Šta je novo?

iGo - Android

Ma postavis ko ja na nosac koji se kaci na rebarca ventilacije, i pustis klimu... Ladi auto a telefon ladan ko LED a ne amoled
 
za duzi put (npr do mora) uvek koristim neki stari telefon, stavim ga na resetku ventilacije i radi sve bez problema. za kraca putovanja koristim s8, sigurno mu nista ne bi falilo ni da par puta u toku godine radi malo duze..

Sent from Galaxy S8
 
Reklo bi se da imamo konsenzus oko nacina koriscenja telefona za svrhe navigacije. Jedino bih ponovo ukazao na potrebu sklanjanja uredjaja od direktne izlozenosti suncu onda kad (cak i na kratko) napustamo vozilo a uredjaj ostavljamo nehladjenim. Meni se greska desila par puta i prosao sam bez kazne ali potrudite se ipak da takve greske ne ponavljate.


...ima odlicnu zastitu od pregrevanja baterije - gasi se kad god ga zaboravis neladjenog a direktno izlozenog suncu (iako sam pazio ipak mi se to desilo mozda 5x za 3,5 godine) ...na bateriju to nije ostavilo nikakvog traga - i dan danas joj je SOT vise od 5 sati...



Astal da blista bejbi!
 
Da li je nako instalirao na samsung s9 pllus? I ako moze da mi u pp posalje linkove za skidanje itd... hvala...
 
Da li je instalirao šta?
Svaki iGO možeš da instaliraš bez ikakvih problema. I svaki će raditi.
Ali :)
Kako će raditi, glavno je pitanje.
Takođe, nema veze sa telefonom, nego sa verzijom Androida na njemu.
Na verzijama od 8 (Oreo) naviše, funkcioniše samo NextGen. Primo ne može, davaće samo crn ekran. Nemoguće je naterati ga, jer grafički drajver u sistemu ne podržava starije aplikacije tog tipa, niti će ga napraviti kompatibilnim.
 
Meni radi Igo pal, a imam Android 8 na ovom telefonu

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Ja sam ga jedva naterao da proradi na 8.0, a posle update-a na 8.1 prestao da radi (samo se zacrni i ne ide dalje). Reinstaliranje iste aplikacije uz brisanje cache-a i data nije pomoglo.
 
Meni radi Igo pal, a imam Android 8 na ovom telefonu...

Naravno, PAL je Nextgen.

Ja sam ga jedva naterao da proradi na 8.0, a posle update-a na 8.1 prestao da radi (samo se zacrni i ne ide dalje). Reinstaliranje iste aplikacije uz brisanje cache-a i data nije pomoglo.

Da, to je problem koji se javio kod svih verzija posle apdejta na 8.1. I dalje nije sigurno šta ga uzrokuje, osim da je sistemski, najlakše se rešava promenom imena IGO foldera.
 
Poslednja izmena:
To i ja sve vreme pričam al ljudi forsiraju ove ilegalne verzije o kojima je zabranjeno na forumu pa to ti je

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Instalirao sam sa play store Igo Nextgen i radi, ali ne znam gde da stavim stari content folder sa mapama, poi...? Radi, ali mape nemam!
 
Pa neće, ovaj, neće moći to tako, sinak, taj avion nikada neće poleteti :D

Naravno. Mape i ostali sadržaj se plaćaju. Softver i možeš dobiti za dž, ali sve ostalo nije.
Niti možeš da iskoristiš svoj content. Čak i kada bi našao način da ga upakuješ u obb fajlove i smestiš na odgovarajuće mesto, program će ga sam obrisati, jer ne ide uz njega.
Za ove NG varijante više nego ikada važi - narodni softver i narodni sadržaj. Jedno bez drugog, neće da može.
 
Pa neće, ovaj, neće moći to tako, sinak, taj avion nikada neće poleteti :D

Naravno. Mape i ostali sadržaj se plaćaju. Softver i možeš dobiti za dž, ali sve ostalo nije.
Niti možeš da iskoristiš svoj content. Čak i kada bi našao način da ga upakuješ u obb fajlove i smestiš na odgovarajuće mesto, program će ga sam obrisati, jer ne ide uz njega.
Za ove NG varijante više nego ikada važi - narodni softver i narodni sadržaj. Jedno bez drugog, neće da može.

Ima li onda rešenje za stari Igo Prime za Oreo?
 
Ne postoji.
Moraš da koristiš NG, preporuka za PAL ili Izrael.
 
???
A PAL je inače skraćeno od Palestine :)
AVIC je Pioneer-ov (Japan) brend, T4A je skraćeno od Trucks 4 Africa, Gift je derivat Izrael-a, BASAR je turski, SzulinApp je mađarski, samo je jedna serija NextGena tzv World. To su samo različite edicije istog softvera namenjene odgovarajućim tržištima. Misliš li da svi koriste različite formate mapa :)
A i taj Primo koji si do sada koristio je ili Basar ili Izrael izdanje.
Formati mapa i pratećeg sadržaja su isti, za sve varijante iGO programa, od verzije 8.3 pa na dalje. Isti su i za različite platforme - WinCE, Android i iOS. Osim što su kod IOS-a upakovani u njihov kontejner, isto kao što su kod legalnih NG android varijanti upakovani u OBB fajlove.
 
Poslednja izmena:
Dobro, sve ti to meni lepo napisa i objasni, ali kao i političari, dade mi omot, a čokalade nema!? Ili je ima i kod tebe je, a nećeš da podelimo?
Aj ti meni napiši prosto, narodski, šta sa onim mapama, može li se u nekom od tog softvera koristiti i gde se stavljaju da ih taj softver koristi?
Ako ne može, ima li neke besplatne alternative sem Here WeGo?
Ili da ja lepo vraćam na prethodnu verziju Androida, jer evidentno da se N i O razlikuju u par šminkerskih detalja, boljitak ni u jednom pogledu ne vidim.
Hvala, pozdrav.

P.S.
Može i u inbox ako ne sme da se ovde napiše.
 
Poslednja izmena:
Radi zvanična i na androidu P odlično, a kamoli na O. Jedino su outdated mape problem, al koliko se u srbiji gradi, nećete ni primetiti nedostatke :D

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
A mape sa Igo Primo Q4/2017, mogu li one da se ubace i tu zvaničnu verziju?
 
Konačno! Hvala BokiPK!
Instalirao iGO Basar 9.18.27.734842 i rade stare mape, to jest nove Q4/2017.
Imam samo problem da mi uvek traži da iznova konfigurišem i ne pamti!?
Ima li rešenja?
 
Ako imaš slobodne memorije na telefonu tu i instaliraj, ne na karticu. Neki telefoni imaju taj problem, ne znam da li ima nekog boljeg rešenja.
 
Instalacija softvera ide isključivo sa interne memorije uređaja.
Mape i ostali veliki sadržaj (osim speedcams & global_cfg.zip) mogu da idu na karticu.
 
Stavio sve na internu memoriju i radi bez greške.
Sad skidam Q1.2018 mape i to je to.
Hvala svima.
 
Mene je igo posle nekoliko godina druženja izneverio pre par dana, sve što sam mu zadao je pogrešno vodio, nešto me je vodio u krug, a nešto kroz mesta kuda se ne može proći.
Obrisao sam ga i ostavio Sygic za sada

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Obrisana je diskusija o drugim navigacijama - postoji opsta tema, ovo je tema za IGO.
 
Nazad
Vrh Dno