Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Sot kod mene varira i zavisi od mnogo faktora. Kod mene je signal MTS problem i kad je ukljucen Auto 2d,3g,4g onda mi u mirovanju svuce po 10-15% preko noci. Verovatno se preklapaju bazne stanice i onda non stop menja. Kad ukljucim samo 2g onda ne svuce ni 1% za 8h.
Meni stara baterija godinu dana, i sada je oslabila jedno 15%. Najvise izdrzi 9h Sota bez 4G i iskljucene sinhronizacije.
Prosek oko 4h Sota sa 4G, i full google servisima, koristim i google duo koji svlaci bateriju sumanuto, osverljenje na 50%. Sve u svemu ne zalim se, jer se brzo puni, za 10, 15 min dopunim sa 20 na 60, 70% i teram dalje.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220121_104154_com.digibites.accubattery.jpg
    Screenshot_20220121_104154_com.digibites.accubattery.jpg
    92.9 KB · Pregleda: 43
  • Screenshot_20220120_215633_com.huawei.systemmanager.jpg
    Screenshot_20220120_215633_com.huawei.systemmanager.jpg
    53.1 KB · Pregleda: 38
Sot kod mene varira i zavisi od mnogo faktora. Kod mene je signal MTS problem i kad je ukljucen Auto 2d,3g,4g onda mi u mirovanju svuce po 10-15% preko noci. Verovatno se preklapaju bazne stanice i onda non stop menja. Kad ukljucim samo 2g onda ne svuce ni 1% za 8h.
Meni stara baterija godinu dana, i sada je oslabila jedno 15%. Najvise izdrzi 9h Sota bez 4G i iskljucene sinhronizacije.
Prosek oko 4h Sota sa 4G, i full google servisima, koristim i google duo koji svlaci bateriju sumanuto, osverljenje na 50%. Sve u svemu ne zalim se, jer se brzo puni, za 10, 15 min dopunim sa 20 na 60, 70% i teram dalje.
Ne znam da li ti je ukljucena usluga volte.. Ako nije nazovi svog provajdera da ti ukljuce tu usluga... Sa ukljucenim volte 4g mreza ce biti forsirana i nece biti tih prebacivanja toliko na 3g, 2g... A samim tim i baterija ce trajati duze... Probaj, nema sta da izgubis. Pricam iz licnog iskustva.
 
Jel preporucljivo punjenje baterije konvekcijalnim, sporim punjacem, i da li ima neke prednosti ili moze samo da naskodi?
 
Punjenje sporim punjačem ne može nikad da naškodi, prednosti svakako ima, pisano je više puta o tome.
 
Ja sam 100 posto primetio losije fotke na telefonu, manje ostre, nekada visoka rezolucija davala vidno ostrije slike narocito zoom, a sada ispade boljih 10mp i ostrijih cesto... A ni boje, kontrast nisu isti, nesto tu ne stima... Inace kamera cista ko suza, tu sam perfekcionista ne sme bude ni mrvica...
Dovoljno mi uporedim slike od pre god, dve... Iste lokacije, vremenski uslovi, da ne lupim ali 25 posto losije fotke.. I cesto preeksponirane, cim odem na editovanje i sama automatika galerije odma ponudi mnogo bolju fotku..
Mislim da namerno degradiraju kvalitet, da bi kupovali nove telefone, ipak je to kinez bato, kolko god bili nasa zuta braca... Daleko im kuca🤔
 
Lošije su definitivno nego što su bile, bar kod mene. Kontrast i clarity su previše napucani, oko objekata na fotografiji se javlja halo efekt i to baš izražen. Sa druge strane boje lica su nekako isprane, nema života u njima. Šteta, bila je odlična kamera... Ali kako bi nas naterali da kupimo novi uređaj :)
 
E lice posebno efekkat akvarel ispranosti cak i danju po suncu, nekada to bilo samo na nocnim... Nista, downgrade na 10ku
 
Imam jedno pitanje za bateriju cudan mi healt baterija?
 

Prilozi

  • 271716239_659140388774993_5177883906687847024_n.jpg
    271716239_659140388774993_5177883906687847024_n.jpg
    60.8 KB · Pregleda: 32
U teoriji toj aplikaciji treba sto vise ciklusa punjenja da bi stanje kapaciteta baterije bilo tacnije. Ne moze na osnovu 1 punjenja.
Sa stanovista prakse nikada nije ni priblizno tacna i nema veze sa vezom o tacnosti kapaciteta baterije iz puno razloga.
 
Kakva su iskustva sa jedinim zvucnikom na ovom telefonu? Jel normalno da pucketa kad se do kraja pusti fali i basa? Neki u mojem okruzenju imaju jeftine neke samsunge tipa A12 itd i na njima je primetno kvalitetniji zvuk jači.
 
