Šta je novo?

Huawei STB Q11

g-man

Zapažen
Učlanjen(a)
22.03.2022
Poruke
12
Poena
24
Pozdrav svima, ja sam nov na ovom forumu, pa oprostite ako pokrecem ponovnu temu (naravno ako uopste postoji) ili ako sam promasio grupu (tj gde zapravo tema treba da stoji, pa u tom slucaju molio bih moderatore da je pomere gde zapravo bi stajala ili trebalo da stoji).

Pre postavljanja ove teme istrazivao sam malo u vezi mts-ovog stb uredjaja (po forumima raznim, google, youtube, itd.), i nisam mogao da nadjem takvu temu, pa me zanima da li je neko slucajno uspeo da flash-uje nekakav custom room na Huawei STB Q11 uredjaj, da li se neko igrao sa njim slucajno. Slucajno imam jedan viska uredjaj, pa bih voleo da ga iskoristim za stream IP kamere na mali monitor koji bi je bas kompaktan ali ima samo av ulaz, a posto ovaj mts-ov uredjaj ima av izlaz bio bi savrsen. Verujem da opet ima i drugih alternativa kako bi se strimovalo preko drugih uredjaja koji su em skuplji, em veci na AV, ali ovaj mts-ov uredjaj bi odlicno zavrsavao posao bas iz razloga sto je mali, ima av izlaz, i sto je najvaznije nije skup za tako nekakav jednostavan proces koji bi radio.
 
Ne može ništa dodatno da se uradi sa tim uređajem
 
Ne može ništa dodatno da se uradi sa tim uređajem

Kako ne moze, na youtube-u postoje neki snimci kako ljudi zapravo otkljucavaju ovaj uredjaj, pa instaliraju nekakav android dizajniran bas za ovaj uredjaj
Jedan primer sa youtube-a:

I na ovom sajtu sam nasao nekakvu aplikaciju sto se instalira nakon sto se uredjaj flash-uje ili se nekako flash-uje ova aplikacija na uredjaj (ne znam bas jel nisam nikad pokusavao da uradim ovako nesto sa ovim stb-om).
 
Pa ti uradio onda tako

Ma i da ga brick-ujem, boli me briga iskreno ionako sam ga dobio besplatno, barem posle toga mogu ostaviti nekakav tutorijal ili da mi neko pomogne oko toga, pa da ljudi imaju uredjaj za stream-ovanje koji je ili besplatan ili nesto mizerno kosta, tako da opet ako neko ima jos kakvu ideju kako da flash-ujem ovaj uredjaj, ili neka mi se javi u pm ili neka ostavi poruku ovde ili da me doda na primer na discord pa preko virtualne masine ili team viewer-a na vm-u, zajedno probamo :)
 
Sad mi je stigao jedan q11 i on ima samo 256mb flash. Barem tako piše u sistemskim informacijama 😂 je li ko uspeo da uđe u recovery?
 
Sad mi je stigao jedan q11 i on ima samo 256mb flash. Barem tako piše u sistemskim informacijama 😂 je li ko uspeo da uđe u recovery?
Taj uredjaj ima nekakav Hi3798MV100 procesor, i zbog tih 256mb flash i tog procesora, ja verujem da bi jedino mogao da funkcionise nekakav lightweight linux tipa kao BusyBox ili TinyCore Linux ili mozda SliTaz. Android neverujem, ali i na te lightweight linux-u ne mogu da se instaliraju dodatne aplikacije, bas zbog tako malo prostora. E sad kako ce to uticati na performanse i i tih malo programa sto su instalirani stvarno ne bih znao da kazem. Mozda postoji mogucnost da se koristi usb ili sdkartica kao glavni storage, ali to jos uvek niko nije probao da uradi. Jedino sto bi bilo dobro kod ovakvog uredjaja, jeste da se nekako edituje malo sistem tj da mu se iskljuci staticka ip adresa da bi mogao da funkcionise na svim ruterima i da se instalira program nekakav tipa kao vlc (naravno ako ti treba kao meni za stream-ovanje direktno sa ip kamere na klasican monitor). Inace program koji ima u sebi je zapravo player, pa mozda moze i on nekako da se konfigurise za neku jednostavno potrebu, pa ako neko zna vise sta moze da se uradi sa ovim uredjajem nek napise :)
 
Ako si jos uvek pod ugovorom za iris tv, odi u mts trazi zamenu uredjaja ako ga brickujes, a dace ti novi box hph07(nisam siguran da li je tacno taj model) on ima Android, postoji valjda nacin da se izadje iz iris aplikacije, ja sam uspeo u wifi podesavanja da udjem nekako ali jedino to, ali znam da ima android
 
Ako si jos uvek pod ugovorom za iris tv, odi u mts trazi zamenu uredjaja ako ga brickujes, a dace ti novi box hph07(nisam siguran da li je tacno taj model) on ima Android, postoji valjda nacin da se izadje iz iris aplikacije, ja sam uspeo u wifi podesavanja da udjem nekako ali jedino to, ali znam da ima android

Kako da ga brickujem a da ga ne razbijem 😂 ako imas kakvu ideju da ne bude vidljivo, stavi sve predloge ovde 😂
 
U podesavanjima ima DLNA servis koji se moze aktivirati i posle ga lokalni win vidi kao server.
 
Ja mislim da je ono sto ima na ruterima.
Prikljucis fles sa filmovima ili muzikom i on ti prikaze na mrezi.

