Šta je novo?

Huawei p10 lite ili sony xperia A1

voki88

Cenjen
Učlanjen(a)
08.11.2014
Poruke
1,645
Poena
110
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5 12400f,noctua nh14
Matična ploča
MSI B660M BAZOOKA
RAM
2X8 DDR4 3200mhz viper
GPU
Gigabyte rtx 2080 super
Storage
1tb nv2 m.2 kingston,ssd 240 kingston,1tb toshiba
PSU
Cooler master 750w
Kućište
MS titan pro
Monitor
AOC CQ27G2U/BK 2K 144HZ ADAPTIV SYNC
Mobilni telefon
a52
Pristup internetu
  1. Optički internet
Koj mob od ova dva bi mi preporucili. Cenovno su veoma slicna. Ja se bas toliko ne razumem i nisam zaludjen telefonima i ne igram igre uopste na njima. Volim da je kamera dobra kao i ekran.
Gledao razne klipove ali jednostavno ne mogu da se odlucim. Sony me nervira sto nema FHD rezoluciju ali me se cini da je kamera bolja od Huaweja. Dok ovaj ima FHD rez. i veci ekran.
Ako moze pomoc jos bolje ako poseduje neko ove mobilne pa da mi kaze sta i kako.
Da kazem da bi telefon uzeo preko mts-a.
Inace koristim G2 koj je legenda i dan danas me sluzi odlicno samo mi dosadio malo :D
Ako moze tema da se prebaci u sta kupiti zeznuo sam se mislio sam da sam tamo postavio post. Izvinjavam se moderatorima.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ajde ne spamuj i ne troluj, hvala.

Voki, imas P10l izlozen u Vipu u Merkatoru, verovatno ima i u centru, nisam ulazio. Najbolje da sam pogledas oba telefona uzivo i odlucis.

Na strani Sonija je samo kamera.
 
Poslednja izmena:
Ajde ne spamuj i ne troluj, hvala.

Voki, imas P10l izlozen u Vipu u Merkatoru, verovatno ima i u centru, nisam ulazio. Najbolje da sam pogledas oba telefona uzivo i odlucis.

Na strani Sonija je samo kamera.

Na strani sonja je kamera i kvalitet uredjaja. Cak je i ekran na soniju kvalitetniji. Odlican prikaz boja,osvetljenje na dnevnom svetlu odlicno.stvarno odlican ips ekran. Trcim maratone pa koristim aplikacije za treninge i odlican prikaz sa dnevnim svetlom. Jedino sto nema fullhd hd ali to se ne primecuje na ekranu od 5 inca.svakako i Huawei je dobar telefon cim ima toliko pohvala pa neka proba oba modela i uzme onaj koji mu vise odgovara.
 
Ne moj se pobijete oko telefona :D
Ivane pogledacu obavezno nadam se da mts ima izlozene oba modela mada bi voleo i xa1 ultra da vidim uzivo. Svakako ima da pogledam dobro i odluciti sta cu.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ne moj se pobijete oko telefona :D
Ivane pogledacu obavezno nadam se da mts ima izlozene oba modela mada bi voleo i xa1 ultra da vidim uzivo. Svakako ima da pogledam dobro i odluciti sta cu.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Naravno obavezno pogledaj oba modela u zivo.vidi sta ti je bitno na telefonu pa odluci. Kamera, dizajn, manji ili veci ekran,cipset...ja vise volim telefone manje dijagonale. Zgodan mi je
 
Ja nemam ovaj Sony, ali imam m4 Aqua. Za njega su isto bili katastrofalni komentari, da se greje, kvari i ne znam sta jos. Ja ga imam jos malo pa 2 godine i apsolutno ni jedan problem nisam imao, pogotovo od kako je dobio azuriranje na android 6.0.1. Radi fantasticno, ekran je isto 5" hd, baterija je 2400mah. Mozes da pogledas na gsmarena test baterije, endurance rating je preko 80 sati, to je fantastican rezultat. Evo i meni sad SOT je izmedju 3-5 sata uvek, iako ga imam 2 godine, koristim ga non-stop, lokacija i internet ukljuceni stalno, viber, google asistent, live wallpaper i jos neke aplikacije koje dosta trose. Kada koristim wifi, SOT je preko 5 sati. Znaci to koliki je kapacitet baterije nije toliko bitno. Ekran je isto odlican, ja ne vidim nikakve pixele niti imam bilo kakvu zamerku. Kvalitet izrade isto, bukvalno je kao nov.
Pre dve godine ni ja nisam hteo sony bas zbog komentara, odem u Vip, planirao sam da uzmem galaxy a3 (prva serije, ekran nije ni hd, 1.5gb ram, gotovo u svemu losiji). Onda mi decko sto radi rekao da uzmem bolje sony, poslusao sam ga i nisam se pokajao.
Uzmi pogledaj testove na internetu za modele koje te interesuju, pogledaj telefone uzivo pa odluci...
 
Soni je mislim na svetskom trzistu zastupljen oko 3 posto zbog visoke cene uredjaja. I u sony se na to ne obaziru. Verovatno im nije ni cilj da budu u vrhu. Furaju svoj prepoznatlji dizajn i svoje uredjaje prave zbog svojih fanova koji vole te sitne detalje i stil. Kvalitet i pouzdanost je siguran.
 
Iskreno, M4 Aqua je katastrofa.
P8 lite je klasa za taj telefon sto se tice performansi, kamo li P10 lite.
 
