Šta je novo?

Huawei Mate 40

To mi nije problem, jedino me nervira sto nemam kako, ako je uopste izvodljivo, prebaciti sve sa vibera na m40p kad uzmem..
Ostalo mi stvarno nije potrebno, niti zavisi od gs..
 
Ako možeš bez gs i nisi ovisan od njih, koristiš telefon 90% za fotkanje i bitna ti je baterija i kvalitet signala, idi na mate 40pro. Ako ti je bitan video, društvene mreže i Google servisi, ne bi trebalo da prelaziš na Huawei
 
Nisam ovisan od njih..a jos manje drustvene mreze, cisto zbog posla ih koristim i malo za zezanje..
Najvise signal, fotkanje..a i video su poprilicno poboljsali u odnosu na pre..bar koliko sam video po recenzijama..
 
Video je značajno poboljšan ali je i dalje najgori od svih premium konkurenata. Mate 40 pro je odličan telefon ali ne sme da košta toliko koliko košta sa nedostacima koje ima.
 
Slazem se za nedostatke..ali takodje ni ova Ultra ne sme da kosta toliko a da jurim signal po dvoristu..
 
I šta kupiti onda danas, mi ultru cija baterija propadne cim ukljucis kameru? Ne znam, zato sam pričao u temi s21, sa nema telefona zaokruženog, ne savrsenog, ali da radi šta treba za tolike pare.. ukoliko telefon od 100e ima odličan signal, kako ovaj od 1100e nema ?
 
To za kameru na s21u je glupost.
 
A moja greska, nisam skontao da pises za mi ultru..
 
Da, da za Mi 11 U, svi su konstantovali ogroman drain za vreme upotrebe kamere, na ionako prosečno trajanje baterije..
 
Realno prvi pik je s21u, odmah za njim m40pro. Fantastican telefon. Kirin 9000 ubija.
 
I cpu i bateriju iz m40p :)

Cekaj p50 seriju..
 
Jel su bolje kamere na P40P+ u od M40P..?
Po svemu što sam video, kamera da P40 Pro + je bolja od kamere na Mate 40 pro. Jednostavno tako je, milion recenzija sam pogleda i P + je bolji, da nije, odavno bih uzeo Mate40 P jer je Kirin 9000 ubica, ali džabe kad je Foto na Mate lošiji od onog na P40 pro +. Sa druge strane, video je bolji na Mete, iznad sam govorio o fotografiji. ( Ovde ne govorim o + verziji Mate40, ne uzimam je obzir jer ne postoji nigde kod nas )
 
IMHO, totalna glupost.....
P serija je uvijek bila okrenuta kamera smjeru, dok je Mate serija uvijek bila kompletnija.

Foto na Mate 40 PRO je odličan i mislim da je bzv razmišljanje "neću uzet taj telefon, jer je P40 PRO+ nešto bolji u fotografiji".

Koliko je bolji i koliko te razlike znače nekome ?
To što Mate 40 PRO ima nešto bolji display, stereo zvučnike, još bržu ufs 3.1 memoriju, napredniji chipset, još brži standard punjenja itd itd., to nije bitno ?

IMHO, Mate 40 PRO je fenomenalan telefon i kome zezanje sa GMS, te cijena nisu bitni, odlična kupovina.
Osobno bi uvijek izabrao top model iz Mate serije, prije nego top model iz P serije.
 
Mate 40 nema ois na glavnoj kameri, i taj se nedostatak jasno uočava kad se slika u low light-u, imate primere kod onog Bena na YouTube-u. Opet kažem, mislim da je mate 40 pro odličan telefon ali ne za ovu cenu.
 
Mate 20 PRO isto nije imao OIS na glavnoj kameri, pa je radio fenomenalne fotografije.
Kao što sam rekao, P serija je uvijek bila okrenuta kameri, dok je Mate serija okrenuta kompletnosti.
Sasvim je logično da će PRO+ model imat bolju odrađen kamera setup, ali u odnosu na Mate seriju ima poprilično nedostataka.
Inače Mate serija kod Huaweia ima laser AF, pa ako je nekome bitno ili ne.
Ovaj telefon sasvim sigurno daje odlične slike i u odnosu na P seriju daje kompletniji telefon.
 
Ja nisam ni znao da m20p nema ois dok ga nisam stavio na oglas.. A pravio je bolje slike od prethodnih s7e, s9.. Daleko bolje. Taj OIS na glavnoj je po meni prehajpovan. On sto nisam probao na m40p, je shutter speed. Na m20p je bio prespor, na sadasnjem s21u skoro momentalan..
 
IMHO, totalna glupost.....
P serija je uvijek bila okrenuta kamera smjeru, dok je Mate serija uvijek bila kompletnija.

Foto na Mate 40 PRO je odličan i mislim da je bzv razmišljanje "neću uzet taj telefon, jer je P40 PRO+ nešto bolji u fotografiji".

Koliko je bolji i koliko te razlike znače nekome ?
To što Mate 40 PRO ima nešto bolji display, stereo zvučnike, još bržu ufs 3.1 memoriju, napredniji chipset, još brži standard punjenja itd itd., to nije bitno ?

IMHO, Mate 40 PRO je fenomenalan telefon i kome zezanje sa GMS, te cijena nisu bitni, odlična kupovina.
Osobno bi uvijek izabrao top model iz Mate serije, prije nego top model iz P serije.
Šta je tačno, "totalna glupost" u onome što sam ja napisao? Ne znam za ranije serije Mate, ali sad ovaj M40 iskreno, ne vidim ga ispred konkurencije ni po čemu specifično, plus ajde i taj nedostatak GMS-a preko kojeg bi prešao, da imam šta da dobijem u odnosu na konkurenciju ( eto osim čipa, ne znam šta više ). Možda ni p40 p + nije ispred u mnogim stvarima, ali znam da dobijam najbolju ( u tom trenutku ) kameru na svetu. Mate, ok, radi on odlično i sve, ali po čemu u realnom radu bolji od neki tamo iz Xiaomi od 350e ? Rekoh onaj put, kamera glavni diferencijator u današnjem svetu telefona, sve ostalo i tamo i ovamo..
 
Šta je tačno, "totalna glupost" u onome što sam ja napisao? Ne znam za ranije serije Mate, ali sad ovaj M40 iskreno, ne vidim ga ispred konkurencije ni po čemu specifično, plus ajde i taj nedostatak GMS-a preko kojeg bi prešao, da imam šta da dobijem u odnosu na konkurenciju ( eto osim čipa, ne znam šta više ). Možda ni p40 p + nije ispred u mnogim stvarima, ali znam da dobijam najbolju ( u tom trenutku ) kameru na svetu. Mate, ok, radi on odlično i sve, ali po čemu u realnom radu bolji od neki tamo iz Xiaomi od 350e ? Rekoh onaj put, kamera glavni diferencijator u današnjem svetu telefona, sve ostalo i tamo i ovamo..
Dok ga ne uzmeš i probaš, nećeš znati. Ja sam imao sreće da se igram jedno popodne s njim i oduševljen sam. Po meni, i dalje najbolji Android telefon. GMS? Navukli vas, a? Realno, za sve postoj zamena, par sati vremena istraživanja i rešeno.
 
Mate 20 PRO isto nije imao OIS na glavnoj kameri, pa je radio fenomenalne fotografije.
Možda preko dana, noću fotografije nisu ni približno dobre kao na p30pro, što je i osnovna funkcija ois-a. Preko dana slične fotografije prave i onaj telefon od 200 i 1000eur ali u lošim svetlosnim uslovima je ono što izdvaja vrhunske kamere od standardnih. OIS nikako nije hajp nego jako korisna stvar koju brzi procesori i napredni algoritmi nikada ne mogu da zamene. IPhone ima najjači cpu u mobilnoj industriji pa opet stavlja vrhunsku stabilizaciju u svoje najbolje uređaje.
 
Dok ga ne uzmeš i probaš, nećeš znati. Ja sam imao sreće da se igram jedno popodne s njim i oduševljen sam. Po meni, i dalje najbolji Android telefon. GMS? Navukli vas, a? Realno, za sve postoj zamena, par sati vremena istraživanja i rešeno.
Čekam P50 od januara meseca da Huawei da neki znak nešto i jebg počeo sam da shvatam da će to biti teška priča.. Nema veze sa GMS om, ali ne možemo se praviti da taj problem ne postoji, ali daleko od toga da meni odlučuje o bilo čemu, ali opet tu je i neizvesnost o daljem postojanju mobilne divizije je realna stvar za o kojoj ljudi koji žele da kupe Huawei razmisljaju, a sve to utiče na osecaj, da li želiš uređaj ili ne..
 
Mate 20 PRO mi je radio odlične fotografije i noću.
Mate 40 PRO ima poboljšanja u videu i isto sasvim dobre noćne fotografije.
Da su fotografije loše, pa ajde, ali ima brdo recenzija, pa čak je i DxO koliko toliko još relevantan po ovom pitanju, koliko god to bilo smiješno.
Meni osobno je Mate 40 PRO kompletniji telefon.

Svatko ima svoj ukus i svoje prioritete.
 
Dok ga ne uzmeš i probaš, nećeš znati. Ja sam imao sreće da se igram jedno popodne s njim i oduševljen sam. Po meni, i dalje najbolji Android telefon. GMS? Navukli vas, a? Realno, za sve postoj zamena, par sati vremena istraživanja i rešeno.
Iskren da budem, nisam imao prilike toliko da se družim sa mate 40 pro, osim tih 10ak minuta u poslovnici, tako da moj sud jeste prevashodno donešen na popriličnom broju recenzija koje sam odgledao, ovde i dalje govorim samo o kamera sistemu, jer autonomija, procesor, kao jedne od najbitnijih stvari meni, jesu odlične, samo me odbija kamera i to je to..
Iskren da budem, nisam imao prilike toliko da se družim sa mate 40 pro, osim tih 10ak minuta u poslovnici, tako da moj sud jeste prevashodno donešen na popriličnom broju recenzija koje sam odgledao, ovde i dalje govorim samo o kamera sistemu, jer autonomija, procesor, kao jedne od najbitnijih stvari meni, jesu odlične, samo me odbija kamera i to je to..
jer nisam gledao te recenzije eto onako, već gledao da li da ga kupim i naravno obraćao pažnju na svaki detalj jer opet, treba dati svoj novac za nešto što nije 50 dinara. Daleko da je loš telefon, nisam to nikad ni rekao da se razumemo, ali ono što meni treba, nije u top kategoriji, opet PO MENI.. Nadam se da će p50 kada izađe biti neki vrh vrhova
 
Bio danas i da vidim Mate 40 pro i utisak je da je ovo recimo najbliže Note seriji što ima Android svet, bar od ovih poznatijih. Taj box frejm sa ostrim ivicama strašno dobro izgleda, možda se nekome ne sviđa, ali meni je iskreno Note varijanta daleko bolja od S serije u tom segmentu, pa samim tim i Mate mi nekako izgleda bolje od zaobljene P serije. Shuter speed je poprilično brz, podseća na Iphone u tom segmentu, jeste ovo je pravi performance telefon. Selfi kamera isto odlična. E sad kamera i cela ta priča, neću da se ponavljam, meni je zbog posla izuzetno bitno da imam što bolju kameru u svakom smislu kod sebe, tako da mi je to deal breaker, naročito jer ovde nema 3x i 10x, da je plus varijanta možda bih i razmislio.. Inače sad su cene dosta pale, vidim ih i za ispod 700, možda je bilo realno da cena padne i još dole shodno kad je izašao, ali kod nas se pojavio kasno pa evo, cena je i dalje tu gde je..
 
Nazad
Vrh Dno