PXL_20220325_210447353.jpg

Moze se promeniti iptv polje u ott i onda se dobije neki drugi interfejs isto sa logovanjem.

PXL_20220325_210837659.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa kada ides da zamenis uredjaj, kazi da radi sporo i hoces novi, nece ni da ga testiraju

Probao sam danas bas i ne zele da zamene uredjaj, (sem ukoliko je softverski ostecen nekako) koji nije sa registrovanom mac adresom koja je bila dodeljena pri sklapanju ugovora. Zamena uredjaja moze da se izvrsi tek nakon isteka trenutnog ugovora i obnavljanja istog ili sklapanja novog, tako da jedino je preostalo nekako da brick-ujem trenutni uredjaj ili da se hakuje ovaj sto sam dobio, tj da se nekako izadje iz iris programa bar ili da se stavi nekakav custom linux (nesto poput busybox-a).
 
Ima neki kineski fw ali namenjen za boxove sa flešom od 4 ili 8gb. Probao bih na ovom mom ali ne mogu da uđem u recovery.
 
Probao sam danas bas i ne zele da zamene uredjaj, (sem ukoliko je softverski ostecen nekako) koji nije sa registrovanom mac adresom koja je bila dodeljena pri sklapanju ugovora. Zamena uredjaja moze da se izvrsi tek nakon isteka trenutnog ugovora i obnavljanja istog ili sklapanja novog, tako da jedino je preostalo nekako da brick-ujem trenutni uredjaj ili da se hakuje ovaj sto sam dobio, tj da se nekako izadje iz iris programa bar ili da se stavi nekakav custom linux (nesto poput busybox-a).
Hm? Meni su dali da zamenim STB ali jeste taj koji sam dobio od njih i ugovor nije istekao i zamenili su samo su odjavili tu mac adresu i od novog dodali u sistem
 
Hm? Meni su dali da zamenim STB ali jeste taj koji sam dobio od njih i ugovor nije istekao i zamenili su samo su odjavili tu mac adresu i od novog dodali u sistem
Znas sta je veci problem tu, i da uspem da zamenim uredjaj opet nebih mogao da ga otkljucam, zato sto za namenu koju meni treba a to je bude upaljen konstantno i bude prikacen na monitor nekakav, onda nebih imao uredjaj za televizor, a da prikacim uredjaj koji sam dobio, trazio bi mi pin i nebi mogao da se ulogujem jel za svaki nalog samo tehnicar zna poseban pin, plus taj uredjaj koji bi sluzio za tv (tj za gledanje tv kanala) opet bi morao da se doda u bazu korisnika, odnosno da se izmeni sa android uredjajem koji je tek promenjen (ako se promeni q11 za taj novi) i onda bi znali da nesto muljam sa tim.

Ima neki kineski fw ali namenjen za boxove sa flešom od 4 ili 8gb. Probao bih na ovom mom ali ne mogu da uđem u recovery.

Ako mozes ostavi link softvera za flashovanje i os-a, voleo bih ja da probam da stavim nekako sistem na sdkarticu pa da ucitava sa nje, ili da probam sa nekim lightweight os-om sto trazi manje od 256mb storage-a, samo mi treba objasnjenje nekakvo kako uopste uci u bootloader i ako stavim sistem na sdkarticu, sigurno se dodaju nekakve komande u bootloader (pa koje bi to komande bile), da bi uopste krenuo da ucitava sa sd kartice. Mozda i ne mora da se brise trenutni os, vec samo u bootloader-u da se izmeni nekako da ucitava sistem direktno sa ext. memorije odnosno sa sd kartice.
 
Pa to je problem sto se ne moze uci u recovery.
Mora imati nekakav maintanance mod, nesto poput toga. Ja kad sam dobio ovaj uredjaj bio je stari sistem (pre iris-a, ne znam kako se zvao), medjutim kako je postavljen iris, svi uredjaji su update-ovani ili je update - ovan medija player samo, a sistem je ostao isti (tj verzija linux sistema koja se trenutno nalazi na njemu), sto verovatno znaci da softver za fleshovanje funkcionise samo putem mreze (kapiram da je ta mreza konfigurisana nesto poput vpn-a, da bi softver ih video kao da su u lokalnoj mrezi). Pa mozda maintanace mod-u i moze da se pristupi samo putem mreze, jel kako bi inace tehnicka podrska videla logove uredjaja, tj ako nesto nije uredu sa njim. Znam opet da logovi ne moraju biti lokalni samo tj da se cuvaju samo na uredjaju, ali nesto neverujem da skidaju logove sa svih uredjaja pa da ih cuvaju. I uopste ako ih imaju verujem da su to logovi samo sa mrezne strane, odnosno kad se koji uredjaj konektovao, trenutni status, odziv, ako ima kakva greska na mrezi, itd.
 
Evo ti pa eksperimentisi:
Javi ako sta uspes.
Predpostavio sam da je os za EC6108v9 tj onaj sa vise memorije, i napisane su instrukcije kako da se update-a, ali to je opet za uredjaje gde se lako ulazi u recovery mod. Ti uredjaji vec imaju instaliran android i zato je lako uci u recovery mod. Naravno probacu opet i ako uspem ostavicu nekakav tutorijal, a ako neko nesto zna pre mene tj kako uopste doci do bootloader-a, bilo bi dobro da napise, da nebih gubio vreme oko istrazivanja samo kako uci u bootlader.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno