Šta je novo?

i7 4770K Haswell + Asus VI Hero ,overclock i temp.

core.graphics

Slavan
Učlanjen(a)
16.09.2006
Poruke
2,244
Poena
390
pozdrav svima
kupio sam nedavno proc i plochu, a memoriju Kingston HyperX 1600 sam ostavio (4x4).... nisam se igrao sa modovanjem cpu-a nego sam stavio malu linijicu Arctic Silver MX-4 i zategao Crosair H75 koji se cuje kao djavo i bas je neprijatan na 2000~rpm.
e sad, posto sam preshao sa stare ploche na novu nista ne kapiram oko klokovanja mnogo opcija i svega, samo procesor se prilicno razlikuje od i5 2500K. Ono sto sam uradio je sledeche , stavio sam fabricki profil 4.2GHZ i X.M.P i nista vise nisam dirao, ama bas nsita.... takodje ne znam kako da iskljucim da mi procesor ne oscilira od 800mhz-4200mhz..... evo prime95 na 15-ak min. pa mi recite dal je ovo ok ili ne, i sta sve moze u biosu da se doradi kako bi se bolje izvuklo!
* takodje sam primetio da se temp sva jezgra popne na recimo 73C pa se onda spusti na 66-68C pa tako stoji pa onda ponovo .....juce sam drzao jedno 45min i na tom mom podesavanju najvisha je bila isto 74C

edQTFb0.jpg
 
Poslednja izmena:
Meni je update biosa povecao stabilnost kompa. Nisam vise dobijao BSOD posle fleshovanja novog.
 
Sa tim hladnjem ces tesko temperature drzati ispod 85c, pogotovo sada kada dolazi toplije vreme.
 
Zavisi koliki ti napon treba. Meni bar treba min 1,245V za stabilinh 4,2GHz u prime sa avx 2 i tad ide do 82C i jos Load Line Calibration na lvl 8 doda jos napona i napravi 1,280V. Znaci 1,280V i AVX2 daju 82C. U igrama i slicnim programima ne prelazi 62C max. Sad ne znam koliko jos hyper dodaje na zagrevanje, ali valja imati masivno hladjenje za Haswell, osim ako ne zelis da ga skalpiras i skines 20C sa tim cinom :d
 
Uzmi h110, to je mašina :d
Ja sam mislio da ga uzmem, ali nije mogao stati u kućište :(
 
Pa bez h100i ili nekog slicnog nema tu 4,5GHz+ ili da nabavis besno dual tower vazdusno kao Phanteks PH-TC14PE , Noctua NH-D14 ili Dark Rock Pro 3. Cooler Master Nepton 280L se dobro pokazao, ali to je hladnjak od 280mm :trust:
 
Teško da može biti bolji od noctue...
 
Nemoj se zamarati,problem je ispod ihs-a,pogledaj u moj potpis,vidi kakvo hladjenje imam,ali ne pomaze mnogo kod mog 3770k koji takodje ima isti problem kao i Haswel.....
 
u pravu si.... sacekacu da izadje sledeca generacija koja ce biti bolja.....
primetio sam ,od kako sam uzeo novu plochu i procesor da mi se pojavio u BF4 microstuttering, dal je moguce da ima veze sa tim....... bas je lose....
 
E krastavac :(
Još ispada da bi bolje prošao da si 2500k zamenio za 2600k :D
 
Mora postojati neko resenje, pa ne bi dzabe prelazili ljudi na njih. Nisi jedini sa tim problemom sigurno
 
majke mi, tacno se oseca zapinjanje..... kako da smirim ovaj jezgra i voltazu da nema oscilacije.... mozda je to!?

Pa prelistaj malo haswell temu, sigurno ima nešto korisno...
A možda bi i mogli moderatori da se zamole da se tema ponovo otvori :D
 
Slatke muke ... :-devil-:
 
Ja nisam imao problema sa haswellom a igram bf4,probaj da ugasis multithreading u bios-u kazu da on zna da usporava performanse u igrama ....mozda on pravi problem...
 
Evo link od testa koji je odradio Guru3d :http://www.guru3d.com/articles_pages/corsair_h75_review,12.html
Test pokazuje da je Noctua NH-D14, najbolje vazdusno hladjenje, bolje od H75 za 6-7C pod punim opterecenjem :)
Moram da dodam da je testirani primerak i7-3770K, znaci uzmi u obzir da je 4770K za nijansu topliji od njega.
 
Je li ti instaliran DX11 kako treba ? Jer je igra imala problema da posle reinstalacije nece da instalira DX automatski, pa se zato javlja seckanje.
 
u pravu si ,po ovom testu je bolji... i jos sto kazes Haswell je topliji... posto mi je Noctua odvratna kako izgleda (jeziva) videcu da pordam ovo pa da doplatim za H110i.
ali uopste ne znam kako da podesim ovaj procesor da ne oscilira sa mhz tolko komplikovan bios da je cudo.... a ovo sa BF4 je tek grozno! uvek mora nesto lose da mi ide ....ali uvek!
 
Nisi jedini ,cek da vidim u mom bios pa ti javim sta da uradis :)
 
Nazad
Vrh Dno