Šta je novo?

Huawei P9

Apsolutno se slažem sa ovim postom Hsv...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pa...izbora jos jedino ima kod muzickih instrumenata i nekih vrsta alata.[emoji1] [emoji1]





Opet moram da te demantujem...gore sam okacio link da je u Kini prodato vise ajfona nego u Americi.Kad je kupovna moc manja, prodaja je manja.
Kupovna moc je npr kod nas manja.U Africi...tj kada je kupovna moc manja, trziste je manje ili slabije.

Sale, Kina ima 1.3 milijarde stanovnika, Amerika samo 300 miliona. Procenat ljudi koji mogu nesto skuplje da kupe je svakako veci nego u Americi, a generalno su svi ludi za Americkim proizvodima, zato je Apple i prodao vise telefona nego kod sebe.. :)

Pa ako vec mislis da izbegavas kineske proizvode treba da izbegavas i one koji se tamo sastavljaju, da bi bio dosledan.


Nasao sam jedan proizvod koji se sastavlja kod nas u Srbiji-ona jedna Panasonik kamera, ne znam tacno model.[emoji1]

Suma sumarum, svi se slazemo da ovo ne vredi koliko je zacenjeno(samo sto ja i dalje mislim im pozicija na trzistu omogucava da lupe koju god hoce cenu, kao sto to rade i druga dva velika proizvodjaca, tj moze im se), ali nije ovo ni toliko los fon, a kakav je konkretno, videcemo kad stigne kod nas.

Heh pa niko nije ni rekao da je los telefon..samo raspravljamo o ceni koja je nerealna :D Inace meni se svidja ova Leica kamera, mada vi ovde rekoste da je Leica dala samo ime, a senzor nije njen..onda bez veze :(
 
Poslednja izmena:
Navodno su sociva Leica...mada ko zna..opet ni oni nisu vise ono sto su bili.
 
[emoji1]
ova danasnja prica me malo podseca na to kako i djokovica osporavaju..nije dovoljno broj jedan.Njegova titula nije dovoljno jaka kao kad je osvoji neko drugi.Manje vredi njegovo finale od nekog drugog.Njegovi bodovi manje vrede od bodova drugih.rekordi manje od onih koje je oborio.[emoji1]

O kakvom djokovicu ti sad? Zelis reci da je huawei toliko dobar kao djokovic,tojest da je najbolji na svetu?

Huavei od 700e vredi isto koliko i ajfon od 700e ili samsung od 700e...700e je 700e..ne mogu da vrede ni vise ni mane.

Da 700eu je 700eu medjutim zaboravio si reci da taj huawei ne kosta isto u eu i kini gde inace ima najveci broj prodatih uredjaja. Znas li da su svi kineski mobiteli jeftiniji u kini nego van kine? Ili mislis da su kinezi toliko ludi i puni para da bacaju 600/700eu za p9? Nema sanse da taj telefon kosta u kini te pare.

Nije dovoljno broj prodatih telefona, oni tek treci koji su probili granicu od 100 miliona

Ne pricamo o svim kantama koje je prodao huawei,prica se o p9 i njegovoj ceni. Znaci ako su prodali 100mil telefona po ceni od 100$ onda ja treba da platim ovaj 700$? Ne shvatam sta zelis reci sa tih 100mil. Kvantitet nije isto sto i kvalitet.



reklamira ih najbolji fudbaler na svetu.[emoji1] [emoji1] Nesto se tu ne slaze...

Znaci ako ih mesi reklamira onda su sigurno dobri?


Sta jednog prosecnog korisnika koji kupi huawei zanima trece mesto na svetu ako on nema nikakvu podrsku za svoj telefon? Inace su toliko jaki i dobri a do pre par godina nisu imali servise u vise od 2/3 zemalja sveta.
Niko ne spori njima to trece mesto,kao sto sam rekao i zte je bio treci 2011/2012god. nisam siguran bas tacno koje. Cela prica je krenula oko toga kako su neki spomenuli da huawei ima potpuno pravo staviti istu cenu za svoj flagship kao i druge kompanije. A mene je samo zanimalo odakle im to pravo,tojest sta su to tacno napravili pa da ga dobiju. To sto oni zaradjuju pa im se moze,nece proci ni kod jednog coveka koji se imalo razume u telefone.
Podrska im je jako losa,procesor im je prosek(za mene i ispod proseka),UI im je los,nikakve nove stvari ne donose na mobilnim itd. I samo da ponovim imaju preko 100mil prodatih zahvaljujuci jeftinjarama prodatim u kini i indiji gde inace imaju najvise prodanih uredjaja.

