Šta je novo?

Huawei P9 Lite (tutorijali u prvom postu)

Narode dajte resenje za push notifikacije, odjednom su prestale da rade nista dirano nije. MM je na telefonu, ne dobijam za Viber i obicne poruke broj poruka na ikonici a sve je podeseno kako treba, Viber je u protected apps, dao sam sve dozvole za notifikacije koje postoje pa i banner i nema ih. Do juce je radilo bukvalno od danas nema nista, probao sam restart nista ne pomaze. I u podesavanjima sam stavio na apps-advanced da ignorisu optimizaciju. Jel ima neko ideju sta je u pitanju?
 
Izgleda da su definitivno problem sa RAMom pravili Google App i Maps.
Evo od kako sam pogasio sve gluposti vezane za te dve app koje mi ne trebaju...
3a8f4ee92c8aa1cfc01db8fdae593a84.jpg

... a i dalje 500+ MB RAM free.
:D


Sent from my HUAWEI P9 lite using Tapatalk
 
^
Ja sam pre 4 dana(oko 100h uptime je sada) deinstalirao sve Google-ovo sto sam mogao.
Takodje, kolicina slobodnog rama ne ide ispod 500, uglavnom je oko 600-650, a znalo je to da ode u 200-300 i da zalaguje telefon zbog toga.
 
Narode dajte resenje za push notifikacije, odjednom su prestale da rade nista dirano nije. MM je na telefonu, ne dobijam za Viber i obicne poruke broj poruka na ikonici a sve je podeseno kako treba, Viber je u protected apps, dao sam sve dozvole za notifikacije koje postoje pa i banner i nema ih. Do juce je radilo bukvalno od danas nema nista, probao sam restart nista ne pomaze. I u podesavanjima sam stavio na apps-advanced da ignorisu optimizaciju. Jel ima neko ideju sta je u pitanju?
Da nisi kojim slucajem iskljucio da ti notikikacije iskacu....
94bfcee4d92fbcaac64a4cc0e07f6e2d.jpg


Sent from my HUAWEI VNS-L21 Elite Rom 3 using Tapatalk
 
Ako vam zabode Gboard, a meni se neretko desava da zabode, prebacivanjem tastature na Huawei Swype(pretpostavljam i bilo koju drugu, samo ove dve imam instalirane) i vracanjem nazad se resava problem.

Gboard koristim jer mi ima najcistiji UI, ali se desi da zabode.
 
Da nisi kojim slucajem iskljucio da ti notikikacije iskacu....
94bfcee4d92fbcaac64a4cc0e07f6e2d.jpg


Sent from my HUAWEI VNS-L21 Elite Rom 3 using Tapatalk

https://ibb.co/kiikn5

I za svaku aplikaciju odvojeno je popaljeno sve da stize. Majcin je telefon nisam hteo ni N da joj dizem da se ne zbunjuje, ona nista osim vibera hroma i yt ne koristi podesavanja ne zna nista a i ja sam sve proverio sad, same od sebe su prestale da stizu uopste nemam resenje.
 
Poslednja izmena:
Ne stiže Viber ni kod mene na P9 lite ni kod ženčeta na Alcatel Pop UP. Samo prestalo odjednom.

Sent from my HUAWEI P9 lite using Tapatalk
 
Kad cete bataliti tu glupu aplikaciju :)

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Mi bi, ali većina neće. Sa dosta ljudi komuniciram preko messengera, ali opet masa neće da pređe na nešto drugo već samo Viber pa Viber.

Sent from my HUAWEI P9 lite using Tapatalk
 
Navikli ljudi na viber i watsapp. Ja sam i line koristio nekad za razgovor u Americi al eto i messinger završava posao ali ljudi navikli na viber

Poslato sa HUAWEI WAS-LX1 pomoć Tapatoka
 
Pogledaj da nisi u podesavanjima kod optizacije baterije stavio da ti gasi sve app nakon gasenja ekrana. Ako je tu u redu, promeni temu, iskljuci i opet ukljuci notifikavije. Ako i dalje zeza napravi backup na racunaru i uradi factory reset telefona. Pozzz

Послато са H526G уз помоћ Тапатока
 
^
Ja sam pre 4 dana(oko 100h uptime je sada) deinstalirao sve Google-ovo sto sam mogao.
Takodje, kolicina slobodnog rama ne ide ispod 500, uglavnom je oko 600-650, a znalo je to da ode u 200-300 i da zalaguje telefon zbog toga.
Kako si uopce deinstalirao ista od googla sto se dobije na mobu?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
 
Disable-ovao sta se ne moze deinstalirati.
 
Da li je moguće da ljudi i posle više godina na androidu misle da je što više slobodnog RAM-a dobro :)
Što manje slobodnog RAM-a to bolje, na 6P je to 100-200 mb od 3GB sa 1GB keširanih podataka ...
 
Na ovom telefonu kada kolicina slobodnog rama padne na 200-300, telefon radi primetno losije nego inace.

Bas mene briga koliko je slobodno, a koliko ne, zanima me samo rad telefona(drndam ga ceo dan vec 9 meseci) i mogu sa sigurnoscu reci da mnogo bolje radi kad ima vise slobodne memorije. Vise od 200-300 mislim.
 
Poslednja izmena:
Android nije Windows i fora je u tome da što više aplikacija drži keširano - dakle što manje slobodnog RAM-a to bolje [emoji106]
a191adcf8742c17f326fafe53c5ae1f8.jpg


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Mozes da generalizujes do sutra, kad je to sto pricas netacno za ovaj i verovatno bilo koji drugi Huawei(non-Nexus) telefon.
Ako je na Nexusu tako, ne znaci da je i na svakom drugom.

I pshnd moze da potvrdi da kad padne na 150-200MB zabada kao nista, mada on je pravi mucitelj telefona+mu je neki servis bagovao da uopste dospe na 150-200MB.
Uglavnom, kad padne na 350 ili ispod, radi primetno sporije nego inace.

Edit:

Tako mi je bilo na MM, i na N isto.
 
Poslednja izmena:
Tako android upravlja memorijom i trebalo bi da nema veze koji telefon se koristi ...

Normalno Kinezi i Samsung su najgori na tom polju jer napune sistem đubretom pa RAM menadžment ne radi kako treba.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Jel ima jos neko bug sa kamerom? Treba joj skoro 10tak sekundi da se upali.. Nervira me strasno. Takodje kada ram padne na 300mb krene primetno lošije ds rsdi. Da li je moguće da da na s7e je malo bolja prednja kamera nego na p9l(zadnja je već dosta bolja na s7e) ali prednja na s7e je za nijansu bolja nego na p9l što mi je bilo jako čudno
 
Sto ne bi bilo moguce, S7e je 2.5-3 puta skuplji telefon od P9l, ne vidim sta je tu cudno.
 
Jel ima jos neko bug sa kamerom? Treba joj skoro 10tak sekundi da se upali.. Nervira me strasno.

Skini neku drugu aplikaciju i koristi nju. Brže će ti otvarati u odnosu na stock kameru. Realno huawei je užasno odradio softver za p9l. Bolje i brže radi g7 par godina star...
 
Nikad nisam imao bug sa kamerom, otvara za nekih sekund uvek.. Po meni je sjajno uradjen softver, sto pokazuje koliko se 'cesto' javljam u ovoj temi, bio sam spreman da hejtujem svaku sitnicu :)
 
Jel ima jos neko bug sa kamerom?

Ne bas 10ak sekindi ali recimo 3-4s. I ne samo sto losije otvara nego su je sa poslednjim azuriranjem softverski totalno sjb, misl na b380. Sa aplikacijom od P10 lite na rootovanom p9 lite kamera je drasticno bolja, otvara trenutno, softver za detekciju lica I ulepsavsnje neuporedivo bolji I prirodniji, jos dodatnih opcija, raw format, autofokus bolji, nema mutnih slika. Sve u svemu eto samo prikaz koliko softver moze da bude od presudnog znacaja....
Pozzz


Sent from my HUAWEI VNS-L21 Elite Rom 3 using Tapatalk
 
Mozda si me pogrešno razumeo oduševila me kamera na p9l u odnosu na s7e koji košta 3-4 puta više. Na otvorenom skoro da nema nekih vidljivih razlika (gledano amaterski, jedino je u zatvorenom i mračnom prostoru na s7e malo bolja ali ne to toliko)
Koju drugu app koristite za kameru?
 
Mozda si me pogrešno razumeo oduševila me kamera na p9l u odnosu na s7e koji košta 3-4 puta više. Na otvorenom skoro da nema nekih vidljivih razlika (gledano amaterski, jedino je u zatvorenom i mračnom prostoru na s7e malo bolja ali ne to toliko)
Koju drugu app koristite za kameru?
Eto ti sad, pa ti napisa ima bugova i na kraju te odusevila...nisam video da si je ni iednoj recju pohvalio.....ok ako mislis dw je bolja onda super. Pozzzz

Послато са H526G уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Mozes da generalizujes do sutra, kad je to sto pricas netacno za ovaj i verovatno bilo koji drugi Huawei(non-Nexus) telefon.
Ako je na Nexusu tako, ne znaci da je i na svakom drugom.

I pshnd moze da potvrdi da kad padne na 150-200MB zabada kao nista, mada on je pravi mucitelj telefona+mu je neki servis bagovao da uopste dospe na 150-200MB.
Uglavnom, kad padne na 350 ili ispod, radi primetno sporije nego inace.

Edit:

Tako mi je bilo na MM, i na N isto.
Jucer sam to napravio i evo slobodan ram ne pada za sad ispod 650-700 mb slobodnog

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
 
Koji će vam onda smartfon ako morate da isključujete aplikacije da bi on koliko toliko radio normalno? Evo ja sad hteo da proverim koliko je u proseku bilo slobodnog rama u poslednja 24h, oko 500, vratim se u Chrome, pri čemu nisam imao nijednu drugu aplikaciju u pozadini, ono mora da osveži aplikaciju i obriše šta sam već pisao. Meni je ovaj telefon u rangu sa Samsung Galaxy Core Plus, u smislu koliko dobro me je služio i koliko mi je bio pouzdan pri korišćenju. Da sam bio pametan i sačekao malo i uzeo neki drugi telefon, ali jok, zapeo za novi telefon i sebe sam zajebao. Telefon svakako ima dobrih strana, ali meni sve to pada u vodu kada nije u sposobnosti da izdrži osnovne stvari. Odem na twitter, gledam, kucam poruke, itd, iskorišćavam aplikaciju u granicama normale, odem na instagram, vratim se u twitter i počinje nenormalno da koči. I tako konstantno, čas radi normalno, čas koči do neupotrebljivosti. I kamera, treba 10 sekundi da proradi, ali ajde računam da je do toga sto nisam uradio factory ili hard reset kada sam ažurirao na nougat. Ali zato napravim sliku, kliknem da je pogledam, učitava je sto godina, vratim se u kameru koči neviđeno. Razumem ja sve to da je lite model, itd, ali majku mu izašao je 2016. godine, specifikacije su mu sasvim solidne i treba da izdrži solidno opterećenje. Ali jok.
 
Nazad
Vrh Dno