Šta je novo?

i5-4690K Overclocking

Онда наручи од мађара, или иди сам. :)
 
Ti EK sistemi koje imas u Monitoru su najbazicniji i nisu bas dobri na zalost :( Ne vrede tih para.
Jedino da se iz Nemacke dovlaci Kasa, preko aqua coolinga itd. Kod nas je tuga po tom pitanju.
 
Poslednja izmena:
Ti EK sistemi koje imas u Monitoru su najbazicniji i nisu bas dobri na zalost :( Ne vrede tih para.
Jedino da se iz Nemacke dovlaci Kasa, preko aqua coolinga itd. Kod nas je tuga po tom pitanju.
Ti kompleti u Monitoru kostaju isto koliko i da odem do slovenije da ih kupim, isti mi je djavo. Znaci u evro kostaju, kako su to izveli, nema pojma. A sad do Madjarske da idem, do bih mogao druga da saljem, ali pitanje je hoce li mu omoguciti povracaj poreza. U svakom slucaju radice vise nego odlican posao za OC karte :D Ej bre hlade 295X2 sa radijatorom od 120mm, a ne jednu R9 290 :D
 
Pa da, za kartu samo bez problema :) Nego greota da ne stavis i cpu pod vodu kad kupujes vec custom loop :)
 
Pa da, za kartu samo bez problema :) Nego greota da ne stavis i cpu pod vodu kad kupujes vec custom loop :)

Kada bih dobio nesto sa tim, isao bih tako, ali ovako je jeftinije. Na 1,360V i 4,4GHz vent ne ide preko 800rpm, a temp ide do 65C max sa sobnom od 27C. Ne bi mu nista znacilo kad je nestabilan kako god da okrenes na svemu preko 4,4GHz, jer je govedo od cipa :) Dok je grafa voljna za OC i ima mesta za masan OC, samo joj fali ozbiljno hladjenje :d
 
4.6ghz.jpg

Malo se igrao danas. Uspeo sam i 4.7ghz na 1.26V, prolazi RoG realbench, prime itd, ali linx nema sanse zbog temperature, throttluje. I u prime dolazi u visoke 90-e.
Smanjio CPU current sa 140% (auto stavljao na toliko) na 120%. Povecao LLC sa lvl1 na lvl3, napon na 1.219V
 
Poslednja izmena:
bi mogao bi i neki ghetto mod sa seidonima sa oglasa da se skarabudzi sa tim krakenom?
 
100% bi mogao, oba imaju okrugli coldplate, samo da se vidi jel slicnih dimenzija. U najgorem slucaju ako se rupe za srafove ne poklapaju savrseno, zip ties i vozi :)
 
Nema taj Krakne hladnjake za VRM, to bi se uz OC zapalilo :D Da ne pricam za memoriju, u koju nemam poverenje ako je i jedan cip bez hladnjaka :d Inace koliko uopste utice taj power current na stabilnost ? E sad taj LLC utice samo na VCCIN, na VCORE ni najmanje.
 
nadjes na oglasima bakarne cak,testerica,smirgl papir i udri.sve se moze kad se hoce. :)
 
Kasa, pa taj ventilator i sluzi da ohladi vrm, direktno na njega bije i ram chipove. Nakacis one bakarne hladnjake sto kostaju 300 din 10 komada i zavrsio si.
Ne greje se vrm uopste puno toliko, a tek ram. Nego jadno hladnjenje stavljaju na njih, cak i nereferentne karte.

http://www.overclock.net/t/1487012/official-nzxt-kraken-g10-owners-club
Evo gomila ljudi u listi ima 290X-eve, samo preporucuju lepljenje ovih bakarnih heatsinkova za dodatno hladjenje.

Evo i review sa 290X:
http://www.legitreviews.com/nzxt-kr...oler-review-on-an-amd-radeon-r9-290x_130344/4


Power current bi trebalo da mu dozvoli da povuce 10-40% vise struje od TDP-a koji je bese 88w. E sad koliko utice na clock, ne znam. Verovatno tek za extreme clock od 4.8+ ghz.
 
Poslednja izmena:
Pare nisu problem, para nema :D U medjuvremenu su otisle na neke prece stvari :) Kada bi se nabavio neki cenovno pristupacan Asetek hladnjak i jos ti hladnjaci za VRM imao bih solidne temperature uz OC. Danas sam je przio u Metro LL i na 63% vent imao sam 80C jezgro i 92C VRM1. Nije suvise bucna, ali hladnjak radi posao. Klokovi su bili 1160/1400, jer ako hocu 1180/1500 mora vent na 100%, ber mislim da treba, nisam rizikovao bila bitna misija :D Sa svim do daske sem SSAO na X2 umesto X4, imao sam min 50FPS sa skokovima do 80FPS, u proseku 60FPS :d
EDIT: Meni Power current stoji na 120%, sad proverih :) Ipak jede 1,38V :D
 
pozdrav dobri ljudi. registrovao sam se najvise zbog ove teme. procitao sam sve sto ste pisali i uspeo sam da dignem procesor i5 4690k do 4.4 sa voltazom 1.202. za sada ovoliko jer nemam jos dobar kuler. uvek pare odu na nesto drugo. sad je na fabrickom kloku, da ga ne ubiju ove letnje temperature.
 