Ja sam neko ko voli da menja telefone. Zadnjih par godina vrtim Huawei Oneplus i tako u krug. Verujte da posle ovog P30 Pro ne znam sta bih mogao uzet koji a da je ovako kompletan. Jos kad sam sa Mate 20 Pro presao na Oneplus 7T odmah u startu sam se pokajao i video koliko je bolja kamera i ekran kvalitet boja bili bolji na mate 20 pro. Jes da je 7T imao 90hz a mate 20 pro 60hz al je mate imao jaci ekran ostriji prikaz a o kamerama da ne pricamo.
Isti slučaj, uvek sam voleo da menjam telefone i da imam najbolji, sada dve godine p30 pro i nemam sta drugo da uzmem. Počeo sam unesto toga da menjam laptopove kao čarape i da kupujem brdo neke druge tehnike, sad ne znam sta cu s toliko "krša" 😁
Ja sam 100 posto primetio losije fotke na telefonu, manje ostre, nekada visoka rezolucija davala vidno ostrije slike narocito zoom, a sada ispade boljih 10mp i ostrijih cesto... A ni boje, kontrast nisu isti, nesto tu ne stima... Inace kamera cista ko suza, tu sam perfekcionista ne sme bude ni mrvica...
Dovoljno mi uporedim slike od pre god, dve... Iste lokacije, vremenski uslovi, da ne lupim ali 25 posto losije fotke.. I cesto preeksponirane, cim odem na editovanje i sama automatika galerije odma ponudi mnogo bolju fotku..
Mislim da namerno degradiraju kvalitet, da bi kupovali nove telefone, ipak je to kinez bato, kolko god bili nasa zuta braca... Daleko im kuca🤔
Jedno pitanje, da li si probao sa nekom drugom aplikacijom za kameru, tipa open camera? Ja znam da na njoj prednja kamera daje bolju sliku, posebno na p20 pro. Tačno se vidi čim slikaš sa fabričkom app da se malo pokvari kvalitet u odnosu na preview na ekranu. Baš su gamad sta rade sa tim sw updates. Ne Huawei nego svi, nisu džabe gubili na sudu ovi giganti
 
Sad jesam,Pise da ima 77% dal to tacno uopste
Za najtacnije, trebas isprazniti recimo do 3-4% i onda pustis do 100% i meriš. Pre toga obrises podatke sa prtethodnih merenja. Ili tako kako meriš i sad, samo ti treba više sesija punjenja da ocita tacnije. Pazi meni je baterija stara godinu dana i vec 15% slabija, ako nisi menjao do sada, a telefon vec ima po dosta godina onda je moguce da imas 77%.
 
Za najtacnije, trebas isprazniti recimo do 3-4% i onda pustis do 100% i meriš. Pre toga obrises podatke sa prtethodnih merenja. Ili tako kako meriš i sad, samo ti treba više sesija punjenja da ocita tacnije. Pazi meni je baterija stara godinu dana i vec 15% slabija, ako nisi menjao do sada, a telefon vec ima po dosta godina onda je moguce da imas 77%.
Nisam menjao telefon star preko 2.5 godina
Kupljen od kad izasao posle mesec dana
 
Da li je realno da još uvek imamo .174 zakrpu na telefonu sa oktobarskom bezbedonosnom zakrpom?
Ima li nekod da ima novije ažuriranje, koliko vidim ljudi primaju januarsku zakrpu, kod mene ništa još uvek...
 
Verovatno ce stici ujedno sa Emui 12 februara-marta. To bi trebalo da je poslednje vece azuiranje za P30 seriju.
 
Ali neverovatna mi je ona priča sa lošijim kvalitetom slika sa novijim softverima? Pa da li je moguće da je stvarno tako?
 
Da li je neko imao problem sa P30 Lite da mu se ekran malo odlepio na vrhu i odvojio od kucista i koje je najbolje resenje za to? Ostaviti ga tako ili da u servisu odlepe skroz i lepo opet ceo zalepe ili neka treca opcija..
 
Ali neverovatna mi je ona priča sa lošijim kvalitetom slika sa novijim softverima? Pa da li je moguće da je stvarno tako?
Glavna kamera mi je ok, kod mene je problem ultraširoka kamera. Ivice fotografije su izrazito izdužene i ružne, manjeg kvaliteta prikaza u odnosu na centar fotografije.
Fotografija ima nekako sferičan prikaz.
 
***** ti ovog kineza i sve redno...kako da promenim da VIBER backupuje na google a ne na sugavi huawei na koji inace i nece bekapuje jer pun cloud...
Cloud je 5gb, i magarac oce da mi bekapuje viber slike i snimke kojih ima 5 gb, i nema opcije da se iskljuci... Necu bre da mi dira slike, ocu samo backuo caskanja, pomagajte jer sam na korak da ga otresem o zemlju p30 pro!
 
Poslednja izmena:
***** ti ovog kineza i sve redno...kako da promenim da VIBER backupuje na google a ne na sugavi huawei na koji inace i nece bekapuje jer pun cloud...
Cloud je 5gb, i magarac oce da mi bekapuje viber slike i snimke kojih ima 5 gb, i nema opcije da se iskljuci... Necu bre da mi dira slike, ocu samo backuo caskanja, pomagajte jer sam na korak da ga otresem o zemlju p30 pro!
Pisano je već o tome u nekom od prethodnih postova. Iskljuci autoupdate aplikacija iz AppGallery. Onda lepo uđi na playstore i instaliraj viber azuriranje. Onda ide normalno na gdrive backup. Znači ništa ne briši, samo update sa playstora. U slučaju da se pogodila ista verzija Vibera sa play stora i AppGallery onda se strpi neki dan dok ne izađe nova verzija na play storu. A sto se tice backup slika, to sam podesi u Viber aplikaciji, rasčekiraj ih.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220128_133024.jpg
    Screenshot_20220128_133024.jpg
    88 KB · Pregleda: 19
Pisano je već o tome u nekom od prethodnih postova. Iskljuci autoupdate aplikacija iz AppGallery. Onda lepo uđi na playstore i instaliraj viber azuriranje. Onda ide normalno na gdrive backup. Znači ništa ne briši, samo update sa playstora. U slučaju da se pogodila ista verzija Vibera sa play stora i AppGallery onda se strpi neki dan dok ne izađe nova verzija na play storu. A sto se tice backup slika, to sam podesi u Viber aplikaciji, rasčekiraj ih.
Hvalaaaaaaa😎😎😎
 
Koja vam je aktuelna verzija na P30 Pro, za koji mesec? Meni 174 a kazu da ima novija januarska.
 
Nazad
Vrh Dno