Šta je novo?

Ideje za konstrukciju rigova(podeli fotke svog riga)

Ili za cvece :p

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
napajanje rotiraj za 180 stepeni da ne uvlaci vruc vazduh od grafika
 
@agapetos - Mogu ti reci, sto ga vise gledam... vise mi se dopada :D
@forum1nick @nesic1 - Ne recite 2 puta, ovo ako procita moja majka, moze joj svasta pasti na pamet xD
@matrixxsu - Napajanje po ovim vrucinama je max do 32-3c na 50% vent... Ali sam planirao da dodam 2 venta izmedju 1 i 2 gpu i izmedju 4 i 5 gpu cisto da ubacuje hladnijeg vazduha ka napajanju... Ne bih ga okreteo tako, planiram sa druge strane odmah drugu konfiguraciju pa nece moci, posto napajanje mu dolazi sa te strane isto. :wave: A razmisljao sam da ga polozim, da vent bude ka zamlji okrenut, da odozdo vuce vazduh... Razmislicu to ili ventove izmedju gpu ka napajanju.
Nego, mozda dodam elisu na vrh stalka, da ceo rig lebdi iznad zemlje. Svasta mi pada na pamet Hehehehehehe :smash: :wave:
pmfrulez? Sta mislis? Da li da konstruisemo? :D :) :type:
 
Poslednja izmena:
sve sto ste uradili je u redu , ALI samo dok ne dodate malo vise kartica, jer onda sve to pada u vodu , mozete karte i na plafon da stavite nece pomoci, grejace se
 
Zato cu ja u selu kod babe (periferija Zlatibora) iza kuce imam podzemnu pecinu. Jbs mi sve ako ona ne bi bila resenje... :p Promaja siba, negde vuce, a hladan vazduh cele godine oko 10 c xD
 
Poslednja izmena:
Kad se vec greje, kako tu toplotu pretvoriti u drugi izvor energije, npr... recimo u Elektricnu energiju Hahahahha :-devil-:
 
Ja cu da povezem rigove na podno grejanje, ostavio sam instalaciju za gas ali moze da se prepravi i za grejanje, sad mi samo kartice fale do zime da obezbedim :p

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
karte se mogu iskoristi da se postave u tzv kondenzator toplote za grejanje vode ili centralno
 
lepo,poznati rigovi u nasem kraju samo malo modifikovani od originala :)
 
Ni autorska prava mi nisu platili za kloniranje dizajna ;)
 
Nije baš svaki detalj skinut. Nedostaju šampanjac i flaša sa vodom (razređivačem).
 
20160611_145235.jpg


20160609_150120.jpg


20160611_145205.jpg


20160611_150215.jpg


20160611_145104.jpg

Konacno reseni nosaci za psu i sredjen cable managment
 
Poslednja izmena:
Lepo izgleda a štedi prostor :)...možda si mogao da probaš da svaku drugu kartu staviš levo-desno (bočne strane) čisto da imaš veći razmak izmedju njih zbog toplote...
 
Poslednja izmena:
@pmfrulez Extra je ispalo ^_^ Pogotovu bez onog dodatog venta sto si imao :p
 
Ja to ovako s daske :) par vinklića i šrafova i rig gotov za 10 tak min.
0.02.01.12c641a99ae4ac59dee6975bed15ef1c4b253e0b8b41775dc279d47ff2654ca8_full.jpg
12x390 inače :wave:
Da dodaću 12tice za svaku grafu tj. već sam ih poručio sa Alija nego dok doleti :p ima tu mesta za još jednu ploču lagano nego sam raširio ovaj jedan rig.
 
Poslednja izmena:
Ja to ovako s daske :) par vinklića i šrafova i rig gotov za 10 tak min.
Pogledajte prilog 202260
12x390 inače :wave:
Da dodaću 12tice za svaku grafu tj. već sam ih poručio sa Alija nego dok doleti :p ima tu mesta za još jednu ploču lagano nego sam raširio ovaj jedan rig.

Udari sprajc u sredinu da podelis opterecenje samo sto si ga napravio a vec krenuo da pravi stomak plus jos 4 karte planiras kolko sam shvatio da je metalna kutija pa bi se pokrivila a kamo li drvo
 
Lepo izgleda a štedi prostor :)...možda si mogao da probaš da svaku drugu kartu staviš levo-desno (bočne strane) čisto da imaš veći razmak izmedju njih zbog toplote...

Verovao ili ne ovi wallovi izmedju kartica na koje se oslanjaju ekstenderi vrse ekstra funkciju sprecavanje direktnog prodiranja toplote navise kako da se izrazim razbacuju toplotu ne ide iz karte u kartu direktno sparing jeste onako mlako vruc al ekstender ima onu izolaciju ispod plocice tako da ne prenosi sad se pravi rig za drugara moji zidovi su 6cm sirine on je kupio deset cm sparing 100din 2m na otpadu uskoro cu da pustim fotke i njegovog kad stigne oprema

Kartice se sa ovim sistemom bukvalno ponasaju takoreci kao da su same na rigu
 
Poslednja izmena:
da ALI samo kad imate MALI broj kartica , cim se poveca broj sistem NE valja
 
Udari sprajc u sredinu da podelis opterecenje samo sto si ga napravio a vec krenuo da pravi stomak plus jos 4 karte planiras kolko sam shvatio da je metalna kutija pa bi se pokrivila a kamo li drvo
Da upravu si moracu od toplote se vec savilo malo.
 
Pusti mi broj u poruci da te spojim sa covekom, ako se nisi vec snasao...
 
Narucio sam od nesica extendere rig ce komsija da napravi.Ako negde zapne javljam se.

Послато са LG-H500 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Imate li sablon ili shemu za pravljenje riga ,komsija je verioc pa bi mi to napravio.

Послато са LG-H500 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Imate li sablon ili shemu za pravljenje riga ,komsija je verioc pa bi mi to napravio.

Послато са LG-H500 уз помоћ Тапатока


Imaš na drugoj strani ove teme al' niko ne čita :smackbum:

edit:
Naravno, ti možeš da ostaviš malo duže ove uzdužne cevke i dobiješ veću širinu izmedju karti...
 
Poslednja izmena:
Video sam,mislio sam na keo uputstvo jer se prvi put susrecem sa tim.Pokazacu slike komsiji pa cemo sklopiti nesto.

Послато са LG-H500 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno