Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Ssrki, hvala, badge je reč koje nisam mogao da se setim :)

Nikola mJet, ne znam za pre update, već opšti utisak mi je da je zvuk iz slušalice vrhunski. Ali, opet ali, ako je dovoljno glasan da ja dobro čujem, čuju ga i ljudi u mojoj blizini. Ako utišam da se ne čuje okolo, onda ga i ja jedva čujem. Kao da nedostaje nekoliko podeoka za Volume.

Brightness sam na Samsung oduvek držao na automatski. Na P30PRO sam bio prinuđen da to isključim. Promenim ugao telefona dok kucam poruku, on zatamni, vratim ugao, on pojača. Zavisi gde sam u odnosu na izvor svetlosti u prostoriji, kao strob da gledam.
 
Koji wireless charger preporucujete za P30 pro? :)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


Njihov QC-60.
df6cfc7c7d73329a6eb71993a94ef2e8.jpg


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Registrovao sam na jedno ime (firmino) više brojeva od različitih ljudi, ali kad mi stigne poziv piše samo ime firme a ne i detalji iz tog imena, može li da se napravi nekako ovo da na poziv piše i ko je tačno od tih brojeva jer u imenik tog imena su navedeni detalji.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Hvala, druze. :)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Nema na čemu. Nije baš jeftin (8000 din u njihovoj radnji u ušću) ali itekako služi svrsi . Ima i drugih prouzvođača od "žutih" do "rumenih" ali ipak je sigurnije kupiti nešto što je proizvođač namenio uređaju nego se igrati sa ostalim... To mu dođe kao kad neko kupi auto od 50-60.000+ eura pa mu ugradi plin "da manje troši" [emoji23]

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Nema na čemu. Nije baš jeftin (8000 din u njihovoj radnji u ušću) ali itekako služi svrsi . Ima i drugih prouzvođača od "žutih" do "rumenih" ali ipak je sigurnije kupiti nešto što je proizvođač namenio uređaju nego se igrati sa ostalim... To mu dođe kao kad neko kupi auto od 50-60.000+ eura pa mu ugradi plin "da manje troši" [emoji23]

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Ili ugradi Boe ekran umesto da uzme Samsungov [emoji23]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Posle 3 dana na P30PRO, baterija je ludnica. Nekih 50+ sati, SOT 8.37.

Od mana, pored veličine, još nisam navikao na dialer.
Dialer je prilično jednostavan. Bez podešavanja. Navikao sam na Samsung slide levo/desno za poziv/poruku. Jel ima neka preporuka za Dialer sa tom opcijom?
 
Meni baterija je isto ludilo od kada sam presao na 10ku.Meni ceo dan ukljucen always on,osvetljenje na nekih 70%,sinhronizacija svega(dva maila),fb,insta,neka igra koju igram,skoro ceo dan sam na mobilnom internetu,cak mi i lokacija dosta puta ukljucena po pola dana i guram 7-8 sati sot.
Nisam radio fabricki reset posle update samo sam obrisao cache.
 
Ali sad ni nema opcije za brisanje cash-a kod kimbunacije volume up+power

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
 
Imam jedno pitanje. Kupio sam pre par dana P30 pro. Medjutim, drugo vece cini mi se da mi se azurirao sistem i od tada kao da je ekran tamniji, ne mnogo ali ipak kao da je smanjeno osvetljenje. Jel zna neko sta bi moglo biti? Drug ima isti telefon i bas smo danas poredili, vidi se golim okom da je tipa kod mene skroz bela pozadina malo tamnija.
 
Da li valja za p30lite
910763a56b4c5c566a7bc7b2b5602851.jpg


Poslato sa MAR-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Imam jedno pitanje. Kupio sam pre par dana P30 pro. Medjutim, drugo vece cini mi se da mi se azurirao sistem i od tada kao da je ekran tamniji, ne mnogo ali ipak kao da je smanjeno osvetljenje. Jel zna neko sta bi moglo biti? Drug ima isti telefon i bas smo danas poredili, vidi se golim okom da je tipa kod mene skroz bela pozadina malo tamnija.

Stavite ručno oba telefona na minimalno/maksimalno osvetljenje ekrana, pa uporedite.

Ja sam bio prinuđen da isključim automatsko svetlo, jer radi kao strob. Kod Samsunga mi je to uvek perfektno funkcionisalo. Na P30PRO sam stavio na malo ispod 50%. Videću šta ću da radim kada budem više vremena na prirodnom svetlu
 
Rucno smo i stavili, nije bilo automatsko. Na maksimalnom osvetljenju kod druga je bela bela, kod mene je nekako sivkasta. Nije sad to neka ogromna razlika ali se primecuje. Prosto kao da je osvetljenje smanjeno za par procenata.
 
Stigla desetka i na p30 lite

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
 
Utisci?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ažurirano na p30 lite. Sve radi super, ali slučajno sam video da mi fali aplikacija Downloads. Da li je to i kod drugih ili je kod mene problem?
 
Opet ja. Juče sam pričao o problemu slabijeg osvetljenja na p30 pro. Danas sam otisao tu do jedne obliznje poslovnice i uporedio i sa izlozenim modelom. Definitivno je kod mene tamniji ekran. Pa me sad zanima šta činiti. Da li je to neki problem ili prosto ugradjuju različite ekrrane pa se zato i javlja ta razlika izmedju telefona. Čitao sam nešto o samsung ekranima, nekim BEO... Nisam baš u toku sa celom tom pričom. Telefon je kupljen u VIP-u. Išao bih da reklamiram ali me zanima kakva je procedura kod njih. S obzirom da mi je telefonm kupljen pre par dana jel oni zamenjuju za nove ako se utvrdi da zaista postoji problem. Mislim besmisleno mi je da mi popravljaju telefon star 4 dana. I da li se u tom slučaju dobija novi originalno upakovan ili oni zamenski refabrikovani ili kako ih već zovu.
 
Ako razlika nije preko 10% ne diraj, razliciti ekrani idu u telefone u zavisnosti koji dobavljac je isporucio u tom momentu. Nije to nista strasno i neobicno. Ako je razlika velika nosi na reklamaciju, ali izricito trazi da se u zapisniku zavede da hoces zamenu uredjaja nikako popravka. Takodje ako si uredjaj dobio na adresu imas pravo u 14 dana da odustanes od ugovora i vratih ga bez ikakvih problema.
 
Idi obavezno i trazi novi, imas pravo. Jos ako tamo u poslovnici imaju isti a da je razlika u ekranu, odmah ces im i pokazati.

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
 
Pa nije sad neka drastična razilka. Ali ono prosto se primećuje da je tamnije, najviše kod bele boje se uoči razlika. Evo slikao sam, ovo je kad je osvetljenje pojačano na maksimum, mada ne znam koliko tako može da se proceni.

https://www.dodaj.rs/images/IMG_9510.jpg
 
Me vidi se ovako nista. Slikaj pored nekog drugog, ili probaj reklamiraj ako hoces al vrvt ce te odbiti ako nije drasticno.
 
@DaaM
Proveri da li je uključen "natural tone", možda je razlika u prikazu posledica tog podešavanja.

Sent from H8266
 
Opet ja. Juče sam pričao o problemu slabijeg osvetljenja na p30 pro. Danas sam otisao tu do jedne obliznje poslovnice i uporedio i sa izlozenim modelom. Definitivno je kod mene tamniji ekran. Pa me sad zanima šta činiti. Da li je to neki problem ili prosto ugradjuju različite ekrrane pa se zato i javlja ta razlika izmedju telefona. Čitao sam nešto o samsung ekranima, nekim BEO... Nisam baš u toku sa celom tom pričom. Telefon je kupljen u VIP-u. Išao bih da reklamiram ali me zanima kakva je procedura kod njih. S obzirom da mi je telefonm kupljen pre par dana jel oni zamenjuju za nove ako se utvrdi da zaista postoji problem. Mislim besmisleno mi je da mi popravljaju telefon star 4 dana. I da li se u tom slučaju dobija novi originalno upakovan ili oni zamenski refabrikovani ili kako ih već zovu.
Imas pravo na zamenu za nov uredjaj do 6 meseci. Sta god da ti smeta na telefonu, tj sta god da se razlikuje od ostalih modela. Dobices nov uredjaj 100%. Stim sto to neces dobiti odmah u Vip-u. Nego posalji u ovlasceni servis, navedi problem koji imas i ZAHTEVAJ ISKLJUCIVO NOV UREDJAJ!
Dobices nov uredjaj za par dana.
Ako telefon ostavis u Vip onda ne ocekuj da ti odobre garanciju pre 20ak dana pa i vise.
Znaci moja preporuka je odmah salji u ovlasceni servis. Nikako preko Vip-a.

S10+
 
Nazad
Vrh Dno