Šta je novo?

i5 - koja ploca i memorija

Mixa032

Slavan
Učlanjen(a)
13.06.2008
Poruke
109
Poena
319
Planiram da menjam ceo racunar. Gledajuci komentare po netu najverovatnije cu uzeti intel i5 2500K.

Racunar je uglavnom namenjen za posao (web design i developing) i filmove, igrice ne igram. Comp ne planiram da overclockujem.
Ne verujem da cu nadogradjivati comp tako da ce nov komp raditi dok ne odlucim da ga menjam, mozda kasnije samo ubacim SSD :)

Interesuje me koju plocu i memoriju biste preporucili uz ovaj procesor (i5).
- Da li kupiti plocu koja podrzava memoriju do 1333Mhz i 4gb rama 1333mhz?
- Ili dodati jos koji evro i kupiti plocu za memoriju do 2200mhz i 4gb 1600mhz?

Da li postoji vidna razlika?

Najverovatnije bi uzeo neki Gigabyte(do sad sam ganjao ove ploce:)) ili Asus.

I koja grafika uz sve ovo a za pomenutu namenu?
-Dal neku grafiku od 1gb ddr5 ili moze da zadovolji i 512mb ddr5?
 
Poslednja izmena:
Ukljucujem se u temu jer i ja planiram nadogradnju kompa za programiranje. Prvo sam hteo da uzmem X4 955 ali sam jos uvek u dilemi. Za software alate su prejaki procesori overkill. Ali predpostavljam da je kod tebe isto sto i kod mene, da se uzmu komponente koje ce da traju bar 4 godine i da rade stabilno.
Ono sto nisi naveo, a predpostavljam da ti treba je rad sa virtuelnim masinama. Meni je bitno da mogu da podignem VMWare sa windows 7 i MAC OS X-om i da to radi glatko. I to je razlog sto se ja trenutno premisljam.
Tako da nam je potreban savet iskustva nekoga ko radi ovo slicno.

Ja planiram da uzmem i5 2300, i ne znam da li je to dobar izbor?

Od ploca sam naleteo na ove dve:
http://www.winwin.rs/-mb-lga1155-p67-asus-p8p67-le.66.html?productId=31264
http://www.winwin.rs/-mb-lga1155-ip67-msi-p67a-g45-(b3).66.html?productId=32926

i 4GB DDR3 1600Mhz (mozda 6)

E, a pazi sad moju zabunu. Na poslu koristim iMac i on ima i3 (znaci dual core). Imam podignut VMWare sa windows 7 i u njemu mi je bukvalno kao da radim na samom kompu, a opterecujem i MAC i Virtuelnu Masinu maksimalno.

Tako da neki savet oko 2300 je pozeljan, jer neko moje misljenje je da taj procesor ne moze da bude los. I verujem da ce biti dovoljno dobar narednih godina.
 
@ajvn

Uzimam kao sto rece 1110, trebaju mi komponente koje ce raditi stabilno naredne 3-3.5 godine, nadam se da ce se osecati razlika u brzini u odnosu na trenutni comp (uzimam bolji procesor, brzu memoriju bolju grafiku, pa i monitor cu uzeti bolji :)), a i kasnije kada stavim SSD mislim da ce to biti ono pravo:) A i mogu da dobijem ok, cenu za moj trenutni comp.
Ako ne treba da menjam za 2500K daj neki predlog za nesto drugo :) Prevashodno bih da cujem predloge za 2500K ali sam otvoren i za druge solucije.

Da 1110 upravu si takodje mi treba za virtuelne masine zbog testiranja. Comp radi 10-12 sati dnevno i potrebna mi je stabilna masina...

EDIT:
@1110
2300 hm... nije nesto mnogo jeftiniji 3500din, mislim da se isplati dati taj novac za 2500K, mogu na grafici da prodjem jeftinije jer mi ne treba za igrice, a i memoriju kasnije mozes da dokupis, sad stavis 4 pa za par meseci dodas jos 2gb ili 4gb i instaliras WIN 64bit :) :) :)
 
Poslednja izmena:
kazes da se neces igrati, zasto onda uopste uzimas grafiku?
i takodje ako neces oc, cemu 2500k?
 
ASUS ti je jeftinija ploča, i bila bi moj izbor, ali ako imaš još malo keša, pazari bolje P8P67 jer ima digitalnu i overklokuje se kao neneormalna. Ako ti to nije bitno, idi na LE...

Ukljucujem se u temu jer i ja planiram nadogradnju kompa za programiranje. Prvo sam hteo da uzmem X4 955 ali sam jos uvek u dilemi. Za software alate su prejaki procesori overkill. Ali predpostavljam da je kod tebe isto sto i kod mene, da se uzmu komponente koje ce da traju bar 4 godine i da rade stabilno.
Ono sto nisi naveo, a predpostavljam da ti treba je rad sa virtuelnim masinama. Meni je bitno da mogu da podignem VMWare sa windows 7 i MAC OS X-om i da to radi glatko. I to je razlog sto se ja trenutno premisljam.
Tako da nam je potreban savet iskustva nekoga ko radi ovo slicno.

Ja planiram da uzmem i5 2300, i ne znam da li je to dobar izbor?

Od ploca sam naleteo na ove dve:
http://www.winwin.rs/-mb-lga1155-p67-asus-p8p67-le.66.html?productId=31264
http://www.winwin.rs/-mb-lga1155-ip67-msi-p67a-g45-(b3).66.html?productId=32926

i 4GB DDR3 1600Mhz (mozda 6)

E, a pazi sad moju zabunu. Na poslu koristim iMac i on ima i3 (znaci dual core). Imam podignut VMWare sa windows 7 i u njemu mi je bukvalno kao da radim na samom kompu, a opterecujem i MAC i Virtuelnu Masinu maksimalno.

Tako da neki savet oko 2300 je pozeljan, jer neko moje misljenje je da taj procesor ne moze da bude los. I verujem da ce biti dovoljno dobar narednih godina.
 
Pri trenutnim cenama samo je 500 kinti razlika izmedju 2500 i 2500k a kako neces da klokujes to mozes da prebacis za maticnu i dodas jos hiljadu za p8p67(nisam nesto strucan ali mi je receno da bi bilo bolje uzeti nju u odnosu na LE verziju cak iako se ne bi klokovao procesor), a sto se tice memorije pretpostavljam da si video na specifikaciji procesora da sa i5 memorija moze da radi na 1600 samo ako se procesor klokuje. Sad nadam se da sam ti nesto pomogao ja sam sad skoro sastavio komp i odlucio sam se bas za asusa delom sto je jedini pored msi-ja izbacio kod nas b3 reviziju u dovoljnim kolicinama a delom zbog solidne cene.Ovde imas neke podatke o plocama http://hardware.benchmark.rs/maticne_ploce/asus_p8p67_i_p8p67_pro
 
Poslednja izmena:
@danijel00
Naveo sam neke razloge zbog kojih menjam comp. Planiram da menjam ceo comp pa zato nova grafika i ide... ok, moze i 2500 ali razlika je kao sto milanin rece par stotina dinara, ukoliko bude veca od toga uzecu obican 2500. Ako mislis da svrha koriscenja compa nije vredna ulozenog novca, napisi neki predlog za drugu konfu.

@milanin
thanks for info :)
 
Nazad
Vrh Dno