Šta je novo?

Laptop Huawei Matebook D14

Koji laptop kupiti?
memorija ne može da se širi (SSD može da se menja) i problemi sa wifi i zvukom pod linuxom, za sada nerešivi. ja sam gledao D15 sa Ryzenom jer je superretkost da 15" nema numeričku tastaturu plus centriran touchpad (jeej!), ali je eliminisan zbog navedenog. za detalje pogledaj review na notebookcheck.net
 
Ja imam D15 Intel i5-1135G7 8GB/512GB. Tanak, lagan, ekran fantastican, Tastatura i zvucnici nista specijalno, prosek za laptopove. Jedino bezveze je sto je kamera u tastaturi. O trajanju baterije ne mogu da sudim jer sam ga samo par puta koristio na bateriji i zavrsio mi je posao (3D modeliranje i 3D stampa). BIOS skoro da i ne postoji jer ima samo par podesavanja. Za surf, multimediju i office, sasvim dovoljan. Za bilo sta ozbiljnije bolje gledati nesto drugo.
 
Sutra mi stiže D14 pa pišem utiske. Nadam se da ce ispuniti moja očekivanja :)
Meni su najbitnija kompaktnost I baterija. Biće mi mobilni lap top pošto kući na stolu stoji 17-ca koju. Nameravam da zadržim.
Za 300e teško mogu naći nešto bolje
 
Juče mi stigao Lap top pa da napišem prve utiske.
Prvo izrada koja je fenomenalno za ovu klasu, niata ne krčka i ne uvija se, tastatura isto jako dobra i zgodna.
Ekran je ok, neogu da.kazem nešto previše ali nemam neke zamerke. Napolju ga nisam po suncu koristio pa ne mogu nešto više reci.
Ono što mi upalo u oci da sistem diže za 3 - 5 s od startovanja, bas brzo startuje. Kao da je u stendbaj a ne ugašen. Ventilator se pali povremeno i nije glasan. Moj stari lenovo idea Pad od 13" (intel 7200u,8gb ram) je mnogo glasan i bas se često pali.
Na kraju baterija na prvu lepotu odlična, posle 2 sata surfa, YT I prebacivanje fajlova je pala samo na 84%
Za moje potrebe trajaće 6-7 sati što je sasvim ok.
Svestan sam i mana lap topa kao što su ne mogućnost nadogradnje ili čudan ugao kamere ali meni to ne smeta ( kameru na lap topu ne koristim a ni ne dogradjujem ni lap topove koji imaju tu mogucnost
 
Poslednja izmena:

Ima li neko iskustva. Najviše se zanima Baterija kakva je. Inače treba mi kao svakodnevni ultra prenosni book.
Naviše će se koristiti za surf, multimediju, office...
Ja sam uzeo u junu:

Bio je 1090 evra u Mediamarktu. Za 3 meseca korišćenja sam i više nego zadovoljan. Nisam našao ništa što bi mi smetalo.
 
Tvoj je jači model ali i košta duplo. :)
Sto se mene tice mogli su da stave bar josdan usb C port ali dobro, ima jedan C i 2 A i naravno HDMI kome treba
 
Nazad
Vrh Dno