Šta je novo?

Huawei P50 serija

Sta li ce biti sa P60 serijom, da li cemo je ikad docekati... :)
A i kako da naprave sad tako dobru kameru bez Leica optike.
 
Neka nova image tehnologija od sad umesto Leice

 
Ima da se ugase sad i zvanično 😄
Da to Leica i Zeiss nesto stvarno rade, to bi imali i Apple i Samsung. Pa i Google - Nexus je imao i brend potpis proizvođača.

Ovako, to moraju da rade "egzotični" Huawei, Vivo i OnePlus.

Jedino ne znam sta ce Sony-u to a odbijaju da na flagshipu ubace nightmode?

Više verujem Huawei R&D nego propalim proizvodjacima fotoaparata, barem što se tiče kamera na telefonima za društvene mreže.
 
Partnerstva sa kompanijama kao što su Leica, Zeiss, Hasselblad su više marketinski trik kako bi proizvođač plasirao što više uređaja na tržište. Svakako imaju udela u poboljšanju kvaliteta kamere ali su u pitanju minorne izmene koje se više ogledaju u finom štimungu boja, svetla i slično. Imaće Huawei odlične kamere i bez saradnje sa Leica kompanijom, njihov R&D tim je brutalan.
 
@NevisStarShine

Ako neki uređaj nema moćan softverski night mode (npr. po uzoru na Huawei) to ne znači da ne treba da ima što kvalitetniju optiku.

Mada, ovakve saradnje u smartfon svetu se obično svode na plaćanje licence za brendiranje (klasičan marketing bez nekih prednosti za krajnjeg korisnika) ili na kombinaciju toga i softverskog tjuniranja post-processinga.
Sony je tu otišao pola koraka dalje, što i dalje nije ništa specijalno ali su bar naglasli o kakvim poboljšanjima se radi: https://www.zeiss.com/consumer-products/int/home/content/newsroom/news-overview/2020/sony-and-zeiss-to-expand-strategic-
The ZEISS optics are specifically calibrated for the Xperia 5 II and feature the renowned ZEISS T* coating for reduced reflection, resulting in exquisite contrast and image rendering.
Ništa epohalno ali dovoljno dobro, i bolje od beskorisnog brendiranja, kao što je do sada uglavnom bio slučaj na smartfon tržištu.
 
Da li se isplati uzeti ovaj telefon za 550 evropejaca. Nije najkompletniji flagship, ali mislim da za te novce nema ni blizu nista bolje.
 
Za +50e mozes uzeti S21 Ultru.
 
Partnerstva sa kompanijama kao što su Leica, Zeiss, Hasselblad su više marketinski trik kako bi proizvođač plasirao što više uređaja na tržište. Svakako imaju udela u poboljšanju kvaliteta kamere ali su u pitanju minorne izmene koje se više ogledaju u finom štimungu boja, svetla i slično. Imaće Huawei odlične kamere i bez saradnje sa Leica kompanijom, njihov R&D tim je brutalan.
Ako su zadržali Nokijine inženjere za razvoj kamere, onda sigurno hoće.
Pročitah negde davno da kad je pukla Nokia, Huawei je pokupio sve njene inženjere za razvoj kamere i da su otvorili R&D odeljenje za kamere baš u gradu gde je Nokia, Espoo čini mi se.
 
Jeste tako, ali sam cuo da je dobar deo tih ljudi otislo skoro iz Huawei od kako njihova situacija sa banom nikako da se zavrsi.
Lepo je rekao onaj njihov Ricard Ju, da nije bilo svega toga danas bi jedini lideri bili Huawei i Apple kao drugi.
 
Pfff po meni odmah uzimaj, ja sve čekam da padne na tu cenu nov da ga uzmem odmah. Dao bih i više da ima normalnu bateriju i google a ovako za 500-550e idealno s obzirom na kvalitet telefona
 
Nastavljaju se problemi sa trajanjem baterije koje je očajno, odnosno sa sporijim punjenjem zbog smanjene toplotne disipacije leti. Kada je telefon uključen, trajanje može da potraje i sat ipo od 10% do 100%. Kada je isključen, napuni se otprilike kako bi trebalo, za jedno 45min.

Pregrevanje takođe izraženije sada tokom leta, nego u aprilu kada sam ga uzeo preko mt:s, bilo je za očekivati naravno, jer je recimo i sobna temperatura sa proseka 22°C skočila na 26°C prosek, ume biti i više. Ako se koristi telefon duže od 20min u kontinuitetu, bez gejminga, počinje throttling. To je moje iskustvo, na žalost.

Ima i problem sa osvežavanjem, jednostavno ume da laguje. Tu falinku doduše ima većina telefona sa LTPO ekranom.

Do sada sam pisao i ovako i onako, ipak više hvalio telefon, zbog njegove kamere koja je zaista sjajna. Međutim, sada ovo počinje previše da mi smeta i da me iritira, ali ću morati da trpim još godinu ipo dana, jer sam uzeo preko mt:s.
 
Nastavljaju se problemi sa trajanjem baterije koje je očajno, odnosno sa sporijim punjenjem zbog smanjene toplotne disipacije leti. Kada je telefon uključen, trajanje može da potraje i sat ipo od 10% do 100%. Kada je isključen, napuni se otprilike kako bi trebalo, za jedno 45min.

Pregrevanje takođe izraženije sada tokom leta, nego u aprilu kada sam ga uzeo preko mt:s, bilo je za očekivati naravno, jer je recimo i sobna temperatura sa proseka 22°C skočila na 26°C prosek, ume biti i više. Ako se koristi telefon duže od 20min u kontinuitetu, bez gejminga, počinje throttling. To je moje iskustvo, na žalost.

