Šta je novo?

Huawei Mate 20 Pro

Isto bez problema.
 
Da taman sam hteo to da napisem ovde. Ja sam morao da disable-ujem google chrome da bi sve aplikacije radile.
Ali to sto mi viber blokirao broj na 24h to je druga prica. xD
 
Ne brt, pravi na svim telefonima. Meni u firmi ide zvanicno da svi azuriraju android web view..
 
Isto brate celi dan u firmi sredjujem telefone zbog goole chrome i web view.
Zavisno koliko je star telefon i koji problem koji ima.
 
Meni na Samsung Note 9, sinu na S20 i suprugi na S9 ne pravi probleme.
 
Ja sa Mate 20 Pro nisam imao nikakvih problema oko Vibera i drugih programa , mozda zato sto sam instalirao Emui 11......
 
I ja sam, ali sam ipak imao...

Mislim da je problem zaobišao one kojima nije podešeno stalno ažuriranje app..
 
Moze li ikako da se vrati stari stil prikazivanja statusa baterije, sa EMUI 10? Nov stil je totalno nepregledan i nepraktican, ne mogu da vidim ni vreme od kad je skinut sa punjaca, ili sam totalno obnevideo :)
 
Jel imate problema da Viber neće da šalje slike (ili samo povlačenje slika u chat prozor ide jako sporo), onda ne reprodukuje video poruke i ostale nebuloze. Mislio sam da je do vibera, medjutim supruga zameni s8 za P30, i eto ih, iste probleme ima kao i ja sa Mate20 Pro...
 
Ja koristim vise tih programa za chat i nemam nikakvih problema. Viber mi radi odlicno, probaj da resetujes telefon.....
 
Jesam već, nakon ažuriranja na EMUI 11, isto je bilo i pre i sad..
 
Tel mi uradio par nekih update i poludeo...poceo da se resetuje sam od sebe...Baterija uzasna...moram da je punim par puta dnevno...takodje dok telefon miruje skine par % za sat vremena iako ga ne diram..

Da li da uradim hard reset?
 
Ako nisi, probaj prvo da ga restartujes(ugasi/upali), pa ako se ne smiri...hard reset.
 
Tel mi uradio par nekih update i poludeo...poceo da se resetuje sam od sebe...Baterija uzasna...moram da je punim par puta dnevno...takodje dok telefon miruje skine par % za sat vremena iako ga ne diram..

Da li da uradim hard reset?
Posle updatea...baterija očaj. Ispostavilo se da Viber odvaljuje sa potrošnjom. Sad sam ga stavio na manual i da se uključi samo pri otvaranju app. Dosta je bolja baterija...kad uhvatim vremena ponovo ću reinstalirati Viber pa ću videti.

Proveri aplikacije...
 
Procitao sam, ali verovatno u nisam "registrovao", onda ti preostaje samo da ga hard resetujes...
 
Uskoro ce doci update HarmonyOs za Huawei Mate 20 Pro. Hocete li preci na za HarmonyOs ili ce te ostati na trenutni koji imate ???
 
Zašto ne...lepo su uradili integraciju sa ostalim uređajima, meni je to sasvim ok. Ono najbitnije odrađena je sjajna optimizacija RAM memorije...
 
Kod mene resen problem..Uradjen hard reset..a sad u medjuvremenu uradjen update na Emui 11...
 
Device Info HW

Na prvom tabu GENERAL dole Touchscreen piše opis - na kraju stoji BOE ili LG
 
Strašno koliko je ovaj telefon i dan danas aktualan i ispred sveog vremena.
Koristim ga redovno uz još par modela, ali njemu se uvik najradije vratim.
  • ekran i dan danas dovoljno "čist" i svjetao
  • mozda najbolji setup kamera sa fokalama od 17mm, 26m, 85mm. Dok recimo ovi noviji idu na 5x/10x onda izmedju standardne fokale od 26mm do tih 5x od 125mm ima golema rupa.
  • procesor i baterija i dalje snazni i izdrzljivi
  • softver popeglan do zadnjeg buga, dakle sve radi bezprijekorno
  • notch mi je puno bolje rjesenje i estetski ugodnije od pilule ili rupe
 
@thebatman
I ja već četvrtu godinu koristim Mate 20 Pro i ne nalazim uređaj kojim bi mogao da ga zamenim a da može da mu parira kad se sve uzme u obzir - dimenzije, raspon kamera, IR blaster. Čekam da vidim kako će da izgleda novi Fold 4 kad predstave za 10-ak dana pa možda i zamenim ali me brine "izdržljivost" jer je cela fold tehnologija realno još uvek u R&D fazi...
Pitanje za ljude koji još uvek koriste Mate 20 Pro, da li ste počeli da dobijate update na EMUI 12? Po zvaničnom roadmap-u trebalo je da stigne još pre nekoliko meseci...
 
Meni se pojavio pre mesec dana ali sam dobio poruku "update failed" kad sam probao da instaliram i odtad nista
 
Ja ga imam odavno i na p30 i na mate 20 pro.
Jednostavno ga je stavit preko hisuite proxya imas na mom kanalu

 
@thebatman
Video sam odavno za ovu varijantu sa HiSuite proxy-jem, al sam bio lenj da probam...
Prošao update bez problema. 👍
 
Strašno koliko je ovaj telefon i dan danas aktualan i ispred sveog vremena.
Koristim ga redovno uz još par modela, ali njemu se uvik najradije vratim.
  • ekran i dan danas dovoljno "čist" i svjetao
  • mozda najbolji setup kamera sa fokalama od 17mm, 26m, 85mm. Dok recimo ovi noviji idu na 5x/10x onda izmedju standardne fokale od 26mm do tih 5x od 125mm ima golema rupa.
  • procesor i baterija i dalje snazni i izdrzljivi
  • softver popeglan do zadnjeg buga, dakle sve radi bezprijekorno
  • notch mi je puno bolje rjesenje i estetski ugodnije od pilule ili rupe
Ja sam do skora imao P20 Pro. Definitivno najpotcenjeniji telefon ikada. Nekako se našao u zapećku Mate 20 Pro. Pre njega sam imao Samsung S9 Plus. P20 Pro ga je kidao u svemu sem u video snimanju. Za klasu bolje fotke, baterija dugotrajnija, infrared (meni znači zbog posla), performanse... Posle 3 i po godine (u junu), rešim da zamenim fon. Oslabila baterija, krenuo već malo u nekim zahtevnijim taskovima da koči (mada posle reseta se preporodio, nisam dirao sistem od kako sam ga kupio).

Jedini logičan izbor je bio P30 Pro. Uzmem njega, 8/256 verziju za 250eu. Ko bombona očuvan. I jeste mrak telefon. Kamera perverzija, bolja od 90% novih flagshipova (Realme GT2 Pro, Xiaomi 12...) Jednostavnoi ne shvatam zašto je većina nopvih flagship modela izbacilo telephoto iz setupa kamere. ne bitno. Igrom slučaja mi ispadne za 100eu Mate 20 Pro. Koristio ga paralelno sa P30 Pro - imam dve kartice. I krastavac, prodam P30 Pro i zadžim Mate 20 Pro. Nekako mi bolje legao. A lik koji mi ga je prodao, koristio Huawei standarni punjač od 1.5 ampera. Znači onaj spori. Baterija max očuvana, traje mi ludilo. I kad pogledam, P30 Pro ima bolju kameru (čak mislim i P20 Pro) ali Mate ima 2K ekran i stereo zvučnike. Ali to po strani, stvarno mi nekako bolje leži u ruci i pri korišenju. Sad shvatam zašto je taj model upropastio P20 Pro na tržištu.

Ono gde je bolji od P20 Pro su performanse (jači čipset) a zahvaljujući istom i znatno bolji video recording . Na P20 Pro je bio očaj živi. Za klasu gori od tadašnjih Samsung ekvivalenata (S9, S9 Plus). I bolja baterija. mada mi nije jasno kako su izostavili OIS na glavnoj kameri koju ima P20 Pro. Ipak je Mate serija viša cenovna klasa u odnosu na P seriju. Čak je i Mate 10 Pro imao OIS na glavnoj kameri. I definitivno mislim da P20 Pro ima bolju kameru od Mate 20 Pro.
 
Da li vam se normalno update na emui 12? Ima nekih prednosti/mana?
 
Nazad
Vrh Dno