi' imao bar 2 Mb/s aploud, odnosno preko 5 soma da bi' imao 3 Mb/s? :trust:

Ako je cena(sa ugovorom) manja od 1975din sa tv pretplatom onda super.
 
Nije. Al' oni sa tešnjim budžetom ni ne treba da gledaju top ponude.
 
Zdravo svima,

Potrebna mi je pomoć oko kupovine TV, zbog najavljne digitalizacije. U kući postoji uvedena kablovska, i zanima me da li je moguće kupiti TV sa Tuner: MPEG-2/4 DVB-T (HD), a da više nije potreban nijedan drugi/pomoćni uređaj za praćenje digitalnog signala? Ili to mora da bude DVB-T2?

U napred hvala na odgovoru :)
 
Zdravo svima,

Potrebna mi je pomoć oko kupovine TV, zbog najavljne digitalizacije. U kući postoji uvedena kablovska, i zanima me da li je moguće kupiti TV sa Tuner: MPEG-2/4 DVB-T (HD), a da više nije potreban nijedan drugi/pomoćni uređaj za praćenje digitalnog signala? Ili to mora da bude DVB-T2?

U napred hvala na odgovoru :)

Pogrešna tema za pitanje
 
Zdravo svima,

Potrebna mi je pomoć oko kupovine TV, zbog najavljne digitalizacije. U kući postoji uvedena kablovska, i zanima me da li je moguće kupiti TV sa Tuner: MPEG-2/4 DVB-T (HD), a da više nije potreban nijedan drugi/pomoćni uređaj za praćenje digitalnog signala? Ili to mora da bude DVB-T2?

U napred hvala na odgovoru :)
Pridružiću se konstataciji (polu)nadimenjaka. :d Ali ću ti i reći da ti je za kablovsku televiziju potreban TV sa DVB-C (Cable) prijemnikom. DVB-T2 je za zemaljski (Terrestrial) prijem, tj za prijem kroz etar/vazduh/vakuum.
 
Zna li ko da li postoji mogucnost memorisanja kanala po sopstvenom redosledu na KAON-u K270? Pozz i hvala
 
Zna li ko da li postoji mogucnost memorisanja kanala po sopstvenom redosledu na KAON-u K270? Pozz i hvala

Cini mi se koliko se secam da moze da se uradi favorit lista ali da kanali ostaju po redosledu po broju, dali moze memorisanje kanala po sopstvenom redosledu, mislim da ne moze ali neka se neko javi ko ima KAON ja nemam posto sam presao na CAM Modul !!! Pozdrav
 
Ne može se podesiti redosled kanala po svom nahodjenju..
 
Nazad
Vrh Dno