Prilozi

  • najbolji.PNG
    najbolji.PNG
    452 KB · Pregleda: 150
Dobrodosao :)
Trebalo bi da moze i sa nizom voltazom, ili si ubo bas los primerak. Deluje prilicno visoka voltaza za tu frenvenciju. Koje napajanje imas?
 
Poslednja izmena:
Napajanje je cft 650w. Uopste me ne bi cudilo da sam ubo najgori primerak. taki sam ti ja! Tesko da moze niza voltaza, imao sam par puta restart i bsod
 
Nisi, nisi, ne brini se :D
 
Pozdrav Ljudi !!! Uzeo bih ovaj i5-4690K cpu i ovu Gigabyte GA-Z97M-D3H plocu. Pa mi treba savet oko memorije, video sam da je ovaj Kingston HyperX Savage dobar za OC, samo me interesuje na koliko Mhz bi bilo dobro da je memorija zbog OC procesora ?

Unapred hvala !!!!!!!!
 
Nema nikakve svrhe da se overclockuje memorija, plus na haswellu ako OC-ujes procesor cesto dovodi do nestabilnosti pri overclocku memorije.
 
Definitivno drzi memoriju na defaultu, u proseku nije bitno koju memoriju stavljas. sto kaze Erik011, kada dizes memoriju-kreshuje.
 
Da, ko sto je receno, neces dobiti nista sa overklokom memorije, pogotovo sto ta ploca bi se tesko izborila sa klokom procesora i ujedno klokom memorije.
Bolje da kupis neku malo bolju memoriju 2X4GB na 1.600-2.000mhz( moze i vise ako hoces) i zavrsio si posao oko memorije.
 
Poslednja izmena:
Zavisi kakav dobiješ MC na procesoru, ako je jak mocice i visok klok jezgra i memorije da podrzi.
 
Hvala za savet ljudi !!! Nego me sad reviewsrb zbunio, ova ploca znaci nije dobra za OC ?
A sto se memorije tice hteo sam ovaj Kingston HyperX Savage DDR3 8GB 1866MHz da uzmem, ona je ok ?
 
Poslednja izmena:
Ma, ne,
nemoj pogresno da me shvatis, sto se tice overkloka mislim da ces moci sa tom plocom da ostvaris dobar overklok, u principu sve zavisi od toga kakav si primerak procesora dobio i koliko je "raspolozen" za klok,
a za plocu sam mislio da bi neka druga malo bolja i skuplja ploca mogla da izdrzi i da stabilizuje neke vece overklokove i procesora i memorije, u smislu da je kvalitetnija odradjena ploca sa vise faza i kvalitetnijim naponima i slicnim stvarima.
Ta Kingston HyperX Savage DDR3 8GB 1866MHz, meni deluje okey, ja sam uzeo tu Kingston HyperX Savage DDR3 2X 4GB na 2.400Mhz.
 
Hvala na brzom odgovoru reviewsrb ! Znas ja sam se nameracio na neki Micro ATX bild ( ova moja stara kanta od kucista mi zauzima pola stola :) ), a ovaj GA-Z97M-D3H mi se cinio kao da ima od svega po malo, pa mi zapao za oko. Ako znas neku bolju varijantu Micro ATX ploce daj reci, samo da ne kosta milione, nismo svi sinovi tajkuna :D
 
Stvarno ne znam za ploce, neko sa foruma ce ti sigurno preporuciti neku odgovarajucu plocu za tvoje potrebe.
Da li si malo upoznat sa ovim i5-4690K procevima, u principu rade na malo visim temperaturama pa je mozda potrebno i uzeti i neki bolji hladnjak od onog "jadnicka" od box kulera, pogotovo ako se malo i klokuje procesor.
Tako da imaj i ovo u vidu pri uzimanju ovog proca.
 
Pozdrav. Jel mozete da mi preporucite neku plocu do 130 € na kojoj bi radio ovaj procesor , da moze da podnese do 4, 2 GHz? Uzeo bih preko madjara.
I imam jos jedno pitanje. Kolika je razlika u temperaturi sa box kulerom i tx3? Ne bih odmah klokovao proc , vec kad skupim para za neko bolje hladjenje
 
Pa, ja sam uzeo Gigabyte z97x-gaming 5 i za mene je to najbolja ploca ( zato sto sam je ja uzeo:D) u klasi od oko 130E.
i sa tom plocom i nekim boljim hladjenjem od 40-80E, moci ces da klokujes taj procesor na 4.4-4.6Ghz u zavisnosti od primerka proca.
Najbolje da vidis kakav procesora imas i kakve su temperature na box kuleru, pa onda na osnovu toga da se odlucis koji i koliko kvalitetan kuler ces da kupis.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno