Šta je novo?

Huawei Nexus 6P

Таман могу да се похвалим да је мој нексус издахнуо... :lupko:
Прво сам успео да га спасим из бутлупа и радио је са 4 језгра, а сад се само угасио.
Све је покушано, носио сам код другара у сервис, црко скроз...
 
Eto jobla&gibo delovi, zulu ruke i napraviće se jedan 6P koji radi :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ima li fora da se spreci crkavanje telefona ili jednostavno random ide i koliko imas srece?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Crci ce svi, pre ili kasnije, većina su odavno pokojni

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Koja greota za takve telefone. Ortak ima Nexus 5X, znaci i njemu ce u vecna lovista pre ili kasnije.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Čudno da mu je i izdržao do sada, ja kao neko to troši telefon moj 5x je crkao pre godinu i mesec dana (bratov pre godinu dana), a sestrin tek prošle nedelje. Tako da ako ga manje opterećuje duže će držati ali kraj mu je zagarantovan

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Сад имам неки алкател пикси, не знам како људи уопште користе такве телефоне :zgran:
Кад год морам да нешто урадим на телефону, имам жељу да га одвалим о под :d
Иначе телефон је отишао једном момку са форума, Лазар рече да се зове, не знам сад како му је тачно ник :)
 
Сад имам неки алкател пикси, не знам како људи уопште користе такве телефоне :zgran:
Кад год морам да нешто урадим на телефону, имам жељу да га одвалим о под :d
Иначе телефон је отишао једном момку са форума, Лазар рече да се зове, не знам сад како му је тачно ник :)
Tesko je sa Nexusa preci na bilo koji telefon, a kamoli na te krseve. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ужасно, али мораћу неколико месеци да преживим док се не дође до пара... :D
 
Bilo je dobrih, sada su sve malte ne iste. Danas sam narucio za coveka sa foruma na kp, cena je cak isplatljivija nego sa alija, pa javim(o) kakva je sutra.

Послато са Pixel 2 уз помоћ Тапатока
I kakva je?
I mene ovo zanima.
Da li se razlikuje od one sa alija?
Jesi li joj možda merio težinu?
 
I kakva je?
I mene ovo zanima.
Da li se razlikuje od one sa alija?
Jesi li joj možda merio težinu?
Prvo smo narucili original (nadao sam se da nije original, vec kao one sto su narucivali ovde da smo lici, ali zapravo je bila original i krs je naravno, pa smo vratili), a zatim teracell. Ova druga je ok, 46gr, ali svakako bolja od originala. Ima cak i garanciju kod nas. Iako je prelepljeno teracell preko nje, zapravo je sve to isto.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
мене служи нова батерија (са Алиекспреса) баш добро, чини ми се боље него оригинал, мада је могуће да сам тада више проводио на телефону, сада мање... сада ми је 50% пуна капа за један дан, а често ми треба и мање... то је око 2 сата упањеног екрана... дневно... опет много, али...
ево на 111% после скоро 4 месеца... Screenshot_20180721-110101.jpegScreenshot_20180721-110132.jpegScreenshot_20180721-110204.jpeg
 
https://youtu.be/NkJzgtSR4wI

Odlično poređenje kamera četri generacije guglovih uređaja. Neverovatno koliko se dobro nosi 6p sa mlađim modelima. Naravno da je napredak vidljiv, naročito u video stabilizaciji, brzini okidanja, fokusu..
 
Pa nije neverovatno, 6P cak ima i malo veci senzor od najnovijih Pixela a kroz hdr+ je prakticno izvucen maksimum. Noviji modeli mogu da budu bolji samo na drugim poljima koja si i naveo + Top Shot, verovatno dual ili triple cam setup sledece godine (super-wide + telephoto), mozda i 960fps 1080p (DRAM senzor) + AF burstovi.. ali ni takva primarna Pixel kamera u P&S modu nece biti primetno bolja od 5X i 6P :)
 
Poslednja izmena:
Uz sve to zadnji post u temi iz jula meseca a nekada tako popularnog fona :)
Izgleda da je sd810 poplasio sve korisnike da prodaju uređaje pre vremena a malo su se i razmazili pa se menjaju telefoni i posle godinu dana iako im ništa ne fali ;-)
 
Radi 6p ko sat i dan danas :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ja sam svoj ostavio kevi letos, niko ovde nije hteo da ga kupi. Radi ko lutka i dalje...
 
Koliko sam hteo ovaj telefon...*mjau**mjau**mjau*, Huawei...nije bas da se LG nesto proslavio, ali eto.
I dan danas razmisljam da ga kupim...
 
Bilo ga je baš teško prodati i ne mogu reci da mi nije zao, ali barem je otišao kod jednog cool lika koji zna sta je nexus. Bio je vec skoro 2 godine star tako sam morao da ga prodam ali verujem da mu je camera bolja od mnogih današnjih kamera koje se hvale kao neki breakthrough [emoji2]

Sent from my budget Pixel A2
 
Samo zbog veličine sam prodao(jedva) moj 6P, inače da je manji(kao Pixel, Pixel 2), ni pod razno ga ne bih prodao.
 
Jel probao neko da ubaci android 9 na 6P?
Vidim da na androidu 9 ima brutalan "Portret mod", a od skoro i"Night sight" za kameru Pixel-a 3 koji mogu da se ubace... Bar tako piše po netu... Da li je pametno ovo pokušavati? :)
 
Koji je to tačno rom pošto zadnji put kad sam gledao svi pie su bili beta pa nisam hteo da isprobavam?
 
Znači moguće je. Razmišljam o ovome, nisam to nikad radio, ali kontam da se može naći tutorial na netu. Night sight je prebutalan, a i portret mod bi mi dobro došao :)
Postoje li neke loše strane ili posledice ako se 6P root-uje na Android 9?
 
Ako ti se ne sviđa kako radi uvek možeš vratiti fabrički rom. Proces je krajnje jednostavan.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Portret možeš da imaš i sad, samo skineš neku modovanu gcam, a i night sight će verovatno biti portovan uskoro.
Ali ja bih svakako išao na Pie, kad si već na nexusu i imaš mogućnost.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Modovana gcam se zove "Camera NX".
Instalirao sam je, verzija 7.4 iz Marta 2018.
Ima u sebi portret mod, a i hdr+ radi :)
Ne treba rutovati telefon, samo se skine fajl i instalira.
Verovatno će neko sa xda napraviti novu verziju koja će uključivati Night Sight jer se on tek skoro pojavio :)
 
Pa nx kamera postoji maltene od kad i 6p, ništa novo.
Probao sam 9.0 android od statix, ja to duže od 2 sata nisam mogao da gledam u telefonu. Probao uglavnom zbog te "modovane" kamere sa pixel 3. Probao i vratio se, ima tu još da se radi a i ja sam se nekako navikao na stock na 6p..
 
Nazad
Vrh Dno