Šta je novo?

Huawei Watch 3 Pro

Bas sam sad probao, za obican sms mozes da odgovoris ili predefinisanim odgovorom ili da kucas poruku ali to kod mene ne radi tj kaze mi da slanje nije uspelo i da proverim da li je sat povezan sa telefonom i da li imam kredita.

Inace sam Health aplikaciji zabranio pristup senzorima tako da za sad imam samo korake koje se detektuju sa sata bez da se sabiraju sa onim sa telefona.
 
Poslednja izmena:
Da ,shvatio ,mozes slati samo ako je sat povezan sa telefonom
Ili ako mu se ubaci e sim ,ali odlicno je to ,pre ni to nije moglo ,videcemo 3.0 sta ce doneti
 
Shvatio sam zasto nece da posalje, tj Message aplikacija na Samsungu iz nekog razloga pokusava da posalje sa poslovnom karticom koja mi je iskljucena trenutno. Kao da sat kaze posalji ovu poruku ali iz nekog razloga kaze posalji sa sim2 karticom iako je podeseno da po default-u salje sa sim1
 
Ima negde resenje sigurno,mislim da sam citao negde o tome
 
Postavio sam pitanje na nasem (Srpskom) Huaweo support forumu u vezi odgovaranja na SMS poruke i to sto odgovor na poruku salje sa pogresne kartice. Tu sam pitao za jos jedan problem pa da pitam i ovde.

Kad vam stigne poziv na sat da li vidite ime ko vas zove ili samo broj? Meni se vidi samo broj u formatu +381 i nema sanse da ga nateram da prikaze ime. Sva prava su dodeljena Health aplikaciji, uradio sam sihronizaciju kontakata na sat i odatle vidim sve kontakte sve sa slikom i kad zovem sa sata vidi se normalno ime ali kad mene neko zove nema imena.

Da li mozda ovo ima veze sa tim sto sam ja instalirao samo Health aplikaciju i nista vise tj nisam instalirao App Gallery i HMS Core?
 
Ima li jos neko problema da mu se ne prikazuje ime onog ko vas zove na satu vec samo broj?
 
Opet da odgovorim sam sebi posto sam skontao zasto ne radi. U imeniku su brojevi snimljeni bez +381 prefiksa i tako se sihronizuju na google nalogu a kad stigne poziv svaki broj se prikaze sa prefiksom sto telefon skonta na pametan nacin i prikaze ime medjutim sat/health aplikacija to ne skonta i prikaze samo broj jer dolazni broj se ne podudara sa onim iz imenika zbog dodatog prefiksa. Medjutim ako prepravim broj u imeniku da ima +381 prefiks onda ce sat da prikaze ime kako treba...

Posto je ovo radilo na GT1 satu kako treba, nisam nista morao da prepravljam ovo znaci ili je trenutna verzija Health aplikacije bugovita (ona prosledjuje notifikacije/pozive ka satu) ili firmware na satu (sat koristi internu Contacts aplikaciju da pretrazi dolazni broj kako bi pokazao ime i sliku).

Da li jos neko ima ovaj problem?
 
Pozdrav drustvo. Do skoro sam imao gt2 i sa satom sam bio vise nego prezadovoljan. Sat je bio napukao na toliko nezgodnom mestu da tek kada se pokvario video sam gde je bio na prso i gde je voda nazalost probila u sat.. Sada bih uzeo opet huawei... Da li mi mozete preporuci ti neki model? Ili uzeti opet gt2... Ja se neckam izmedju gt2 pro gt3 ili gt3 pro... Recite mi neka vasa misljenja... Hvala unapred i sve najbolje.
 
To bolje da pitas u temi za GT seriju ako te ona interesuje, ovde si mogao da procitas koji je moj rezon bio prilikom odluke da idem na Watch 3 seriju umesto GT3 seriju.
 
Vlasnici ovog sata izgleda nemaju problema sa dolaznim pozivima ili su svi prestali da posecuju ovu temu...
 
Evo ja da se oglasim :)
Ja nemam taj problem koji ti imaš.
Kad me neko zove lepo piše ime i prezime na satu ko me zove ili piše kako sam ga ja uneo u imenik.
Koristim P40 Pro i Watch 3 Pro.
Imam App Galery i HMS Core instaliran ako te to interesuje.
Koji mobilni imaš?
 
Samsung s21 fe. Kako su ti brojevi uneti u imenik na telefonu, bar ti za koje si video da ti prikazuje ime kad te neko zove? Sa +381 prefiksom ili bez?

Evo recimo ja sam zvao sebe sa zeninog telefona. Njen broj je unet u imenik na telefonu bez prefiksa. Kad zovem sebe, na telefonu se prikazuje sa prefiksom i pise ime, na satu samo broj sa prefiksom, nema imena. Otvorim Contacts na satu i proverim, tamo stoji broj bez prefiksa isto kao na telefonu. Onda izmenim broj na telefonu i dodam prefix, posle nekog vremena proverim sat, sihronizovao je broj i tamo sad stoji sa prefiksom. Nazovem opet i sad je sve ok i telefon i sat prikazuju ime.

Problem kod mene je sto su svi stari kontakti bez prefiksa i obicno dolaze sa starih telefona. Svi noviji su sa prefiksom jer te obicno neko zovne i cimne i kad snimis broj on je uvek sa prefiksom.

