Šta je novo?

i7 860 ili X6 za video encoding?

Cwelle

Čuven
Učlanjen(a)
07.12.2003
Poruke
3,240
Poena
709
Interesuje me h264 encoding. Racunati na overclock.
Sta je bolje?
Sta je isplatljivije?
Sta manje trosi struje?
 
Po ovim grafikonima,razlika je mala... tako da ti je moja preporuka X6 ;-)))
 
Za encoding intel naravno ...Barem sto se tice x264...
Ne znam kako su drugi h264 encoderi optimizovani jer skoro ih nikad ne koristim(a verujem da i niko drugi)

sta je bolje - intel uvek za encoding
sta je isplativije - ne znam ne pratim cene bas ni malo
sta trosi manje struje - tu je razlika suvise mala kad se pretvori u pare da bi se time zamarao

Najbolje bi bilo da sacekas sandy bridge jer ce doneti mnogo dobrih stvari za h264 encoding

Da je amd pametan pustio bi x264 devolpere uvid u kompeltu arhitekturu i dokementaciju pehnoma .... mozda bi tad napravili procesor kakav valjda...
Intel je pametiniji i jedan od glavnih inzienjra za sandy vec uveliko saradjuje sa DS(glavnim x264 devolperom)...
 
Poslednja izmena:
Kakve veze imaju Cuda i encoding ? :D
x264 ne moze preko cude nikako jedino da se napise ceo x264 opet potpuno na drugi nacin...
plus bi itad bilo prolebma sa motion estimation
Tako nesto je preveliki posao i ne verujem da bi iko mogao da ga uradi, Avail Media je valjda probao ali su valjda videli da ej tako nesto nemoguce

a cuda encodera valjda ima par koji nista nevaljaju.

PLUS ne verujem da bi CUDa bila brza od prosecnog CPU-a jer je CPU mnogo bolji za vecinu operacija vezanih za encoding nego GPU
 
Poslednja izmena:
Sandy je izasao, moj savet ti je da uzmes X6 i 8GB ram-a i voznja, proci ces daleko jeftinije a za razliku u ceni pazari lepo neki SSD za sistem, bice mega zadovoljan.

:wave:
 
8 Gb je potpuno nepotrebno za h264 encoding...
Toliko rama bi imalo smisla jedino kad radio sa nekim nekompresoavnim raw 1080p materijalom
 
nikakve :D
[YOUTUBE]6rWcvcdy_sk[/YOUTUBE]


1)porede gpu vs cpu na encoderu pisanom za CUDA i to osecam sa nekim bednim cpu-om



2) kvalitet tog encodera ?

http://www5.picturepush.com/photo/a/1968743/img/Anonymous/CUDA-6Mbps.png
http://www1.picturepush.com/photo/a/1968744/img/Anonymous/x264-6Mbps.png
http://www2.picturepush.com/photo/a/1968745/img/Anonymous/Source.png

Daleko bilo da jos spustimo bitrate. Cuda enocder bi licio ko da je snimano mobilnim telefon pre 5 godina ...


zakljucak :
Uporedi brzinu tog nvida cuda encodera sa tim quatro GPU i x264 sa i7om ... Nema sanse da ce biti brzi a kvalitetniji nece biti osim ako ne psovete joedno 4-5 godina velikog rada i resursa na encoderu

To sto oni kace na youtube je da privuku ljude koji se nerazumeju...
Vidi covek joj kako je brzo ocu to da kupim ...
 
Poslednja izmena:
weasel je napisao(la):
Da je amd pametan pustio bi x264 devolpere uvid u kompeltu arhitekturu i dokementaciju pehnoma .... mozda bi tad napravili procesor kakav valjda...
Intel je pametiniji i jedan od glavnih inzienjra za sandy vec uveliko saradjuje sa DS(glavnim x264 devolperom)...
Uh uh, verovatno mislis na ovo, jesi li citao log sa IRC-a? To uopste ne izgleda tako kako si ti opisao. A i drWho je ja mislim daleko od glavnog inzenjera :d

Sto se teme tice, da, Intel jeste bolji klok za klok, jezgro za jezgro, ali ovde imamo nedoumicu konkretno oko dva procesora cije su performanse egal u softveru koji koristi, s time da je ovaj prvi dosta skuplji od ovog drugog. I naravno da nece uzeti AMD, jer ipak nije TO TO.

Cwelle je napisao(la):
Kada bi trebao da izadje taj peskavi most?
Prvi SB cipovi izlaze pocetkom januara, vise imas ovde.
 
Uh uh, verovatno mislis na ovo, jesi li citao log sa IRC-a? To uopste ne izgleda tako kako si ti opisao. A i drWho je ja mislim daleko od glavnog inzenjera :d
ovde.

Uh Uh Uh UH UH\
Lepo ti pise na pocetku topica da je to Senior Performance analyst at Intel Corp Santa Clara ako i to nije slagao :D
A i jel si procitao prvi post tu ?
Covek je pitao oko hardware encodniga za x264 koji je softwer encoder( to su 2 poptuno razlicita sveta)...
I jos mnogo stvari oji je pokazao da ne zna osnove
I sad ja trebam da gubim vreme da citam gomila logovoa takvog neznalice sa irca- ? neka hvala :D

ja pricam sa irca sto je DS pricao da su ga konatkirali iz Intela oko SandyBridga ali izgleda da nisu uskeli nista da se dogovre... pa salju neke noobove da postalvaju pocetnicka pitanja na doom10
 
Poslednja izmena:
Intel je pametiniji i jedan od glavnih inzienjra za sandy vec uveliko saradjuje sa DS(glavnim x264 devolperom)...
ja pricam sa irca sto je DS pricao da su ga konatkirali iz Intela oko SandyBridga ali izgleda da nisu uskeli nista da se dogovre... pa salju neke noobove da postalvaju pocetnicka pitanja na doom10
Stvarno mi nista nije jasno....
 
AJ ukratko :
Poceli su pregovori i krenula saradnja ...(tako nesto je jos davno pisao DS na chatu)

Doslo je do nesporazuma prekinuta je saradja( ja ovo nisam znao do malopre dok mi ne rece neko sa drugog foruma )

Zato je DS i onako neprijatno reagovao na postavljena pitanja od Intela na ovom linku sto si ti postavio (gde je neki lik samoincijativno iz Intela krenuo da postavlja glup*a pocetnicka pitanja )

Sad mene to tolko nije zanimalo pa sam i ja nesto mozda pogresno razumeo ali veruj mi nisam mislio na ovu legendu sa doom10 koji ne zna neke osnovne stvari :)


Uglavnom to nije tema

ZA encoding je proceosr i proceosr ...
Najskuplji svetski hardware encoderi koji kosoaju ko zna koliko - u kvaltietu su opet gori od x264
x264 je iskljucivo softwar encoder tkao da je proceosr bitan ....

KOji procesor - INTEL ... ne govorim dzaba.. i nisam fanboyu intela ...nego je tako je stanje
Ja se ne igram - tako da ne znam koji je bolji proceosr za gaming ...
ali za video encoding znam sigurno da je to Intel...


2a64cow.png


Imao sam jednu divnu tabelu ali ne mgou nadjem sad... ali i ovo ce posluziti
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno