Šta je novo?

Huawei P70 serija

joojant200

Čuven
Učlanjen(a)
23.12.2001
Poruke
1,999
Poena
755
Moja oprema  
Tablet
Lenovo t something
Mobilni telefon
Huawei P40
Pametni uređaji
Fenix 7s ss, Xbox series X
Posle više odlaganja ocekuje se izlazak P70 serije.


Meni je zao sto je form factor p70 (klot verzija ne pro i art) u poredjenju sa p40 dosta veci (6.58 vs 6.1->148.9 x 71.1 x 8.5 mm) .
 
Poslednja izmena:
Izgleda dobro mada mi nisu jasni sa ovim izbacivanjem bez predstavljanja. Em je u pitanju gotovo co-flagship model em dolaze i sa novim Kirinom. Na tržištu su izbačeni sa kolosjeka i umjesto da naprave neku dobru najavu, predstavljanje, nova P serija je izašla "tek tako".

Kao što rekoh, tehnički ovo sve izgleda odlično, ali ne uliva povjerenje to što su ga izbacili kao "dobar dan"...
 
Pa znaju da nisu interesantni zapadnjacima. Ovo je pre svega telefon za lokalno tržište. Možda je interesantan i tržištima južne i jugoistočne Azije.
 
Pa da li je bilo bilo predstavljanja uopšte, u Kini? Zna li se šta o novom Kirinu ?
 
Kazu nista globalno za sad.

CNY 9,999 ($1,380) for the 16/512GB trim and CNY 10,999($1,520) for the 16GB/1TB version.

Gadno bogami, ali dobro, lepo od njih da startuju sa 512GB na ultra modelu, za razliku od vecine proizvodjaca.
 
Mislim da ima 4 verzije. P70 klot (pitanje da li je kirin 9000s ili 9010 i ov50 senzor kamere) bi trebalo da bude sa početnom cenom od CNY5499 ($760)
 
Poslednja izmena:
Huawei je uvek bio ispred drugih. Smetas drugima kada si ispred a ne mogu da te stignu. Onda kreću opstrukcije i sihiri. Pa opet ti ne mogu ništa.
 
Sve to se nije desilo zbog ''naprednih Huawei kamera'', koje je svaki ozbiljan brend mogao da prestigne po inovacijama i kvalitetu samo da je hteo. Nego iz totalno drugih i ozbiljnijih razloga, koji duboko zalaze u geopolitiku, a polemika o tome se ovde ne toleriše.
Kada razni kineski brendovi prave ovakve kamera-telefone, zamislite samo šta mogu da urade Apple i Samsung (sa svojim resursima i razvojnim timovima) samo kada bi to hteli i kada bi im bilo u interesu.
 
Sve to se nije desilo zbog ''naprednih Huawei kamera'', koje je svaki ozbiljan brend mogao da prestigne po inovacijama i kvalitetu samo da je hteo. Nego iz totalno drugih i ozbiljnijih razloga, koji duboko zalaze u geopolitiku, a polemika o tome se ovde ne toleriše.
Kada razni kineski brendovi prave ovakve kamera-telefone, zamislite samo šta mogu da urade Apple i Samsung (sa svojim resursima i razvojnim timovima) samo kada bi to hteli i kada bi im bilo u interesu.
Tako smo mislili i za Intel. A i za Apple koji, koliko godina sada već, ne može da napravi modem pa kupuje od Qualcomma. A potrošili su milijarde. Samsung i Exynos i da ne pričamo. To "mogu ali neće" je priča za malu decu, napravili bi oni i onda jahali na tom talasu godinama bezbrižno jer nemaju konkurenciju. Apple posebno boli pad baš u Kini i posebno pad prestiža, koji je nekada imao tamo, kada je onaj lik prodao bubreg za iPhone ili onaj što je za veridbu doneo devojci desetine iPhonea.
 
Ne znam kako možeš da porediš te stvari. Modem, čipset, CPU, GPU.. to apsolutno ne može svako da razvije i usavrši, čak ni neke najbogatije kompanije. Koliko su samo puta Intel, nVidia i AMD fail-ovali u poslednjih 25 godina?
Dok dobar kamera setup može da implementira svaka ozbiljna kompanija koja plati odgovarajući hardver, programere, ili napravi dil sa nekim kamera timom, kao što postoje već primeri poslednjih nekoliko godina (Zeiss, Leica, Hasselblad). Google bukvalno bez ikakvog brendiranja i saradnje sa čuvenim kamera timovima ima najbolje point & shoot kamere na svetu, a ni Apple i Samsung ne zaostaju previše. Apple bez nekog posebnog hajpa već godinama ima najbolje smartfon kamkordere, zašto? Pa zato što su platili odličan kamera hardver i programere.

Bukvalno da im je to interes, i Apple i Samsung bi u svakom trenutku mogli da naprave smartfon kamere koje bi počistile i Xiaomi 14 Ultra, i P70 seriju. Naravno, zašto bi to radili kada godinama mogu da recikliraju praktično jedne iste kamere, uz minimalna unapređenja, i da svejedno prodaju stotine miliona primeraka ukupno. Nešto slično važi i za Google, mada oni su softverska kompanija i forsiraju HDR+ post-processing kao glavni adut Pixel kamera.

Ameri su Huawei ''blokirali'' iz potpuno drugih razloga, a ne zato što su P i Mate modeli imali malo bolje kamere od proseka flagship klase (i dalje mi je nerealno da neko misli da su Huawei kamere i inovacije razlog za to).
 
Poslednja izmena:
Izgleda dobro mada mi nisu jasni sa ovim izbacivanjem bez predstavljanja. Em je u pitanju gotovo co-flagship model em dolaze i sa novim Kirinom. Na tržištu su izbačeni sa kolosjeka i umjesto da naprave neku dobru najavu, predstavljanje, nova P serija je izašla "tek tako".

Kao što rekoh, tehnički ovo sve izgleda odlično, ali ne uliva povjerenje to što su ga izbacili kao "dobar dan"...
Jedino sto mislim da ce ulivati poverenje je baterija. Msm da nijedan telefon po pitanju baterije ne moze da parira Kirin procesoru. Samo to mi uliva poverenje. A to je tacno, smrdi nesto, kad su ovako ,,predstavili" njihov drugi po redu flegsip (ista prica kao mate 60 serija) al ajde da vidimo i da sacekamo.
Tako smo mislili i za Intel. A i za Apple koji, koliko godina sada već, ne može da napravi modem pa kupuje od Qualcomma. A potrošili su milijarde. Samsung i Exynos i da ne pričamo. To "mogu ali neće" je priča za malu decu, napravili bi oni i onda jahali na tom talasu godinama bezbrižno jer nemaju konkurenciju. Apple posebno boli pad baš u Kini i posebno pad prestiža, koji je nekada imao tamo, kada je onaj lik prodao bubreg za iPhone ili onaj što je za veridbu doneo devojci desetine iPhonea.
Apsolutno se slazem sa tobom i msm da HSV gresi. Misljenja sam da su restrikcije uvedene da ih ne bi satigli sa prodajom, nista drugo. Ponudis bolju kameru i software, pa cak i bateriju, za manje para, naravno da ce ljudi kupovati to. A to da oni mogu, samo nece, jeste prica za malu decu...
Tako smo mislili i za Intel. A i za Apple koji, koliko godina sada već, ne može da napravi modem pa kupuje od Qualcomma. A potrošili su milijarde. Samsung i Exynos i da ne pričamo. To "mogu ali neće" je priča za malu decu, napravili bi oni i onda jahali na tom talasu godinama bezbrižno jer nemaju konkurenciju. Apple posebno boli pad baš u Kini i posebno pad prestiža, koji je nekada imao tamo, kada je onaj lik prodao bubreg za iPhone ili onaj što je za veridbu doneo devojci desetine iPhonea.
Apsolutno se slazem sa tobom i msm da HSV gresi. Misljenja sam da su restrikcije uvedene da ih ne bi satigli sa prodajom, nista drugo. Ponudis bolju kameru i software, pa cak i bateriju, za manje para, naravno da ce ljudi kupovati to. A to da oni mogu, samo nece, jeste prica za malu decu...
 
Najjači mi je Huawei :)
Da li oni stvarno misle da ću prodati više od 20ak uređaja u EU? :) ne razumem uopšte potez i da ga izbace van Kine..
Traže 1500e za mob bez Google servisa i sa SoC na nivou onih iz 2015 god. Bukvalno nestvarno
 
Žive ljudi i bez Gugl servisa lepo. Evo ja na ajfonu jedva da koristim išta od Gugl aplikacija (samo Maps, Photos (mada nepotreban mi je, sve mi je na telefonu i kompu) i Youtube) pa sam živ i zdrav.

Niti branim Huawei, niti protežiram Apple da se razumemo. Malo mi je prehajpovana ta priča o Gugl servisima.

Neće se usrećiti od prodaje u Evropi, niti verujem da im je to cilj zadnjih par godina. Tome delimično služi Honor.
 
Pa Google servisi nisu samo Maps i YouTube već i Play store i sve aplikacije na njemu. Koliko znam, dosta ljudi koji imaju Huawei telefone se žale da im notifikacije kasne, i objašnjenje je da je to zbog Google boxa ili kako se već zove.
 
Pa Google servisi nisu samo Maps i YouTube već i Play store i sve aplikacije na njemu. Koliko znam, dosta ljudi koji imaju Huawei telefone se žale da im notifikacije kasne, i objašnjenje je da je to zbog Google boxa ili kako se već zove.
Novi MicroG za Huawei rešava to jer omogućava spoofing na native nivou (predstavlja se kao neki drugi Android uredjaj). Bukvalno 99% aplikacija već duže vreme radi, ali to je sada već manje bitno, osim ovih nenormalnih AI performansi mene impresionira ova satelitska komunikacija, sada je moguće slati i slike preko satelita, osim dakle poziva i poruka. Odmakao Huawei pošteno. Takodje hvale i bateriju, koliko vidim.
 

Каже Бен да је цена у Кини отприлике 1450е, па се у Европи очекује можда и око 1600е...
 
Au...sa ovim cenama svih proizvođača, moj sledeći telefon će biti iz niže midrange klase. Prosto ne želim da dajem tolike novce
 
Da li ostali telefoni isto imaju ovakvu moć sa shutter speed kao sto gledam za p70 gde bukvalno svaki pokret hvata bez imalo blura?

Kontam ja da AI odradi tu malo pa od više slika napravi jednu bez blura ali opet je fenomenalno.


Kakav je p60 bio sa tim?
 
Da li ostali telefoni isto imaju ovakvu moć sa shutter speed kao sto gledam za p70 gde bukvalno svaki pokret hvata bez imalo blura?

Kontam ja da AI odradi tu malo pa od više slika napravi jednu bez blura ali opet je fenomenalno.


Kakav je p60 bio sa tim?
Gledao sam testove, iPhone se drži odlično. Jesu rezultati malo lošiji od P70, ali nema tu sta, iPhone ima snage za ovo. Ja bih voleo da vidim u noćnim uslovima vs Samsung :)

Rezultat Huawei-a treba gledati sa čime on ovo postiže - sa Kirinom proizvedenim u 7nm, dakle tamo negde, 2018. godina (Kirin 9000 iz TSMC-a je 5nm). Ovo je izuzetno ozbiljan AI i to integrisan u hardver, ne cloud kao Samsung.


Inače, stigao kod Bugara. Cene podeliti sa 2 pa plus paket, verovatno.
Screenshot_20240507_193840.jpg
 
Poslednja izmena:
Moje mišljenje koje je naravno samo moje mišljenje je da je ako ništa (a nije ništa nego ozbiljne prednosti ima u odnosu na Magic seriju) mnogo mnogo lepši od magica, znači ona kamera iza mu je po meni baš ružan deo.

A kamera mi se cini da je takva trenutno,bar po testovima, da ubedljivo 'ubija' sve ostale
 
Moje mišljenje koje je naravno samo moje mišljenje je da je ako ništa (a nije ništa nego ozbiljne prednosti ima u odnosu na Magic seriju) mnogo mnogo lepši od magica, znači ona kamera iza mu je po meni baš ružan deo.

A kamera mi se cini da je takva trenutno,bar po testovima, da ubedljivo 'ubija' sve ostale
Dok ne vidim uzivo, i neko od forumasa ne isproba, ne verujem u te testove sa neta 🙂
 
Mene oduševio onaj shutter speed test bas je brutalno
 
Nazad
Vrh Dno