A ono sto sam jos skontao, ako odem u "Battery" mod (tj LiteOS) sve radi ok jer tada Health aplikacija pronalazi Ime i salje satu a ovde je izgleda problem sto sat na osnovu Contact aplikacije na glup, nacin pretrazuje to ime (trazi podudaranje 1 na 1).
 
Kod mene su neki kontakti sa a neki bez prefiksa +381.
I sve radi.
Možda treba da proveriš na nekom stranom forumu da li neko zna...
 
A da li sat koristis u "Smart" ili "Battery" modu?

Raspitivao sam se na brdo sajtova od Huawei support comunity foruma do XDA foruma, slaba vajda niko se ne javlja. Onda sam skontao kako da zaobidjem problem i kako u stvari to radi a kad procitas Huawei support clanke na koje te posalju za ovaj sat zbog ovog problema, vidis da je to vezanon za LiteOS modele.
 
Do skoro mi je bio u režimu ultra dugo trajanje baterije. Sad sam malo vratio u normalan režim.
 
Da u battery modu sve radi.

Sto je najgore kad sam uzeo sat i prvi put ga cackao i podesavao, zvao me drug i tad je pokazao ime ali od tad nista i mislio sam da sam nesto zeznuo kod cackanja ali bukvalno toliko malo podesavanja ima da nemas sta da zdrndas 😀 Juce sam bas proverio njegov broj i upusan je sa prefiksom, zato je i pokazao broj tad a posle ni jednom jer sam probavao sa ili su me zvali ljudi ciji je broj upisan bez prefika.

U svakom slucaju, ovo moze posluziti nekom sa istim problemom da zna kako da ga zaobidje.
 
Daj neke slike jos bolje video da ga vidimo na ruci
Inace stavih video kako se konfigurise huavei watch na temi Xiaomi watch,bose me sacuvaj sta sam gledao kada to odradih,pa mozes pogledati tamo ako moze da ti pomogne
 
Da u battery modu sve radi.

Sto je najgore kad sam uzeo sat i prvi put ga cackao i podesavao, zvao me drug i tad je pokazao ime ali od tad nista i mislio sam da sam nesto zeznuo kod cackanja ali bukvalno toliko malo podesavanja ima da nemas sta da zdrndas 😀 Juce sam bas proverio njegov broj i upusan je sa prefiksom, zato je i pokazao broj tad a posle ni jednom jer sam probavao sa ili su me zvali ljudi ciji je broj upisan bez prefika.

U svakom slucaju, ovo moze posluziti nekom sa istim problemom da zna kako da ga zaobidje.
E danas je u kod mene na satu dolazni poziv prikazao samo kao brojeve... A ima +381...😂😂
 
A sad sam dobio poziv gde je na satu bilo prikazano i ime i broj telefona.
Loodilo
 
Proveri Contacts aplikaciju na satu, proveri da li je sihronizovao brojeve i nadji broj koji te je zvao. Ako Contacts aplikacija nije nista sihronizovala svi pozivi ce ti se prikazivati bez imena jer sat ne zna za te brojeve, kao kad prvi put upalis mobilni i jos nisi povukao kontakte.

U principu, tu postoji neki bug sa samim satom ali za sad sam ga bar delimicno zaobisao. Sad jos samo da skontam kako zaobici problem sa SMS reply.
 
Poslednja izmena:
Ja sam baterijom na ovom satu jako zadovoljan. Danas sam je napunio nakon nedelju dana i bila je na 15%. Sat nije puno nosen jer sam zbog korone u izolaciji ali sam ga dosta cackao (resavajuci ove probleme od gore), par puta resetovan na fabricka podesavanja, razna podesavanja, trazenja whatch face-ova i sl.

Nadam se da sledece nedelje krecem na posao pa cu da vidim kako ce biti dok ga nosim ali sam ga vec "iscackao" a i ovo je tek trece punjenje pa ce mo videti ali mislim da ce 5 dana bez problema da izdrzi.
 
Da li neko zna naziv ovog watch face-a. Ne uspevam da ga nađem. Treba mi za Gt3 pro, imam ovakvu narukvicu, pa rekoh da uklopim. Pitah na temi za gt, ali niko jos da odgovori. huawei_watch_gt_3_46-1.png
 
Skin se zove Modern, imam ga na GT3.

Skin se zove Modern, imam ga na GT3.
Reče mi isto prijatelj koji ima Gt3.
Pretpostavljam da je to Gt3 predefinisani skin. Na mom Gt3 pro ga nema. Ne mogu pod tim nazivom da ga nađem ni u Healthl-u. A i ručno sam tražio, ali nema šanse da se nađe. Ne znam na koji još način da probam da ga ubacim, ako on uopšte i može na GT3 pro? Hvala.
 
Nisam ja iz samsung tabora,mozda kod telefona jedino ahahaha
Samo sam se lomio izmedju watch 5 pro i Huawei watch 3 pro
Softverski zna se koji je superiorniji ,medjutim kada sam video nasta 5 lici dzaba softver i slusalice za ono sto meni treba ovaj sat samsung verujte lici na losu kinesku igracku pored pa skoro svih Huawei modela
Medjutim imao sam poplavu u kupatilu i do sada sam zajedno sa sajlom bio do vrata u g.... tako da sat tek sada konfigurisem sat
 
Nazad
Vrh Dno