@aca
Ne sporim da je 6p odlican mobitel i to je jedini koji bih kupio od huawei al opet nema sanse da bih dao za njega 500/600eu kao ni za jedan telefon uooste. Sve preko 400/450 za mene je samaranje. A to sto si spomenuo da ih ne bi google dzaba uzeo za nexus seriju moze da bude a i ne mora. Moguce samo da se huawei fino nafatirao para pa je gurnuo i google koju kintu da naprave nesto zajedno.

Uglavnom prica je startovala necijim napadima na ljude koji su se pozalili na cenu pa bih zeleo iste te da nam objasne. Sta oni to nude za tu cenu,osim 100mil prodatih mobitela i mesija?
 
Poslednja izmena:
Kad si me vec kvoutovao, prodji opet sve komentare, pa ces skapirati i sta i zasto i zasto djokovic(i pazljivo procitaj taj deo posta o djokovicu), i sta sam mislio kad sam stavio Mesija, necu da se ponavljam.
 
Nemam para, zivimo nas troje od moje plate i stedim dugo i odricem se svega da bi kupio dobar fon. Ne pijem, ne pusim, i telefoni mi predstavljaju neko zadovoljstvo i nesto oko cega volim da se zanimam.

Pa ja druze mijenjam telefon svaki mjesec, koje crni moj izbor. Ja bas nisam iz te price. Kupio sam V10 pa sam ga pljuvao toliko da su me izbacili iz teme :)

Bas me zanima kako je ovo moguce? ☺

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Kvotao sam te zato sto si komentirao nakon mene i dosta povezano sa mojim komentarom. Samo me zanimalo imas li neko drugo opravdanje za ovu cenu osim 100mil prodanih uredjaja i mesija?
 
Kakve veze ima 108 prodatih miliona telefona sa P9 telefonom.
Od tih 108mil 80 su iz socijalne kategorije.
Niko ne prica da su generalno Huawei telefoni precenjeni vec da je konkretno P9 (ovo je tema o P9!!!) sumanuto precenjen. Koliko vidim cak i od ovih sto hvale Huawei niko ga ne bi kupio, pa o cemu opste pricamo???


Off topic: nevezano za temu, ako imate izbora i ako se radi o slicnim proizvodima slicne cene, treba izbegavati kineske proizvode, to je u interesu celog sveta.
Sve kapiram, precenjen p9. Mozda jeste, mozda nije. Jedino ce prodajni rezultati pokazati istinu.
Ja mislim da su svi telefoni preko 200,max 250eur precenjeni. I to je mnogo, ali ajde negde da podvucem crtu.
To je moje misljenje, i pogresno je.

Demantuju me kupci na celom svetu, pa i u Srbiji. Poprilicno vidjam s6, ip6 na ulicama.

Ali zasto izbegavati made in PRC, zasto je to u interesu celog sveta? [emoji2]
Razmišljam i ne kapiram.
 
Samo se sjetite Lg-a i njegovih pocetaka. Huawei p8,9 me podsjeca na Lg optimus G, i odjednom je Lg shvatio sto kupci zele pa je predstavio G2, i onda boom, postao je konkurentan na trzistu. A sa G4 su popravili i update, tako ce i Huawei vremenom da sve popravi.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Kvotao sam te zato sto si komentirao nakon mene i dosta povezano sa mojim komentarom. Samo me zanimalo imas li neko drugo opravdanje za ovu cenu osim 100mil prodanih uredjaja i mesija?
Mislim da si pomesao, polemisao sam sve vreme sa lazom, emixom i zechsom.
Sto tice opravdanja, ne opravdavam ja nista, sama cinjenica da su treci u svetu govori samo jedno-moze im se.i to je sve.I to je ono sto upravo i rade.To moze da se prihvati a i ne mora, ali im pozicija na samom trzistu to dozvoljava i to je sve, nema tu nikakve filozofije, kvantiteta, kvaliteta, uslova, osecanja..

A Mesi je tu samo kao pokazatelj da su kao kompanija toliko ogromni da imaju dovoljno finansija da unajme za reklamu coveka koji nije nimalo jeftin i koji ce privuci ogroman broj kupaca(a ne kako si kvoutom samo dela posta hteo da pokazes da kao sugerisem na to da su najbolji poput Mesija, zato kazem, procitaj pazljivo postove, da bi shvatio kontekst celog posta, a ne ovlas, da vidis samo ono sto zelis da vidis)
 
Koja logika, pa DIS je unajmio Djokovica za reklamu, to automatski poteze da je DIS ozbiljan konkurent Lidlu?

Ja bukvalno svaki Huawei koju vidim to je iz serije g/y 3xx/5xx/6xx.

Mislim ovi p I mate su im dobri telefoni, ali treba malo da se spuste na zemlju sa cenama...

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Koja logika, pa DIS je unajmio Djokovica za reklamu, to automatski poteze da je DIS ozbiljan konkurent Lidlu?

Ja bukvalno svaki Huawei koju vidim to je iz serije g/y 3xx/5xx/6xx.

Mislim ovi p I mate su im dobri telefoni, ali treba malo da se spuste na zemlju sa cenama...

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
Zašto da spuste na zemlju sa cenama?
 
Zato što telefoni nisu dobri kao konkurencija koja košta isto toliko
 
Eh, kako je lako samo tako nešto napisati Proizvoljno,bez ikakve težine.

Meni je ovo dva puta lepši i bolji telefon od bilo kog samsunga ili iphona.
 
Poslednja izmena:
Šta je proizvoljno, uporedi kameru, ekran, soc na p9 i s7. Brzo punjenje? Brzina interne?
 
Pazi kad ne znam ni koji je koji u ovom cenovnom rangu.

Samo vidim ogromnu količinu čudnog hejta u temi.

Videćemo prodaju, za 2-3 meseca se može diskutovati o ispravnom ili pogrešnom cenovnom pozicioniranju.

Ovo sada što se piše u temi je najobičniji hejt.

600-700-800 $ ili eur je ogromna cifra za bilo koji uredjaj.

Bench redovno objavljuje koliko koštaju delovi za te uredjaje.
Zašto je onda bitno koliko je koji soc brz, kada su svi suviše, tj dovoljno brzi,najbrzi i kostaju da se sklope visestruko manje nego sto se prodaju.

Ne placas u ovom cenovnom rangu sirove performanse. Placas prestiz, reklamu, mesija, leicu.

Kosta svaki onoliko koliko su kupci spremni da plate.

Meni da das najnoviji iphone za 250eur, razmislio bi da li da ga kupim. Ovaj mi ponudi za 300, radije bih ga kupio nego iphone za 250.

Dakle, proizvoljno je sve sto se ovde govori, osim rezultata prodaje za 2-3 meseca.
 
Poslednja izmena:
vidim iskusno kreće razvodnjavanje teme :D
ne znaš u kom je cenovnom rangu al si zato tu da se buniš kad se napiše da je lošiji od cenovne konkurencije...

dakle još jednom, ovo je tech forum, ne biznis pa da gledamo rezultate prodaje, ili ana.rs pa da se potežu argumenti "lepši mi od samsunga i jabuke". ok i šta sa tim što je tebi lepši? to ne menja činjenicu da traže ~isto love kao i samsung za inferioran proizvod na većini polja. naravno, čovek uvek može biti iracionalni kinez-lover pa da ignoriše takve stvari al realnost je malo drugačija... mora još pirinča da jedu :D
 
Poslednja izmena:
Realnost će biti rezultati prodaje i uspeh Huawei na svetskom tržištu u odnosu na Samsung i Apple.
 
ništa, da javimo peci da promeni domen u benchmark.biz
 
Huawei mora jos mnogo da radi na zvucnosti i prepoznatljivosti svog brenda. Njihov veliki problem je i afera o spijunazi od pre par godina, ako se neko seca, i sve to je ostavilo traga na njihovom imidzu. Ako pogledate par video klipova, jasno ce vam biti da 80% ljudi i dalje ne zna kako se Huawei cita. Stoga - imaju jos dosta da rade na sebi.

Sto se samih uredjaja tice, Benchmark nerdovima ionako nista ne odgovara i svakom uredjaju nadju manu. Razlicite stvari cine jedan telefon dobrim sveukupno gledano, a opet za svakog od nas, u zavisnosti od nasih prioriteta, neki uredjaj predstavlja dobru kupovinu.

Da li ce P9 da se proda u mnogo primeraka kao S7? Nece. Da li to znaci da Huawei ne ume da napravi dobar uredjaj ili da P9 nije dobar telefon? Naravno da ne.
 
Sto se samih uredjaja tice, Benchmark nerdovima ionako nista ne odgovara i svakom uredjaju nadju manu. Razlicite stvari cine jedan telefon dobrim sveukupno gledano, a opet za svakog od nas, u zavisnosti od nasih prioriteta, neki uredjaj predstavlja dobru kupovinu.
+1
 
Ajde prvo da sacekamo malo pa onda da pljujemo.
Pre svega mislim na kameru...
Inače bih pre P9 uzeo nego onaj nesrecni G5, iako mislim da P9 ne donosi nista revolucionarno...
Inače je prost odgovor na pitanje ko kupuje flagship Huawei. Isti odgovor kao i na pitanje ko kupuje novu Alfu, nov Volvo, nov Lexus, nov Infiniti, nov Jaguar...
Inače mi je sada bolji Mate 8 nego P9...bas je nit smrdi, nit mirise ovaj P9...


Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Potpuno razumem ljude koji hoce da kupe sto lepsi telefon, da kupe huawei iz P serije. Svi pricaju lose o telefonu, niko ne pominje ovaj vrhunski dizajn.
Svima smeta kamera koju niko nije video i los procesor koji je dobar itd
 
Ajde prvo da sacekamo malo pa onda da pljujemo.
Pre svega mislim na kameru...
Inače bih pre P9 uzeo nego onaj nesrecni G5, iako mislim da P9 ne donosi nista revolucionarno...
Inače je prost odgovor na pitanje ko kupuje flagship Huawei. Isti odgovor kao i na pitanje ko kupuje novu Alfu, nov Volvo, nov Lexus, nov Infiniti, nov Jaguar...
Inače mi je sada bolji Mate 8 nego P9...bas je nit smrdi, nit mirise ovaj P9...


Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

I to si izjavio na osnovu 7 dana provedenih u normalnom koriscenju svih pobrajanih telefona? Da ne radis za Kurir ili Informer mozda?
Od revolucije u svetu mobilnih uredjaja nema vise nista, to nam je sto nam je sve dok su u ovom obliku. Ostala je samo evolucija sto se i desava vec u 3 zadnje generacije.
 
Potpuno razumem ljude koji hoce da kupe sto lepsi telefon, da kupe huawei iz P serije. Svi pricaju lose o telefonu, niko ne pominje ovaj vrhunski dizajn.
Svima smeta kamera koju niko nije video i los procesor koji je dobar itd
Meni je licno ljepsi P8. P9 mu dodje kao "blago zaobljeni" P8.
Stvar ukusa. Ja licno vise volim kada kockasti telefoni imaju ostre ivice, a zaobljeni telefoni taj 2.5D fazon.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa i meni je p8 vrh. Ovaj jos nisam video pa ne znam. Cak su i ove dve kamere skockali da to lepo izgleda. Pa zamisli P6 2013. godine kakav je dizajn imao kad su u trendu bili plasticnjaci s4 i g2. Bio 2 svetlosne godine po dizajnu ispred. E sad sto su neke druge stvari losije to je drugo. Za dizajn pricam.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Sve to stoji, oni jesu ozbiljan igrac i to nisu losi telefoni uopste. Ali jednistavno ne nude ono sto nude drugi u istom cjenovnom rangu, a kamoli da ponude nesto vise. Jednostavno za 650e ima boljih opcija. Da je to telefon od 400-500e na dan izlaska, bila bi potpuno druga prica.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Vrh Dno