Šta je novo?

IBM x3550 problem (reseno - kriv je softver)

Dzoni_m

Čuven
Učlanjen(a)
15.12.2001
Poruke
504
Poena
619
Ovako imam dva x3550 (novi 20 dana stari) koji su naruceni sa 2gb rama extra, raid kontrolerom, RSA karticom itd. Na oba se vrti Windows 2003 Server standard, jedan od njih vrti SQL 2000 i jos par aplikacija za proizvodnju. Odjedanput jedan od ova sva je poceo iz cista mira da se restartuje. U logu je greska 0x0000008e. Gledajuci po netu nasao sam sve vrste uzoraka: Rootkit ili memorija. Ok procesljao sve oko rootkita nije, jer je to nesto matoro i odavno je zakrpljeno. Memorija. Ok testirao, sve radi ko zmaj. Onda mi je nesto palo napamet. Vozim 32 bit OS na 4GB RAM-a a znamo ogranicenja 32 bit OS-a.Ok, izvadio 2 GB i vec 3 dana radi ko zmaj.
Ovaj drugi x3550 isto ima 4 GB i radio je do danas (doduse samo je Win instaliran i nista nije bilo na njemu tek danas su instalirali aplikaciju) i pogadjate posle 2 sata poceo da pravi problem. Opet greska 0x0000008e. Opet iscupao 2 GB rama i radi ceo dan bez problema.
Napominjem da mi je 2GB i vise nego dovoljno za nesmetan rad. Da li je neko imao slicnih problema? Inace, BIOS je update-ovan, drajveri takodje. Da nisam prevideo neki problem sa tom greskom 0x0000008e?
 
1. Proveri jesi dobro pobo memorije (imas na poklopcu nacrtane parove mislim da ide 1-3 5-7) jer ako nisi javice ti se ovaj problem.
tj

------- 1 --------5
--------2 ---------6
--------3 ---------7
--------4 ---------8

Ovo su ti sematski slotovi kad gledas od desne ivice. Dakle mora 1-3 pa 5-7. Mala caka je da sa 3 para memorije ovi serveri kao i blejdovi hs20/hs21 ne rade :)))

2. U suprotnom pokupi BMC logove i dsa logove. Sve o tome na www.ibm.com pa na support...
iliti
https://www-947.ibm.com/systems/sup...family=0&oldtype=0&taskind=2&matrix=Y&psid=bm

pa odaberi machine type i skini diagnostic toolove....
 
imas pored BIOSa i gomilu firmvera koje moras da apdejtujes(to ce ti i IBM preporuciti)
 
A to najlakse odradis jednom alatkicom (sad aktuelna uxspi302.exe :) ) i zove se IBM tools center - UpdateXpress System Pack Installer, radi prosto samo uneses server i machine type i ovo ga updateuje i sto se tice mikrokodova i drivera (skine ti sve updateove u jedan folder, analizira stanje masine i apdejtuje sve sto treba).

Ako si updateovan i dobro postavio memorije a opet imas error, onda je to vise do Mikrosofta i aplikacija...u principu stizali su ljudima i sa 8 gb ovi serveri, sa 2k3 standard i radili su kul samo sto su koristili 3.25 GB. Doduse nisu vreteli sql nego neke custom zastarele aplikacije...
 
Naravno, UpdateXpress sam vec uradio:D Pocelo je opet sa problemima. Ne znam poslao sam DSA log dobavljacu i IBM tehnickoj podrsci. Ne znam kopam dalje.
 
Oces u 100 marke da ce da ti odgovore da pre dalje analize updateujes sledece komponenete :

---sledi neki spisak komponenti-----

Raspored memorija si potvrdio, jel tako.
P.S Jel znas da pokupis BMC log?
 
Da javim rezultat:
Posle silnih logova, zvanja podrske, instaliranja 1000 patcheva, drajvera, firmware-a nadjoh resenje, al' nije nista od navedenog :S:
Provukao memory dump kroz debager i znam da me keca win32k.sys a zasto neeeeeeeemaaamoooo poooooooooojma :d U jednom trenutku vrsljajuci po bazi problema na Microsoftovom sajtu, rekoh ajd opet da probam sa pretragom, kazem greska 0x0000008e fajl win32k.sys, jos 10 kodova i ovaj put NE OBELEZIM za koji sistem (Win2003 sp2) trazim vec samo lupim search i izbaci da je postojao patch za win2003 SP1 i win2003 koji resava problem oko plavog ekrana kada se koristi terminal services. A onda premotam film i setim se da plavusa pukne bas kada neko koristi VNC za kontrolu aplikacije koja se vrti, ista greska, isti fajl pravi problem isti log iz memory dump filea. AHA :banana: Ali me zadnji red resenja problema baci u rebus, taj patch je VEC U SASTAVU SP2 koji ja imam instaliran uredno (win2003 sp2) :trust: Mislim koji ti je moj? Odmah mi padne na pamet da ultraVNC mozda pravi neko ******, deinstall, install realVNC i vozi misko. Radi vec nekoliko dana bez problema. krastavac, problem je resen "na budak" jer zaista nemam vremena da kopam zasto ultraVNC ne radi i sto pravi problem koji je vec navodno resen. I realVNC zavrsava posao (za korisnika, meni ne treba ni pod razno).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno