Šta je novo?

Huawei P9 Lite (tutorijali u prvom postu)

Otislo 7% u toku noci sa iskljucenim Wi-Fi i Mobile data :D
 
Obično posle uplate treba par punjenja da sexstabilizuje,a i čišćenje keš patricije nije na odmet.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Radim Wipe Cache posle svakog update-a, sad sam uradio i vise puta. Brisao sam i GP Services podatke, nije pomoglo.

Mislim da sam nasao sta je problem, posto sam iskljucio Chrome, Gmail, Google(Google se zove app), prodjoh kroz aplikacije i nudi mi Force Stop za njih, iako su na Disable. Pretpostavljam da su zabole sa nekim azuriranjem. Videcu vec u toku dana.
 
B395, baterija katastrofa vec par dana od azuriranja, ni wipe cash ne pomaze. Sta mu rade da mi je znati, a da FR radim svako mjesec ne pada mi napamet, radije cu ga baciti.. :/

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ja sam i dalje na b392. Nisam do sada ovoliko dugo čekao update. Nešto su se gadno ulenjili.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pred kraj je softverska podrska, aprila bice 2 godine kako je izasao. Ne verujem da cemo dobiti Emui 5.1.
 
Možda, moja žena na p8 Lite pa dobija redovno update na 3 meseca od prilike ... Nije ovaj aparat baš za potceniti.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ма биће још подршке, ћерки мојој још увек стижу апдејтови за П8 лајт, а он је на тржишту сигурно три године.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Kod druga P8 Lite C432 verzija iz Vipa nije dobio update oko 8 meseci vec. Necu biti jos dugo u Huawei taboru, trebalo bi za neki mesec da predjem na Nokia 7 plus.

Za godinu ipo dana koriscenja mogu reci da sam zadovoljan telefonom, osim sto kamera baguje svaki drugi update, mada za ovaj B397 pise da je "generalno" poboljsana kamera. Jedino sto fali jeste bolji ram menadzment, cim opadne na 200-300MB ram-a zabada telefon(nije cesto), hoce da izbaci aplikacije iz memorije..
 
Poslednja izmena:
Jedna smernica za one koji žele iz avanture da probaju Elite ROM, jasno nikakve razlike nema u samom korišćenju telefona, čak i antutu test pokazuje iste vrednosti (74-76K). Još jedna stvar EMUI 5.1 je inicijalno bolji kad upalite telefon i koristite kraći vremenski period bez restarta, najednom su došle situacije kada se RAM spuštao i na 200 MB i veoma nepodnošljivo korisničko iskustvo. Dakle dobri ljudi, držite se STOCK softvera dok ne avanzujete nešto drugo.

Ovaj HassanMirza sa XDA nije ni prošao pored developera, kopira tuđi rad i vrši contribute njihovih projekata, ako se tako mogu nazvati. Detaljno sam testirao sve, baterija ako ne i gora, dobijate mogućnost za Magisk, Xposed i još par tehničkih zavrzlama, ali za svaki od tih modula ili aplikacija koje zahtevaju ROOT postoje brojne alternative. Nepotrebno.

Postoji situacija kada neko želi AOSP, tu se već menjaju stvari, mada probao sam LineageOS, bagovi na sve strane.
 
Poslednja izmena:
Generalno ni jedan custom ili patchovan stock rom nije dobar ako nesto ne poboljsa u odnosu na stock, to je sustina po meni. Elite rom je patchovan stock rom i pun svakojakih bezpotrebnih stvari i to je problem. Bolje da je uzeo stock emui 5.1 i preradio za P9l kao sto je imao jednu verziju ranije i bila je vrh. Znaci cist stock za emui 5.1 ne mora ni da bude rootovan. A sto se tice custom romova tipa Lineage, Aosp to ne treba uopste ni gledati jer je bas lose, lose i nema pravih developera za huawei modele. Znaci ne samo zs lite nego i za pro i plus modele ne postoji pristojan custom rom.

Poslato sa VKY-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Kako radi kamera?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Stock kamera je baš prosta i nema ništa sem auto moda, koristim OpenCamera aplikaciju sa storea i nemam nikakvih problema. Ne primećujem neku preteranu razliku u odnosu na EMUI i njegovu kameru što se kvaliteta tiče.
 
Razmišljam o tom Lineage već duže. Oni Hasanović mi nikako nisu ležali.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Probah i Oreo, nije loš ali ima tu još da se radi i popravlja. BT i wifi tethering mi nisu bitni ali zna da secne i čini mi se da je baterija slabija. Ovaj LOS 14.1 stvarno radi k'o sat, jedino što pokazuje 4G slabiji nego što jeste ali nema uticaja na realan rad.

Sent from my HUAWEI P9 lite using Tapatalk
 
Bitno da jecispglaniji od tog hibrida Oteo. Ma žalost ovaj aparat može da tera O glatko ali .... Kako bi onda prodavali novije.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Imam problem sa ovim telefonom, već 2 nedelje indikator baterije ne radi kako treba. Naime satima stoji na 100 posto i kad krene da kao pokazuje manje, logično za čas se isprazni. Probao sam razne app za kalibraciju isl i ništa mi nije pomoglo. Ne bih da mu radim hard reset zbog app od banke, jer nemam vremena da ponovo idem do banke da bi mi app radila. Telefon nije rootovan i star je svega par meseci.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ako ti je app od banke Intesa lako rešivi bez odlaska u istu. Probaj da obrišeš samo keš ali čisto sumnjam da će pomoći

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Kolko znam bilo koja app iz banke je vezana za broj telefona a ne za verziju androida i sl. Samo treba obrisati uredjaj na sajtu banke i aktivirati opet, ali to sve moze na portalu banke. Jeste malo zezancija ali ako mora....

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Generalno svi su prešli na bar kod prilikom reaktivacije app za banke.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Kod moje banke bilo koje ponovno instaliranje app zahteva da se ide kod njih da bi dobio kod, glupo ali je tako.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Probaj samo sa brisanjem keša mada rekoh čisto sumnjam

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Obrisao sam keš, videćemo da li će se nešto promeniti. Jel je imao neko sličan problem?



Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Baterija kod moje žene užasna nakon poslednjeg update sa Vipa. Šta može da se uradi da se dovede u red?
 
Stock kamera je baš prosta i nema ništa sem auto moda, koristim OpenCamera aplikaciju sa storea i nemam nikakvih problema. Ne primećujem neku preteranu razliku u odnosu na EMUI i njegovu kameru što se kvaliteta tiče.

Da li mozes druze da ukratko kazes kakva je baterija po tvome na LOS14.1.kako se ram ponasa,da li drzi aplikacije,sama brzina rada procesora,telefona u odnosu na stock emui 5.0 ili elite rom.Procitao sam negde na xda da ima problem sa reprodukcijom videa u aplikacijama kao sto su npr. f.b,instagram..2 meseca sam na elitu i radi stvarno dobro,pa rekoh ako je taj LOS dobar,brzi..da malo promenim.
 
Nazad
Vrh Dno