P8 lite star 7-8 meseci koji je brat uzeo je radio kao i prvog dana, tada uzet M4 Aqua(koji je uzeo njegov otac) je kocio, imao je primetan lag pri svemu i nista nije bilo tecno kako je to na P8l i kod mene na P9l.
 
Iskreno, M4 Aqua je katastrofa.
P8 lite je klasa za taj telefon sto se tice performansi, kamo li P10 lite.

P8 lite je losiji od M4 Aq, ako je ovaj poslednji uredno HR-ovan :) Tj. oba su krsine za prosecne korisnike koji ne znaju da rukuju sa androidom (klikovi na one glupe ''virus'' reklame, ako ne rade HR posle apdejta, boosteri/cleaneri itd).

Znam da imas Huawei i da si fan ali reci da je bilo koji Huawei klasa za neki sony je totalno neozbiljno, posebno kada je softver u pitanju :) Mada ja mislim na stari P8l, on je totalni raspad mada i M4 Aq. moze da radi ocajno, kao i svaki mid/low android ako ga neiskusan korisnik unakazi.

M4 Aq. je vec mator telefon sa istorijom hw problema pa ga nikada ne bih kupio pored polovnih Z2/Z3 koji su mnogo bolji i od M4 Aq. i od svakog Huawei-a u tom cenovnom rangu.
Ko hoce svez softver/Nugat (7.1.1), umesto LP/MM, moze da flesuje lineage i da za 100-120e dobije odlican fon sa svezim sw a sve to uz i dalje solidnu autonomiju.
 
Poslednja izmena:
P8 lite star 7-8 meseci koji je brat uzeo je radio kao i prvog dana, tada uzet M4 Aqua(koji je uzeo njegov otac) je kocio, imao je primetan lag pri svemu i nista nije bilo tecno kako je to na P8l i kod mene na P9l.

Da li mozes konkretno da kazes sta to koci i laguje na m4 aqua? Ovo pitam posto sam video dosta takvih komentara, dok se meni to nije ni jednom desilo (niti radim za sony, niti sam njihov fan, pa da sad ispadne da ih hvalim). Razumem da neki ljudi igraju mnogo igrice, pa se telefon mnogo greje, pa crkne ploca, ali stvarno nisam ni jednom primetio da laguje. Imam konstantno slobodno manje od 500mb interne memorije, kartica 32gb class 10, tu je slobodno oko 1gb, da ga ne gasim 2 meseca, ni jednom ne bi secnuo niti bilo sta, nemam razlog da lazem. Kad sam ga uzeo, tad je hteo da se restartuje ponekad, medjutim ubrzo su stigla azuriranja i to je reseno. Posle azuriranja na 6.0.1, bukvalno ni jedan problem nisam imao, zato mi i nije jasno zasto se ljudi zale, ne verujem da samo ja imam ispravan primerak.

Sada u vipu mislim da ima samo 2 modela Sony telefona, ako bude neki novi za 2-3 meseca, vrlo verovatno bih uzeo ponovo sony (uzeo bih i ovaj isto).
 
@alphablue

Jednostavno mi nista nije bilo tecno, skrolovanje kroz aplikacije, otvaranje i zatvaranje app drawer, animacije, nista nije bilo tecno, sve na def. podesavanjima.
 
Voki el si pogledao neki telefon?
Pogledao sam p10 lite i xa1 ,ultra nema nigde samo da se poruci. Xa1 nisam ga video upaljenog nego je ugasen to me jedino nerviralo inace svidja mi se izgled.10lite je bio upaljen i lepo izgleda . jedino u mts kada sam pitao da li mogu da uzmem telefon jedana radnica mi rekla da ne mogu zato sto sam koristio promociju. Danas sam otisao na drugo mesto i rekli mi da mogu samo teba da obnovim ugovor. Videcu na tamo samo bi voleo ulzra da vidim uzivo i ako mi mts dozvoli mislim da bi mozda uzeo ultra ali videcu.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Pogledao sam p10 lite i xa1 ,ultra nema nigde samo da se poruci. Xa1 nisam ga video upaljenog nego je ugasen to me jedino nerviralo inace svidja mi se izgled.10lite je bio upaljen i lepo izgleda . jedino u mts kada sam pitao da li mogu da uzmem telefon jedana radnica mi rekla da ne mogu zato sto sam koristio promociju. Danas sam otisao na drugo mesto i rekli mi da mogu samo teba da obnovim ugovor. Videcu na tamo samo bi voleo ulzra da vidim uzivo i ako mi mts dozvoli mislim da bi mozda uzeo ultra ali videcu.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Ajd pa kad uzmes fon da podelis sa nama utiske
 
Ocu samo da me ne za**** mts nesto iznervirali me mnogo juce. Inace ato se mobilnog tice bas cu se namuciti koj da odaberem.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Narucio sam xa1 ultra pa cemo da vidimo. Video sam ga uzivo telefon je ludilo ogroman ekran fenomenalan sve je odlicno samo velicina je zajebana. I videcemo kak9 ce se pokazati

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Jos uvek cekam da stigne telefon prosle subote sam narucio i jos nije stigao. ocekivao sam da stigne ove nedelje pre nego sto odem na more ovako kada dodjem tada cu ga preuzeti.
 
Samo da javim da sam odustao ne zato sto sam hteo nego sto ovi u mts nemaju ultra verziju videcu onda za kes da ga kupim ali to ce da saceka nekoliko meseci.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno