Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Da li je neko upucen u skorasnja desavnja oko Harmony OS? Citam nesto po netu, mada nejasno napisano, i koliko shvatam, Huawei planira da nas (ukljucujuci P30 seriju, pa i moj Nova 5T) prebaci na Harmony bez da pita, tj ne ponudi opciju ostanka na GMS? Npr P30 u Kini je nakon februarske zakrpe poceo da se indetifikuje sa Harmony OS 2.0 ako sam dobro razumeo. Ako je tako, onda da gledam da prelazim na Iphone zbog servisa, potrebni su mi za posao, a i treba "namiriti" ostatak porodice sto nije lako, 4 soma €. 😂 Znam da je Harmony do sada bio zasnovan na Androidu, tj nema razlike, ali ne verujem da ce moci da rade GMS, i ostale americke apk meni itekako potrebne (gmail, whatsapp, insta, itd). jer zasto bi onda uvodili nesto poput Harmony ako sve ostaje isto. Takodje zanima me da li ste napravili update Telegram apk, nudi mi isti iz AppGallery jos od petka, ali nisam siguran da li radi na GMS ili se oslanja na HMS, jer kroz play store nema update istog pa da ne izgubim podatke, bitni su mi.
 
Ja koliko se sećam, negde sam pročitao, to i ako bude u drugim regionima van Kine, biće opciono, tj da će korisnici sami odlučiti da li prihvataju prelazak na Harmony ili ne. Bilo bi suludo da na taj način nateraju korisnike širom sveta da pređu na njihov OS uz gubitke google servisa i apps.
 
Ja koliko se sećam, negde sam pročitao, to i ako bude u drugim regionima van Kine, biće opciono, tj da će korisnici sami odlučiti da li prihvataju prelazak na Harmony ili ne. Bilo bi suludo da na taj način nateraju korisnike širom sveta da pređu na njihov OS uz gubitke google servisa i apps.
Da, koliko sam ispratio, to je priča. Nema nasilnog za stare korisnike
 
11.0.0.147
Post automatically merged:

Nema, koliko vidim, nista novo, mada , bio je tezak 247mb
 
I meni stigao Ota 147 kad sam ukljucio Vpn lokacija Mumbai. Videcemo sta su ubacili. Bitno da call recorder radi i sa ovom zakrpom.
 
Meni sa Vpn nikada nije upalilo. Evo upravo pokusao na P30 i nista. Mislim da je update vezan za hardver telefona. Ne znam kako tebi uspeva.
 
Koristim express Vpn i skoro uvek upali to da zavara Ota. Ali naravno da zavisi i od Imei broja, nekad i od operatera, a i od wifi mreze (sbb ili vucic) u sto sam se isto uverio.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210422_173319_com.expressvpn.vpn.jpg
    Screenshot_20210422_173319_com.expressvpn.vpn.jpg
    74.6 KB · Pregleda: 20
I meni je stigao Ota 147, Telenor (telefon je iz VIP-a).
 
Koristim express Vpn i skoro uvek upali to da zavara Ota. Ali naravno da zavisi i od Imei broja, nekad i od operatera, a i od wifi mreze (sbb ili vucic) u sto sam se isto uverio.
Svakako, Sbb, ovi drugi mi nisu nesto po volji. Nema ni preko Sbb ni Vip. Svakako ce stici.
 
Stigao februarski sigurnosni patch, preko Support aplikacije.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210425_204350_com.huawei.android.hwouc.jpg
    Screenshot_20210425_204350_com.huawei.android.hwouc.jpg
    77.6 KB · Pregleda: 15
Jel još neko ostao zaglavljen na 10.1.0.195 ? Pokušao sam promenom vpn na Indiju kao i promenom regiona u Support aplikaciji da dobijem emui 11 ali nema reakcije
 
Jel još neko ostao zaglavljen na 10.1.0.195 ? Pokušao sam promenom vpn na Indiju kao i promenom regiona u Support aplikaciji da dobijem emui 11 ali nema reakcije
Jednom sam tako ostao na nekojverziji i nista nije pomagalo. Cak i Huawei korisnicka sluzba nije imala resenje. Onda mi je clan ovde preporucio da probam kroz erikoveri i odmah je prijavio azuriranje. Preko erikoveri dobices azuriranje odmah. Samo pre toga napuni telefon na 100% i povezi se.
 
P30 lite...
Sinoc/nocas mislim da mi je updateovan na 10.0.0.448, nisam 100% siguran, cini mi se da sam juce u toku dana odlozio update jer mi baterija bila prazna, a jutros vidim da se restartovao tel preko noci, mozda je cak nesto i pisalo o update ali nisam obracao paznju jer jos ni oci nisam otvorio kad sam uzeo tel u ruke... Danas probao kameru i vidim da mi ne radi kamera, kada otvorim app sve crno i zablokira camera app, pa na kraju crashuje... ocistim cache camera app, ocistim cache galerije, ocistim cache systema i tako proradi zadnja kamera ali selfie kamera ne radi. Kada pokusam da prebacim na selfie, aplikacija crashuje... Probao sma i u safe modu i isto se desava... nisam ga jos factory reset jer me mrzi sve to da radim...

Da li mogu negde da vidim koji update i kad je odradjen?
Da li neko ima ideju kako ovo da resim a da nije factory reset? (svakako cu na kraju i factory reset da probam, mada po netu vidim da nije ni to resavalo probleme)
Mogu li nekako da uradim revert update-a?
Ili mozda neko ima neki drugi savet/ideju?
 
P30 lite...
Sinoc/nocas mislim da mi je updateovan na 10.0.0.448, nisam 100% siguran, cini mi se da sam juce u toku dana odlozio update jer mi baterija bila prazna, a jutros vidim da se restartovao tel preko noci, mozda je cak nesto i pisalo o update ali nisam obracao paznju jer jos ni oci nisam otvorio kad sam uzeo tel u ruke... Danas probao kameru i vidim da mi ne radi kamera, kada otvorim app sve crno i zablokira camera app, pa na kraju crashuje... ocistim cache camera app, ocistim cache galerije, ocistim cache systema i tako proradi zadnja kamera ali selfie kamera ne radi. Kada pokusam da prebacim na selfie, aplikacija crashuje... Probao sma i u safe modu i isto se desava... nisam ga jos factory reset jer me mrzi sve to da radim...

Da li mogu negde da vidim koji update i kad je odradjen?
Da li neko ima ideju kako ovo da resim a da nije factory reset? (svakako cu na kraju i factory reset da probam, mada po netu vidim da nije ni to resavalo probleme)
Mogu li nekako da uradim revert update-a?
Ili mozda neko ima neki drugi savet/ideju?
Uz cache obrisi i podatke kamere pa probaj. Ako ni to nece cudi me da je do softvera, to bi bio prvi put da je veliki bug u emui-u. Imas u Hisuite rollback na pretjidni OS za tvoj telefon, ali to brise sve podatke. Takodje, mozes da pregazis postojeći build kroz erecovery, tu ne brise nista, ali pitanje dal ces sa tim dobiti nesto.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210427_212812_com.android.settings.jpg
    Screenshot_20210427_212812_com.android.settings.jpg
    37.7 KB · Pregleda: 7
probao sam da obrisem i podatke, naravno... i dalje je sve isto...
imam revert ali samo na 9.x verziju... ja bih samo poslednji security patch da obrisem... Probacu i ovo poslednje sto si rekao ali koliko se secam, nisam imao opciju da uradm tako nesto iz tog menija volume up + power button (eko je to taj eRecovey)
 
probao sam da obrisem i podatke, naravno... i dalje je sve isto...
imam revert ali samo na 9.x verziju... ja bih samo poslednji security patch da obrisem... Probacu i ovo poslednje sto si rekao ali koliko se secam, nisam imao opciju da uradm tako nesto iz tog menija volume up + power button (eko je to taj eRecovey)
Imas kod mene tutorijal kako da udjes u tu opciju pa probaj
 
probao sam da obrisem i podatke, naravno... i dalje je sve isto...
imam revert ali samo na 9.x verziju... ja bih samo poslednji security patch da obrisem... Probacu i ovo poslednje sto si rekao ali koliko se secam, nisam imao opciju da uradm tako nesto iz tog menija volume up + power button (eko je to taj eRecovey)
U zadnjim update-ma nesto se desava sa Huawei, mnogo korisnika se zali na bugove. Inace, cudi me da obican security zezne stvari. Ono sto bi ti ja preporucio je da pokusas prvo sa erikoveri, supruga nakon azuriranja na EMUI 11 P30 imala dosta bagovo i resilo je provlacenje. Da se ne opterecujes hard resetom odmah.
 
Jel proverno eRecovey ne mora da obrise sve podatke?
Na Huawei sajtu pise da brise sve eRecovery
Nista nije obrisao. Imao sam P30 Lite koji je zaglavio na nekoj verziji softvera i nije zeleo da se apdejtuje i onda sam iz rikoveri azurirao, nista nije obrisao. Pre nekoliko nedelja supruzi na P30 provukao Emui 11 opet kroz erikoveri i nije nista obrisao. Kao da nije ni bilo provlacenja softvera opet, sve ostalo. E sada, za potpunu potrvrdu sacekaj da ti jos neko odgovori, sto se mene tice tu garantujem 100% da nije obrisao nista.
 
samo da backupujem sve i probacu eRecovery... nadam se za 20min
 
i uradio eRecovery - nista nije obrisano, kamera i dalje ne prebacuje na selfi kameru. Uradio facotry reset i i dalje nista... izgleda da je crkla...
 
Jednom sam tako ostao na nekojverziji i nista nije pomagalo. Cak i Huawei korisnicka sluzba nije imala resenje. Onda mi je clan ovde preporucio da probam kroz erikoveri i odmah je prijavio azuriranje. Preko erikoveri dobices azuriranje odmah. Samo pre toga napuni telefon na 100% i povezi se.
Kada uđem u erecovery i povežem se na wifi, posle kratkog vremena dobijem obaveštenje Get package info failed... šta bi mu to značilo ?
 
Nazad
Vrh Dno