Ima i problem sa osvežavanjem, jednostavno ume da laguje. Tu falinku doduše ima većina telefona sa LTPO ekranom.

Do sada sam pisao i ovako i onako, ipak više hvalio telefon, zbog njegove kamere koja je zaista sjajna. Međutim, sada ovo počinje previše da mi smeta i da me iritira, ali ću morati da trpim još godinu ipo dana, jer sam uzeo preko mt:s.
Jedan moj drug ima S22 exinox, a drugi je uzeo iz hong konga S22 SD i oba se pregrevaju - isto smanjenje rezolucije i slicne tehnike. Izgleda da je takva cela klasa 2022.g. osim iphonea.
 
Postoje neke glasine da ce mozda Mate 50 serija biti predstavljena uskoro, mada se meni Mate serija bas ne svidja, vise iscekujem P60, ako ih i docekamo.
P50 Pro mi se svidja i dizajnerski sem sto je dobar telefon, ali dosta ima i zalbi u ovoj temi za njega, pitanje je da li je bolje mozda uzeti nesto drugo ili cekati Xiaomi sa Leicom za Evropsko trziste.
 
Колико ја могу да приметим, то је до последња два снепдрагона (888 и ген 1), а не до произвођача. Мислим на потрошњу батерије и на топлоту телефона. Дакле, првенствено треба чекати нови процесор
 


Evo kao sto sam ranije i rekao ovde, samo da stigne ovo kod nas i to će biti sve što meni treba jer kao sto sam i predpostavio kamere su skoro pa iste, a plus je flat screen sto mi je bolje.

500e na kp da bude i banja
 
Ono sto se meni posebno svidja kod P50 je sto je skoro istih dimenzija kao P20 Pro koji za moj ukus ima najbolje dimenzije za jedan smartfon, samo me cudi kako ga jos uvek nema u prodaji u Evropi.
 
Po meni P50 Pocket jedino ima smisla pazariti, dizajn je prva liga i unikat sto se kaze, ali ceka se korektna cena. Flip 3 je 500-550e za model od 256GB sto mu dodje skoro pa egal, ali je ekran i kvalitet izrade (imao oba u ruci, doduse u radnji) mnogo mnogo na strani P50 Pocket. Dimenzije isto velika prednost, ko voli, ili ko zeli da proba.

Kod P50 Pro se dosta menja situacija, po meni nema smisla davati tih 650-700e koliko je na KP, kad P40 Pro/Plus moze da se nadju 330-450e (vecina full mint u kutiji, a i baterija im je ok i nije za zamenu uopste, plus vecina je i u domacoj garanciji). P40 Pro Plus jos dolazi sa 512GB storage..
Skorije je bio na KP P50 Pro iz Kine, sa kutijom i sve, 512GB model, za nekih 600eur cini mi se, bez garancije, tu se vec covek razmislja malo sta uzeti, ali opet, davati 2x vise za nesto sa losijim zoomom (a to je ipak flagship, ne ide da je gori od prethodnika) je po meni stvarno suludo.

Kod ovih modela iz 50 serije me jedino privlaci to sto imaju daleko svetlije ekrane od P40 serije, sto je na suncu primetno, mada nije toliki dealbreaker. 5G tj. nedostatak istog, za onoga ko zivi u Srbiji nije problem sigurno naredne 2 godine, ali lepo je koristiti kad se ode negde i gde postoji zagusenje na 4G kad je u pitanju spic (bilo koji metropolitan area u vecim gradovima).
Ipak su P40 Pro i ostatak ekipe odlicna kupovina polovni, dok ne krenu P50 Pocket da se nude po iole prihvatljivim cenama (Z Flip cene) kroz par meseci.

O zvanicnim cenama nema razloga ni pricati.
 
Evo lepih vesti


jeste back to 14nm, ali bice to solidno sigurno.
 
To je zato sto ce se taj Kirin proizvoditi u Kini, i ograniceni su da pocnu u vecem proizvodnom procesu.
 
Kakav dizajn! Samo da reše problem sa baterijom. Huawei je za mene 7-8h SOT iskustvo.
 
Hajde 8h ne mora ali 7h SoT apsolutno. 6h minimum minimuma.
 
Trenutni SoT na P50 Pro je 4-5h, i to 80% je ova kraća varijanta. Tako da bi SoT od 7h bio zaista sjajan.
Međutim, upitan je malo kako taj SoT (baterija), tako i pregrevanje, sa SD 8 Gen 1 čipsetom. Sigurno da će biti nijansu bolje jer je TSMC, ali nisam optimista. Videćemo svakako kada se pojave prve objektivne recenzije tokom jeseni...

Na žalost, teško da ću biti u prilici da menjam P50 Pro pre druge polovine naredne godine. Kažem na žalost, jer kada stavim na vagu kvalitet kamera koje su odlične, i sa druge strane kratko trajanje baterije i pregrevanje pri normalnom daily korišćenju, jasno je da preovladava razočarenje.
 
Na žalost, teško da ću biti u prilici da menjam P50 Pro pre druge polovine naredne godine. Kažem na žalost, jer kada stavim na vagu kvalitet kamera koje su odlične, i sa druge strane kratko trajanje baterije i pregrevanje pri normalnom daily korišćenju, jasno je da preovladava razočarenje.
Podsecas me na L950 koju sam dugo imao. Cak se i redovno glasila na plazi jer joj je bilo toplo. :)
 
Nazad
Vrh Dno